Plínka ve dvou a půl letech. Doporučíte literaturu?

jankapavol
3. črc 2011

Začínám být celkem zoufalá,náš malý už byl přijat od září do školky,je moc šikovný ,mluví ve větách,je společenský,motoricky je velmi vyvinutý,ale s těma plínkama je jak mimino.Nejdřív na nočníku vůbec nechtěl sedět,teď je to teda taky na ukecávání,ale dá se ,ale třeba furt tvrdí,že čůrat nechce a za minutku se počůrá.Dneska třeba byl jen v legínkách,počůral se na zem,kouká na mě,protože věděl,že se počůral,gatě si stáhl a říká,že chce druhy.Jinak mu teda vůbec nevadí být v počůranym a pokakanym.Odnaučujeme už několik měsíců,chjóóó.Mám poslední dva měsíce,než ho vezmou do školky.....a za měsíc se narodí sestřička,takže teda nevim,jak to zvladnem.Doporučujete třeba nějakou literaturu?Už nevím,co dělám špatně.....

hasky24
3. črc 2011

@svoja právě 🤐 🤐

svoja
3. črc 2011

A hlavne kdyz je to za neco, za co nemuzou- viz. ten nocnik!!!

pajinkaa28
3. črc 2011

@jankapavol Ahojky,
taky napíši naši zkušenost.U nás byl perfektním vzorem táta,jak ho syn vyděl čůrat,tak to začal dělat taky,buď čůrá na nočník,nebo ve stoje do wc.Jde o to se nestydět a ukázat mu to,lépe to pochopí a to samé i s kakáním.Kamarádka se třeba před dcerkou vyčůrala do nočníku a ona od té doby chodila na nočník.Tak to zkuste a uvidíte.

bocinka
3. črc 2011

začínám řešit něco podobného, malé vůbec nevadí, když je počůraná, nebo má v plíně bobek, prostě flegmoš, tak jsem na to zvědavá, ještě na ni nechci tlačit....

A s tím na zadek, nevím.... Sestřenka má holčičku, měla tři roky, krásně mluví, komunikuje, maluje, je fakt šikovná, ale nočník, ani záchod nepřipadal v úvahu.... 😕 no a pak se už maminka naštvala, když za ní malá přišla a řekla "mami, pojď pčebalit, Majuk je poslaný" 😀 😀 a vysvětlila jí, že když se od teď počůrá, nebo pokaká, tak dostane na zadek, druhý den to praktikovala a třetí už byla malá na nočníku.... je fakt, že už měla tři, ale ukázalo se, jak je pohodlná a myslím, že by byla s plínkou do dneška, kdyby to neutnula maminka po zlém....

bocinka
3. črc 2011

@pajinkaa28 jééé, tak to by byla komedie, už se vidím na nočníku.... 😀 😀

pajinkaa28
3. črc 2011

@bocinka Já osobně to nezkoušela,ale říkala že se to někde dočetla a zafungovalo to

bocinka
3. črc 2011

@pajinkaa28 no nevím, malá nejeví zájem, i když je venku jen v šatičkách, tak se počůrá, udělá "buňk, buňk", jakože žbluňk žbluňk a jde dál.... kolikrát utíká a čůrá, takže vůbec neví o co jde.... 😝 😅 no uvidíme jak to půjde dál, myslela jsem, že to do zimy zvládnem aspoň přes den.... trestat ji nehodlám, není za co, ale učit ji v zimě bude mazec.... 😅

svoja
3. črc 2011

@bocinka 😀 😀 cura za behu jo?🙂) tak to fakt nevi...
...moje se teda zastavi, roztahne nozicky a ceka, az to zacne...behem toho rika "cur cur" a pak si odejde o kousek dal. kdyz u toho nejsem, tak me privede a ukaze me "cur cur"....kdyz je to podesaty za sebou, tak uz teda trochu rostu, ale je me blby ji rikat i "ty ty ty", i kdyz teda uz jsem to parkrat rekla 😅 😅

ja na nocnik nemuzu, ja bych ho rozsedla🙂)) 😀 😀

pajinkaa28
3. črc 2011

@bocinka Chce to trpělivost a je ještě malinká,my jsme s tím začli až kolem 2 roku.Teď mi udělí i to,že se schválně počůrá,tak naznačím že dostane na prdku a on se schovává a přitom ví,že bude zle.To vypilujou a na kakání vždycky běží na nočník nebo wc.Plínky na noc ještě zatím máme,nebo když jedem někam dál,ale je schopný se počůrat i v autě.to je ještě takový problém,na noc a v autě,ale určo to bude v pohodě 😉

svoja
3. črc 2011

nekdy me pripada, ze maminky soutezi, ktera driv odplenkuje dite....proc????? 😅 😅 😀 😀 s takovou soutezi by se melo zacit az s nastupem skolni dochazky 😀 😀

pajinkaa28
3. črc 2011

@svoja Já nemyslím přímo dosednout,ale na bobek

pajinkaa28
3. črc 2011

@svoja Taky mi to tak připadá,ale nějak jsme to nehrotily a nechali tomu volný průběh a podařilo se,alespoň přes den na 100%

hasky24
3. črc 2011

@svoja asi tak 😉 😉

svoja
3. črc 2011

@pajinkaa28 ja vim 😀 😀 ale myslim, ze kdybych to doma zkusila, mala si zacne tukat na celo a vyhanet me z jejiho nocnicku 😀

bocinka
3. črc 2011

@svoja já nemám s kým soutěžit.... mám v okolí kamarádky, co máme děti v rozmezí tří týdnů a ani jedna z holek nedává na nočník vůbec.... 😀 😀 já teda po spaní, pak dělám scény, jak je malá úžasná a šikovná.... Já bych chtěla, aby byla bez plínek protože se jí udělala v oblasti plínek nějaká vyrážka - ne opruzenina - a doktor sám řekl, že mi dá mastičky a blbosti, ale nezbavíme se toho, dokud nebude bez plen.... 😨 😨 😢

pajinkaa28
3. črc 2011

@svoja Třeba ne,děti jsou z toho spíše vyjevené,než něco stihnou říct či naznačit

bocinka
3. črc 2011

@pajinkaa28 schválně???? jakože ho naštveš, malej jde do rožku a počůrá se???? 😀 😀 to by mě nemapadlo, jak jsou vynalézaví.....

svoja
3. črc 2011

@bocinka no tak ja kdyz jsme doma, tak ji necham chodit dole bez 😉 to plinu nema vubec. jen na spani. a proste bud to pochytame a nebo utiram louzicky 😀

irenee
3. črc 2011

Tak u nás se s chozením na nočník taky nějak nespěchalo. Já sice měla ty ambice jí to učit už od roka, ale brzo jsem zjistila, že krom počuranýho (v tom lepším případě) bytu to nikam jinam nevedlo. Tak jsem se na to vyprdla a teď na jaře to šlo tak nějak samo. Já mam štěstí, že naše holčička je dost taková parádivá, tak jsme nakoupili kalhotky s princezničkama, dostala čurací panenku s plínečkama, kterou si začala přebalovat já jí vysvětlovala, že plínky jsou pro miminka a ona že už je přece holčička a že chce chodit do školky a tam se plínky nenosí a fakt tak nějak sama si začala chodit na nočník. Dokonce vydrží i v noci, občas sice nějaká nehoda je, no to se nedá nic dělat.
Co se týká trestání, myslim, že to přináší víc škody než užitku. Přiznám, že jednou mi taky ruply nervy (měla jsem fakt blbej den) a když se 5 vteřin po tom co jsem se jí ptala počurala, tak jsem na ní zakřičela, výčitky jsem pak z toho měla dost dlouho. Občas se mi stane, že se mi počurá naschvál když se vzteká, ale ani tak netrestám, nechám jí aby se sama převlíkla - to už zvládá a epizoda je za náma. Tělesný tresty mi za tohle přijdou opravdu krutý.

bocinka
3. črc 2011

@svoja malá si hraje převážně v pokojíku, nebo ložnici a tam máme koberce, úplně nejraději je na naší posteli, takže to neriskuji.... 😉

svoja
3. črc 2011

@bocinka jo tak to ja klidne riskuju 😀 😀 a nasrana pak muzu bejt jenom na sebe, ze jsem si nevzpomnela, ze by mohla curat 😀 ja mam koberce vsude 😉 ale i kdyz jsme bydlely s tatinkem a byla tam plovoucka, tak jsme vesele curaly na volno 😀

pajinkaa28
3. črc 2011

@bocinka Ne když ho naštvu,jen tak stojí a šibalsky na mě kouká a prostě se počůrá,teď už to naštěstí moc nedělá,jen jednou za čas.

svoja
3. črc 2011

@pajinkaa28 to me prijde docela vtipny 😀 😀

pajinkaa28
3. črc 2011

No je to vyčůránek ve všech směrech a to si dovolí jen na rodiče 🙂

jankapavol
autor
4. črc 2011

@hasky24 tak ona myslela jen placnout po zadku,aby vedel,ze toto ne

jankapavol
autor
4. črc 2011

@pajinkaa28 to u nas nefunguje,tatka vola pojd se se mnou vycurat pod stromeček a nic

mamusa1611
4. črc 2011

@ivuu právě že rozumově je až moc chytrý, ptž pokaždé, co jsem se ho během dne zeptala, kam se dělá lulů, ukázal na nočník, nebo k němu přišel, a sedl si na něj, ovšem pokaždé, až už bylo po.... nebylo to kruté, jak jsem psala, jen dostal přes zadek, aby to cítil, nic víc, aby si to uvědomil, když to nešlo po dobrém.... někdy je to nevyhnutelné. Určitě ale nejsem ten typ, co to dítě seřeže do bezvědomí, jak si tady mnohé asi myslí....Je to věc názoru, no....myslete si co chcete, přidala jsem svůj názor, to, co u nás pomohlo,zabralo, a co jsme věděli, že zabere, po všech možných a nemožných prosbách o vyčůrání se do nočníků.... Pomohlo i vysvětlení, že maminka nebude chodit s hadrem a každou loužičku vytírat, dostal hadr do ruky počůraný koberec jsme ho nechali vytřít... což se mu nelíbilo...... Rozhodně jsem nechtěla v nikom nabudit pocit o týrání dětí....
@hasky24
@svoja

lumixii
4. črc 2011

@mamusa1611 ... vše je věc názoru... já osobně si nedokážu nějak představit, že bych např. ve 3 letech nutila mého syna k tomu, aby si po sobě šel vytřít loužičku když by se vyčůral na koberec. Nebo, že by snad kvůli tomu dostával. (tím nemyslím, že jsi ho týrala apod.) Pro mě nepředstavitelná věc, pro někoho to může být jako dobrá, osvědčená praxe. Nikomu to neberu. Já za sebe ale můžu 100% říci, to raději ať můj malej nosí plenky třeba do 3 let a má dudlík na spaní třeba do 5 let, než abych doma praktikovala takovéto metody. Ale jak jsem již psala, vše je věc názoru...

hasky24
4. črc 2011

@lumixii tak tak u nás se to také nepraktikuje a ani nebude stačí když mu pohrozím rukou a udělám ty ty ty 😉 😉

sisstin
4. črc 2011

@mamusa1611 jenže ovládání svěrače není o rozumu, ale o dozrátí centrální nervové soustavy... i když on rozumově ví, že se čůrá do nočníku (záchodu), tak prostě ten svěrač mu nedá signál a dítě se počůrá 😉 dokud ta CNS nedozraje - u někoho v roce a půl, u někoho holt ve třech letech..tak i kdyby ses stavěla na hlavu, tak s tím prostě nic neuděláš...

plácání po zadku (byt malé) mi přijde krajně nevhodné...to dítě dostane za něco, za co nemůže 😠