Plínky na noc v 5 letech - co s tím?

isis26
21. kvě 2013

Ahoj, mám takový problém. Mám dcerku 5 let a v noci se stále počůrává. Nemůžu najít příčinu a už je to pro všechny unavující. V noci jsme jeden čas vstávali třeba 3x a chodili jsme na nočník, ale to byla unavená ona i já a paní doktorka to víceméně zakázala. Když ji nechám počůrat do postele, nic to v zásadě neřeší, jen v noci pořád převlíkáme postel. Ona tak tvrdě spí, že vůbec necítí, že chce čůrat. Nemáte někdo nějakou radu?

ined77
3. zář 2014

Dobrý den maminky,

obracím se na Vás opět s prosbou přispění případných zkušeností k novému Wiki článku Minirin https://www.modrykonik.cz/minirin/.
Vaše případné zkušenosti s tímto lékem jistě pomohou i dalším maminkám, které třeba zrovna teď řeší stejný problém.
Předem Vám velice děkuji za Váš drahocenný čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné zkušenosti a postřehy.

Krásný, slunečný den a ještě jednou velký dík 🙂 ,
Denisa.
@blahova_andrea @piskle89 @pisisvori @hojda @salikova @isis26 @brisalek @petra.vavra @zimka @llluckaaa @kalaoka @blondynka400 @brigule @ange_de_la_morte @mates22 @svha ... a další 🙂.

lucie777
26. led 2016

@blahova_andrea @piskle89 @pisisvori @hojda @salikova @isis26 @brisalek @petra.vavra @zimka @llluckaaa @kalaoka @blondynka400 @brigule @ange_de_la_morte @mates22 @svha

Ahoj holky, jak u vás dopadlo noční počůrávání? Moje 6 letá dcera se stále počůrává, i když ji nedám večer pít, za noc dám třeba 3 krát vyčůrat, ráno najdu postel mokrou..v únoru už je objednaná na nefrologii, tak jsem zvědavá, co nám řeknou. Teď jsme zas zkoušeli být měsíc bez plíny, ale bez úspěchu..

blahova_andrea
26. led 2016

@lucie777 já s tím u syna problém neměla, mám vlastní zkušenost z dětství. snad vám na nefrologii pomohou, holčičce to ale vůbec nezávidím. já zrovna tato vyšetření a pobyt v nemocnici považuji za jedny z nejhorším vzpomínek na dětství ☹ moc vám přeji dobré zprávy a rychlé zlepšení!

pisisvori
26. led 2016

@lucie777 dcera se od 5 let pocurala uz tak 2x za tyden a pak treba 2-3tydny ne, v 6 letech =07/15 jsme byli na vyndani nosni mandle a od te doby (6m) se pocurala asi 3x, ted posledni 2m vubec. Nevim, jestli to fakt bylo tou mandli nebo proste ty drahy dozraly. Jinak u nas bylo dulezite, aby dost pila dopoledne a po obede a ne v podvecer. Kdyz treba pila dopo, ale pak do 4 nic a v 5 -6vypila 0,5litru tak i kdyz sla cirat se pocirala nekdy. Ale kdyz pila dopo a do tak 3 dost, tak se pak mohla napit trochu (2dcl) i treba v 7-8 a nepocurala se.

pisisvori
26. led 2016

@lucie777 ale kdyz jde 3x za nic curat a zase se pocura, to vypada na maly objem mocoveho mechyre si myslim. Jsou na to prasky. Dceru kdyz jsem dala vycurat mezi 11-1 tak pak uz se nikdy nepocurala. Ted tady byl taky nekde odkaz na eneuricky alarm, ktery pipa pri pocurani

lucie777
26. led 2016

@blahova_andrea promiň,ja označila všechny,snad to nebude nic hrozného ty vyšetření,ale věřím tomu,že v dnešní době už nebudou žádný brutality,to mě mrzí,že sis tím nepříjemným musela projít

@pisisvori dcera byla na ultrazvuku s plným močovým měchýřem a pak ji dělal ultrazvuk po vyčůrání a jen říkal,že se nedočůrá,že ji tam něco zůstalo,ze proto se v noci počůrá,ale tím to nebude,když se počůrá,I když ji dám několikrát za noc na záchod.. ale asi to bude fakt psychicky,dnes má plínu a před chvílí se schválně do ní vyčůrala,byla v posteli,ale nespala. Jen nechápu,že ji nevadí být pak v mokrým,když nemá plínu a čůrá do postele. Ale hlavně co nechápu,že vůbec má několikrát za noc potřebu čůrat.

brigule
26. led 2016

Já taky psala o sobě jako dítě. Teď mě ještě napadlo, že jsem ještě ve školce byla několik dní v nemocnici, měly to být tři dny a byl z toho týden, bylo to právě kvůli vyšetření na ledviny. Pamatuju si,že mi brali několikrát krev, rentgenovali ledviny, musela jsem pít pomerančovej džus (vůbec mi nechutnal) a maminka mě tam nemohla navštěvovat, jen mi dole nechala nějakej dáreček a musela pryč. A někdo ten dáreček ukradl. ten pobyt v nemocnici - zážitek hrůza.

Každopádně vám držím palce.

brigule
26. led 2016
lucie777
28. led 2016

@brigule Děkujeme! To je teda hrozný, ale je jasný, že dřív s tím maminky nemohly nic moc dělat, já bych si to samozřejmě nenechala líbit a byla tam s ní, díky Bohu za ty změny.. 🙂

sopta78
24. kvě 2016

@brisalek ahoj, chtěla bych se zeptat, jak dlouho se malá ještě v noci počůrávala a zda se to vyřešilo samo. Našemu byly před měsícem 4 roky a stále noční pomočování nemůžeme odbourat. Dnes usnul v půl osmé, po deváté jsem šla, že ho vzbudím a dám vyčůrat a už spal v mokru a vůbec mu to nevadilo. Myslela jsem, že když mu seberu plenu, bude to víc vnímat, ale zatím to vnímám jen já v neustálém praní povlečení a prostěradel. ☹

sopta78
24. kvě 2016

@kalaoka ahoj, chtěla bych se zeptat, jak dlouho se malá ještě v noci počůrávala a zda se to vyřešilo samo. Našemu byly před měsícem 4 roky a stále noční pomočování nemůžeme odbourat. Dnes usnul v půl osmé, po deváté jsem šla, že ho vzbudím a dám vyčůrat a už spal v mokru a vůbec mu to nevadilo. Myslela jsem, že když mu seberu plenu, bude to víc vnímat, ale zatím to vnímám jen já v neustálém praní povlečení a prostěradel. ☹

kalaoka
25. kvě 2016

Ahoj, naší Emče musela dozrát nervová soustava.... k tomu došlo až asi v pěti a půl letech.... do té doby neměla žádnou suchou plínku na noc. Nenechávali jsme jí spát bez plínky. Na radu nerfroložky jsme jí dvě hodiny po usnutí dávali čurat a stejně byla plínka mokrá. Musela dozrát. Pak si jednou sama řekla, že chce spát bez plínky... a najednou to šlo a nepočurala se od té doby ani jednou. Takže jestli se stále počurává, nech mu plínku, dozraje k tomu sám, bude to mín stresu pro tebe i pro něj.

sopta78
25. kvě 2016

@kalaoka moc dekuji za odpoved. To me uklidnilo, ze u kazdeho to driv nebo pozdeji skonci. 🙂 Jeste jednou diky a hezky vecer.

pojtingerova
6. srp 2016

Ahoj děvčata, mám syna 4,5 roku..a poslední dobou cca 3měsíce zpět se také každou noc počůrá. Dříve už spal i bez plínky a počůral se třeba jednou za týden..někdy ani ne ale ted opravdu každou noc má počuranou plínku..zkoušela jsem také nedávat pít před spaním, vyčurat před spaním atd.ale nepomáhá...jinak se přes den nepočurá ani ve školce, když spí...mě jen zaráží, že už jsem myslela, že bude v noci po plínce a najednou se to zhoršilo....

ivetinka1
5. zář 2018

@kalaoka @brisalek
@sopta78 Ahoj holky, mohu se zeptat jak to dopadlo s vašimi dětičkami a v kolika letech nakonec přestalo noční počůrávání?
Máme téměř 4 letého syna a zatím se počůrává každou noc. Zkoušela jsem taky budit i každou 1,5 hodinu, výsledek byl nulový, jen já zvýšila dávku kofeinu, abych vydržela v práci.
Navíc podle doktorky tím jen dítěti vypěstuji poruchu spánku. Takže to nemáme řešit, ale to mi prostě nejde, nechat to být.
Syn má asi i tvrdé spaní, je schopný se probudit a sám se pochválit, že se nepočůral. Když ho upozorním na mokré pyžamko, tak ukáže postel a vysvětluje, že to je přece mokré od té postele, on se nepočůral.
Moje mamka mi říkala, že to tvrdé spaní má po mně, že jsem se počůrávala taky díky tvrdému spánku. Můj partner to moc nechce řešit, jeho neteř s tím má problémy ještě teď v 9 letech, ale ta se navíc připočůrá i ve dne a je to tam zřejmě i psychické.

Já mám asi i trochu vnitřní blok....co mě už teď děsí je to, že díky tomu ho třeba jednou kamarádi nebudou brát do party, když to bude přetrvávat ještě do před/školního věku. Nebude moci jezdit do škol v přírodě apod. aby se mu ostatní děti nesmály.

mates133
5. zář 2018

Ahoj,kamaradky syn ma stejne potize,tvrdy spanek a k tomu jeste malou kapacitu mocoveho mechyre,ted je mu osm a s odborniky to pomalu zacina byt vyresene,ale bez pomoci by problem pretrvaval.Takze pokud problem pretrva,je dobre navstivit lekare.Skol prirode atd se ale neboj,jeji syn to zvlada perfektne,je v kolektivu oblibeny,zadny problem s tim neni.Proste na skole v prirode pred spanim navstivil pani ucitelku,u ni si oblekl plenu,pres pyzamo nebyla videt a rano ji u pani ucitelky zase vyhodil.

tampu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tampu
2. črc 2020

Ahoj, pocuravani je nejčastěji spojeno s psychikou dítěte, napsala jsem na toto téma celý článek, kde podrobné vysvetluji příčiny a řešení. Pokud by tě to zajímalo, tak mi pošli správu, ráda ti pošlu odkaz ať už je postýlka suchá 🙂

tampu
2. črc 2020

Ahoj, pocuravani je nejčastěji spojeno s psychikou dítěte, napsala jsem na toto téma celý článek, kde podrobné vysvetluji příčiny a řešení. Pokud by tě to zajímalo, tak mi pošli správu, ráda ti pošlu odkaz ať už je postýlka suchá 🙂

ivetinka1
2. črc 2020

@tampu ahoj, jestli mužu poprosit o odkaz, ráda si článek přečtu.
Možné je všechno. Aktuálně po dvou letech je u nás zlepšení. V lednu jsme byli na 5lete prohlidce a už jsme s doktorkou řešili, jak postupovat a během týdne se začal budit a čůrat "kdekoliv". Začal vnímat, že se mu chce, ale nedokázal se probudit. Tak se i stávalo, že vylezl z postele a vyčural se v rohu na chodbě nebo i hned před postel. To byl prvni impulz, že si to vnitřně uvědomuje. Pořídili jsme enureticky alarm, hodně se to zlepšilo, ale občas v noci spí hodně tvrdě, že se nevzbudí, ale alarm mu pomůže se probrat a utika na zachod. Pyžamko převĺéknout musíme, ale postel převlékat nemusíme

tampu
3. črc 2020

@ivetinka1 https://zivotvrisimaterstvi57.webnode.cz/l/mami...
Většina těchto řešení (buzení v noci, málo pít před spaním) bývá dočasná, jak přijde nějaká stresová situace, větší změna v životě, noční pomočování se rychle vrací. Vím přesně jaké to je a dá se s tím skoncovat. 😉

tataxxl
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tataxxl
Autor odpověď smazal
Zobraz