Ploché nožičky. Mám ho objednat k ortopedovi?

kofinka21
29. únor 2012

ahojky chtela jsem se zeptat zdesla jsem byla u ortopeda a rekl nam ze ma maly ploche nozicky a predepsal nam poukaz na ortopedicke vlozky,nevim jak to chodi vubec☹ mate si zavolat do nemocnice a objednat tak k ortopedovi .to se vyrabi nejak na miru nebo jak to je a nevite nekdo kolik se pohybuje cena??dekuji za kazdou odpovved.Jana

natalie77
29. únor 2012

Syn vtáčel nohy a má je ploché. Syn má vložky do bot, které mu dělali na míru, zvedali mu klenbu, ale moc to nepomohlo.
Nyní jsem slyšela o jiné metodě. Jsou to boty od Hanáka, které mají díru v palci a noha pracuje celá. Což u vložek tak není...
Vložky stály cca 1200...
Klidně napiš do IP, pošlu odkaz na ty boty, které chceme zkusit.

blka
29. únor 2012

Syn má také předepsané vložky a klínek v papučkách. Má to asi 2 měsíce, takže zatím změnu nepozoruji. My jsme za ně teda neplatili nic, proplácí je pojišťovna. My jsme šli na protetiku a tam je dělali.

neu.sona
29. únor 2012

@kofinka21 My byli u ortopeda asi před 14 dny. Malý hrozně brečel v noci, bolely ho nožky a řekl nám, že to jsou ploché nožky. Jak celý den běhá, tak mu ta klenba potom padá dolů a bolí ho to.
Pro recept na vložky si máme ale přijít až v srpnu do podzimních a zimních bot 😠 .
Takže jsem mu teď koupila nazouváky od Birkis, mají opravdu krásně tvarovanou klenbu a 14 dní vůbec nezabrečel, ani jednou v noci. Takže změnu trochu pozoruju.
Jinak nosíme boty kvalitní, ale je fakt, že nejvíc času tráví doma v těch pantoflích nebo sandálkách. Máme studené zeme a tak nemůže chodit bos.

vered
1. bře 2012

Ahojky i ja byla s malym u ortopeda,uz pred rokem a ted po roce znovu. Ma ploche nozky po manzelovi. Ale zijeme v cizine a ortoped nam rekl ze sice ploche nohy ma, ale ze vlozky uz ted temer nedavaji, ze to nepomaha, jedine v pripade ze by si hodne stezoval, ze ho boli nohy. Ujde i hodinu a nic ho neboli. Kupujeme kvalitni boty s klenbou a doma chodi teda bos, v ponozkach...jsou mu 3r.a 3 m. Tak doufam ze ten ortoped vi, co rika. 😉

evaviki
1. bře 2012

No do 6 tich rokov sa neda posudit, či ma dieta plochu nohu, pretoze sa stale riadne vyvija.. Takže ak nemá problémy (bolavé nohy a pod), tak su vložky zbytocne.. Stacia kvalitne boty..

akdar1
1. bře 2012

Zkus se podivat na Hanakovy stranky. Syn ma take ploche nohy - vbocene kotniky - zkusila jsem jeho korkove vlozky do bot a do pul roku byl videt pokrok 🙂 Do skolky jsem mu koupila sandalky - vlozka v nich je mnohem hlubsi, nez jen u vlozek do bot. Vlozka stoji do 300 Kc, boty do 1000 Kc.

petraprostejov
1. bře 2012

Doporučuji se nechat odeslat na rehabilitaci a hlavně ty nohy cvičit, aby se vytrénovaly svaly na noze tak, aby se správným tahem svalů klenba vytvarovala. Vložky josu pěkná věc, ale je to jen pasivní opora...
Nasbírejte v potoce kulaté kamínky, dejte je do bedny a ať v tom přešlapuje, z obojího udělejte hru. Nech ho sbírat nohou věci ze země (kapesník / ubrousek, tužku,...) nebo nohou malovat. Trénujte obě nohy 🙂

kajush95
24. lis 2022

Sice je diskuze stará, ale třeba to někomu nově příchozímu pomůže, také řešíme u dcerky ortopedické problémy takže jsme dostali doporučení na cviky a koupila jsem ještě takové koberečky, které simulují přírodní povrch, který je výborný na zapojení veškerých svalů v nožičkách. Má to RootyRug a je to jak pro děti, tak i pro dospělé, kteří nemusí mít ani problémy, ale má to vliv i na správné držení těla, takže to beru jako takový relax a prevenci.

darija06
29. lis 2022

@kajush95 Tak ono je fakt, že to má hodně do sebe. Co tak čtu, tak to cvičení nožiček má dobrý vliv a ve většině případů to pomůže.

kajush95
4. pro 2022

@darija06 no zaujalo mě to, tak jsem to vzala, doporučili mi to i na ortopedii, tak věřím, že se to zlepší.

darija06
6. pro 2022

A jak je dítě staré? Máš nějak vymyšlené jak s ním budeš cvičit? Neprotestuje?