Plodová voda? V 37tt mívám vlhké kalhotky

marcela2222
29. pro 2016

Ahojky holky... Asi tak měsíc se mi stává, že občas mám jakoby vlhké kalhotky, ale nic neteče, jen jsou prostě vlhké a taky když mám větší zátěž, tak i bělavý výtok. Bojím se, aby to nebyla plodovka, ale zase se říká, že kdyby to byla plodovka, tak odtéká třeba slabým proudem, tak že to prý člověk pozná. Nechci pokaždé, když mám vlhko lítat do porodnice. Žádné bolesti tomu nepředchází, malá se hýbe, ale mám strach, abych něco nezanedbala nebo jí tím nějak neublížila, ale kdyby odtekla plodovka, tak by mi začaly bolestí ne? Jsem těhotná poprvé a jsem 36+5...

Stává se to taky někomu??? Děkuji za reakce..

nikolavod
29. pro 2016

Ahoj, nám na porodním kurzu říkala, že jak začne odtékat plodovka, tak odtéká furt, nezastavíš ji... Já mám třeba výtok od nějakého 20tt, tak jestli to nebude spíše on... Jinak, pokud si nejsi jistá, tak zajeď do porodky, mají roztok, podle kterého poznají, zda se jedná či nejedná o plodovku, to ale prý musí maminka přijít s neparfémovanou a nebarevnou vložkou, roztok zbarvuje plodovku do zelena😉

marcela2222
autor
29. pro 2016

@nikolavod děkuji, já ten výtok už mám taky dýl, akorát teď se mi to stává častěji. Já si ale myslím, se by se určitě objevily bolesti a snad by to bylo jako bych se počůrala, ale takový to zas není...

nikolavod
29. pro 2016

@marcela2222 noo, já si myslím, že to fakt plodovka není, ale nevím😉 každopádně, kdyby se ti to nezdálo, tak fakt radši do porodky, pro klid duše🙂

marcela2222
autor
29. pro 2016

@nikolavod já si taky myslím, že nee.. že to je ten výtok... přeci jen si myslím, že by to bylo větší množství než jen takhle... 🙂 Uvidím, kdyby cokoliv, tak raději pojedu... Ale tak mimču by se nemělo nic stát ne? když jsou ženský, který tý plodovky mají třeba nedostatek, tak jsou ty mimča taky v pohodě... jen je tam možnost tý infekce no.. ale to si myslím, že by se mi rozjely kontrakce...

yerry
29. pro 2016

@marcela2222 Ahoj taky jsem to mela v obou těhotenstvích.
U prvorozene mi bylo řečeno že se jedna o těhotenský vodovy vytok který je v těhotenství normální. Pokud máš pochybnosti skoč do porodnice. Udělají ti test.

nikolavod
29. pro 2016

@marcela2222 myslím, že by kontrakce přišly... Ale hlavně by to z tebe furt teklo, sice neee proud, ale teče v kuse a fakt bys to nedokázala zastavit, takže bys byla furt jak počůraná... A pokud se mimčo hýbe, tak si myslím, že je vše ok🙂 a přesně, kdyby něco, radši jeď, raději stokrát zbytečně🙂

nick1234
29. pro 2016

@marcela2222 me plodova voda odtekla v noci, vubec sem necitela nejaky "lupnuti" jal se hodne pise, proste me vzbudil divny pocit,a jak jsem stoupla a sla rychle na zachod tak uz to teklo proudem😲 a to opravdu poznas, ja jsem jenom stala ve vane a cekala, vzdycky kdyz sem manzelovi rekla ze dobry, ze uz muzeme jet tak ze me zase vyjel proud😀ale kontrakce mi slabe zacali az po nejakych dvou hodinach v porodnici...ale to co pises ty bude asi fakt silnejsi vytok, taky jsem to mela, ale radsi bych do porodnice jela i zbytecne, oni jsou zvykli neboj, me rikali radsi petkrat zbytecne nez neco zanedbat😉

leki
29. pro 2016

Neni mozne, ze sis trochu "curla"? Ja s tim mela trechu problem tesne pred porodem a tak mesic po. Pak se to uplne zpravilo. Taky jsem meka docela vytok, kterej byl pruhlednej-mam ho bezne od svych asi 13. Normalne musim mit slipovku, pred porodem jsem ji misela menit 3x-4x za den. Rekla bych, ze jsi proste jen "vlhci". Plodovka to urco neni

catf
29. pro 2016

@marcela2222 plodová voda by byla i trochu narůžovělá a určitě by neodtékala měsíc. Navíc bys po prasknutí vody měla porodit do 24 hodin, protože miminko už není chráněno od vnějšího prostředí. Pro klid duše můžeš přinést do poradny vložku s tou vodou a oni udělají test, jestli to plodová voda je.

emisekkk
30. pro 2016

Prasknutí plodové vody a únik je kapku něco jiného. Plodová voda není narůžovělá. Pokud máš pochybnosti jed do porodky,vlozku postříkaji roztokem a pokud se zbarví do modrozelena,plodovka to je. Osobně si myslím,ze když už to máš tak dlouho,ze to plodovka není. Většinou k úniku dochází při porušení obalu nějakou infekcí. Řeší se to antibiotiky a čeká se,zda se obaly zacely. To mluvím o nižším stádiu tehu a mých osobních zkušenostech.

marcela2222
autor
30. pro 2016

@emisekkk nejspíš to plodovka nebude, ještě mi ani neodešla hlenová zátka nebo jsem si toho aspoň nevšimla. Na infekci jsem byla nedávno kontrolována a vše bylo v pohodě, takže to asi taky nebude 🙂

marcela2222
autor
30. pro 2016

Tohle je jen takový vlhko prostě... Věřím, že kdyby odtékala, tak by to bylo mnohem větší množství a že by se objevily i kontrakce nebo bolesti aspoň...

emisekkk
30. pro 2016

@marcela2222 myslím,ze to plodovka nebude, pokud je to už mesic,to už by z prosaku byl vodopad.le nektere holky tady pisou nesmysly. a nechci nikoho urazit či nastvat.Mě prosakovala plodová voda,byla jsem s tim měsíc ve špitále na antibiotikách a kortikoidech. Nic ze mě nechrstlo,nic neprasklo. Byl to prosak,byla jsem jak pocurana. Hlenová zátka neodešla plodová voda čirá a infekce mi na běžné prohlídce nebyla nalezena.

fallingstars
30. pro 2016

@marcela2222 Přidám svou zkušenost, byť jsem o dost týdnů pozadu - občas se mi to taky stávalo / stane, vlhké kalhotky, ne úplně prosáklé. Byla jsem s tím i vyplašená na pohotovosti, dělali mi Temešváryho test na plodovku, který ji neprokázal, na ultrazvuku vše OK, stejně tak čípek i množství plodové vody. Podle doktorky vodový výtok, ale já na výtok trpím od začátku a jsem si téměř jistá, že to on není.
Druhá teorie byla únik moči, to by i sedělo, protože poprvé se mi to stalo v 19. týdnu, kdy jsem měla období neustálého chození na WC a i mě bolel od tlaku močák a močová trubice. Od té doby se mi to stalo dvakrát nebo třikrát vypozorovala jsem, že to bylo vždy, když jsem měla kalhotky z nějaké syntetiky (ne bavlněné), nebo silonky, a k tomu dlouho seděla / neměnila polohu. Takže moje teorie je, že se prostě dole víc potím a neprodyšnější prádlo to tak lehce neodvede 😅 Protože jednou se mi to stalo i v noci, kdy jsem měla po dlouhé době pyžamo - tílko a nebavlněné šortky. Když jsem šortky sundala, bylo po problému... tak to je takový můj tip...😉

marcela2222
autor
30. pro 2016

@emisekkk tak já to nemám ani jako počůraná... já to spíš mám, jak kdybych si lehoulince cvrkla....

marcela2222
autor
30. pro 2016

@fallingstars já si taky myslím, že to může být, tím, že se jakoby víc potím nebo tak... protože, když třeba nemám spodní prádlo, tak mi to příjde v pohodě... 🙂

barchen
30. pro 2016

@marcela2222
Měla jsem to také od nějakého cca 33 týdne občas a čím blíž k porodu, tím to bylo intenzivnější a častější. Plodová voda to nebyla, prostě bělejší výtok. Ale žádné kvasinky jsem neměla, tak jsem usoudila, že to je proto, aby to mimču lépe "klouzalo" na svět 🙂. K tomu všemu malá mě hodně tlačila dolu a občas jsem fakt měla pocit, že jsem si cvrkla. Poslední dva měsíce jsem na noc nosila ty papírové jednorázové kalhotky a přes den intimky, protože to jinak nešlo. A když jsem už přenášela 5 dní a vzbudila jsem se, že mám fakt mokro, tak jsem se lekla a jela do porodnice otestovat a plodovka to nebyla. Malá se narodila až 7 dní po termínu a teď můžu s jistotou říct, že jak zátka, tak plodovka vypadají jinak a v jiném množství.

parva
2. led 2017

Taky mám takový vodový výtok. Už mi odešla hlenová zátka (TP mám 31.1.), trochu jsem plašila, ale moje PA mi udělala test na plodovku a není to ona. Prý je to fakt normální takhle moc tekutý hlen/výtok. A je čirý. A to je ok. Taky mám prostě takové jako vlhké kalhotky, občas malinko víc, někdy méně, používám látkové vložky, s těmi je to úplně v pohodě. Taky mám mimčo dost nízko a prý to tomu vytékání taky trochu pomáhá. I kdyby to byl pomalý výtok plodovky, tak by prý byl konstantní. A asi přeci jen znatelnější (hlavička je takový špunt, tak by to nemuselo být to jednorázové šplíchnutí, ale prostě jen odtok). Ale podle popisu je to fakt to samé, co mám já a co tu už víc žen popsalo. Taky jsem zjistila, že existuje něco jako "těhotenská rýma" - taky jen vytéká, je čirá, nezánětlivá... a já ji taky mám 😀. Dělají to hormony a sliznice a překrvení... prostě jiný stav. (Ale jsem z toho všeho pekelně nervozní, i když je to asi normální, holt moje první zkušenost).

fergus
2. led 2017

Mne rikala doktorka,ze cca od 36.tt byva vodnatejsi vytok,ktery je uplne normalni,takze bych se priklanela k vytoku 😉

dadaamstaff
2. led 2017

S tim jsem byla v porodnici ja driv, ze ze me neco teklo. Uplna voda po kouskach. Pak jsem se docetla, ze tece porad, stejne mi to nedalo a jela jsem na pohotovost. Tam nastrikaly vlozku nejakym pripravkem a zezelenala. Plodovka to byla. Sestra mi rekla, ze neni pravda, ze odteka furt. Muze i po kouskach. Nechaly si me v nemocnici a zavedly tampon. Po par minutach vyndaly a nastrikaly. Par mist zezelenalo, ale pustily me domu. Dopoledne jsem tam byla s kontrakcema. Vodu mi pichl na sale a moc ji nebylo. Takze nejspis odtekala opravdu.

marcela2222
autor
2. led 2017

@fergus já jdu 5.1.2017 na kontrolu, tak se tam optám... Prostě si myslím, že by to množství bylo aspoň jako bych se počůrala, což by bylo fakt mokro až přes kalhoty a tohle není, to je spíš jen takový flíček, jako bych si učůrla spíš, ale nejsem si vědoma toho, že bych si učůrla, to fakt ne...

Já se jen bojím o malou, jestli kdyby to byla plodovka a takhle odtékala, tak aby se malý něco nestalo..

marcela2222
autor
2. led 2017

@dadaamstaff Já si ani nejsem vědoma toho, že by mi odešla hlenová zátka a přes ní by ta voda odtékat neměla, takže to asi bude opravdu spíš jen vodnatý výtok... Hlavně to množství je fakt malinký... Ale když tak tam raději zajedu, za to nic nedám...

dadaamstaff
3. led 2017

@marcela2222 Tak me hlenova zatka odchazela take postupne, nesla hned najednou. No radsi bych zajela 🙂

marcela2222
autor
3. led 2017

@dadaamstaff a jak to vypadalo, když odcházela? Většinou to holky popisují jako kusy hlenu ať už bílého nebo nějak zbarveného, ale u mě nic takového není... Jen výtok bělejší, když mám námahu větší a jinak tenhle vodnatý, ale fakt jen lehce... spíš bych řekla, že to mám jakoby zpocený nebo tak... Ale 5.1. jdu na kontrolu, tak to tam hned řeknu... Jo a když si dám vložku, tak ani na to nezachytí, fakt je to jen vlhko, tak nechci plašit...

nick1234
3. led 2017

@marcela2222 me kdyz odesla hlenova zatka tak to byl takovy hlen hodne husty, takovej ruzovej, s trochou krve, ale bylo to tak 14 dni pred porodem

marcela2222
autor
3. led 2017

@nick1234 no já si myslím, tak to většina popisuje.. a mě nic takového zatím neodešlo nebo si toho opravdu nejsem vědoma...

dadaamstaff
3. led 2017

@marcela2222 No byl to takovy hlenik no malinko, ale ja pravda, ze plno zenskych co jsem se o tom bavila, tak nektere, ani nevedely, ze jim zatka odesla :/ u kazdeho je to individualni, kazda jsme jina a mame jina tela 🙂 Tak to asi muzes byt v klidu, To ja lezela a teplo to jako kdybych se pocurala teda to byla opravdu jako voda, ale tak 3x denne to vyteklo a zas nic.

marcela2222
autor
3. led 2017

@dadaamstaff já si právě myslím, že i kdyby odtékala, tak odtéká ve větších dávkách než to co se děje mě 🙂 Ale jako hned na tý kontrole to řeknu a zeptám se, stejně mi bude dělat velký utz, tak řekne co a jak

dadaamstaff
3. led 2017

@marcela2222 Zkuste se zeptat, to ja se ptala na vsechno i na kraviny i ted kdyz jdu s malou k lekari ta se ptam na kazdy pupinek a kazdy flicek. Na vsechno.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru