Po jaké době od porodu může mimi cestovat cca 300 km?

ribka
16. bře 2009

Ahoj holky,
chci se zeptat po jake dobe od porodu je clovek schoep jet na
navstevu za rodinou (je to cca 300km, asi 3 hodinky cesty)?
jde mi o to, ze po porodu budou chtit mimi vsichni videt a cekaly by me
tri vikendove navstevy (nasi jsou rozvedeni, a pak segra s pritelem). A aby prijeli
treba 4 najednou to si nedokazu predstavit kdyz tady budu mit co delat s ditetem,
protoze vim co to znamena normalne, na druhou stranu vim ze kdybychom prijeli
k mamce, postarala by se o vse.
Takze myslite ze by to mohl byt problem? jet treba 14 dni po porodu, behem cesty
treba jednou kojit a prebalit v aute ? diky za odpovedi

dnada
16. bře 2009

ahojky, no já bych to nechala po 6ti nedělí,je to taková ta doba hájení jak maminky tak miminka a potřebuješ si po porodu určitě odpočinout a zžít se z malým. A vůbec nerozumím tomu,proč by měli dojet 4najednou tak si domluv návštěvy postupně,myslím že je to lepší jak pro tebe tak pro mimi😉 Jinak ani nevíš,jak bude mimi snášet cestu autem,některá mimča blindí od narození. Já mám třeba výhodu,že malej jezdí strašně rád autíčkem a vydrží i několik hodin úplně v poho a když byl menší tak to většinou vše prospal,dnesk kouká z okýnek ven 🙂
Toť můj názor 🙂

usounek25
16. bře 2009

Ahoj, mám stejný názor jako dnada. Pokus se domluvit si návštěvy, aby za tebou postupně přijely. Věř, že budeš ráda, že budeš doma a nebudeš muset někam cestovat. Budete se celá rodinka sžívat a utvářet si nějaký systém a ten by se ti mohl takovým cestování dost rozhodit. Takže buď rodinu popros ať tě navštíví doma anebo počkej po 6ti nedělí, to už budete mít svoje zažité, budeš už trošku vědět co a jak, kdy papáte, kdy spinkáte apod. a můžete vyrazit. Našemu Adamovi je teď 7 týdnů a už vím, že se budí většinou na papání po 3 až 4 hodinách, spinkat chodí během dne mezi 11 a 12 - spí do 15 a potom od 16 do 18. Pak koupeme a mezi 20 - 21 jdeme hajat. Takže podle toho si i plánuju vaření, úklid apod. Ale samozřejmě záleží na tobě, my taky nedodržovali striktně 6ti nedělí, že by jsme byli celou dobu zalezlí doma a sem tam na nějakou tu návštěvu vyjeli, ale bylo to max. do vzdálenosti 50 km 😉

ribka
autor
16. bře 2009

No jde mi jen o to jestli to nebude horsi, kazdy vikend tady mit nekoho,
jsem z toho uz ted nervozni a to neni dobry...
takhle by se to sfouklo najednou, ale asi mate pravdu, buh vi jak na tom budem
popo ,a jak to zvladnu s kojenim a tak. Kdyz to je ted nejhorsi, cekat, termin mam
20. brezna, zatim to moc nevypada ze by se klubala ven, a vsichni chteji porad vedet
jak to bude,kdy to bude a co bude, uz toho mam dost, jako kdybych jim mohla rict,
takze v patek v osm se narodi , v pondeli budeme doma, a pristi patek muzete prijet.
No asi zacinam byt nervozni trosku 🙂

janeyzelvicka
16. bře 2009

Ahojky, no, já si 14 dnů po porodu sotva sedla, takže do auta by mě nikdo nedostal. Na druhou stranu jsme celkem brzo přijímali návštěvy (ale to byli ohleduplní kamarádi, kteří se chvíli zdrželi a nemusela jsem nic spešl chystat). A asi tak 3-4 týdny po porodu jsme vyjeli do přírody, hodinka cesty.
Pokud si ještě před porodem, asi to nemá cenu řešit, uvidíš, jak se budeš cítit ty, jaké bude mimčo a tak... Třeba naše Kika je z auta nadšená a taky nemá nijak zvlášť režim, takže návštěvy i výlety se s ní daly a dají absolvovat, ale jsou i mimča, co v autě nevydrží, permanentně se kojí a kdovíco ještě.
Však uvidíš, ale nevím, chtít po mamce dvoutýdenního dítěte, aby přijímala návštěvy, které se budou dýl zdržovat (soudě podle toho, že bydlí dál) nebo aby s mimi jela docela daleko... Udělala bych to podle toho, jak se cítím já a mimčo a na řeči, rady atp. bych se vykašlala 😉

usounek25
16. bře 2009

ribka: chápu, že každý asi bude chtít vidět mimi, zvlášť pokud je to pro tvé rodiče třeba první vnouče, ale myslím si, že pokud bys je poprosila, aby jedni přijeli jeden víkend, pak 14 dní pauza a pak další návštěva, tak by to snad pochopili. Ale uvidíš sama, jak se budeš cítit. A stím, že jsi před porodem nervozní tě plně chápu, já měla kamošku, která mi 2x denně volala, jestli už rodím - měsíc před termínem!!!!, byla jsem z ní totálně na prášky, někdy už jsem ten telefon ani schválně nebrala. Nedokázala pochopit, když jsem jí řekla, že až se bude něco dít, tak jí dám vědět, byla jak magor.

shaula
16. bře 2009

Ahoj, souhlasím s ostatními. My taky máme rodinu 300 km daleko, taky chtěli, abychom přijeli, ale nedovedu si představit jet s nimi tak brzy po porodu tak daleko. Teprve jsem se učila pečovat o dítě doma, hledali jsme si nějaký rytmus dne a taková cesta mi přišla šílená. Jejich návštěvu jsem taky slušně odložila na později, jenomže to pak už zase nechtěli přijet oni, že to necháme až na jaro. A tak jsme se ještě neviděli🙂))
Takže já bych to na tvém místě řešila tak, že kdo chce mimi vidět, ať přijede po domluvě k Vám. Ale vzhledem k tomu, že by to zřejmě byla vícedenní (víkendová) návštěva, tak bych to nechala MINIMÁLNĚ po šestinedělí.

shaula
16. bře 2009

Ribko, vždyť to nemusí být každý týden, úplně souhlasím s Usounkem, plánovat s přestávkami! To musí každý pochopit. A kdo nepochopí, má smůlu... V tom případě ať přijedou na dvě hodinky a vyhodit! (to myslím samozřejmě s nadsázkou).

janeyzelvicka
16. bře 2009

shaula, souhlas, že vícedenní návštěvy později. Tchánovci nás taky zvali, at k nim přijedem, zatímco oni budou na dovolené a my bychom dostali k hospodaření jejich barák + babičku, ale to jsme odmítli.
Nevím jak vám, ale mě do spousty věcí měli někteří tendenci hodně mluvit, a to já se zas nedám, takže bych se musela ovládat, aby nedošlo k nějakým ztrátám na životech 😎
ribko, když tě někdo hodně otravuje, tak prostě slušně řekni, že se ozveš, až se bude něco dít (nebo až potom) a klidně hovory nepřijímej... tohle dokáže být hodně stresující...

ribka
autor
16. bře 2009

Díky za rady holky 🙂 je to fakt des tohle resit,
kdyby bydleli v tom samem meste jako my, tak je to v pohode,
takhle furt resim nejake kraviny 🙂 hlavne aby to dobre dopadlo a
pak pevne nervy s rodinkou,

dnada
16. bře 2009

holky souhlas 🙂 se vším 🙂

mě taky hrozně štvalo,když se mě lidi ptali 6týdnů přřed porodem,tak co ,kdy to bude??? A těm nejotravnějším sem řekla,že až to bude tak to bude,že nejsem jasnovidec😀 Nic si z nich nedělej 😉 😎

kikimaruska
16. bře 2009

ribka: taky nevíš jak vše dopadne. pokud třeba porod zakončíte císařským řezem, tak já měla smrt i z jíizdy autem domu, cítila sem sebemenší zatáčku a dalších 14 dní jsem do auta nesedla...natož jet takovou dálku...Navíc my třeba museli pořád odstříkávat a uchovávat mléko, takže zase "práce" navíc, mít lednici do auta, nebo chladící tašku...vše sebou (odsavačku, zásobníky)---do toho jsme měli stáleřvoucí mimi a opravdu to cestování nic moc. Byla sem ráda že jsem doma...(nevyspalá, vyčerpaná)...a návštěvy přijeli také až asi ve 4 týdnech...jen tchán bydlí vedle, tak ho viděli dříve...(stejně jsem denně musela drandit s kočárkem, aby se prospal).

onlika
17. bře 2009

ribka, pridavam sa k ostatnym. My mame rodicov cca 600 km, maly sa narodil 2.12. a dostavali sme otazky typu, ci ideme na Vianoce domov, nie od rodicov, ale od znamych 🙂. Neprichadzalo do uvahy, boli sme tam az po sestnedeli a ta cesta stala za to 😒. Pauzu na kojenie spravit musis, lebo dieta sice moze spat, ale zas by nemalo byt v sedacke moc dlho, tak sme miesto 6 hodin cestovali 9 😖. Ale ja som tu mala hned po porode mamu a bola som fakt rada, lebo by som sa tu zblaznila, nic som nestihala 😉

majaaita
17. bře 2009

Ribko, rozhodni se až po porodu. Nainstalujte si Skype a kameru a můžou vidět mimčo skoro hned 🙂
My to měli tak, že moji rodiče (250 km) přijeli za dva týdny na otočku na odpoledne, my tam na návštěvu jeli po šestinedělí. Jinak přes fotky, videa a Skype.

Jinak k tomu otravování, kdy to bude a už rodíš ... vypni si telefon 🙂 Staršího syna jsem přenášela 14 dní .... těch telefonátů, uf 🙂 Po týdnu jsem si vypla telefon a každý to nakonec pochopil 🙂