Po koupání dcera pláče. Pomáhá jen kojení. Poraďte

gabrielad
21. zář 2007

Ahoj, zdravím všechny kteří by mi případně mohli poradit. Mám 3,5 měsíční holčičku a mám tento problém. Vždy když jí vykoupu a začnu mazat tak někdy začne plakat až při oblékání a jindy když už je skoro celá namazaná. Nedá se ničím utišit . Jediné co pomůže je rychle se přemístit do postele a nechat jí přisát. Doktorka mi nejdřív říkala, že jsou to prdy (pravda je že jí trápí často). Jenže nemyslím si, že by to bylo vždy. Jsou dny kdy je naprosto v pohodě a bříško jí nebolí. Teď už se jí i snažím před koupáním na chvíli uspat, aby nabrala síly, dokonce jsem jí i začala kojit ještě půl hodiny před koupáním, aby neměla hlad. Jenže ono nic nazabírá. Klidnější u koupání bývá s tatínkem, ale ten bohužel přes týden skoro nebývá doma kvůli práci. Někdy si připadám, že krotím divou zvěř 🙂 Tak pokud by sem zavítala někdo a poradil by mi, byla bych moc ráda.

nikka.vo
21. zář 2007

Ahoj, já si myslím, že je to prostě únava... děti se v té teplé vodě unaví. Mě můj syn dělá každý den, že po osušení zhruba v půlce oblékání začne brečet,mnout si oči - nic ho neuklidní, ani dudlík - já mu pak dám flašku a on po ní usne.

Ty jí po tom koupání uspáváš nebo za jak dlouho pak jde do peří??? 😉

dasap
21. zář 2007

ahoj, mě malá když byla malinká, tak do těch třech měsíců každé koupání probrečela a nesnášela i mazání. Zpětně si myslím, že jí jednak vadilo mokro obecně a jednak že jí byla zima. Dávala jsem vodu jak se píše těch 38 stupnů, ale u nás doma je chladno, od té doby co dávám teplejší, tak už skoro nebrečí. Ale možná je to jen tím, že zmoudřela a smířila se 😀

gabrielad
autor
21. zář 2007

Ahoj, tak jsem opět tu.
Nikka.vo - hned po koupání jdeme do peřin, kde jí nakojím a snažím se jí uspat. Nechce mi jinak usnout než u dudání 😒
Dasap - u nás doma je teplo, snažím se jí koupelnu vždy vyhřát na 25 stupňů.

tiki
21. zář 2007

Já mám taky pocit, že Zdíše vadí ten přechod z teplé vody ven, kde sice zima není, ale stejně patnáct stupňů rozdíl je dost. Někdy je vpohodě, ale někdy taky řve úplně histericky. To se pak snažím být co nejrychlejší, zahučet s ní do pelíšku a nechat přisát 🙂 . Já jí ale celou nemažu, jen podplínkové partie, takže je proces o to kratší 😉

papaya
21. zář 2007

Gábi já myslím že je to normální. Teda snad 😕 U nás je po koupání taky řev a nikdy mě nenapadlo to nějak řešit. Prostě jsem ho vyndala od někud kde ho to bavilo a začla jsem ho otravovat s nějakým mazáním a oblíkáním. Navíc už ví,že pak bude jídlo a kdyby bylo na něm,tak celou tu parádu přeskočí vrhne se rovnou po mlíku 😝 😀 A jak píšeš ty - někdy začne řvát při oblékání,jindy už při natírání (natírání hlavičky je spolehlivý spouštěč,to si nechávám na konec) Snažím se u toho vždycky dělat nějaký blbinky,abych ho zabavila,ale stejně mi na to nakonec hodí bobek a spustí si tu svojí písničku. Chce to holt pevné nervy a zručnost,aby se to všechno zmáklo co nejrychleji. U nás občas pomůže,když mu dám do ruky nějakou hračku.

gabrielad
autor
21. zář 2007

No my mažeme faldy - nožičky, ruce a taky kolem krku, protože to měla nedávno pěkně rozedřený do krve. Takže mazat musíme, aby se to opět neopakovalo. Taky jsem si říkala, že není potřeba koupat každý den, jenže snažím se jí z toho udělat nějaký rituál, aby věděla, že se jde spát. Ale i tak někdy vytuhne do půl hodiny, jindy za hodiny a někdy se ještě 3x vzbudí a já uspávám 2 hodiny

gabrielad
autor
21. zář 2007

Spíš mi to občas připadá jako že se nudí a říká si: Tak už toho mám dost, kde je to jídlo 😉

sonije
21. zář 2007

Ahojky, tak mě řve první půlku koupání, pak se trochu uklidní, ale trochu zabírá teplá mokrá žínka na bříško.. No a jak ho vyndám, taky se rozeřve, takže honem zabalit do osušky, kde je teplíčko a je klid, ale jak ho rozbalím na mazání, taky řve. Nepřijde mi, že by ho něco bolelo, jen mu prostě adí ten přechod z vaničky.. Pak dostane napapat a v pohodě usne.. Takže bych si s tím hlavu nelámala..

gabrielad
autor
21. zář 2007

Tak zkusím nahřát plínku a dát na bříško, uvidíme třebas to zabere. Ale myslím, že zima jí není, protože vlásky jí suším jemně fénem a mám ho puštění po celou dobu co mažu, aby to tam vyhříval (ne na ní).

macanet
21. zář 2007

Já bych řekla, že je to taky únava, Adélka se při koupání směje a děláme blbinky a když jí oblíkám, tak už vidí flašku v puse a mne si očička, do toho jí povídám, tak se směje a brečí zároven a jak se napije, řev přestane a kolikrát usne u jídla.Teplou žínku dávám ve vaně taky na bříško a dávám víc vody, aby byla hodně ponořená i bříško 😉

slevik
21. zář 2007

Taky bych řekla, že je to normál 😉 . Naše princezna to dělá úplně stejně, teda pravda, většinou řve, už když jdeme do koupelny, ale jak slyší vodu při napouštění vany, tak se zklidní a začne se usmívat 😎 . To jí vydrží i při koupání, někdy i dýl, ale většinou začne brečet buď při mazání nebo oblékání 😉 . A myslím si, že už je to prostě únava a už se vidí u prsu, na nějaký mazání a oblékání není zvědavá 😀

niega
21. zář 2007

A jéje! Tak vidím, že tenhle problém neřeším jenom já 😀 . U nás asi nejhorším okamžikem je přetočení na bříško, abych namazala i zádíčka. Zrovna včera jsem se rozhodla, že od olejíčkování zad upustím, páč to se fakt potom nedá. Navíc člověk je vždycky celej zmaštěnej, mimčo je zmaštěný, hází sebou a je to pak o nervy, abych ho nepustila, že ano... A když přistoupím k nasazování plínky, tak to je vrchol, páč mi ty nožky děsně kloužou, on sebou mrská, vidí se už u prsa a matka ho otravuje nějakou trapnou plenou 😀 . Takže uvítám jakýkoli dobrý tip, co s tím.

macanet
21. zář 2007

Jo tak minule jsem slyšela manžu, jak říkal Adél"tak sakra jak ti mám zapnout to pyžamo" 😀 Je mezi nohama na patenty a ona jak sebou házela, tak mu to zas rozepínala, no jsem ráda, že je to všude tak 😀

papaya
21. zář 2007

jsou to někdy boje 😀 😀 😵

musko
21. zář 2007

Ja myslím, že je unavená a hladná a je jej zima. Daj nahriať osušku na radiator a daj na teplé 😉 . Kamoškina dcerka tiež takto plakávala, bola už proste unavená a hladná... Po čase sa to utriaslo, takže sa neboj, prejde to.

gabrielad
autor
21. zář 2007

Unavená no nevím. Právě proto se jí snažím před koupáním na chvíli uspat. Ale možná je všechno. Kdyby tak člověk věděl co si o tom myslí 🙂

sonije
21. zář 2007

niega
Já mažu mlíčkem od Nivei, je míň mastný a rychle se vstřebá.. A zádíčka mažu tak, že na nich leží a jen pod něj strčím ruku s krémem, abych ho nemusela otáčet.. Když mi kouká do očí, je klidnější🙂

mapris
21. zář 2007

gabrielad,
ahoj, necetla jsem celou diskuzi, ale ja mama 10ti mesicni holcicku a ta po koupani place uplne normalne. Proste je to rezim, oni vedi, ze se vykoupou, dostanou najist a pujdou spat. Malou se nam vetsinou pri oblikani podari zabavit, a pak dostane mliko a vytuhne. Kdyz byla mensi, tak fakt po koupani ricela, az jsem se kolikrat chodila divat, co s ni manzel dela. Ale je to jak tady nekdo pise, je to proste unavou ... neboj, to chce cas. Az bude vetsi, tak to bude pak v pohode. Zdravim. 😉

kacka79
21. zář 2007

Ahojky, tak mi se koupeme moc rádi, ale když vylezeme z vany tak máme taky řev.... a když ne hned tak u mazání určitě. Jen když je s námi v koupelně někdo další, třeba taťka nebo když máme návštěvu a koupou s náma, tak je v pohodě.. Nechápu to, potřebujeme publikum 😀

natalien
21. zář 2007

Ahoj holky, taky trpíme, když Nell vytahujem z kyblíčku nebo vaničky. Ve vodě naprosto spokojená, i při vytažení je ještě trpělivá, ale jak ji začnu mazat, tak řev, fakt řev 😔 Zkoušela jsem, jestli je to hlady, tak ne, páč ji dávám napít před koupáním a pak jsem ji i několikrát kojila i v koupelně zabalenou do osušky, ne to nepomohlo, jak jsem ji začala mazat, tak spustila. Taky se přikláním k názoru, že je to únava, už u jídla začíná usínat. A dnes jsem si teda jako vyzkoušela ji vykoupat o půl hodiny dříve, tak to trochu pomohlo, ale musela jsem na ni celou dobu nechat osušku, kterou si rvala do pusinky, tak pro klid jsem ji to dovolila a začala mazat tělíčko od nožiček, pak plínku a overálek a pak jsem pokračovala mazat bříško a dooblíkla rukávy. A vysledek, no neřvala při mazání, ale když jsem ji brala tu osušku z ručiček 😉

gabrielad
autor
22. zář 2007

Ahoj, tak koukám, že to je všude stejný 🙂. No asi si dám špunty do uší 🙂