Po krmení saje naprázdno, ale hladem to není

trinity1973
21. lis 2012

Holky,netuším,jestli moje otázka sem patří,ale budu ráda za každou radu.Dcerka,která má nyní 3m a je od začátku na UM ,tak ihned po nakrmení jako kdyby saje,dělá to poté i v postýlce ale hladová určitě není,dávku,kterou dostává 100ml co 3 hodinky jí stačí a někdy i něco málo nechá.
Chtěla bych se zeptat,jestli to třeba není alergie,nebo jestli jí to nezasycuje tolik,kolik by mělo..Jsme z toho trošku nervozní,začala to dělat teprve před několika málo dny.Může jít i o nějaký zlozvyk,nebo tak něco ?
Děkuji všem za rady a názory.

medakote
21. lis 2012

Napadlo mě, jestli to není třeba růstový spurt, kolem třetího měsíce jeden bývá a mimčo chce pít víc. Ale pokud hladová není, tak to může být jen zvýšená potřeba sání, kterou se miminka uklidňují. Synek mi to občas dělává doteď, "přisaje" se na cokoli, na hračku, na prst a "saje" i když není hladový. Alergie to se podle mě není, projevila by se jinak.

alunka001
21. lis 2012

Alergie to podle mého není. A zkusila si dát více než 100,zda si nevezme? Může to být růstový spurt,kdy chce mimčo více jíst.

usounek25
21. lis 2012

ahoj, zkusila bych dát větší dávku, moje malá to také dělávala a někdy se i rozplakala, když dojedla, protože měla málo, takže jsem jí většinou zvýšila dávku a byl klid. Naše prďolinka je na UM plně od tří měsíců, do té doby jsem napůl kojila a dával UM a je to s ní v oblastí jídla dost těžký. Někdy měla období, že jsem měla pocit, že nás snad sní a pak zase ani ty její obvyklý dávky nevypila a dost mlíka nechávala. Když kojíš tak je to jednodušší, děcko si prostě vezme kolik chce, když je flašce tak musíš experimentovat 😉 . Tak zkus přidat o 30 ml víc a uvidíš jestli to vypije. A jinak to sání naprázdo dělá malá také třeba když spí a vypadne jí dudlík, tak jakoby dudlá, ale přitom v puse nic nemá 😅 .

camelinka
21. lis 2012

Tak alergie to nebude jen podle dudlani 😅 😉 , nase mala si taky dudlala jazycek a nebylo to ani hladem,proste kdyz nemela dudyn, tak tahala jazyk 😀 😉

jetynka
21. lis 2012

Podle mě je to jen zlozvyk, některé děti dumlají paleček, jiné celou pěstičku. I když z vlastní zkušenosti vím, že nejvíce sytící mléko byl sunar, malá (Barborka) i když vypila více třeba nutrilonu nebo beba mléka byla brzo hladová a ukřičená a žužlala si svůj vlastní ret, změnila jsem na sunar a bylo po žužlání a začala mi spát klidně celou noc. Tím nechci nikoho odrazovat od jiných mlék, je to jen můj názor a zkušenost. 🙂

jankadudova
21. lis 2012

Urcite bych malicko zvedla davku a treba prodlouzila interval na ctyri hodiny. Zuzlani rtu apod. muze byt jen saci reflex, co dudlik? Aspon na chvilku. Nechat dobre odrihnout...alergie to zcela jiste neni 😉

helcas
21. lis 2012

ahoj, naší Barunce jsou 2 měsíce a taky to začala dělat, po kojení si prso jen tak cumlá, když jí nabídnu druhé plné prso, tak se začne neskutečně rozčilovat a chce zpátky k tomu prázdnému, ze kterého tečou jen kapičky 🙂 hezky se jí u toho odpočívá..a prstíčky a celou pestičku v pusince taky občas zahlídnu, když usíná sama..holt je to savec 🙂)