Po očkováníní Hexou se propíná do luku

ljusli
11. čer 2017

Ahoj maminky,

Ono to tu uz asi bylo ale jsem opravdu nestastna. Minuly tyden jsme byly na ockovani hexavakxinou. Do te doby mala krasne prospivala a byla klidna a spokojena,hrala si s hrackami a hezky na ne mluvila a cvicila.

Po ockovani mam uplne jine dite. Je.nervozni, hrackam nadava, vyska (coz predtim.nedelala), zacala se desne casto propinat d luku, breci kdyz ji pokladam. Kdyz jen tak lezi na.podlozce taky se propina. Ale tohle nikdy predtim nedelala :(

Co mam delat?? Je to na rehabilitaci? Jsem z toho nestastna.

Mala ma tri mesice.
Dekuki za.nazory

hermelinah
11. čer 2017

Děti se mění každý den, s velkou pravděpodobností by tenhle "pokrok" udělala i bez očkování, možná ji bolí bříško, něco se ji nelíbí... možností je spousta, tak se hned nestresuj tou nejhorší 🙂 Myslím, že při správné manipulaci a častém klubíčkování to zase brzy odezní😉

ljusli
autor
11. čer 2017

@hermelinah jo ja vim ale nemuzu se zbavit myslenek na to nejhorsi :((

gnozka
11. čer 2017

Souhlasím s
@hermelinah . Nase mala se taky takhle měnila bez ohledu na ockovani . Je to taky jen člověk který ma sve emoce a proste nekdy blbe dny . S tim lukem se porad s Dr . Jak ona to vidi . Nekteré deti se propinaji kvůli refluxu. Nase mala také zacala mít reflux az později . Jinak také doporučuji nosit do klubicka a zaměřit se na správnou manipulaci s miminkem . Uvidíte bude to dobre 🙂

yerry
11. čer 2017

@ljusli nepanikař, hexa mohla být spouštěčem změn, ale nemyslím si že je to tak vážné.... Moje malá se taky jednu dobu propínala a už s tím přestala.... Po očkování u ní taky vždycky přijdou změny a ne vždy jsou příjemné, ale většinou to pak zase odezní a přijde jiná změna.....

linee
11. čer 2017

@ljusli jeste bych pockala.U tam maleho ditete ten tyden je maly cas na to potvrdit,ze je to z ockovani.Navic je 3.mesic prulomivy u deti-spurt,zacinaji vice vnimat psychicky,a to,co popisujes s tim souviset nemusi. Samozrejme to nechci zlehcovat,sleduj ji a pokud to bude jeste pokracovat,zminila bych se v dalsi poradne a nebo dr.zavolej
Ale osobne jsem zjistila,ze do dalsi poradny vetsina "priznaku" zmizela.
Tyto veci delala i moje holka,nekdy kolem 3,5 mesice. Ten tyden po ocko je moje holka take nevrla,a to po kazdem.
Ono ne nejhorsi,jak nechces nic zanedbat a pak ctes na netu a vidis vsechny ty cerne scenare,vid?
Jinak uplne,jak psala @yerry

nupta
11. čer 2017

Myslela jsem, že případné vedlejší účinky na hexavakcínu by měly nastat do 48 hodin. Někde jsem se dočetla, že propínání do luku je způsobeno nedostatečným odříhnutím. Já jsem na začátku byla také podě...ná matka a všeho jsem si všímala a samozřejmě se o malé hrozně bála. Když nás něco trápilo hodně, volala jsem dr., která mi vše pěkně vysvětlila.

ljusli
autor
11. čer 2017

@linee moc dekuji za nazor. Ano presne tak to je a jsem presne ta uzkostliva mama, co jsem si nikdy nemyslela,ze budu... 🙂 bojuju s tim, ale nekdy je to silnejsi jak ja.

normalnimatka
11. čer 2017

bůhví, jesi s tím hexa nějak souvisí.
pro jistotu můžeš další vakcíny ASPOŇ co nejvíc odkládat. tím nic nezkazíš.
a jinak bohužel, reakce po očkování, resp. následky se můžou projevit až za půl roku. takže nikdy nevíš, co očkování mohlo a nemohlo způsobit.
a ještě zagůgli po něčem podporujícím u očkování - homeopatika nebo tak..
já bych neočkovala vůbec radši.

linee
12. čer 2017

@ljusli je to uplne normalni.Ja plna nejhorsich scenaru po 1.hexe kontrolovala jako blazen holka co 30 min.i v noci a pri kazde zmene jsem se bala,ze je to vedlejsi priznak.Nastesti nebyl,ale jak jsem psala,3.mesic jeprelomovy jak fyzicky,tak psychicky pro mimi.Sleduj dale a pokud se ti nebude zdat,zavolej dr.Ale dej tomu jeste cas,zmeny jsou vzdy tak dva tydny (aspon u nas) a nebo do dalsi poradny.Pevne drzim palce!

verunka_korunka
12. čer 2017

@ljusli jen k tomu propinani do luku... ony jsou deti obcas tak vynalezave (jako ta moje), ze prijdou na to, ze se takhle mohou lehceji otocit na bok... je to pro ne mnohem snazsi cesta, ale bohuzel spatna... takze coz asi delas, ji v tom nepodporovat a podporovat spis v tom aby chytala hracky nad sebou nohama a rukama 🙂 na posileni briska, ktere prave spravne potrebuje k otocce 😀
Takze si myslim, ze mas doma jen vynalezavou potvurku a propinani do luku s ockovanim nesouvisí... a nevrla atd, jak uz tu psaly ostatni, muze a nemusi mit zrovna naladu, muze ji tlacit bříško, nebo dokonce zuby (nekomu mohou rust i takto brzy)... tech pricin je spousta... rozhodne ji sleduj dal a na dalsi poradne se urcite o to zmin. 😀 a vyplasene jsme porad vsechny... ono to ockovanim nekonci 😀

arwen_arina
12. čer 2017

To delaji vsechn deti,jsou holt pohyblivejsi, delaji "mosty", pak zjisti,ze se da otocit na brisko a bude po problemu🙂

ljusli
autor
17. čer 2017

Tak holky ja vam nevim. Ono se to zgorsuje. Mala chyta krece. Asi kazde 3-5minut se cela vysponuje do krece a pak zacne plakat. Ja nevim.co s ni je :( ani uz nebrouka s hrackami ale jenom vyska a rozciluje se

luckylee
17. čer 2017

@ljusli jed to zkontrolovat.Stejne se nevyspis.A zvaz dalsi ockovani.Minimalne s odstupem nekolika mesicu a schema 2+1. A trvej na zapsani do karty.

ljusli
autor
17. čer 2017

@luckylee dekuji za radu,utery jdeme na kontrolu takze na tom trvat budu. A na dalsi ockovani dam urcite odklad. Mi nerikejte,ze dite co krasne paslo koniky zrazu neumi udrzet hlavu a pada do letadla. Jsem z toho fakt.nestastna :(
Ted mala.spinka ale az se vzbudi asi s ni pujdeme pohotovost, ale duveru ani k tomuto kroku teda nemam ,:(

luckylee
17. čer 2017

@ljusli bohuzel,je to riziko ockovani.Snad se to vse brzo vrati do normalu a dalsi davky budou bez NU.Jen malokdy lekari uznaji,ze to ockovani spustilo, tak se nenech zviklat.
Ja sama nejsem plasan a na pohotovosti jsem jeste s nicim nebyla ale tohle bych mozna nechala zkuknout.UZ hlavicky aspon.Ale zhodnoceni je na tobe.Ty poznas nejlip jak na tom malicka je.☺

normalnimatka
17. čer 2017

:(
njn, nebyli byste první ani poslední, bohužel...

alkuska
17. čer 2017

@ljusli Je mi uplně úzko z toho co píšeš, držím palce ať to dobře dopadne. Ač jsem obecně zastáncem očkování, vždy jsem u malé trnula aby nebyly žádné potíže, je to noční můra každého rodiče...

anushka111
17. čer 2017

@ljusli Za sebe už bych dál neočkovala, šla bych určitě na tu pohotovost a dohlédla na to, aby ta negativní reakce byla nahlášena. Často slyším zkušenost, že negativní reakce nejsou hlášeny, a přijde se na to tak, že maminky sami volájí na sukl a tam se dozví, že nic hlášeno není. Pak je to malé procento dětí postižených negativními účinky zcela irelevantní a zřejmě je mnohem větší. Já poslední očko zvažovala, nakonec jsem dala na doporučení lékařů a dnes vím, že to byla velká chyba. Držím palce, ať se z toho malá dostane, ale každé další očkování bude zřejmě riziko, tak ho fakt zvažte. Držím moc a moc palce.

sapinek
17. čer 2017

Držím pěsti.. Ono to většinou dobře dopadne. Může to být i reakce na očko, ale v podobě nervozity, podrážění a neklidu dítěte, doufám, že nic zásadního. A to by nemělo být trvalé.. Nicméně osobní zkušenost s tím naštěstí nemám. Dítka jsem nechala očkovat hexou s velkým odkladem (pro jistotu) a u synka jsem nakonec vydobyla i schéma 2+1. Reakce byly, ale v normě. Takže doporučuji zauvažovat minimálně o tom posunutí dalších dávek, jak píšete. Uvidíte, co Vám řeknou. Kamarádky syn měl silnou reakci na očko MMR, jeli na pohotovost a tam jim to vyloženě napsali i do papírů (byli dokonce dva dny v nemocnici). Synek naštěstí do měsíce v pořádku, ale jejich dětská dr. tvrdila navzdory tomu papíru z pohotovosti, že to je přece nesmysl, že to s očko nesouvisí.. Jsem z tohoto tématu v rozpacích, každý si musí udělat svůj názor a neodsuzovat ostatní. Každá maminka udělá pro své dítě přece jen to, co považuje za nejlepší. Ale dle mého to chce očkování a hlavně dobu, kdy ho dítěti dát, dobře promyslet.

kuratkol
17. čer 2017

Taky už bych dál neočkovala nebo s odkladem nebo po půl dávkách. Znám pár případů, kdy to takhle začalo a neskončilo to moc dobře.

normalnimatka
17. čer 2017

no "dobře dopadne"... ono jako to, že se z toho prcek dostane, neznamená, že to nemá nějaký trvalý následky... pak má každý třetí děcko nějakou diagnnózu z pedagogicko-psychologický poradny...no ale nechci strašit. snad to bude relativně ok.

a určitě hlásit na súkl! sám súkl udává, že je hlášeno snad 10% (no někde snad říkali jen 3..ale nevim) případů...což je žalostně málo. pak se tady tvrdí, jak to očkování poškozuje jen výjimečně...

ještě autorce opravdu doporučuju snažit se posílit imunitu, hledej alternativy! neptat se doktora, ale třeba někoho, kdo rozumí čínský medicíně... ví se třeba o kolostru, že je super. nebo větší dávky céčka (ale to je u mimča problém to do něj dostat)...apod.

a když už se ukáže, že to dítě to moc dobře nesnáší, fakt bych se nesnažila to ochcat nějakým odkladem a schématem 2+1, probůh, stejně to je prostě očkování na 6 nemocí naráz. spíš bych se snažila dotlačit doktora, aby uznal, že to souvislost má, a neočkovala.

zmrz_lina
17. čer 2017

Já bych ještě doporučila pár takových záchvatů nahrát na video, aby vám, v případě, že zrovna ve špitále či u pediatra nic nenastane, neřekli, že si to vymýšlíte.

ellive
17. čer 2017

Jsem rehabka a tahle reakce na očkování se mi vůbec nezdá v pořádku. Pár takových deti mi už prošlo rukama a i přes to ze lékaři zásadně tvrdili ze to s očkem nesouvisí, tak stejný názor nesdilim. Doporučuji odklad dalšího očkování.

luckylee
17. čer 2017

@normalnimatka jen pro info...sama bych uz dal neockovala a bylo by mi burt jestli to pedimudra uzna nebo ne ale orientuju se podle smysleni vetsiny maminek kdy proste to ockovani stejne daji protoze "musi" uz kvuli skolky.Cetla jsem o miminku ktere v pulroce melo rotaviry,pneumokoky i 3 hexy a pokazde silene reakce ale stejne se ockovalo dal protoze to tak musi byt.Maloktera mamina se bude dohadovat o kontraindikaci a proto volim mirnejsi cestu a to je doporuceni odkladu a mene vpichu.☺

versku
18. čer 2017

@ljusli Ahoj, jaká byla noc? Jak jste prosím dopadli? Jinak souhlasím s
@zmrz_lina. Všechno natáčet. Máme za sebou také zkušenost s pohotovostí. Viděla nás půlka nemocnice (oční, neurologie, USG hlavy, interna, pak příjem na pozorování...) a všichni se strašně divili, že jsme to nenatočili 😕. Jinak u nás to nebylo po očkování, snažím se ho odkládat, kor po této zkušenosti,ale nemáme moc pochopení u naší pediatričky 😒

normalnimatka
18. čer 2017

@luckylee kriste pane, to snad nemyslíš vážně.... tak takovou matku bych nechala zavřít...to jako dva roky školky sou přednější, než poškození zdraví dítěte? jako tohle fakt nepochopim. chudák dítě... :( možná ještě hořce zalitujou. a doktory taky nechápu, že jako dítě má reakci po každým očkování, ale jedou vesele dál a ještě zbytečně brzo. hnus velebnosti...

luckylee
18. čer 2017

@normalnimatka ano.Doktorka rekla,ze to tak proste byva.To dite rvalo treba 4h vkuse,zvracelo,vysoka horecka,zastaven vyvoj ale cpali mu nurofen atd a ani na pohotovost nejeli.
Ja se malem poblila kdyz jsem to cetla jak mi z takovych lidi je zle.A neskutecne lito je mi toho maleho tvorecka.Reakci muze mit kazde miminko ale zazit neco takoveho a za mesic to pichnout znovu...jeste spolecne s prevenarem.No fuj...

anushka111
20. čer 2017

@ljusli Myslím na vás, jak jste dopadly?

normalnimatka
20. čer 2017

taky tak..

ljusli
autor
22. čer 2017

@anushka111 ahoj holky tak pondeli nas hospitalizovaly v motolu pro podezreni na infantilni spasmy. Po.3 dnech propustili s diagnozou F82 centralni tonusova porucha a opozdeny vyvoj :(((((