Po operaci se nemůžu ohýbat. Mám 2,5 měsíční dítě

milejdy
28. kvě 2011

Ahojky,chtěla bych se podělit o svůj nelehký úděl a to,že jsem se právě dnes vrátila z kliniky,kde jsem byla 4dny a prodělala jsem operaci krční páteře. Mám teď zákaz zohýbání se a nosit těžká břemena. Jenže já mám 2,5 měsíčního chlapečka a jsem z toho na nervy. Nesmím ho ani krmit,protože nesmím ohýbat hlavu,jen lehce,což se při krmení z lahve nedá dodržet. Pomáhá mi švagrová a tchýně,ale nevím,jak to budeme provozovat v noci,muž pracuje v lese a vstává ve 4h ráno a musí se vyspat a s malým mi tedy nepomůže...je to velmi složitá situace a já tím psychicky trpím. Ale musím být v pořádku,prý se musím hlídat 2měsíce,málem jsem skončila na vozíku,nemohla jsem pomalu chodit,ochrnula mi skoro celá pravá strana,noha i ruka. Ještě teď to není ono a bude to prý trvat půl roku,než se dostanu do původního stavu...nikomu to nepřeji zažít! ☹

sussanah
28. kvě 2011

@milejdy Jemi lito, ze jsi musela prodelat neco takoveho. Moje rada je, nastehujte si k sobe na nejakou dobu tchyni nebo k nim odjedte vy sami. Ja mela v maleho 3m akutni slepak, takze zvedani naseho (tou dobou 7kg) kluka neprichazelo v uvahu. Takze hnedka po prijezdu z nemocnice prijela tchyne a strala se o me a o maleho. Ty samoze mas omezeni vice, tim spis bych proste jednoznacne zajistila peci nekoho dalsiho. A presne jak pises, hlavni je, at se ty das dohromady. Mas 2 deti a ty te budou jeste dloooooouho potrebovat, takze nejake 2m v peci babicky urcite v pohode zvladnou 🙂

kacab
28. kvě 2011

....souhlasím s předchozí paní a co límec?zabrání trochu pohybu.... nedalo by se ho přes den nosit? a při kojení si dát židli před zrcadlo - uvidíte na dítko bez ohybu hlavy..... držím pěsti...

milejdy
autor
28. kvě 2011

děkuji,já nekojím,jsme na UM....límec mi doktor nedoporučil,protože pak ochabnou svaly, a to nechtějí....prý je to bez límce lepší v hojení,alespoň tak mi to tady v Řecku vysvětlili....volal mi brácha,že asi dojede jeho žena s malou dcerkou (3roky),tak uvidím! 😉

anicka164
28. kvě 2011

A neměla bys aspoň částečně nárok na ošetřovatelku? Něco jako že v ČR ti pojišťovna zaplatí návštěvu PA po porodu doma.
Držím moc place!

milejdy
autor
28. kvě 2011

@anicka164 ne,tady v Řecku nic takového není.....představ si,že mě operace stála skoro 4000euro...bylo to totiž na soukromé klinice,ale operoval mě dost špičkový lékař,do nemocnice bych si tady v této složité situaci netroufla jít. Tam bych čekala na řadu třeba i měsíc a tady mě vzali přednostně,protože se to muselo hned řešit,aby to nemělo horší následky.

anicka164
28. kvě 2011

Uff, to je fakt dost hrozný...
Tak to jedině ty příbuzný, ještě, že je máme, viď?
Na tu noc mě napadlo, jestli by s tebou nemohl malý spát s tebou v posteli a v noci bys mu jenom podlala um z ohříváčku. Ale nevím, jestli můžeš aspoň tohle, u takhle malých broučků je všechno strašně složitý, vím.

milejdy
autor
29. kvě 2011

@anicka164 co je to ten ohříváček?

anicka164
30. kvě 2011

Je to vlastně taková nádoba, do které dáš vodu a do toho lahev s mlíkem. Udržuje ti to teplotu, kterou potřebuješ. Takže to jenom vyndáš a můžeš hned krmit.
My tam teda dávám jenom vodu, M. někdy prosí celou noc, tak aby to ráno nebylo zkažené. Prášek mám připravený už odměřený a když se probudí, tak to jenom nasypu do lahve a je to.
Nebo některý maminky si dávají vodu do termosky, ale mě to vždycky v noci přišlo jako hrozně zdlouhavý.
Ten ohříváček nejlevnější seženeš už tak za 300 Kč a fakt to ušetří spoustu práce. Když napíšeš do Googlu nebo na zbozi.cz ohřívač lahve nebo ohřívač mléka, tak ti to najde spoustu odkazů.