Po půl roce jiné dítě, máte někdo zkušenost?

jitkapro
26. čer 2012

Ahoj, mám dceru a byl jí půl roku....do té doby byla zlatá,vůbec jsem o ní skoro nevěděla, spala celou noc atd... Teď mám pocit že mi jí někdo vyměnil, poslední týden jen řve, vzteká se a to po nejvíc před spaním...vůbec nevím co sní. Když ji pochovám vůbec to nepomáhá. Myslela jsem že ji lezou zoubky ale nic jiného tomu neukazuje:( Vydrží křičet i hodinu a nedá se utišit...je na ní vidět jak se jí chce spát a stejně křičí. Jsem s toho zoufalá vůbec nevím jak ji pomoct... Je to normální že se takhle změní dítě? Děkuji.

benjik
26. čer 2012

@jitkapro a tos ještě nezažila batolecí pubertu,to se mění dítko z hodiny na hodinu. Normální,pokud jí nebolí třeba bříško, tak to je.Asi to fakt budou zuby. Dceru trápily půl roku předtím než jí vylezly.

diviska
26. čer 2012

a kromě zoubků, které to mohou být, nezměnilo se ještě něco? Nezačalo to společně s příkrmy? Nezačala si menstruovat, že by jí třeba mlíčko přestalo chutnat? Nejsi nervozní z něčeho? Mě se tedy malá nezměnila o 180 stupňů, takže mi to zase tak normální nepřijde, nadruhou stranu to asi není nic výjměčného..jen bych zkusila hledat jestli není opravdu nějaký objektivní důvod..

pejtho
26. čer 2012

Já si myslím, že to je bohužel úplně normální. My máme takovýhle obrat co 3 měsíce 🙂
Do 6ti nedělí jsme měli doma plačtivé mimčo, co nespalo, nic nepomáhalo, po šestinedělí do 3 měsíců byla zlatíčko, ze dne na den spala v noci 10hodin v kuse, přes den se na nás uculovala...ve 3 měsících začali růst zuby a úsměvy byly v čoudu, další probděné a proplakané noci, v půl roce se růst zoubků zpomalil a máme zase zlatíčko. Teď okolo 11m se nám náš andílek začíná měnit ve vzteklouna a do toho mám opět podezření na další zuby, takže se máme během příštích týdnů asi na co těšit 🙂

schnek
26. čer 2012

my jsme tomu s ženskýma říkaly, že přijde období zuby alias vosina 😅 začnou růst zoubky, dítě se víc začne zajímat o okolí mít požadavky a začne být protivné a uřvané. Možná je to už separační úzkost. Je to normální, chce to vydržet. Důležitý je co nejvíc se snažit vyjít potřebám dítěte vstříc, vykašlat se na chytrý rady typu "Nech ji vyřvat, chce si tě zotročit." atp., je důležité, aby dítě vědělo, že kdykoli tě bude potřebovat, jsi tu pro něj. O to dřív se separační úzkost či protivné období přežene a to další bude o moc lepší, možná ani další díky tomu nepřijde 😉 Jestli máš podezření na zoubky, můžeš zkusit gel na dásně, homeopatika nebo jantarové korálky, u nás to pomáhalo.

mates22
26. čer 2012

Normálka, obě moje děti mají různá období, bohužel těch klidných je jen málo, oba od mala řvouni a nespavci, střídavě horší a lepší (s tímhle přemáháním spaní a řvaním jsme bojovali skoro do 18. měsíců, člověk si pak tak nějak zvykne, ale jak já záviděla sousedce, co dala malýho v sedum do postýlky, odešla a on v sedum deset spinkal)............ nezneklidňovala bych se, takových změn ještě bude, ale jestli tě to trápí, tak skákni k doktorce ať máš jistotu.

saminomimino
26. čer 2012

ano je to normální,nám tenhle očistec začal s dcerou po 4 měsíci života,do té doby anděl co jedl a spal a smál se pak přišli neprospané noci,bojkoty kojení,protiva,říká se že po roce se to srovnává a zlepšuje ,u nás se to potvrdilo,malou jsme dali nedávno spávat do jejího pokojíku a spí celou nic,hodně se vše zlepšilo kolem toho roku,pevné nervy,ještě tě toho čeká dost děti rostou více vnímají a zbírají zkušennosti zážitky je to ůplně normálka že bude "jiná" 😉