Po vakcíně spí ještě víc než dřív. Máte zkušenost?

mayerka
5. kvě 2010

ahoj maminky, náš Jára je dost spací dítě. Normálně chodí spát kolem 7 večer, spí do 9 ráno, pak jde spát ve 12 a spí tak do 3. Takže je vzhůru tak 7 hodin denně. Před 14 dny jsme byli na očkování (hexa+prevenar), reakce díkybohu skoro žádné, ale od té doby spí ještě víc. Dneska například vstával v 11, v půl druhé si šel lehnout a ještě teď spí (už ho půjdu vzbudit...) Je vzhůru sotva 5 hodin denně... Přitom vypadá úplně v pořádku, je veselý, živý (pokud tedy nespí..) Máte někdo zkušenost s takto spícím dítětem? Vím, že mi určitě budou psát maminky, ať jsem za to ráda, ale já už jsem z toho nervozní. Chci volat doktorovi, ale ráda bych věděla, jestli toto některá znáte, ať nejsem za magora?

kaczka
5. kvě 2010

May,náš malý taky tak spává,teda teď už malinko míň,ale pořád spí hodně.Doktorka mi říkala,že sice spí víc,ale nevypadá,že by mu to škodilo,že je krásné zdravé dítko. Takže klíd.Pokud v té dob co je vzhůru je normálně čilý,není apatický nebo ta,tak si myslím,že je vše ok. Ale klidně pro svůj klid duše zavolej doktorovi 😉

kristi
5. kvě 2010

ja bych taky radsi zavolala, je mu prece jen 1,5 roku, tak uz by asi az tolik spat nemel.

knobloska
5. kvě 2010

Taky mi to přijde zvláštní. V mém ookolí jsou spíše nespací děti, ale naše Ki teda vede. Ale o tom tohle téma není. Moje kamarádka má 2 letou holčičku, chodí spát v 7, spí do 8, poo jde ve 12 a spí do 14. Takže to je 17 hodin. A spí jako dřevo, ani se nehne, kolikrát jí ráno najdou ve stejné poloze jako večer usnula.
A běhěm toho, co je vzhůru, tak polehává? A jak usíná? Hned?

draga
5. kvě 2010

mayerka já nevím ale moje dítko taky takhle spalo a dokonce spí i teď po obědě 3 hodiny, večer jde spát kolem 8 a vstává,. když ho nebudím do školky kolem 8...zkus se jen optat mudry jeslti by to něco mohlo znamenat ona ti určitě poradí 😉

rimmel
5. kvě 2010

mna napadlo ci ma dostatok vitaminov, mineralov?

beata.n
5. kvě 2010

ahojky taky mám hodně spací dítě 😉 myslím si že některé děti jsou prostě takové,malej byl hodně spací už jako mimi,řekla bych,že tak od ledna se to u nás utnulo a už mi nespí dopoledne,ale jen odpoledne,ale za to dlouho,normálně jde spát tak v jednu a spí to čtyř,ale když chce spí i déle.já bych se zeptala doktorky,ale my to říkáme od začátku,kvůli jiným problémům nám brali krev a na nic nepřišli,myslím že se nemusíš znepokojovat 😉

beata.n
5. kvě 2010

jo a malý mi i dělat to,že si třeba hrál a najednou usnul,takže sem ho sbírala po bytě,přitom nevypadal nějak ospale,ale asi byl unavený

mayerka
autor
5. kvě 2010

knobloska - nepolehává, to naopak úplně jančí, je nabitej energií. Usíná hned, když je unavenej, začne ukazovat na postýlku, a jak ho tam dám, zamává mi a je tuhej 😀 taky spí jak dřevo, je potom úplně otlačenej
rimmel - myslim že má, krásně papá, jí ovoce, zeleninu, vše, dávám mu červenou řepu, špenát, brokolici, kedlubny... taky má rád pohanku, to je nabitý samýma zdravýma věcma...
Díky za odezvy, uklidnilo mě, že to zas tak nenormální není, ale stejně radši zavolám dr. Díky! 😉

rymeska
5. kvě 2010

Ahojky, taky mám spací dítě, malá chodí spát v osm a vstává nedříve v osm, někdy i v půl deváté. Sice jednou v noci vstává na mlíčko, ale vypije a spí dál ... pak chodí spát v půl jedné a spí úplně nejméně dvě, někdy i tři hodiny ... spí fakt dost a taky jsem si říkala, jestli je to v pořádku, když vidím, kolik spí ostatní děti,. tak pak napiš, co dr. abych byla taky klidnější 😉

mayerka
autor
5. kvě 2010

rymeska - jasný, zítra volám a pak napíšu 🙂

berenika39
5. kvě 2010

čauky, petr taky tak nějak spí. od osmi do půl osmé, po obědě spí dvě a půl hodiny, někdy tři. asi to potřebují. ted, když je hezky, a jsme někde v akci, dá si venku po o třeba jen hodinku a stačí mu to. někdy, když máme nějaký program, ho poo vzbudím po hodině a půl a je v pohodě. taky jsem zvědavá, co ti mudr řekne, dej vědět, dík.

janeses
5. kvě 2010

Ahojky, naše Nellinka je od narození taky spáč. V roce a půl, taky tak spávala. Teď jsou jí tři, chodí spát v devět a spí tak do 8-9, někdy i déle, ale to už se stává jen občas. Po obědě, chodí taky spát, tak kolem jedné a dá tři hodinky. Přes zimu jsem jí nechávala, ale teď jak začalo jaro tak si myslím, že jí dvě hodinky musí stačit. Já to neřeším a jsem ráda, alespoň si odpočine a hezky roste. Všechny stejně staré děti v našem okolí už nespí po obědě, já budu malou nechávat dokud bude chtít. 😉

vojtisek2007
5. kvě 2010

Ahoj, Vojta je teda taky spáč....ráno vstává kolem pů osmý,chodí spát po obědě od 13-16 a to ho občas musím vzbudit a večer chodí ve 20

ined77
5. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
jen jem navásnarazila a musím přiznat čirou závist 😀 ...popis vašich dětí,resp.jejich spánku je pro nás fata morgana 😅 ...
budík v 5.30. po o spánek od 12.h-13.30 (vyjímečně se dospinká,ovšem tčba 1,5h u mě...to dá i dohromady 3h)a šlus,večer usíná okolo 19.45 😅 .
je to povahou,rozpoložením nebo náhoda? 😅
jinak myslím že potřeba spánku je individuální,tak jako u dospělých 😉

ria80
5. kvě 2010

Taky mám to štěstí.Ale u nás je to spojený s tím,že malá je opravdu hodně klidná a tichá i jinak.Celkem za den spí asi 13 hodin,což je v tom věku průměr podle tabulek,tak si z toho nedělám hlavu.
Chodí teda v 8 spát,ale hodinu si tam ještě vykládá a zpívá.Pak ráno spí asi do osmi,ani nevíme,protože si vytahá plyšáky do postýlky a dělají si tam mejdan,dokud nepřijdeme.
Takže přesný přehled ani nemám,ale zhruba.Jinak je čilá a zdravá,tak co.Je po mě,taky se jí nechce vstávat,takže pravidelně vstáváme s řevem,protože nechce z postýlky.

mayerka
autor
6. kvě 2010

ahoj, tak jsem mluvila s doktorem. Ten mi řekl, že pokud je jinak čilej, veselej, baští, tak že by to mělo být v pořádku. Každopádně na to bude myslet, až nám budou dělat za čtvrt roku odběry (to zas kvůli tomu, že je děsně hubenej 😒 ) Takže OK, prostě potřebuje hodně spát... Můžeme se maminky radovat, že naše super dětičky spinkaj jak Růženky a my můžem odpočívat! Jára má poledňák, jdu si lehnout...

draga
6. kvě 2010

mayerka jsem si říkala, že už jsme si někde psaly...tak to bylo v hubených dětech...tedy máme hubené a spavé děti 🙂 neboj to bude všechno v poho... 😉

romi73
6. kvě 2010

tak to je teda zajímavý. mám hubeňoura - 9 kg v 17 měsících a spí 11 hodin v noci a 3 odpoledne a to ji kolikrát chodím budit, aby pak zalehla v těch osm. už jsem si taky říkala, jestli je normální, že dítě bdí jen těch 10 hodin, ale je v pohodě, čilá, zvídavá, do všeho se hrne, tak asi je v pořádku...

že by potřebovali víc odpočívat, když nemaj ani deko navíc a tudíž z čeho brát energii? tak to doháněj spánkem?

mayerka
autor
6. kvě 2010

romi, draga - to je dobrej nápad, schválně: maminky, kterým hodně spí děti, jsou vaše děti hubeňouři, nebo jsou to i cvalíci?
Jára spí cca 17 hod denně a váží 10 kg, hubeňour

berenika39
6. kvě 2010

můj spací petr (cca 14 hodin chrupe) je taky spíš žížalovitý. 20 měsíců a rovných 11kg. ale měl by víc, fakt 😀 😀 , asi o třicet deka, bo měl průjem a campylobakterii ve střevě a skoro 400g ubral, ted to dohnal 😀 . ale je i menší postavy, oba jsme s manžou menší, nemá být po kom čahoun, ted má cca 86cm.
když nespí, je nonstop v akci. motorová myš. kamarádky prcek se válí klidně navečer u telky, leží a kouká, to neznám....petr je pořád ve střehu a vymýšlí, hraje si krásně ted už sám, ale nějak u toho neumí být v klidu ani pět minut.
tak se ta teorie možná potvrdí 😉

aleachim
6. kvě 2010

holky, já vám skazím statistiku, Lucka spí v průměru 14hodin denně - někdy víc, někdy míň a je docela čahounka, ale není ani tlusťoch ani hubenďour - ona je prostě akorád ke své výšce. Jinak je to s ní přesně jako s Petrem od Bereniky, pořád v pohybu, pořád něco zkoumá, někde leze, ani se nedivím, že je unavená. Prostě když je vzhůru, tak se nezastaví🙂

sylvka
6. kvě 2010

ahoj,já myslim že my jsme jasnej průměr-budík 7:30,po O 12:15-14:00 a večer 21:30-nevim jak to dělá,ale ať je co je,dřív ty oči nezavře 😀

berenika39
6. kvě 2010

aleachim 😀 . mě už totiž napadlo, že tohle petr podědil po tátovi, ten totiž když něco dělá, tak zásadně naplno a úplně. tím myslím třeba sport - se rozhodnul, natrenoval, vyhrál...nebo práci-maká jak blázen, čtyři dny, padá na hubu, aby vydělal dost a ještě mohl být celý víkend s námi...tak prcek v jeho šlépějích prostě když spí, tak důkladně, když objevuje svět a bdí - tak taky pořádně 😉 😉 😉 😉 😉 .

ještě jsem přišla na to, že petas spí nejlíp a nejdýl, když mu nedělám hokej v tom jeho denním rozvrhu 😀 . usíná 20.00, budí se 7,30. jak se někde kousnem a nebo je akce, usne později a slyším ho v chůvičce, jak se mrncá, budí se i dřív. odpo to samý, usíná 12.30 😀 . dám ho dřív, do půl jedný si hraje nebo čte. dám ho později, je protivka, spí jen hodinu. má to ta příroda prostě vymyšlený dobře. snažím se to respektovat, a ani ho do ničeho nenutit.

beata.n
7. kvě 2010

tak u nás to hubeností není určitě 😀 malý má v 21.měsících 15 kg 🙂 jinak je to neskutečný pohodář,,je klidný,ve společnosti se i dost stydí 😅 já jsem za to jeho spaní ráda,občas toho využíváme a odpoledne spíme s ním 😀 ale je pravda,že čím je starší,tím se ten spánek skracuje.ale furt vedeme,v našem okolí není nikdo kdo by spal jako n 😀

berenika39
7. kvě 2010

beata.n, musela bych petra asi před tvým malým velkým asi schovat... 😉 😉 má o pět kilo mín ve stejném věku, jsou ty děti ale různý....

beata.n
7. kvě 2010

berenika mě přijde,že sme snad všude největší,ale aspon bude pořádnej chlap a jen tak ho nepřehlídnu 😀 on měl i při narození 4250g díky těhu cukrovce,takže byl velká váha už od narození 😎

draga
7. kvě 2010

a Dála má ve 3 letech 14 kg 🙂))