Pobyt miminka na čerstvém vzduchu. Jak dlouho denně?

niega
14. pro 2007

Ahoj maminky. Zajímalo by mě, kolik hodin denně pobývají vaše miminka na čerstvém vzduchu (tím ale nemyslím třeba chození po obchoďáku). Náš Edík bývá venku tak 3 hodinky denně, někdy se ale rozkřičí a z 3 hodin jsou jenom 2 (ale to je minimum). Není to málo? 😕

tiki
14. pro 2007

Niego, ja myslim, ze to malo neni. Jde o to, jake ma kdo moznosti. Ja se taky snazim davat ditko dost ven, jenze u tech lezoucich uz je to jine, ty se proste v kocare nudeji, takze pokud nahodou Zdisa neusne, tak ji v kocare neudrzim tri hodiny ani nahodou. Ja to delam tak, ze nekdy jsme venku cely den a jindy treba jen malou chvilku, proste podle pocasi a situace.

amina
14. pro 2007

Já myslím, že je to individuální a záleží na náladě, únavě, ročním období, počasí a dalších faktorech. Já třeba někdy nevyrazím vůbec, když je opravdu počasí pod psa. To raději častěji vyvětrám a blbneme doma. A když bude mrznout, rozhodně dlouho nikde bloumat nebudu. Někdy jsem tak venku hoďku, někdy dvě, víc ale asi ne. V létě jsme ale zase na druhou stranu byli venku celé odpo, neb máme naštěstí zahradu. Přiznávám, že jsem o tomhle nijak zvlášť nikdy nepřemýšlela.

majaaita
14. pro 2007

Niego, chodím s Iťulou na hodinku dopoledne a tak tři hodinky odpoledne - ale to odpolední občas zkrátím, jednak už je dost kosa, jednak už ho to v kočárku nebaví - a pokud zrovna nejdeme v lese, kde neustále skenuje stromy (asi bude botanik, nebo co 🙂)), tak je fakt vzteklej, že musí být ve fusaku, takže se "hádá" - doma, když se může pohybovat, se zabaví víc.

Ono dost záleží, jak je na tom dítě zdravotně, s rýmou bych byla v tomhle větru hodně opatrná kvůli uším, i když je díťátko zakutaný ve fusaku. Taky aj na vycházkových cílech - kolem silnice nebo ve městě nic moc. A obcházet dvě hodiny jeden park je o nervy a ztrátu zbytků zdravého rozumu, co se nevykojil nebo neodešel s hovorama o kakání 🙂))))))))

aniska
15. pro 2007

nas matysak vydrzi na jedno schrupnutie cez den 5 hodin, takze kym spi, je von

niega
autor
15. pro 2007

Tak jste mě uklidnily. Četla jsem v nějaký knížce od Švejcara, že dítko má být denně venku 5 hodin. Což o to, od dubna do října jsem schopná toto zajistit (a zajišťovala jsem), ale teď??? On je Edík ještě mrňous a v kočárku může leda tak spinkat - jenže nespí 5 hodin během dne, maximálně ty 3 😒 . Tak jsem se bála, jestli tím Edíkovi nějak neubližuju (aby třeba nebyl často marod a tak)...

kristi
15. pro 2007

docela casto nevyrazim vubec a neresim to. Navic doma si Mia leze,stavi se, hraje si a je ji taky dobre

aponchie
15. pro 2007

mi musime ven denne jinak je nevylitana a nespi poradne.takze do roku sme chodil na 4az6hodin denne do kocarku a pak pesky do mesta a zpet trolejbusem cca2hod zabite,ted chodime na 2hodiny ven a staci to plus skolka asi 1hodinu sou venku dle pocasi.doma se nudime chodime porad nekam praded jeseniky tatry atd uz kupujeme male trekovky na leto 😀

aponchie
15. pro 2007

jo a 5hodin je celkem dost tak otevri okno dej kocar k oknu oblec ditko a dej si kafe... 😎

jandalinka
15. pro 2007

5hodin?!No záleží asi i na tom kolik právě miminku je let,ne?!My máme něco přes měsíc a chodíme na procházku jen přes poledne tak na 1,5-2max.Připadá mi,že už kolem 16:00je docela chladno,takže využíváme opravdu jen polední slunečné počasí.Ale pokud je opravdu sychravo a mlha,tak nevyjdem vůbec.
To raději otevřu doma oknu a dýcháme čerstvý vzduch. 😉

aponchie
15. pro 2007

no jandalinko zalezi kdy tech 5hodin jsi venku ja treba pres jaro leto podzim a to jde a v zime na 2hodky takze tak

jandalinka
15. pro 2007

Jo,to kdyby bylo léto,tak jsme venku snad skoro pořád 😅 Já jsem spíš psala o počasí co je nyní aktuální,docela sychravo,mlha,větrno a teplota u nás už je i pod nulou ☹ Takže opravdu někdy vylezem na chvilku a jdem za chvíli domů 😕

niega
autor
15. pro 2007

Jojo, to téma jsem špatně specifikovala - omlouvám se všem. Samozřejmě že mi jde o současné období - co bude za půl roku, je mi momentálně fuk. Jinak já cca od 6 týdnů začala řešit takovej problém, že Edík odmítal bejt v kočárku, takže to nám procházkování taky docela kazilo. Ale tahala jsem ho v šátku, takže těch 4-5 hodin denně venku jsme nakonec pravidelně dávali. Jenže teď je to horší, jak píšu. Edík spinká přes den max. 3 hodinky, v kočárku bdělý být odmítá, v šátku se mu líbí, ale chce čučet ven, a to se bojím, aby neofouknul (přece jenom v kočárku ho chrání boudička), páč tady u nás furt fičí studenej vichr 😠 ...

lenycka
15. pro 2007

My chodíme dopo tak na 1,5-2hodinky a odpo tak od dvou do čtyř, půl páté. Včera jsem teda málem přišla o prsty na rukách, ale vydržela jsem to 😀
Snažím se chodit za každého počasí, kolikrát si přijdu jak blázen, když venku lije, všichni chvátaj domů a já statečně vyrážím na procházku, ale mám tak malou naučenou a jsem i ráda, horší by bylo, kdyby mi v kočárku vydržet nechtěla 😉

aponchie
15. pro 2007

tak to jo ja myslela vseobecne,no ted taky nic moc jsem rada ze je ve skolce na zahrade a jinak je ted uz tyden zavrena doma jak v kleci bo sem byla v nemocnici na lumbalni punkci a nemuzu na svetlo ven tak jak ju nekdo veme jde ale jinac tak do mesta pesky ccahodka a zpatky busem to staci myslim a ted je nechutne vlezle sucha zima ani poradne snih mokry nic

tanja61
15. pro 2007

mi chodime popoludni tak na 2-3hodinky,myslim ze je uplne jedno ako dlho si s babatkom vonku mozes byt aj pol hodiny ale rata sa to ze bolo na vzduchu... 😉

majaaita
15. pro 2007

Niego, tak toho šátku se taky teď obávám. Beru si ho jen na nákup nebo tak, jinak na prochajdu má mladej smůlu a veze se. To je jasný, že skenovat okolí ho baví víc, ale co je ve sporťáku, tak je to lepší. V hlubokém to bylo spíš poponášení a tlačení kočárku, než spořádaná vycházka 🙂)

Prý jsou šikovný oblečky z moiry (ta cena je ale výživná) - jak na léto, tak na zimu, prodává se prý jakýsi fusak i na šátek, nebo přikrýt svojí bundou.

anatanka
15. pro 2007

Ja to chozeni ven taky nijak zvlast neresim - jako Kristi.
Bydlime kousek za Prahou v miste, kde je asi 20 baraku a chodit tam denne 2 hodiny v mrazu dokola kolem tech 20 baraku neni zrovna nejlepsi program na odpoledne.
Rikam si, ze az bude teplo, tak mala bude na zahrade a spoji se prijemne z uzitecnym, takhle je to o nicem.

betka007
15. pro 2007

tak my zatial byvame v centre prahy co na prechadzku nie je najidealnejsie, takze von beriem malu max 1 x za tyzden, niekedy ani to nie, ked je vonku kosa.. manzel by privital,aby som s malou bola von kazdy den... ked sa prestahujeme na okraj prahy tak s nou rada pojdem niekam do parku, ale tu pri nas je jeden park aj to plny bezdakov a fetakov... lietat po vaclavaku kazdy den fakt nemusim... minule mi manzel povedal, ze sa vyhovaram.. no a este k tomu mame mini vytah, takze ked idem von, tak skladam kociar, kolesa odpojujem, korbicka yvlast a este dieta.. dokopy 20kg... tak manzel uznal, ze centrum nie je NAJ na prechadzky....