Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Pobyt mimo domov. Co si o tom myslíte?

skutinaskutinka
21. zář 2019

Nevedela jsem kam zaradit. Chtela jsdm se optat. Mam dceru pul roku. Casto jsme u babicky,dedy,prababicky.. Nekdy na vikend,na tyden.. Jednou mi bylo receno,ze to muze narusit psychiku ditete,ale taky mi bylo receno,ze je to blbost. Co si o tom myslite?

nevima
21. zář 2019

To je strašná blbost podle mě 😂 děti jsou tak super přizpůsobeny na změny, víc než dospěláci🖤 až bude velka nebude se bát cestovat aspoň ❤️

michaelllas
21. zář 2019

Podle mého je to nesmysl. Naopak, bude zvyklá cestovat a hlavně bude zvyklá na jiné lidi☺️

nazka
21. zář 2019

@skutinaskutinka blbost 😉 taky jsme to tak delali a malá je psychicky v pohodě 😁

sudylichozrout
21. zář 2019

@skutinaskutinka Předpokládám, že jsi to slyšela od nějaké totál úzkostné až hysterické maminy, která dítě nevyndá celé dny z šátku a nedá do rukou ani otci (teď si nevymýšlím, takovou jednu dámu opravdu znám), natož prarodičům.
Ne, je to skutečně naprostá blbost.

konidana
21. zář 2019

@skutinaskutinka jsou rodiče režimoví, ldy proste kazdy den v 18.h vecer musi byt doma na koupani atd.. a jsou rodiče nerežimoví, kteří mají kazdy den jiný ale takovy jak jim to i s dítětem vyhovuje. My byli s dětmi hned po sestinedeli také téměř každý víkend někde úplně jinde, jen ne doma. Na vyletech, po známých, na vodě, na vandru.... Pokud jsou v pohodě rodiče, jsou v pohodě i děti 😉

merope
21. zář 2019

Podle mě to chce prostě sledovat to dítě a jeho režim a co mu vyhovuje. U mého syna vnímám, že už registruje "svoji postýlku" a mírně preferuje to svoje než úplně cizí. Ale jako "svoje" měl dlouho kočár (teď z něj bohužel pomalu začíná vyrůstat a vnímám, že už se mu tam nespí tak dobře), takže prostě na akci spal v kočáru a byl ve svém a úplně v pohodě.

Co se mě týče, tak když jsem někde "mimo domov" tak mám pocit, že se mu věnuji mnohem více než doma, kde člověk pořád dělá nějakou práci, takže taky je to skvělé a on je spokojený. Chce se to prostě na to dítě "napojit" a vnímat jeho potřeby.

saffy
21. zář 2019

Taky myslím, že to je blbost. U rodičů býváme se synem vždycky na pár dní od konce šestinedělí, tak od tří měsíců jezdíme na víkend na hory apod. Teď mu jsou dva, je to milé, veselé dítě, co v pohodě snáší změny a nemá problém být na víkend sám u babičky a dědy. Mám za to, že změny prostředí naopak dětem svědčí.

kajalka
21. zář 2019

Však to záleží na dítku, některé se bude novými vjemy rozvíjet, jiné to může stresovat. Nelze říct definitivní závěr.

drep
21. zář 2019

Že je to blbost. Moje dítě je režimové, ale režim plus mínus zvládáme držet kdekoliv. Cesty na chalupu k babičce ani nepočítám, jinak už s náma dvakrát pod stanem, teď chodíme po jizerkách. Je jí devět měsíců a zvládá to úplně s přehledem. Nemá problém strávit pár hodin s babičkou a odpoledne s tatínkem. Věřím tomu, že jsou děti, které více lpí na “svém” - postýlka, byt a tak, ale není to paušální pravidlo a pokud dítě v cizím prostředí není nešťastné, tak si myslím, že děti jsou taky lidi a členové rodiny a proto můžou žít úplně normální život.

kaja2016
22. zář 2019

@skutinaskutinka Tak zalezi, jestli mas pri tom cestovani pohodu ty, jinak bych rekla, ze ne.-) uprava: Jakoze to miminko nenarusi..-)

sajjka92
22. zář 2019

Pokud by to tak bylo tak syn by musel mit psychiku hoooodne spatnou naopak to u babi miluje a nejlepe by tam bydlel 🙂 dle me neni na skodu kdyz deti jsou zvykle byt,spat i jinde nez doma 🙂

miklovka
22. zář 2019

Tam kde je spokojená maminka, je spokojené i miminko ❤️.

skutinaskutinka
autor
29. zář 2019

Dekuji za odpovedi.. Mala je az moc spokojena.. Kdyz jsem stastna,je stastna i ona.. Jen ma rezim v koupani a spinkani,ale to ji dodrzuju vsude

skutinaskutinka
autor
1. říj 2019

Byli jsme 2 tydmy mimo domov.. Dneska jsme druhou noc doma.. Ac nerada skrz male musime do patku zase odjet.. Myslite ze to neni spatny pro malou? .. Kdyz jsme byli mimo domov,byla mala stastna