Podľa čoho určiť kedy je miminku zima?

aniska
24. lis 2007

Aku metodu pouzivate? Ja- podla nosteka- aby ma nestudiôl do dlane a niekedy, ked prave nespinka na chrbatiku, podla teploty medzi lopatkami

vilkakatka
26. lis 2007

Nam na predporodnej priprave povedali, ze najspolahlivejsie miesta su medzi lopatkami a medzi prsiami 😉

sue
26. lis 2007

Ja viem o nošteku a uškách... krčok... no neviem, náš malý Miško ho mal furt spotený, lebo keď spinká, tak sa stále potí...ale nie je to kvôli teplu... o chrbátiku som tiež počula, ale pripadá mi to ako mierne nanič rada, lebo v praxi si to predstaviť neviem 😝 Malej som rúčky nemohla nikdy skúšať, lebo ich mala studené či sme boli vonku okolo 0, alebo dnu keď bolo 25... (a ja som taká istá... ruky furt ako ľad...)

vavka33
26. lis 2007

Pietra,ako moze mat tvoje babo studene ruky v kociku a ked ma 4.mesiace?malo by ich mat v rukavickach a zabalene v deke,ci fusaku 😉 moze mat studene lica a nos,ale ruky nie,mala by si si dat na to pozor,moze ti ochoriet,je to male miminko

pietra
26. lis 2007

rukavicky ma, ale rukami furt sermuje a vo fusaku jej ich neudrzim. Nemyslim, ze moze prechladnut, ked ma studene ruky. Studene ich ma aj doma a to mame prekureny byt, 27stupnov. Nostek, krk, nozicky ma teple, takze urcite jej zima nie je. Sesternica je byvala zdravotna detska sestra a vravela mi, ze je uplne normalne, ze tie rucicky v tomto veku ma studene.

slonik
26. lis 2007

u nás se říká studené ruce - upřímné srdce 😉

aniska
autor
27. lis 2007

selu - 😲 😲 tak to ho teraz teda poriadne prehrievam. pze maminka ma uviklala na to, ze musi mat teple rucky aj nozky, a aj ked ich ma teple, tak ho este babusi (nahodi mu daku prikryvku).
No, inak to s tym nosom sm skusala na sebe aj na frajerovi a zatial musim povedat, ze ked sm mala studeny nos tak to uz mi zacala byt urcite zima

vavka33
27. lis 2007

tak to sa mi nezda babo by malo mat teple rucicky,ja to zas viem tak sa podla toho riadim.
Kolko ludi tolko chuti-teda aj nazorov.
A keby moje babo sermovalo rukami a malo ich studene dam mu dvojo rukavic 😉 -tolko moj nazor 😉

bubli07
27. lis 2007

nám v porodnici říkali, že mimi nesmí mít studený nos, pak je mu zima, ale já mám studený nos stále i v létě 🙂 . Naše paní dr. když jsme u ní byly poprvé, tak povídala, že důležitý je aby mělo mimi teplé čelíčko.
Takže já dávám na nožičky ponožky, teď snad 100x denně,jak sebou stále mele, podle ručiček to nepoznám, protože s nimi stále máchá a navíc je má stále v pusince, takže je má věčně studený, akorát při papání mu krásně zteplaj, až je má skoro horký.
Tak se řídím podle čelíčka a tomu zátylku bych asi taky věřila.

yesno22
27. lis 2007

ahojte...ja zasa viem, ze babo ma studene ruky, aj ked sa poti=je mu teplo...mam to odskusane na svojom malom...ja sa riadim podla zatylku 😉 nos mame aj my stale skor studeny ako teply 😅

pietra
27. lis 2007

vavka - dvoje rukavic, no to som neskusala. A v tom prekurenom byte ma mat tiez hrube rukavice? Kika mala ruky studene aj pocas tych extremnych letnych horucav. Takze ruky naozaj neriesim. V porodnici som sa snazila a dokina mi vynadala, ci to dieta chcem prehriat. Mne sa zdalo, ze ma studene ruky, takze chudinka bola uprostred leta zababusena v dlhom rukave, zavinovacke a prikryta. Ruky furt studene a ona spotena. Nikdy viac. Asi tie rucicky ma tak nastavene. Zatial je zdrava, nostek, krk, telicko, nozky ma teple po prechadzke, tak nic pridavat nebudem. A tiez som to skusala na sebe. Kym mi bolo teplo, mala som aj nos teply,ked mi zacal studeniet, zniesla by som aj dalsiu vrstvu.
Ale co clovek, to nazor.

aniska
autor
27. lis 2007

no, tak som s toho uz uplne jelen 😲
sm myslela ze sa dozviem ako to teda je ale mam vacsi gulas v hlave ako predtym..

bubli07- som z toho jelen, nas matynko ma teple cielko i ked ma studeny nos, rucky a nozky.. ach juuuuuu 😕

adkag
27. lis 2007

ja sa podla ruk tiez nemozem riadit,maly ich ma studene skoro stale.mne radil lekar aj viacero kamaratok skusat za krkom,pripadne skusim na hrudnicku.

pietra
27. lis 2007

aniska, skus ten krk. Ten je podla mna najspolahlivejsi, lebo zaroven zistis, ci sa ti nepoti.

nikka.vo
27. lis 2007

Já bych taky určitě spoléhala na teplotu zátylku, hrudníku a zad ...
-podle nohou a rukou bych to nekontrolovala, vím to podle sebe, že je mi teplo, ale nohy mám tak jako tak studené, ruce taktéž 😖
Končetiny se hůř prokrvují,proto jsou studenější...

aniska
autor
27. lis 2007

ju, tak som ucinila rozhodnutie- skusat za krkom, ci sa nepoti.

bubli07
27. lis 2007

aniska - nám dr. říkala, nožičky, ručičky i nosánek může mít studené, ale neměl by mít studené to čelíčko. A za tím krkem, když na to tak myslím tak to taky funguje.
Myslím, že kdyby naším mrňatům byla fakt zima, že by to dali znát 🙂 .
No a jak jsem psala, kučičky moc neřeším a na nožičky dávám pro jistotu ponožky, ale rukavičky na ručičky, když jsme doma, to mi připadá trochu ujetý 😀 , asi by byl Danča celkem zchoulostivělý a to u nás v rodině nejde.

zuzda
27. lis 2007

my se řídíme heslem "nohy v teple", směrodatný je také hrudníček těsně pod krkem-ani vlažný, ani zpocený
ručky a obličej podle mne chladné mít může

zuzda
27. lis 2007

a myslím si, že miminka by, že jim je zima, znát nemuseli dát, protože v zimě se jim pěkně spinká...

bubli07
27. lis 2007

To věřím, že se jim v zimně pěkně spinká, my máme v noci v pokoji tak 17,18 stupňů, ale kdyby byla Dančovi zima, tak věřím, že by se ozval 🙂 .

pietra
27. lis 2007

bubli07- na to,ze sa ozve, by som sa nespoliehala. Niekde som citala, ze ked je malym babatkam zima, tak spia a ani nedutaju, lebo setria energiu. Co je na tom pravdy neviem, ale nejaky mudry clanok to pisal 🙂

bubli07
28. lis 2007

pietra - dobře, nemůžu soudit, asi máš pravdu. Na každý pád si myslím, že Dančovi ještě zima nebyla, doufám, vždycky je pěkně vyhřátý, teploučký, až na ty ručičky 🙂 .

jandalinka
28. lis 2007

tak i já se připojuji k této debatě a můžu říct,že opravdu u každého miminka je to různé.Záleží i v jakém prostředí(vlhkém,suchém)spí a pohybuje se.
My máme doma velkou vlhkost,takže nemám nouzi o zvlhčování vzduchu 😵 a tak musím neustále větrat,ať nejsme jak ve skleníku a dobře se nám dýchá.A co se týká studených ručiček,tak to má malá asi po mě,poněvaž já ať je mi teplo nebo zima,tak mám studené ruce i nohy a malá to asi "zdělila"po mě.
Takže když mi tchýně řekla:ježiiiiš,ona má studené ručenky,je jí zima,tak jsem se na malou podívala,vybalila a byla teploučká až se jí potili zádíčka,takže já se rozhoduji,zda je malé zima,podle nosánku+za krkem nebo na hrudi.Ale nos je u nás spolehlivější,říkali mi to i v porodnici.

apricots
28. lis 2007

tak ty ručičky prý jsou dost zavádějící, to je pravda - směrodatnej je nosík...moje malá má docela problémy s nožkama ale - patery ponožky, bačkůrky a stejnak je má chladný - připisuju to tomu, že porod byl dlouhej a mimi bylo studený jako led, takže muselo bejt v inkubátoru asi den - myslím že ty problémy má od toho

andykov
5. čer 2009

Holky a myslíte, že když se mimi třeba v noci dost kroutí a není to určitě z prdíků, že mu může být taky zima? Nosík a končetiny měla chladný.. ☹

lehna
5. čer 2009

andykov-pokud má nosánek a nožičky chladné,tak jí asi byla trochu zima. víc ji přikrývej, nebo dej do zavinovačky 😉

andykov
5. čer 2009

lehna, už jsem to napravila a víc ji nabalila. jáprávě nevímproč se tak kroutila, jestli to mohlo být z toho?

lehna
5. čer 2009

andy- je to možné. nebo měla jen špatné sny, nebo žízeň. náš malý se taky občas tak kroutí, má jen třeba žízeň.nebo nemá dudlík😀

wiwienne
5. čer 2009

Vraj na nosteku, ale to je skor mytus, teplotu urcis, ked prilozis prsty malemu na krk vzadu, na zahlavie...ak je teple, ma dobru teplotu, ak je vlhke, ma pravdepodobne horucku, ak je studene, je mu zima....je uplne bezne, ze maju krpcekovia studene rucicky, vsak su vkuse vonku..

wiwienne
5. čer 2009

ozaj, aj ked mate pocit, ze je babtku teplo, pre istotu ho vzdy niecim zakryte, nemusi vynakladat vela energie na udrziavanie teploty, je kludnejsie, aj lepsie spi, hlavne mamicky, ktorych babatka maju koliku a vazia si kazdu pokojnu chvilu..

lucasaerik
5. čer 2009

nám v porodnici říkaly že si máme kontrolovat na zátýlku, takže na krčku vzadu, a taknějak se tím řídím, a dle toho má i nosánek, vždy je to nastejno, ale ručičky mívala stále chladné, taky tchýně vyšilovala, ale musí to člověk brát s nadhledem, dříve to bylo jinak 😅