Podľa čoho určiť kedy je miminku zima?

aniska
24. lis 2007

Aku metodu pouzivate? Ja- podla nosteka- aby ma nestudiôl do dlane a niekedy, ked prave nespinka na chrbatiku, podla teploty medzi lopatkami

kamilecka
24. lis 2007

Aniska nam v porodnici povedali ze najlepsie zistis ci je zima alebo teplo babatku,na chrbatiku medzi lopatkami

katusha
24. lis 2007

ja tiez skusim nostek, ked je studeny, je babatku chladno. skusam aj rucicky, ale to neviem ci sa da podla toho riadit 😉

veronika13
24. lis 2007

medzi lopatkami? to prvýkrát počujem, ale to ako mám šmatrať niekde vonku, keď je nababušený...

aniska
autor
24. lis 2007

Ju, riesim to, pze sm teraz s malym na navsteve u nas v rodine, a neustale sm bobmbardovana vycitkami. Pride mi, ze je tu teplo a tak sm malemu nechala triko a dupacky bez zakoncenia na nozky- tze mal konce noziek hole a nase zeny to nevedeli prezit, tak sm znervoznela i ja🙂) vraj mimikno ma mat teple nozky aj rucky, no zas ina baba mi vravela, ze je to bezne, ked takemuto malemu ostudeneju, ze sa to stava aj ked je im teplo. Tak ako to je?

katusha
24. lis 2007

aniska z toho si nic nerob, moja mama ked k nam pride alebo my k nej, tak tiez by malu najradsej celu uzakryvala, vzdy ju celu zabali do deky ked ju ma na rukach 😅 a to tu mame bezne aspon takych 22stupnov.
nepoviem keby bola novorodenec ...
inak ja uz ju necham tak, nech robi po svojom, nepotrebujem sa zbytocne s nou dohadovat. ked odide, urobim si zas ja po svojom, ako sme zvyknuti 😉

natalien
24. lis 2007

Já sahám a kontroluju Nell za krčíkem 😉 Venku má nosánek červený a ručičky ve fusaku v teplíčku.

bubisek21
24. lis 2007

Katusha
my byvame v chalupe, v nasej kupelni je 7 stupnov a ssom zvyknuta skor na chlad. U nasich v kuchyni mame v velmi teplo(moj odhad urco nad 22 stupnov), tak som malemu nechala tie nozky hole a teraz mi to strasne vycitaju, pretoze mi maly parkrat pcikol. Len zaujimave je, ze som zacala byt viac nachladnuta aj ja, a to vravim ze som zvyknuta na zimu.

katusha
24. lis 2007

bubisek, ved aj my byvame v dome, a tiez je tu dost chladno ale ta sa tu celkom dobre vykurit (kurime plynom) 😉
inak babatka kychaju casto a nielen preto ze im je zima, môzu kychnut aj ked sa im do nosteka dostane nejaka mala smietka prachu 😉

tanja61
24. lis 2007

no neviem mne kazdy vravel ze podla ruciciek nepocula som zeby medzi lopatkami 😨

ene
24. lis 2007

Nektera miminka maji rucicky studene porad, stejne tak jako nekteri dospeli, na to bych nespolehala. Za krckem mi to prijde nejrozumnejsi varianta 🙂

masinka
24. lis 2007

Nelka ma rucicky skoro stale studene, ked ich ma teple, tak to je uz durch spotena...takze my tiez skusame na chrbatiku alebo hrudnicku a zda sa ze to funguje, ma skoro rok a este prechladnuta nebola (tuk, tuk)

r123
24. lis 2007

mě už v pordnici radili ať mu sahám na nos a uši jak sou studené tak je mu chladno!teď už mi řekne,ale když byl malinký tak sem mu šahal na nosánek nebo ouška a nebo taky za krk(na záda) a funguje to!

mesulka
24. lis 2007

Naše malá má nosík i ruce a nohy pořád studené (to má po mě 😀 ), takže jí musím vždycky zkusit šáhnout na krk nebo záda a podle toho to poznáme.

niega
25. lis 2007

Ehm, tak já topím barák na 19 stupňů, tzn. že teplota kolísá mezi 18,5 a 19,5 - občas jde i níž, když se pustím do mohutného větrání 😀 . Edík nosí na doma: body s dlouhým rukávem, na to tričko s dlouhým rukávem, dále fleecové tepláčky do pasu, ponožtičky, někdy capáčky - to je vše. V postýlce nepobývá ani náhodou, když jsme doma, leží na dece na zemi tak, jak je (ale je fakt, že se celou dobu intenzivně hýbe). Anisko, mám dojem, že ty tvoje příbuzný by ze mě klepla pepka! 😀

pietra
25. lis 2007

ja tiez skusam na nosteku a vzadu na krku. Rucicky a nozicky ako mensia zvykla mavat takmer stale studene, ale nostek a krk boli teple.

bielanevesta
25. lis 2007

Ja skúšam na nošteku a vzadu na krku 😉

kvapilka
25. lis 2007

Mě v porodnici radili teplotu poznávat na hrudníčku a funguje to. Dále mi pediatrička říkala, že příjemně chladné ručičky jsou naprosto v pořádku. Myslím, že na nosánku, který je venku stále studený se to měřit nedá 😉

dominica
25. lis 2007

Tak ja kontrolujem podľa ručičiek, u nás to funguje - ak je zima má ich studené a opačne. Tiež si neviem vonku predstaviť, že by som ho musela kontrolovať medzi lopatkami a nechcem sa robiť múdra, ale ten nos mi nejak logicky nesedí - veď keď je vonku na nule, tak aký má mať dieťa nos? Podľa mňa logicky studený a malý ho aj taký má, ale ostatné ma teplučké a vlastne studenú má celú tváričku ak je v kočári a sme vonku.

trixi
25. lis 2007

Moja mamina je ina ako tu spominane babicky. Ona nasho maleho stale vyzlieka a tvrdi, ze ho teplo obliekame. (Ja si to vsak nemyslim. Doma je v teplackoch a v body.) Vraj ho treba otuzovat. Vecer pred kupanim, aj na hodinu ho vyzlecie do naha aby sa vraj citil prirodzene, da pod neho len podlozku aby neprecikal postel a sem tam ho prikryje plienkou. Maly to ma rad. Lebo sa vtedy jasi ako pominuty.

katyka24
25. lis 2007

trixi-moja svokra je presne taka ako tvoja mamka,tiez stale hovori,ze ho teplo obliekam aj ked si myslim,ze mi mame v byte dost chladno.ale je to zaujimave,ze hodinu pred kupanim ho uplne vyzlecie,no aspon nebude tak casto chory 😉
moja mama je zase opacna,ta by ho stale len babusila 🙂

marorlinko
25. lis 2007

mne povedali,ked som odchadzala z nemocnice, ze treba chytit vzadu pri lopatkach alebo vpredu na hrudi, podla toho sa aj urcuje,ci dieta nema nizku teplotu tela.
rovnako chytam aj nostek,ale ked sme vonku,aj ked je nababuseny,ale na tvar mu fuka,ma ho dakedy studeney, je to normalne, ved aj my dospely ho mame,ked sme vonku. ked ho ma dnu,rovnako aj rucicky, dam mu este nejaky svetrik. boseho ho nenechavam,lebo mame podlahu a mava potom studene nozky, co nie je dobre, lebo od noh moze prechladnut tiez. chodi v ponozkach.

brnda
26. lis 2007

ahoj ja to zkoušimpodle nosanku ,ruce ma mali studeny dost často a jinak je třeba spoceny,tak podle rucicek ne

selu
26. lis 2007

ja sice jeste mimico nemam ale z kurzu vim, ze se to ma zkouset na zatylku, rucicky jsou pry studene furt anebo naopak, kdyz jsou teple, tak to uz je mimco prehrate... 😉

vavka33
26. lis 2007

Ja vzdy detom skusam ruky,ked ich maju studene,je im urcite zima.a mam to overene aj na starsej,ktora vzdy aj povie,ze jej je zima.Nos maju studeny hocikedy,ked je von chladno,lebo im vytrca 😀 a medzi lopatky ich urcite vonku skusat nebudem a tam im zima byt nemoze,su vzdy dobre oblecene 😀

petaska
26. lis 2007

Tak já to zkouším podle zátylku, zdá se mi to spolehlivější než ruce nebo nos, které mám studené i já a zima mi přitom není...I doktorka mi to radila 😉

jitka83
26. lis 2007

Tak já vím, že děcka nemají mít hlavně studené nožičky. Jinak o tom, že se to poznává podle toho, že se jim sahá za krk slyším tady poprvé. Tak od toho tu tyhle dyskuze jsou, že. 😀

pietra
26. lis 2007

mne ten nos poradila sesternica, tiez som o tom nevedela,kym sa mala nenarodila. Spociatku sa mi to zdalo ako blbost, ale skusala som to aj teraz v zime v kociku. Licka studene, nostek teply. ale ruky mava studene. Nozky teple, ale ruky ma takmer stale ako zaba.

slonik
26. lis 2007

taky jsem slyšela, že zátylek je nejspolehlivější 😉

slonik
26. lis 2007

nos, ruce a nohy jsou přeci jen "končetinky", takže rychleji stydnou a nos v zimě obzvlášť.

rut
26. lis 2007

Sestricka na Kramaroch v porodnici nam vravela, ze si mame babatko kontrolavat na nosteku a uskach. Rucicky mavaju studene prirodzene.