Podlaha do pokojíčku pro děti. Co použít?

martule20
3. lis 2008

Ahoj holky, prosím o radu, co použít nejlíp na podlahu v dětském pokoji - pro a proti, zkušenosti....
Moc děkuju!

marcelapetrikova
3. lis 2008

ahoj martul do ted máme koberec. během 4 let jsme koupili už 2 a příští týden budem pokládat plovoučku +běhoun na hraní 🙂
malej totiž permanentně něco leje na podlahu nebo občas zašlápne čokoládku atd a mě už nebaví to drhnout a navíc je to asi lepší tolik se nepráší navíc ted když budou 2 by koberec dostal ještě větší záhul

mkr
3. lis 2008

my máme všude v baráku dlažbu a jsem spokojená malá pořád někde cintá zobe ty svoje křupky a vůbec mě to nenervuje protože jdu a utřu to jinak podle mě je to mnohem lepší jak koberec žádný prach vysávám každý den a v koberci se to vše drží 😒

s2007
3. lis 2008

ahoj no já mužu taky řict ,že koberec ani na obrazku bych nechtěla mi si všude dali protizkluzove plovoučky a jsem spokojená a navic kupuju malimu ponožky taky protizkluzovi a zatím ani zima ani uraz 😀

andy80
4. lis 2008

Já jsem pro koberec. Je to nejteplejší, když děti lezou po zemi. Máme koberec a pod tím takovou tu izolaci. Sice v pokoji co dva dny luxuju, ale to mi nedělá problém.

elitera
4. lis 2008

My budem do děcáku dávat korek. Známá má taky dlažbu, ale prcek jí několikrát přepadnul dozadu a majznul se do hlavy, tak letěli pro koberec. Koberec bych obecně nechtěla, je to semeniště prachu a roztočů (na druhou stranu, co oko nevidí, srdce nebolí 🙂)

eho
4. lis 2008

Dřevěné parkety, jsou teplé, odolné a navíc dobře vypadají 🙂

kacka.va
4. lis 2008

já jsem taky pro koberec, přece jen je to teplejší a o trochu měkčí a dětem se po tom dobře leze.

alishia
4. lis 2008

tak my mame vsude plovoucku a malemu sem do pokojicku koupila do prostred pokoje takovy mensi koberec se silnicemi,) jinak si myslim ze na neustale ublinkavani, cintani, drobeni je lepsi neco co se da setrit. ja bych koberce nechtela, meli sme ho na schodech, a to sem se mohla uluxovat, furt tam byli nejake nitky a smitka.

lenkazdenek
4. lis 2008

my budem mít plovoučku a na to větší koberec na hraní 🙂

cazadora
4. lis 2008

tak my máme plovoučku, a spokojenost koberce si nedovedu představit obzvlášt kdyžse nám teď malá občas někde poblinká tak třeba dvakrát do týdne šůrovat koberec od zvratek by se mi nechtělo

marcelapetrikova
4. lis 2008

no my plovoučku budeme pokládat na ty parkety a mezi to příjde ta modrá izolace tak snad zima nebude 😉

kacka.va
4. lis 2008

my máme všude dřevěné podlahy, ale v děcáku jsme dali na to koberec, který pak vyhodíme, až bude malá větší. protože teď by asi ta dřevěná dostala pěkně na prd..

mkr
5. lis 2008

tak bedeme dělat malý pokojíček a dáme tam lino

martule20
autor
7. lis 2008

Děkuju všem za rady a přicházím i se svým nejnovějším objevem, zvaným MARMOLEUM. Je to něco na způsob lina, ale má to i zacvakávací zámky, takže šikovný taťka by teoreticky měl zvládnout položit podlahu sám. ALE!!! Je to čistě přírodní materiál! Píšou, že je barevně stálé a výborně se udržuje neboť když se něco vyleje, povrchová vrstva to nepustí dovnitř a snadno se to setře. Máme v chodbě lino a je sice krásné, ale studené a když nám v kuchyni upadl talíř, hned tam je zásek 😠 Koberce máme v obýváku a ložnici - světlé! takže už se děsím, jak to bude vypadat až malá začne baštit sama. To asi do obýváku zakážem přístup... Takže zatím jsem pro marmoleum a doprostřed asi buď dáme čtverec koberce, který se občas vyhodí a obnoví anebo pěnové puzzle...

mkr
7. lis 2008

martule o tom jsem už taky slyšela, bohužel u nás nepůjde máme podlahové vytápění 😒

dc2015
8. dub 2018

Obnovuji po letech téma. Jakou byste doporučily podlahu do dětského pokoje? Aktuálně uvažujeme o marmoleu, korku a PVC. Prioritně v tomto pořadí. Jaké máte zkušenosti? Prosím klidně i konkrétní značky... Díky moc, já už fakt totiž nevím. Do jednoho pokoje jsme koupili lino, v obchodě tvrdili, jak je ideální do pokojíčku a téměř po roce ještě smrdí. Jsme z toho zoufalí, čekáme druhého prcka... Vyčichání dalšího pokoje už si nemůžeme dovolit :D

dandaa
8. dub 2018

@dc2015 Budeme mít všude vinyl lepeny a podlahové vytápění. Plus kusový koberec jsko dekorace a na hraní .Jinak plovoucí podlaha je hrozně hlučná, máme ji teď a těším se na přestěhování.

babanci
8. dub 2018

Marmoleum. Super záležitost.

rebe
8. dub 2018

@dc2015 Korek mají moji rodiče v obýváku. Ten vzhled je trochu specifický, ale jinak má samé výhody. Měkký, teplý, čistě přírodní, velmi snadný na údržbu. Mají ho tam už 35 let, jen ho asi před pěti lety nechali předbrousit a přelakovat. Já jsem spíš na dřevo, víc se mi líbí. Případně vinyl. Nic jiného bych nechtěla, plovoučka je studený, tvrdá a hlučná a lino mi smrdí.

dc2015
8. dub 2018

@babanci A kde ho máte? Já jsem už pro něj byla rozhodnutá, ale začala jsem číst a dočetla jsem se, že brzy vypadá hnusně, že se snadno zničí od hraček, že je hodně citlivé na vodu, třeba na vylití pití apod. Tak nevím :( Synovi je dva a půl. Předpokládám, že nějaké stoupání na kostky lega, jezdění autíčky, nehody s pitím apod. prostě budou... :/
@rebe Mně se korek líbí, řeším spíš jak to vydrží zátěž v dětském pokojíku.

dc2015
8. dub 2018

@babanci A ještě mohu se zeptat, jaké přesně marmoleum máte? Myslím typ, značku... On právě asi i v tom bude rozdíl. Máte ty zacvakávací čtverce, nebo lepené? Snad nic jsme neřešili tak jako podlahu do pokojíčku :/ 🙂

rebe
8. dub 2018

@dc2015 Naši ho mají v obýváku. Chodíme tam i v botách, protože z obýváku je hojně využívaný východ na zahradu. Vydržel 35 let a drží dál. Nebála bych se 🙂

matttes
8. dub 2018

Z moji zkusenosti marmoleum studeny. Korek kdyz je opravdu kvalitni tak super teply odolny. Ja mam rada drevene podlahy ale ty nejsou tak odolne. Pak dobra zkusenost s kvalitnim pvc na filcu.

babanci
9. dub 2018

@dc2015 Značku už si nepamatuji, máme ho dlouho, je lepené. Vím také, že značka to byla belgická, chtěla jsem specifickou barvu, co běžně neměli a tak jsem čekala na dovoz z Belgie. Máme ho právě v dětském pokoji, dcera už byla puberťačka, když se její pokojíček nově rekonstruoval, takže na lego už nešlapala.😀 Teď tam ale jezdí druhá vnučka s autíčkama a podlaha je pořád bezvadná. Vyloženě vodu bych tam nelila nebo jí hned setřela, jako ostatně na každém jiném povrchu kromě dlažby. V ostatních pokojích máme dřevo a v kuchyni a v předsíni dlažbu, koberce už nechceme. Drží se v tom hromada prachu a připadá mi to už nemoderní. Hladké povrchu denně vyluxuji a vytřu. Jsem dost maniak na pořádek.

babanci
9. dub 2018

@dc2015 A že to hodně řešíš, se vůbec nedivím. Já chtěla modře nalazurované dřevo do obýváku, prkna a řešila jsem to asi rok. Vždycky jsem si na zálohu půjčila prkno domů, položila na podlahu a dumala. 😀 Těch prken, co jsem dovalila domů, můj muž jen nechápavě kroutil hlavou. 😀 Ale vybrala jsem dobře, je to nádhera.

dc2015
9. dub 2018

@babanci Já bych to taky setřela hned, ale bude tam bydlet kluk :D Mohu jen doufat, že mu to dobře vysvětlíme 🙂 Děkuju za postřehy... mně už ani tak nejde o to, aby to bylo krásný, ale funkční a nezávadný :D

jbzirafa
9. dub 2018

Korek máme v kuchyni a jsem s nim moc spokojena. (Značku nevím, koupili jsme už s domem )zapřah dostává pod dětskou dřevěnou židlí, jak je těžká a strká se po podlaze, tak je podlaha ošoupaná.ale jinak se dobře vysava, vytira, je měkčí a teplejší než dlažba nebo plovoučka. Na hraní mají děti na podlaze koberec. Sama mám ráda teplo a na podlaze trávíme dost času. .až děti trochu vyrostou (nebude tolik nehod .)tak koberec vyměníme.

adel909
27. říj 2022

Jsem rozhodně pro koberec, je teplejší, nabízí spoustu zajímavých vzorů jako pro holky, tak pro kluky. Děti si můžou hrát na podlaze, aniž by měly otlačená kolena.
Já si třeba i ten výběr hrozně zamilovala, protože vypadají fakt skvěle. Nakonec jsem pro syna zakoupila na https://www.eamadeo.cz/koberce/koberce-detske/ a je nadšený! 🙂