Podle studií by se dítě mělo dávat na nočník po 2 letech

milik75
19. kvě 2009

Ahoj holky,ted jsem cetla zajimavy clanek v "Mama a ja", ze dle nejakych americ. studii, by se deti mely posazovat na nocnik az po 2 letech! Zacit s nacvikem po roce, ci roce a pul muze mit casto kontraproduktivni vliv a dite se muze casto pocuravat az do 4 let. Naopak deti po 2 letech cviceni na nocnik jsou do 3 let skoro vsechny bez plen. Co si o tom myslite? Muj syn 20mes zcela odmita nocnik, i kdyz mi uz ted pokazde oznami, ze udelal potreba, ale nocnik proste nesnasi, pritom jsem ho nikdy sedet na nocniku nenutila, naopak jsem dost tolerantni na pleny na rozdil od meho okoli.

primaska
20. bře 2015

@viola1987 .. nečetla jsem tvůj příspěvek, jen opakuju, to co jsem napsala na začátku, že každé dítě to má jinak. Ty jsi ten, kdo označil všechny matky, kterým dítě nechodí v roce na nočník za "líné" 😀 😀

nov777
20. bře 2015

@primaska To nema cenu, neres to. Jsem si to tady precetla a koukam jako blazen, ze vystudovani pedagogiky opravnuje k ppucovani druhych o kadeni jejich deti. Pobavilo. Ber to taky tak 😉 Jinak za me je mnohem rozumnejsi a ucelnejsi naucit dvouleze dite na nocnik za dva dny nez tim travit pul roku a vic, ale kazdyho volba 😉

betelgeuzz
20. bře 2015

@primaska asi čteme každá něco jiného, v první příspěvku píšeš "jak udělat, když dítě nesedí", pak zas píšeš, že ses na to neptala, a teď zase, že ho tam neposadíš, tak nevím. A ta představa mi divná nepříjde. Očividně o bezpenkovce nic nevíš, ale kritizuješ a vysmíváš se tomu.

jancip
20. bře 2015

@viola1987 Ještě jednou..jak naučíš dítě, které tlačí, Ty mu vezmeš plenu, a ono se zasekne a pak má akorát jen několik dnů problém?....nebo dítě, které si prostě ani za nic nesedne ani na záchod, ani na nočník, ani se nevyčůrá cíleně někam ve stoje? Jak ho budeš trénovat? Možná to jde, někdo strkal děti do studené kádě, když to nešlo jinak. Že prý se naučily ...Ono nemusí být hned něco blbě, když něco není dle našich představ a nějakých obecných přesvědčení? Je to stejné jako se spaním. Některé dítě usne samo a jiné prostě ne....ano, můžeš třeba přitlačit a jít cestou odporu, ale je to správně?

viola1987
20. bře 2015

ano musela jsem složit zkoušky z vývojové psychologie, obecné psychologie, didaktiky, musela jsem číst knihy od psychologů, kteří dělali různé výzkumy, pracoval jsem ve školce, ale kam se hrabu na vás.

viola1987
20. bře 2015

když si společnost pampers zaplatí nějakého pána s titulem aby jí napsal výzkum na to jak dítě neumí udržet svěrač, tak ten pán tu studii napíše.

viola1987
20. bře 2015

@jancip a jinak nejde vubec o nějaký trenink jde prostě jen o to aby dítě pochopilo kam se dělá ee, když na to jdete s tím že dítě jdete trénovat a ne ho něco učit tak možná v tom je ten kámen úrazu

tamarila
20. bře 2015

@viola1987 Tyto zkoušky jsem jako pedagog skládala také. Ale tím jsem se nestala odborníkem na dětské vyměšování. Ostatně takový odborník není. Rlzní psychologové, pedagogové a lékaři provádějí studie a výzkumy, a ke shodě kdy přesně na nočník nedospěli. Takže nechápu jakými zkouškami se oháníš. Leda by se od doby kdy jsem promovala já odhlasoval nějaký konkrétní věk.
Stejně jako u začátku mluvení nebo chození jsou mezi dětmi velké rozdíly. A ty nevypovídají nic o inteligenci dítěte ani lenosti maminek.

paullet
20. bře 2015

@viola1987 jen rozdíl v sémantice, chytá za slovíčka, ale podle toho, co zde píšeš, tak děti nemáš.... Proč u tohohle tématu zmiňuješ "vyhazování peněz" za pleny? Někdo si rád připlatí, jen sby nestresoval své dítě, vše se nedá měřit penězi...

viola1987
20. bře 2015

@paullet Milá Paulet nemám děti mám dítě, jedno 🙂

paullet
20. bře 2015

@viola1987 takže máš minimální zkušenosti 😉

viola1987
20. bře 2015

@tamarila Ano taky jsme se neučili o tom kdy má dítě chodit na nočník, protože takový seriozní výzkum neexistuje., ale učili jsme se o vývojové psychologii a jak mi jistě potvrdíš, tak ze začátku se snaží dítě odměňovat stejné stejným, a taky v jakém věku jsou děti čeho už schopné jak dokáží pěkně manipulovat s dospělými, ale jak říkám já mám zkušenost takovou že to vždy šlo nenásilně, ze své vlastní zkušenosti nebo zkušeností z okolí, a když to nešlo bylo to z důvodu, že maminka byla nervák, nebo se dostatečně dítěti nevěnovala, nějaké problémy v rodině a podobně. Ale dobře pokud jste přesvědčeni o tom, že jsou děti, které to prostě nedokáží tak bych je prostě chtěla vidět no. Jak to probíhá 🙂

nov777
20. bře 2015

@viola1987 Tak me to pobavilo hlavne proto, ze mam stejne vzdelani, ale nemam dojem, ze bysme se tak hluboce venovali teto tematice.

viola1987
20. bře 2015

@nov777 no název této diskuse je podle studií by se dítě melo dávat na nočník po dvou letech s tím já nesouhlasím

viola1987
20. bře 2015

@nov777 Já hlavně mám zkušenosti takové, že když jsem hledala odpovědi na internetu na podobných forech jsem se odpovědi nikdy nedozvěděla, protože je tu většina která prosazuje, to s čím já nesouhlasím a nechci aby se maminky které by rády usazovali na nočník dříve než ve dvou letech cítili špatně nebo že tak se to nedělá nebo, že jsou tyranky nebo aby se nevzdávali po prvním nezdaru, protože tyhle fóra k tomu prostě svádějí

hojda
20. bře 2015

Studie se mění rychlostí blesku 😀 ,děti do tabulek nenarveme, každé má své tempo, takže bych vycházela z toho. Některé děti jsou šikovné, jiné ne. Zkusila bych a podle toho se zařídila. Lámat přes koleno to nemá cenu, ale když je tomu dítě nakloněno, tak proč čekat do dvou let, už jen třeba z finančního a ekologického hlediska.

nov777
20. bře 2015

@viola1987 Myslis, ze tohle nekdo az tak proziva, no nevim.

viola1987
20. bře 2015

@nov777 No samozřejmě proč by jinak chodil pro radu, co já vím tak kamarádky říkali nechodit nikdy na internet protože se člověk cítí jako tyran a strašný rodič

diamanta
20. bře 2015

já tohle s nikým vůbec neprobírám a nesdílím, každej je totiž strašně chytrej, od širší rodiny, známých až po personál v nemocnici. Výrobcům plen by se asi hodilo, aby děti kadily do plín co nejdýl, ale i to je mi šumák. Takže nečtu žádný studie a s nikým neprobírám, co kdy a jak zkusím s dcerkou. Teď to trochu přeženu, ale tyhle nočníkový úspěchy patří jen a jen jí a má právo na soukromí, aj keď je to pidičlověk, tak do jejích tělesných pochodů, svěračů a psychiky nikomu nic není. Howg. Dnes jsem nějaká zelektrizovaná, se omlouvám, že nediskutuju....

nov777
20. bře 2015

@viola1987 Tak to jsem asi divna ja a moje kamaradky. Ok.

viola1987
20. bře 2015

@diamanta asi jo, ale já bych to taky nechala být onehdá se jsem napsala něco v rozčilení a pak se koukám že na to přijde po x měsících odpověď a pak tohle 🙂
ae je pravda že vylučování každého je každého soukromá věc 🙂

paullet
20. bře 2015

@diamanta a co ty matky a děti, které neměly papírové pleny? Taky za tím byly výrobci, tedy ten jeden v tý době? 😀

paullet
20. bře 2015

@nov777 nejsi divná a navíc umíš shodu podmětu a přísudku 😉

diamanta
20. bře 2015

@paullet mě je to právě úplně fuk, když budeme chtít, budeme si to kupovat. Když ne, tak ne. Je mi to buřtík 😀

elu
20. bře 2015

tak na to už příšli před amikama psychologové ze starých osvědčených škol, pakliže neproběhne správně anální období ve vývoji dítěte,ovlivní to negativně jeho psychiku na celý život, byť třeba jen tím, že se člověk vyznačuje nadměrným hromaděním majetku 🙂ve dvou letech je nejlepší doba, když dítě chce samo dřív, tak budiž, ale posazovat dítě na nočník od roka??? nevím, jestli to ještě někdo dělá, my neměli koupenej nočník ani v roce a pul 🙂

viola1987
20. bře 2015

@paullet aha to s tím podmětem a přísudkem sem píšeš proč, abys někoho urazila?

viola1987
20. bře 2015

@elu no ale anální období je uspokojení z vykonání potřeby, není určeno kam ho má dělat 🙂rozkoš z toho asi má stejnou

paullet
20. bře 2015

@viola1987 zakejhala jsi pěkně 😉

elu
20. bře 2015

@viola1987 není důležité kam, ale kdy!!!!

diamanta
20. bře 2015

Holky, chcete dostat na budku za to, jestli posazujete brzo? Jděte s kůži na net. Chcete dostat na budku za to, že posazujete pozdě? Jděte s kůží na net.