Podle studií by se dítě mělo dávat na nočník po 2 letech

milik75
19. kvě 2009

Ahoj holky,ted jsem cetla zajimavy clanek v "Mama a ja", ze dle nejakych americ. studii, by se deti mely posazovat na nocnik az po 2 letech! Zacit s nacvikem po roce, ci roce a pul muze mit casto kontraproduktivni vliv a dite se muze casto pocuravat az do 4 let. Naopak deti po 2 letech cviceni na nocnik jsou do 3 let skoro vsechny bez plen. Co si o tom myslite? Muj syn 20mes zcela odmita nocnik, i kdyz mi uz ted pokazde oznami, ze udelal potreba, ale nocnik proste nesnasi, pritom jsem ho nikdy sedet na nocniku nenutila, naopak jsem dost tolerantni na pleny na rozdil od meho okoli.

lalupa
1. čer 2009

nam ked zacali zubky, najma teda horne, kakusku som vobec nespozorovala,ani ju necitila, a to mam nos priserne citlivy...dokonca ani bambula sa netvarila divne...
len som chcela povedat,ze nic netreba prehanat,lebo je to novy trend, ako sa tu uz spomina, treba respektovat dietatko, kazde je individualita sama o sebe, a sikovne v niecom inom, ak nieco vyhovuje, tak si za tym stojte, ale pridu obdobia, ktore celu vec stazuju (vid rast zubkov a tzv."nenapadna riedna stolica")

prave nad tym premyslam,ze ako ma dieta chronologiu vo vzpriamovani (lozenie, chodenie), tak mozno potrebuje vyzriet aj na nocnik, ci sa mu nasilim nemeni prirodzeny vyvoj,ak niekto zacina s nocnikom v skorych mesiacoch... 😕

sirinka
1. čer 2009

marie a co na tom nevyzera pohodlne...je to skoro uplne rovnaka poloha ako v maternici 😉 a to babatko vyzera nadmieru spokojne...

tomasek...podla teba BKM je neprirodzena...a kto prosim ta urcuje co prirodzene je a co nie? lebo ktovie kedy ludia zacali pouzivat plienky...alebo plienky existovali od stvorenia ci evolucneho vzniku ludi?
alebo prirodzene je to, co urcuje vacsina ludi v spolocnosti, v ktorej zijes?
to su prisilne slova, ze nieco nie je prirodzene, prip. chore ako tu uz niekto pisal...

iloha
1. čer 2009

věc názoru, vždyť v břiše, je ještě více zkroucené, ale už toho bylo dost, záleží na každé z nás, v tom se asi shodneme všechny 😉

janette1105
1. čer 2009

Ahojte, ja som nasho maleho uz dala na nocnik ked zacal sam sediet a tak na nocnik sa uz pyta od zaciatku 6 mesiaca. Este sem tak nam ujde do plienky, ale stale chodime na nocnik kakat. Cikat sa nam este pravidelne nedari,ale aj to bude coskoro, ked malemu nedam plienku ue ho necham len tak chodit, tak uteka na WC a robi sa ze cika - a niekedy to ak skusi = ale vedla na zem 😉

tomasek06
2. čer 2009

No ale když je jednoou už na světě 😀 A hlavně ta vaše bezplenková metodda tady do toho tématu vůbec nepatří 😝

Sirinka my už ale žijeme ve 21 století. Tak opravdu nechápu proč už utíkáš až někde do středověku 😅 A opravdu jsem si jistá že většina společnosti používá pleny.

marie83
2. čer 2009

Pro mě to vypadá velice nepohodlně a zatím si stojím!Skroutit dítě jako harmoniku,myslím že je docela rozdíl dítě ještě nenarozené a dítě ve třech měsících !Zkus se ty takhle zkroutit a běž na záchod 😉 já osobně bych nemohla ani dýchat 😀

sisstin
2. čer 2009

BKM není o tom, že se nepoužívají pleny, to je zásadní omyl 😉 pleny se samozřejmě používají, jen se snaží docílit toho, že když maminka pozná, že se miminku chce kakat nebo čurat, tak jej dá nad čínák..poloha to nepřirozená není, i Kiedronová radí nosit v klubíčku 😉

bohužel pro mě byla tato metoda dost náročná, ale moc se mi líbí..ale samozřejmě to není pro každého 😉 ale pokud o tom nic nevíte, tak to neodsuzujte 😉

sisstin
2. čer 2009

marie: jinak vyprazdnovat by se právě mělo v této poloze, k tomu jsou ty arabské záchody se šlapkama, člověk se takto nejlépe vyprázdní 😉 klubíčkování pomáhá i proti kolikám a prdíkům 😉

iloha
2. čer 2009

ty na záchodě marie ležíš, já tedy sedím a pokud mám třeba křeče, tak se též snažím co nejvíc do klubíčka 😉 no nic, s touto debatou končím.....naštěstí už plenky nepotřebujeme, takže si životní prostředí trošku uleví 😀 a naše peněženka bude o fous bohatší

marie83
2. čer 2009

Ne neneležím,ale sedím tam sama nikdo mě tam nedrží a o těch záchodech,pokud vím tak většina evropanů ty záchody se šlapkami nesnáší.Znám dost lidí co byly na dovolené někde kde se stím potkaly a nic moc.
Ale co my taky plínky nepoužíváme a jsme v klidu 😉

sisstin
2. čer 2009

marie: no tak já bych z toho taky nebyla nadšená, páč už jsme zvyklí na trunění 😀 ale přirozeně pro tělo je nejlepší vyprazdnovat v podřepu 😉 a dítě v klubíčku je něco jiného, než vrávorající kojenec na nočníku 😉

my jsme též na plínkách, ted už na látkových..na nočník nenutim, nechce tam být...ale u případného dalšího dítěte bych BKM zkoušela, teda pokud bych neměla jiné starosti jako s Tygrem a nebyla celkově vyčerpaná z mateřství... 😝

tomasek06
2. čer 2009

No já to to teda fakt nevzkouším 😀 Nějak mě to vůbec nenadchlo. Připadá mi to fakt divné 😝 Ale ti co chcou ať si klidně tuto metodu provozují, nikomu svůj názor nevnucuju. Jen je to můj názor.

sisstin
2. čer 2009

jako mně to taky přišlo jako úlet, když jsem si přečetla ten název...ale když jsem si to prostudovala, tak mi to přijde moc fajn 🙂 akorát člověk musí být furt ve střehu, což každej neumí být, když je třeba ze začátku vyčerpanej z porodu atd, ale nezdravé klubíčkování fakt není, to vám řekne každý fyzioterapeut 😉

sisstin
2. čer 2009

hlavně je to výborné pro děti s prdíkmy..s těma jsme si teda užili až až..skoro 8m a je to teda peklo 😔 takhle se krásně vyprděj bez bolesti 🙂

tomasek06
2. čer 2009

Nás taky trápily prdíky. Ale stačilo zacvičit nožičkama 🙂 A napsala si to přesně s tím vyčerpáním po porodu. A do toho domácnost,manžel a ještě sledovat mimčo kdy ho dát na "květináč". To bych asi zvládla jen kdybych měla služku 😀

sisstin
2. čer 2009

tomasek: jj..já netvrdim, že to je pro každýho..je to fakt náročný...ale zas když o tom nic nevim, tak psát, že je to nezdravý a blbost..to mi prostě vadí no 😔

já měla taky spoustu názorů, který jsem změnila..je důležitý si to aspon přečíst, než to odsoudim..i když to třeba není nic pro mě 😉

jinak ještě v těhu mi přišlo např. 1,5letý děcko s plínama fakt děsný, no jak mám Tygra, tak to prostě bez plínek nejde, a přivazovat k nočníku ho nehodlám 😝 to samé látkovky, ještě před těhu jsem si myslela, že to je záležitost středověku...pak jsem si o tom něco jen ze zvědavosti zjistila, páč mi bylo divné, že je najednou tolik holek zase používá..a světe div se, je to úplně něco jiného než za "nás", strašně mě to baví...a to rozhodně nejsem taková ta "přírodní" žena..to fakt ne 😎

marie83
2. čer 2009

tomi to víš když tu furt sedíme a píšem příspěvky to je pak jasné 😉 ,třeba moje segra má dvě děti 1,5 roku a 3 roky no ta je přesně typ na BKM 😀 😀 😀
Co když bych vařila oběd to taky musím sledovat to mrně jestli nechce kadit?Jo a mě se stávalo,že Máří kadila i ve spaní to se pak jak provozuje?

marie83
2. čer 2009

my jsme látkové plínky měly když jsem ji chtěla odnaučit plínkovat a ta se mi tak oprudila že to ani nemohlo být možné tak jsem tu plínku sundala a raději jsem ji dávala v noci vyčůrat,asi na ně nebyla zvyklá tak ji to tak udělalo.

sisstin
2. čer 2009

marie: holky, co dělaj BKM, tak děti nosí v šátku nebo v nosítkách celej den..a myslím, že ta metoda uznává to, že po narození si všechna miminka uvědomují vyměšování, např. zapláčou nebo udělají nějaký signál..ale když ho ignorujeme, tak to zapomenou a znova si to začíná uvědomovat až okolo 1,5roku 😉 ale taky čůraj do plínek, všechno se chytit nedá... 😉 to BKM je prostě životní styl, opravdu to nejde pro holky, který jsou třeba hodně na domácnost, nebo chodí ven a mají hlídání..např. já 😉 prostě bych to nezvládla..ale jako metoda se mi to líbí..ale je to opravdu o výhradném věnování se dítěti 😉 což ne každá zvládne( a mezi nima i já 😉 )

sisstin
2. čer 2009

marie: předpokládám, že ty jsi odnaučovala od plínek před více jak rokem, ted jsou ty plínky úplně jiné 😉 ale nehodlám taky nikoho přesvědčovat o látce, jen jsem prostě chtěla napsat, že než něco odsoudíme, tak si je třeba o tom něco zjistit a pak teprve hodnotit...

hezký den 🙂

tomasek06
2. čer 2009

Jojo to je fakt. My jsme sice látkové pleny neměli,ale naštěstí to můj malý zvladl rychle,ten nočník. Nám zakázal pleny ve 14 měsících ortoped. A jsem fakt ráda že malý nedělal problémy a šlo to.

marie83
2. čer 2009

No tak já určitě ne protože třeba Máří se narodila v květnu a celé léto jsme byly venku od rána do večera tak přece nebudu vozit sebou kyblík 🙂 tak je jasné že bysme to nezvládly,věčně jsme cestovaly.Já si neumím představit jak bych to třeba udělala v letadle,tam bych s tak malým mimi nešla na ten jejich záchod a tahat tam kyblík to by asi bylo divné.

sisstin
2. čer 2009

marie: no to je též o životním stylu, já bych s Tygrem nejela na dovolenou ani ted, v jeho 19m 😉 přijde mi na to malej ještě...ale to je fakt už úplně mimo..

tak se mějte hezky holky a nehádat se! 😀

marie83
2. čer 2009

no my ani tak nelítaly na dovolenou jako spíš za manželovou sestrou,taky bych normálně ve 4měsích nikam nejela ,ale nebyly jsme v hotelu a ani nikde bůh ví jak daleko a zvládla to dobře.

sirinka
2. čer 2009

sisstin ani som nevedela ze si sa tiez dala na latkovky... 🙂

sisstin
2. čer 2009

sir:jj..je to pár týdnů..ale strašně mě to baví, škoda, že jsem nezačla dřív 😒

andy80
2. čer 2009

existuje na koníkovi jedinná diskuze, kde by se to nehádalo 😲

tahle diskuze není o bezplenkové metodě, na to je diskuze jiná. Každý ať učí dítě na nočník kdy uzná za vhodné. Já to nehrotím, občas malou na nočník posadím, ale na to, aby běhala bez plen je poměrně malá. Miminko rychle vyroste, proto si ho chci užít jako miminko se vším, co k tomu patří, tzn. i k přebalování pokakaných plenek. Taky každé dítě je jiné a jinak rychle se učí a vyvíjí. Některé děti v roce mluví, chodí a samo jiné, jiné ani neleze a je to ještě takové miminko. Mám zářný příklad u mé kamarádky. Má o 14 dní staršího syna a oproti mojí malé je to opravdu ještě miminko. Jen se plazí, neleze, občas se sám postaví, ale o samostatných krůčcích nemůže být řeč. Malá chodí od 10ti měsíců. A takhle je to i s nočníkem. Některé děti dokáží upozornit na svoje potřeby v 1,5 roce, jiné to zvládne ve dvou letech. Tak asi tak. Ale učit dítě posazovat na nočník až po druhém roku života je blbost. A na tohle se autorka této diskuze vlastně ptala.

sisstin
2. čer 2009

andy: mně to teda taky přijde jako blbost, že ze zásady začít až ve 2 letech..ale co mám dělat já, když malej má z nočníku prostě hystáky? Já ho ze srandy zkoušela posadit na kbelík od kolíčků..a taky řev..ani omylem 😝

iloha
2. čer 2009

sisstin a co redukce na záchod?

sisstin
2. čer 2009

iloha: na záchodě taky sedět nechce..hned vříská jak tur 😒 jako já počkám do těch 2let..a pak zkusim ten záchod znova..na nočník ho ani učit nebudu už 😉