Podle studií by se dítě mělo dávat na nočník po 2 letech

milik75
19. kvě 2009

Ahoj holky,ted jsem cetla zajimavy clanek v "Mama a ja", ze dle nejakych americ. studii, by se deti mely posazovat na nocnik az po 2 letech! Zacit s nacvikem po roce, ci roce a pul muze mit casto kontraproduktivni vliv a dite se muze casto pocuravat az do 4 let. Naopak deti po 2 letech cviceni na nocnik jsou do 3 let skoro vsechny bez plen. Co si o tom myslite? Muj syn 20mes zcela odmita nocnik, i kdyz mi uz ted pokazde oznami, ze udelal potreba, ale nocnik proste nesnasi, pritom jsem ho nikdy sedet na nocniku nenutila, naopak jsem dost tolerantni na pleny na rozdil od meho okoli.

mamutka
4. srp 2009

myslim ze cela podstata onej americkej studie je v dotacii od vyrobcov jednorazoviek, ktori uz mimo ine vymysleli aj studiu, ze dieta ma nosit plienky do 4 rokov a nema sa stresovat nejakym treningom, proste hlavne nech sa predavaju plienky. takto si poistia, ze rodicia budu ich plienky do 2 rokov kupovat ako besni a potom pomaly zacnu ucit na nocnik. ja s bratom sme ako rocni krasne cikali, kadili do nocnika, uvidim ako to bude u maleho, ved kazde dieta sa inak uci, ale fakt sa podla mna chcu len poistit, ze nikto im nezdrhne z obchodu bez ich plienok minimalne dva roky.

megee
4. srp 2009

mamutka no to je sice možný ale třeba můj syn ještě před 2 měsíci si s nočníkem hrál a dával si ho na hlavu a bylo mu úplně jedno jestli je počůranej nebo pokaděnej a já ho rozhodně nechtěla stresovat nějakým vysazováním na nočník...no a teď je asi 3 týdny přes den bez plíny a 100% chodí na nočník a šlo to bez řevu, stresu a zabavování na nočníku aby tam aspoň chvíli seděl 😀

mamutka
4. srp 2009

no ved hej, ale podla studie si mala predsa este pockat, nie? a ty to dieta takto skoro daco naucis, no teda 😀 😉

caira
4. srp 2009

megee: moje dcera dela s nocnikem to same, pouziva to bud jako kocarek na hracky a pak ho poposouva po koberci nebo ho ma na hlave nebo ve stanu s hrackama, ani za boha na nem nechce sedet..ani oblecena 😀

muzu se zeptat jak jsi na to sla? ja kdykoliv ji tam zkusim posadit tak se okamzite zveda a kdybych ji tam nedej boze chtela drzet tak bude brecet a to zase delat nechci..takze nevim jak na to..prijde mi, ze jeste nerozumi tomu na co nocnik je... 😅

garfieldmail1
4. srp 2009

No plínky do 4 let, to je fakt pěkná ptákovina 😕 Možná na noc...
Ale posazovat dítě na nočník ledva se naučí sedět, no nevím... Já jsem zase četla, že brzké posazování na nočník může v budoucnu způsobovat problémy s inkontinencí. Já jsem toho třeba živým důkazem, jsem v pořadí třetí dítě, takže mamka už věděla jak na to, bez plínek jsem teda byla od 10 měsíců. Stejně tak sestřenka, a taky má problémy, myslím při kýchání, silnějšímu kašli atd.... ☹ Mamince to nemám za zlé, v její době to bylo samozřejmost učit děti co nejdřív, ale nerada bych zadělala na problém svému dítěti, když mám tyhle informace.
A taky většina maminek, co učí děti už při prvních narozeninách, říká, že to trvalo jen "pár měsíců", kdežto maminky, co učí později kolem dvou let, mluví spíše o dnech, to taky o něčem vypovídá 😵
Chápu jedině maminky, pro které je cena plínek opravdu těžko únosná a počítá s každou korunou, ale jinak ..... Ale je to každého věc 😉

garfieldmail1
4. srp 2009

SKVĚLÝ ČLÁNEK pro ty, co se opravdu zbytečně trápí tím, že jejich dvouleté dítě nosí ještě plenku 😉

http://mladazena.maminka.cz/scripts/detail.php?...

megee
5. srp 2009

ciara já mu sundala plínku, vysvětlila na co je nočník a že není na hraní a když bude chtít čůrat nebo kakat tak mi musí říct...dopoledne čůral všude a bylo mu to jedno, odpoledne už hlásil až se počůral..no a pak to šlo už samo nejdřív si ucvrknul a letěl na nočník a asi po týdnu tam začal chodit sám bez ptaní...

ale nikdy jsem ho nenutila na něm sedět za každou cenu...nechtěl tak odešel....chce to prostě vyzkoušet, ale nenutit...když nejde nejde, vyzkoušet třeba za další měsíc

megee
5. srp 2009

garfield abych řekla pravdu tak mě ani nenapadlo cpát malýho na nočník když mu byl rok....já si prostě řekla..je teplo zkusíme - nepůjde necháme plíny 🙂 a ono se zadařilo a do týdne chodil sám bez ptaní 😉

jen to svlíkání musíme ještě doučit, ale na to je čas 🙂

megee
5. srp 2009

garfield ten článek jsem už četla a je to fakt super vzpruha pro psychiku...no osobně si myslím, že je mnohem důležitější mít doma spokojené, šťastné dítě s plínkou...než nerváčka, ale bez plínky 😀

mamutka
5. srp 2009

ja sa tiez nemienim ponahlat, pouzivame latkovky a nakupila som mu krasnu vybavu, peknucke farebne plienocky, radost davat na rit, doktorka tusim furt nevie ci su to gatky alebo co, take makke chlpatucke 😀 takze mna to bavi a viem ze pokozka dycha a tak, on je spokojny, nebudem ho stresovat, pekne pozvolna. moja mamka musela prat v rukach tie vtedajsie nemozne latkove stvorce a este aj zehlit a to na dve deti, takze nas musela naucit, inac sa nam nemala ako venovat popri tom vsetkom. ale zatial inkontinentna nie som 😅
mne je skor luto deti co v horucavach maju na sebe jednorazovky, ale to je na inu temu, ked si to predstavim na sebe...brrrr.

ivulinda
5. srp 2009

Já si teda nemyslím,že by se dítě mělo posazovat až po 2letech.to to dítě má nosit pořád plínu??myslím si,že je to úplný nesmysl,vždyt každá z nás chceme aby naše dítě přestalo co nejdříve nosit plínky a chodit co nejdřív na nočník...My třeba jsme měli problém ze začátku na nočník to bylo okolo roku,ale po roce začla malá chodit normálně na nočník,sem tam se stalo,že si počůrala kalhotky a atd.ale ted nemáme sebemenší problém...Na nočník chcodí sama,plínky přes den vůbec nenosí,jen na večer.Moje teta začla posazovat taky po 2letech myslím a děcka se počůrávaly i přes den i v noci a to bylo do 5 let co neuměli chodit an nočník!!!!!!!!!!!

garfieldmail1
5. srp 2009

Ivulinda, to je právě ono. Nemělo by jít o to, že to chce maminka, mělo by to chtít hlavně dítě. Jedno dítě to zvládne v roce a půl a jiné o rok později a tady by si maminka měla právě říct: "no a?" Pokud je jinak dítě zdravé, šťastné, spokojené, tak proč si z toho má dělat hlavu máma.....
Tak jak píše megee, zkusit, pokud nejde, tak se tím vůbec netrápit a zkusit to později. 😉

sisstin
5. srp 2009

holky, já už to neřešim vůbec..používám látkovky..a malej čůrá fakt snad každých 10vteřin, na nočník a záchod si nesedne ani za svět, zapře nohy a řve a řve a řve 😔 takže až budu vidět, že má plínku delší dobu suchou..tak začneme nenásilně zkoušet záchod.. 😉 já s ním budu doma 3roky..takže času ještě dost 🙂

sisstin
5. srp 2009

ivulinda: tak třeba mně to, že zatím nosí plínky nějak neomezuje v ničem 😕 já prostě vidim, že na to není připravenej, neudrží moč, neumí si říct...bojí si sednou, to ho mám za to mlátit nebo jak to mám udělat? 😕

garfieldmail1
5. srp 2009

sisstin : přečti si ten článek, to je přesně o tom 😉 Některé maminky berou nočníkování pomalu jako alfu omegu celé výchovy, o tom to ale přece vůůůbec není 😵

http://mladazena.maminka.cz/scripts/detail.php?...

sisstin
5. srp 2009

garfiled: já ten článek znám 😉 já v těhu a ještě před tím taky odsuzovala, když mělo dítě plínku víc jak rok 😉 ale jak mám Tygra, tak vidim, že to prostě zatim nejde..tak co 😎 do 18 s plínama nebude, zatím do školky nejde..tak vo co go 😎

megee
5. srp 2009

sisstin to je aspoň přístup...škoda, že to tak neberou všechny maminky 😀

megee
5. srp 2009

ivulinda jak jsi malou naučila aby si sama sundávala kalhotky?

sisstin
5. srp 2009

megee: já teda nejsem jako za to, že dítě poprvý posadit až ve dvou letech..já to zkouším průběžně od roka, vždycky tak jednou za 3m..řev, řev..neřekne si ani omylem, když ho nechám pár vteřin bez plínky, tak je všechno pochcaný 😝 evidentně na to není zralej, on je ve všem trošku pozadu než ostatní děti..tak to tak prostě je 😎 si neumim představit, že bych ho nějak násilím na tom nočníku držela, nebo na něj kvůli tomu křičela nebo ho bila 😖 😔

garfieldmail1
5. srp 2009

sisstin: já to taky zkusila občas dřív. Malý čůral co čtvrt hodiny i když předtím třeba i deset minut na nočníku seděl, to bych ho k tomu nočníku musela asi přilepit 😀 Jeden den mi vždycky stačil k tomu, abych věděla, že prostě ještě ne a nechtěla jsem celé dny neřešit pomalu nic jiného než nočník 😕 A pak najednou jsem zjistila, že má i dvě hodiny suchou plínku, to nám ale do toho vstoupila nemoc, no a když už i to odeznělo, tak jsem to zkusila opět a od toho dne má přes den slipy včetně poledního spánku. Akorát někdy v průběhu dne chce jen tak ty slipy měnit, protože chce jiný obrázek na slipech, i když je má suché 😠 😀

Jo a ještě to svlíkání, syn se sám hlásí, takže jdu s ním a zatím ho svlíkám já. Ještě to tak budu dělat pár dní a pak ho budu pomalu učit, ať se svlíká sám.
Spíš je sranda čůrání venku na trávě, aby si přitom pokud možno nepocákal slipy a trenky. Umí už pěkně mířit na kytičky 😀 , ale na závěr pinďu pustí a poslední kapky jdou rovnou pod nohy, kolikrát ho raději i venku svlíknu celého. U holčiček je tohle venku jednodušší, ne? 🙂

sisstin
5. srp 2009

garfield: a kdy začínal být dýl suchej? 😉 Až to bude i u nás, tak zas začneme, páč to znamená, že už umí tu moč udržet 🙂

garfieldmail1
5. srp 2009

To je asi měsíc zpátky, ale pak právě přišel průjem. Za týden už byl v pohodě, tak jsem to chtěla zkusit a další den zase průjem ☹ netuším z čeho 😖 Pak mi asi kvůli tomu, jak byl nemocný nechtěl vůbec do nočníku čůrat, sednul si, ale nevyčůral se. Tak jsem to nechala tak a minulé úterý jsem to prostě opět zkusila a jak mávnutím kouzelné hůlky to šlo, jakoby to uměl od narození 😵

Kamarádka má o měsíc staršího kluka a taky dlouhou dobu ho na nočník ani nemohla dostat a myslím je to tak měsíc, co se podařilo a šlo to prý najednou taky snadno 🙂 Tak jsme teď obě rády, že jsme se tím zbytečně netrápily a spoléhaly na to, že dítě k tomu opravdu samo "dozraje" 😉 Ale samozřejmě, kdyby jim člověk do té doby nočník ani neukázal, tak by na to asi pak ze dne na den sami od sebe nepřišli 😅

adelin
5. srp 2009

Ahojky, tak u nás je v tomto zase jiný problém. Bez plínek přes den už asi dva měsíce a je to basolutně bez problému. Ze začátku jsme pořád převlíkali, ale zvykla si celkem rychle. Teď chodí na nočníkm na velký záchod i venku na travičku. Ale problém je, že se nevykaká. Pouze do plínky, kterou jí dávám po o a večr na spaní máte někdo podobnou zkušenost.

megee
5. srp 2009

garfield tak to máš dobrý že ti to malej hlásí...mě ne chodí si sám bez ptaní když potřebuje..někdy i každých 10 min. tak ho zatím nechávám jen v tričku bez slipů...a přemýšlím jak ho naučit aby se svlíknul 😀

Sis to je jasný...je blbost dítě držet na nočníku násilím jen proto že má víc jak rok...natož mu za to nadávat nebo ho bít...

megee
5. srp 2009

adelin malej mi to dělal taky,ale jen asi první týden...pak když se mu jedou zadoařilo do nočníku a já jásala jakýho krásnýho bobana udělal 😀 tak tam začal kadit sám a vždy pak hlásí bobo bobo

adelin
5. srp 2009

Megee malá už se několikrát vykajdila do nočníku dokonce i když měla přes den průjem tak se nepokakala a vždycky řekla včas, ale ted si počká na plínku. No což můžu dělat.Jsem ráda, že je bez plen přes den.

evaje
5. srp 2009

Tak já vás uklidním. Můj starší syn se narodil v prosinci 2005. Učit ho na nočník začalo mít cenu až loni v létě. Neřekl si, nenaznačil prostě nic, ale já se rozhodla, že do puberty čekat nebudu a tak jsem ho zkoušela dávat čurat asi co hodinu. Pak asi po dvou měsících jsem zjistila, že když se ho zeptám, jestli se mu chce, tak pravdivě odpoví a v tu ranu jsem to nechávala na něm. Kazily mě to jen babičky, které měly strach, že jim něco počurá a tak ho dávaly čurat zbytečně a jeho to fakt štvalo. Jako by se pak počurával naschvál (třeba 10min po tom co ho ony daly)Bylo těžké jim vysvětlovat, že mu musí věřit. Kakat chodil asi od 1 roku, protože to bylo vždy pravidelně ráno a posezení na nočníku ho bavilo. Četl si u toho a nechtěl slézt (prostě chlap) 😀.To čurání bylo fakt hrozné. Ve chvíli, kdy se to naučil, tak do měsíce byl bez píny i přes noc. A to musím říct, že někteří vrstevníci, co už byly rok před ním bez pínek přes den, tak ještě na noc měli. Vážně je to nemá cenu učit. Prostě,jednou ten zadeček začnou chtít mít na luftě a plíny shodí. A na nás je poznat ten pravý čas.Mladší syn má 9m a protože už od 7m sedí a kaká taky pravidelně ráno, tak už chodí taky na nočník.Ale jen to kakání ráno. Protože je to zvědavec, dá mě spostu práce, aby na něm vydržel než hodí bobana.
Jinak ještě s tou důvěrou, osvědčilo se mě se ho ptát na to, jestli se mu chce. Do dnešního dne mě nezalhal a tím nemyslím jen čurání. Kluci kolem nás zkouší na maminy různé fígle, ale já vím, že když řekne, že něco nějak bylo, tak nekecá. Prostě pravdomluvný už od pínek 😉

atrami
5. srp 2009

evaje,
to je super.
Gratulujem.

megee
5. srp 2009

evaje s tou důvěrou máš pravdu malej od chvíle co jsem se ho pořád přestala ptát začal na nočník chodit sám a bez ptaní...prostě jsem si řekla, že mu zkusím věřit a neptat se ho co 10 min. a šup už se ani neptá a když se mu chce tak si prostě jde na nočník 😀 a když se zeptám tak pravdivě řekne jestli chce nebo ne 😀

ivulinda
5. srp 2009

megee pročpak se ptáš?malá se to naučila sama a tak je to i s kalhotama...