Podle studií by se dítě mělo dávat na nočník po 2 letech

milik75
19. kvě 2009

Ahoj holky,ted jsem cetla zajimavy clanek v "Mama a ja", ze dle nejakych americ. studii, by se deti mely posazovat na nocnik az po 2 letech! Zacit s nacvikem po roce, ci roce a pul muze mit casto kontraproduktivni vliv a dite se muze casto pocuravat az do 4 let. Naopak deti po 2 letech cviceni na nocnik jsou do 3 let skoro vsechny bez plen. Co si o tom myslite? Muj syn 20mes zcela odmita nocnik, i kdyz mi uz ted pokazde oznami, ze udelal potreba, ale nocnik proste nesnasi, pritom jsem ho nikdy sedet na nocniku nenutila, naopak jsem dost tolerantni na pleny na rozdil od meho okoli.

iloha
9. čer 2009

m.o.n.i.k.o., nevím, nevím proč budit dítě co dvě hodiny v noci.........my jsme už bez plenek i v noci a žádné buzení jsme neprovozovaly. Jednoho dne si prostě Terezka řekla, že plínku nechce, tak jsme jí nedaly a ráno byla suchá. Od té doby jsou to dva měsíce, se v noci vzdubila sama dvakrát, že chce čůrat a jen jednou a to dnes ráno byla počůraná.........Takže si dovolím nesouhlasit, budit v noci je blbost, a to i přes důvod, že dítě večer vypije mléko nebo čaj. Tereza pije kolikrát i přes noc, protože když se přes den moc nenaleje, tak to dohání v noci a přesto je suchá.
Myslím si, že pokud si dítě přes den dokáže říct, že chce čůrat a i to chviličku vydrží, než se donese nočník, nebo třeba na plavání, než doběhneme pro nočník či na záchod, pak není důvod k buzení v noci, protože už plně ovládá svěrače 😉 toliko můj názor
přeji všem hodně zdaru při odplínkování

reruna
9. čer 2009

iloha mám stejný názor, podle mě pokud je dítě zralé, dokáže v noci být suché bez buzení a pokud ne, tak prostě ještě není zralé a na noc potřebuje plínku, tím nemyslím občasné nehody, to je jasné, že se může stát, myslím, že opravdu vydrží suché celou noc nebo se vzbudí samo, tak jak píše iloha. Podle Světové zdravotnické organizace (v posledním čísle Mama a ja), má dítě zvládnout být bez plíny do 4 let a v noci do 5 let.. Samozřejmě to většina dětí zvládne dřív, ani já bych nechtěla tak dlouho čekat, ale zase nejde nic uspěchat.

iloha
9. čer 2009

jupííííí reruna, díky za podporu...do školy s plínami nepůjdou 😅

m.o.n.i.k.a
11. čer 2009

Iloho, tak to je Váš názor, já Vám ho neberu, malý se mi několikrát vzbudil, celkem dost počůraný a byl kvůli tomu i dosti nachlazený, takže na radu dr. ho budím. Tedka už tak 1, 2x za noc. Nevidím v tom žádný problém.
Dělají to tak všechny moje známé a dítěti tak neubližujeme, vyspí se až až 😀

berynka
11. čer 2009

Ahoj, jen něco k tomu buzení v noci na čůrání 😉 ... naši takhle budili bráchu a nakonec se počůrával do rána do sedmi let 😝 . Taky si pamatuju, že na jedné dovče byl chlapeček (bylo mu tak 5-6), co už od pěti hodin nesměl dostat nic k pití 😀 .

m.o.n.i.k.a
11. čer 2009

Beryn, tak to byl teda chudáček, nedovedu si představit, že by neměl malý pít od 5, to by byl teda pěkný kravál 😀

tomasek06
11. čer 2009

Nic proti ale já jsem taky ze záčatku malého v noci aspoň jednou vzbudila na čůrání. Má strašně tvrdý spánek tak se mi sám na čůrání nebudil. Teď už ho nebudím a nepočůrá se. Ale taky jsme měli období, kdy mi čůral do postele skoro každý den. Ale zase přestal a je vše OK.

m.o.n.i.k.a
11. čer 2009

Tomi, máš malého dost šikovného 🙂
Jj lepší než čekat kdy se vzbudí se suchou plenou 😉

jaaty
11. čer 2009

Ja som to riskla a vyšlo to. Doteraz máme nepremokavú podložku pod plachtou. Určite by som Hanku nebudila, keď, tak by som ju šla skontrolovať a až by sa nehoda náhodou stala, riešila ba som to. Ako som už písala Hanka vypije takmer 1,5 l vody denne a v noci sa nepočúra. Plienky nemáme vôbec už 2 mesiace 🙂 ( v noci 1 mesiac)

annynka
4. črc 2009

Tak jsem tady nakoukla do diskuze a vidím, že je to všude jinak..prostě každé dítě i rodič je originál 😉
My už jsme začali na nočník dávat už teď a přes léto bych chtěla, aby se malá naučila aspoň být v suchu přes den..Nepočítám odpo spánek..
Ale je mi strašně zhnilo (lenost je silnější než já 😀 )

Někdo tady psal, že tak malé dítě neví, na co je nočník a jak ho používat. No, já třeba si myslím, že to neví o spoustě věcí, na co jsou, dokud mu to neukážem..Ony ty děti jsou chytřejší, než si myslíme! (
Nebo, že tak malé dítě samo nezatlačí od sebe...No, naše malá, když prdí a my se tomu smějem, tak začne tlačit, aby ještě prdla 😀 😀 A když jdu na záchod já, tak mi říká: Mami, ee... A začne tlačit..ví, když kaká, občas mi to i řekne a pak nechce, abych ji přebalila a tvrdí, že tam nic nemá a přitom smrdí na sto honů 😀 😀
Ale každé dítě je opravdu jiné...

Já obdivuju ty maminky, které začaly ještě dřív, já jsem na to lempl... Mně nějaké americké studie jsou u pr...., no víte kde 😉 , a raději si přečtu diskuzi mamin, abych tak věděla, kdy, co, jak to mají ostatní děti..

Ale i tak pořád hledám diskuzi, kde by spíš byly napsané rady, jak na to, než kdy na to 😉

tomasek06
4. črc 2009

Já jsem malého dávala na nočník taky od 14 měsíců. Byl doma bez plenky a už jsem mu jí nedávala. Naučil se to rychle a v 18 měsících už volal.

annynka
4. črc 2009

tomasek: super!! Malý je šikulka 😵
A začala jsi ho učit první kakání nebo čůraní nebo obojí najednou?... Já pořád uvažuju, jestli mám začít s jedním, pak s druhým, nebo obojí najednou.. 😅 😀

nika251
4. črc 2009

Ahojte. My sme zacali maleho privykat na nocnicek ked sa naucil riadne sediet. Ale piskat sa naucil asi v 10-11 mesiacoch aj ked nie pravidelne ale rano po zobudeni hej. A teraz je uz 6 den bez plienocky- len na von ju ma. Ani v noci nema v plienocke nic ale pre istotu mu ju davame. Ale dnes v noci uz planujeme dat pod plachtu nepremokavu podlozku a bude spinkat bez plienocky. Ma 19 mesiacov a nehoda sa stala pocas 6 dni len 2x aj to len ucvrnklo ked sme nedavali pozor ze sa pyta. Ale je sikulko 😵 tak dufam ze ked sa narodi druhy tak on uz s plienkami kamarat nebude. potom uz len duduku vyhodit 😀

martina46
4. črc 2009

ako casto vam deti cikaju?

annynka
4. črc 2009

martino: mám pocit, že pořád!! 😀 Ona hodně pije, takže asi fakt tak co 10minut 😀

kacka79
4. črc 2009

Tak právě jsme odložili plenky, tak bych také ráda napsala svou zkušenost. Nočník máme doma od Filípkovo roka, ale sedět na něm nechtěl a ani to nechápal.. no když mu bylo 22 měs, sám občas řekl že chce dělat ee, ale to byl většinou už počůranej.. no potom skoro ve 2 letech přišel, že táta má trenýrky a on chce taky. Počůral se 2 x - od té doby si nosí nočník. Takže vše absolutně samo a nenásilně. A od minulého týdne se nepočůrá ani v noci, ani po spánku po obědě.. Ale radši zatim na noc plínku dáváme, kdyby náhodou....

Každý dítě to má asi jinak, ale dle mého názoru nemá cenu děti nutit, každý je na to připravený jindy..

tomasek06
4. črc 2009

Annynka- malý volal pak ee i na kakání i na čůrání. Ze začátku jsem věděla že kaká ráno po mlíku, tak to bylo do nočníku. Tak jsme to zfoukli najednou.

mirocka2000
11. črc 2009

ked sme boli u mojej maminky tak sme so srandy posadili mojho Adamka na nocnicek a cuduj sa svete vypisal sa a aj vykakal.....mysleli sme si že nahoda🙂teraz to skusam už 4 den a vždy sa tam vykaka....piskanie mu nejde, ale to ani nechcem lebo ma Iba 6 mesiacov🙂a ovela lepsie sa mu kaka ako ked tlacil silno do plienocky

garfieldmail1
3. srp 2009

Tak my jsme právě týden bez plínky přes den včetně poledního spánku a jsem velmi velmi ráda, že jsem tohle nehrotila zbytečně brzo. Šlo to úplně v pohodě!!! 😎 Od druhého roku jsem to asi 3-4x zkusila, jeden den to šlo, pak zase nic nebo malý onemocněl nebo mi přišlo na prd, že doma jsem ho nechala ve slipech, ale jak jsme někde vyrazili, tak jsem mu raději dala plínku a hlavně jsem ho já musela pořád hlídat. Takže jsem to po jednom až dvou dnech raději "vzdala".
Minulé úterý jsem to zkusila po delší době zas, protože jsem si všimla, že má hodinu i dvě suchou plínku a právě od toho úterý jsme bez plínky. Za ten týden asi tři nehody - počůrané slipy, ale to spíš nestihl. Hlásí se sám, poslední tři dny nedávám ani přes poledne na spaní plínku a i v noci má teď plínku suchou a ráno čůrá až do nočníku, ale tady si raději ještě počkám než zruším plínku i na noc. Akorát na bobek chce plínku, do nočníku mu to nejde, no hlavně když to není do slipů, na to přijde taky sám 🙂 Takže učení na nočník úplná pohoda.
Když čtu, jak se někdo chlubí, že dítě sedí na nočníku od 10.měsíce, ale bez plínky je přes den třeba až v roce a půl a představím si ty dlouhé měsíce učení.... Já teda říkám nespěchat, nepřidělávat si práci a raději si dítě užívat.
Taky se dítě do těch dvou let učí kupu jiných věcí, proč ještě otravovat s nočníkem, teď na to byl mnohem větší prostor 😵

jakoubka
3. srp 2009

My jsme i nejsme bez plínky.Když ho nechám bez slipů,tak se i vyčůrá i vykaká do nočníku 🙂 .Ale,kdyř mu dám slipy,tak si myslí,že do nich může,tak se do nich pokadí 😒 Tak nevím,jak to vypilovat 😒

atrami
3. srp 2009

Všetko je na dieťati. Starší bol bez plienok od 20 mesiacov. Mladší syn mal vyše 3 rokov. Toho by som musela zlomiť, aby si sadol na nočník. 😀 Potom akoby uťalo za 2 týždne prešiel od plienky, cez nočník až na WC.

kubaka
3. srp 2009

atrami- ha ha, u nas to same. Prvni ve 20 mesicich bez pliny i v noci, tento maly ani omylem. Rikam si taky, ze se to pred tretim rokem zlomi. Ten jsem na Slovensku u tchyne, behal bez plenky, porad jsem se ptala a nakonec posral peclive udrzovany travnik. Umyt pažit bylo horsi, nez umyvat koberec. Takze uz beha jen s plinou. Bylo mu to úplne fuk. 😀

megee
3. srp 2009

jakoubka máme stejný problém...bez slipů si ani neříká a chodí na nočník sám a bez nehod...se slipama je to horší neumí si je svlíknout...i když je fakt, že i tak jde na nočník a čůrá nebo kadí přes ně 😀

megee
3. srp 2009

garfield já začala s nočníkem před 3 týdny a za týden chodil malej 100% čůrat i kadit do nočníku sám a bez hlášení...prostě se mu chce tak jde...myslím, že je jedno jak je dítě staré...hlavně ho do ničeho nenutit...jde to i v klidu a bez stresu

garfieldmail1
3. srp 2009

megee : když to jde rychle a bez nervů, tak to máš pravdu, to je jedno, kdy se začne. Já jen, že nechápu, že někdo učí opravdu dlouhé měsíce a považuje to za úspěch, že doma to třeba jde, "jenom" venku ne... 😕 To je teda pěkně na prd, i to dítě z toho musí být přece popletené, za jistých okolností plínku jo, jindy zase ne... (kromě spaní samozřejmě, tam suchá plínka sama ukáže, kdy je čas 😉 )...
A taky jsem si říkala, že takové zdlouhavé učení může být celkem k ničemu, když pak dáš dítě někomu pohlídat, ten to asi sotva uhlídá. Přítel by to teda nezvlád a to se malému jinak maximálně věnuje, raději by ho přebalil než nepoznat, jestli ho má dát na nočník a jak ho teda přesvědčit, aby si tam sednul atd.
Vlastně v jakémkoli "učení" se mi u syna vyplatilo nespěchat, dokud k tomu sám nedozraje (a dneska je přesto spíše napřed od vrstevníků), a u nočníku to myslím platí dvojnásob. 😉

atrami
3. srp 2009

kubaka,
ono to pojde. Aspoň pohnojil trávnik. Mne pomohla svokra- tchýne. Plienku mu nedala a on to vydržal. 😀
Ja som si myslela, že nepojde ani do školky, ale stihli sme to.
No ešte mám aj tretieho prcka- má 9 mesiacov a som zvedavá.

veronika.m
3. srp 2009

Tak já už dávám na nočníček od 10 měsíce. Kadí i čůrá ale stále si neřekne. Asi to chce čas, plenky dávám stále ale zkoušíme nočník přes den neustále. Tak uvidíme 😉

marcelkatt
3. srp 2009

Ahojte, ja mám synčeka a na nočník dávam asi mesiac a už sa celkom dobre darí. Malý má 20 mesiacov a je bez plienky nonstop. Už ani na noc nemá. Ešte sa sem tam stane nehoda a ujde mu, ale viac nie ako áno. Sa teším, lebo ušetríme €čka a má zadoček v suchu, nezaparený.

marcelkatt
3. srp 2009

Atieť ako aj Megee yk dám malému slipky tak si sadne a ciká aj cez ne a povie jéééj cikal....

megee
4. srp 2009

marcelkatt nějak nevím jak ho to naučit aby si je včas stáhnul...nejhorší je že když to stihnu a stáhnu mu je tak je chce sundat úplně...no časem mu to určitě dojde...já teda zatím na spaní plínu dávám i když se poslední dobou budí se suchou, ale nějak si jěště netroufnu mu ji nedat...co kdyby náhodou a nechci ho nechat spát celou noc v mokré postýlce