Podle studií by se dítě mělo dávat na nočník po 2 letech

milik75
19. kvě 2009

Ahoj holky,ted jsem cetla zajimavy clanek v "Mama a ja", ze dle nejakych americ. studii, by se deti mely posazovat na nocnik az po 2 letech! Zacit s nacvikem po roce, ci roce a pul muze mit casto kontraproduktivni vliv a dite se muze casto pocuravat az do 4 let. Naopak deti po 2 letech cviceni na nocnik jsou do 3 let skoro vsechny bez plen. Co si o tom myslite? Muj syn 20mes zcela odmita nocnik, i kdyz mi uz ted pokazde oznami, ze udelal potreba, ale nocnik proste nesnasi, pritom jsem ho nikdy sedet na nocniku nenutila, naopak jsem dost tolerantni na pleny na rozdil od meho okoli.

ivulinda
5. srp 2009

siss proč bys měla malého být za to,že nechodí na nočník???já jsem přece níc takového neřekla a ani bych si to nedovolila...

já jsem třeba ráda,že mi malá chodí bez řečí na nočník,protože poslouchat ty řeči od druhých bych opravdu nechtěla.

Každý podle sebe

andrea.m
5. srp 2009

ja som svoje decka od plienok neodúčala. filipko sa začal sám pýtať na malu potrebu ked mal 2 roky a 3 mesiace. plienku aj na popoludňajší spánok mal do veku 3 roky a 3 mesiace a na noc do veku 3 roky a 9 mesiacov. tamarka sa začala pýtať na nočník vo veku 1 rok a 11 mesiacov. potom tak nejak vynechala plienku aj cez poobedný spánok ańi nejako neviem kedy. na noc jej ešte plienku davam a + na to si ešte plienku pýta na kakanie. ja si myslím že netreba bez ohľadu na nejaké štúdie nič znásilňovať. každé dieťa je iné a žiadne nepôjde s plinkou do školy si myslím.

megee
5. srp 2009

ivulinda ptám se proto že s tím bojujeme...když malej běhá doma nahatej tak v pohodě..chodí sám bez ptaní, ale svlíkat se ještě neumí...tak mě zajímalo jak jsi to malou naučila, abych měla nějakej tip jak na to

ivulinda
5. srp 2009

megee já jsem třeba ze záčátku říkala,at si sundá gatky nebo tepláčky sama.tak ze začátku nevěděla co po ní chci,ale pak už to nějak věděla a ted už automaticky sama.

megee
6. srp 2009

ivulinda takže tak nějak jako se vším opakovat,opakovat,opakovat 😀 😀 😀

sisstin
6. srp 2009

ivulinda: no já žádné kecy neposlouchám 😉 všechny kamarádky, co mají stejně staré děti jsou na tom jako my, a cizím lidem je to fuk, a hlavně je jim po tom kulový 😉 tys to napsala ve stylu, že až se maminka rozhodne, tak bude dítě bez plínek..bud ráda, že máš tak šikovnou holčičku a pěkně ti na nočník chodí...ne každý dítě je na to připravený takhle brzo 😉 samozřejmě bych byla radši, kdyby už na nočník chodil..ale zas, jestli to bude v 1,5roku nebo ve 3 je mi jedno...nechci používat metody našich maminek, kdy kamarádky mamka ji v 6m plápolající na nočníku přivázala plínkou ke šprušlím, aby z něj nepadala 😉

megee
6. srp 2009

sisstin to vážně udělala? No to je síla...to by mě ani ve snu nenapadlo..takhle málé dítě dávat na nočník...

aja123
6. srp 2009

Tak já teda musím dát za pravdu sisstin, protože jak říká né každé dítě je na to připravené takhle brzo. 😉 Každá matka zná svoje dítko nejlíp a ví jestli už to má vůbec smysl to na ten nočník zkoušet nebo ne. A proto se mi nelíbí, jak už se zas tabulkuje 🙄 Která matka je taková a maková, že její dítko nočník zvládá nebo ne.
Já to taky neřeším, nočník sice už máme, ale malá ho zatím používá na úplně jiné účely 🙂 Až uvidím, že na to má, tak to začnem zkoušet a je jedno jestli to bude teď nebo za rok, neřeším 😉
To můj názor.

sisstin
6. srp 2009

megee: tak 6m děti dávají běžně na nočník holky i ted 😉 tak když už umí sedět, tak to asi neublíží..Třeba Tygr začal sedět až v 9m 😉 já zkouším nočník od toho roka...ale prostě si na něj nesedne ani omylem, ani na záchod..zapře nohy, a fakt šíleně řve...tak mu nechci udělat ještě nějaký trauma dřív, než začneme 😉 on je vcelku dost velkej posera, všeho se bojí...takže na něj se musí opatrně 😉 a tak celkově je psychicky mladší, než jeho vrstevníci...je to na něm vidět 😉 já začnu zkoušet už rovnou záchod, a to teprve až uvidim, že má plínky delší dobu suchou( máme látkovky, takže to poznám vcelku dobře 😉 )..protože pokud dítě čůrá neustále, tak to podle mě nemá smysl, protože nemá vyspělé ty svěrače 😉

fakt dřív jsem to taky odsuzovala, jsem si říkala, že jsou ty matky neschopný...myslela jsem, že jsou líny je třeba na ten nočník posazovat...jenže ted fakt vidím, že i kdybych se postavila na hlavu, tak on tam zatím chodit nebude 😎

ivulinda
6. srp 2009

ale sisstin já jsem to opravdu nemyslela špatně...Napsala jsem to podle sebe jak je to u nás a taky jsme napsala,že kařdá jsme jiná a nikoho nesoudííím!!!!

sisstin
6. srp 2009

ivulinda: v pohodě 😉 vždyt se nic neděje ne 😉 já ti jen odpovídala na to, jak jsi psala, že snad každá maminka chce, aby bylo její dítě co nejdřív bez plín...tak mně je to fakt jedno, já v tom algu a omegu nevidim 😉 samozřejmě bych byla ráda, kdyby chodilt třeba od roku..ale když to nejde, tak to nejde..svět se mi tím nebortí 😉 já když tady čtu, jaké kejkle jsou schopný dělat maminky kvůli tomu, aby měly děti na roce bez plín... 😕

slavica2
6. srp 2009

Ten clanok v Mama a ja som citala aj ja a dost ma zaskocil, nasa Hanka kaka do nocnika uz vyse dvoch mesiacov.... resp. do plienky pocas dvoch mesiacov dala davku len raz 🙂 A nesuhlasim s tym, ze dieta nevvie ukazat, ze chce cikat alebo kakat, Hanka sa zacne pozerat na pisullku a chytat si ju a my vieme, ze ma ist na nocnicek 🙂

sisstin
6. srp 2009

slavica: jenže každé dítě je jiné, některé umí zadržovat moč a pouštět třeba po 2-3h už okolo roku, některé to neumí ještě ve 2letech 😉 já když nechám syna bez plínky..tak učurává třeba každou minutu, vůbec si to neuvědomuje 😉 on to prostě neumí udržet delší dobu...a to fakt není o učení, k tomu musí dítě samo fyzicky dospět 😉

megee
6. srp 2009

siss a zkoušela jsi na něj houknout,prostě když si všimneš žě učůrává tak ho upozornit...tak jsem u malýho zjistila že když jsem na něk křikla nočník tak ten proud zastavil a běžel na něj

sisstin
6. srp 2009

megee: když on si na nočník nesedne, ani na záchod..má záchvaty řevu a strašně se ho bojí 😉 jemu zatím ani nic moc nejde vysvětlit 😉 já nevím, jestli to chápe nebo ne, páč fakt vůbec nemluví 😉 on byl vždycky tak dejme tomu o ty 3m pozadu, začal dýl sedět, dýl chodit..prostě všechno dýl 😉 navíc na něj člověk nemůže zvýšit hlas, hned brečí..já třeba považuju za úspěch to, že se přestal bát chodit venku, neotáčí hlavu, když na něj promluví někdo cizí atd. 😉

lila794
6. srp 2009

Slavica, nie deti to do 15mesiacov nevedia. Velakrat sa stava, ze uz male deticky vedia kakat do nocnika a potom pridu do skolky alebo jasiel a rup a je po kakani. To mi hovorila moja dr. Hlavne netreba deturence nutit. Maju svoj cas!

radka.m.
6. srp 2009

už jsem to tady možná psala,my jsme bez plen i na noc od 18měsíců,po roce jsme zkoušeli nočník a ani náááhodou,strašný scény,začali jsme chodit nejdříve na záchod a to díky tomu,že jsme malému vysvětlili,že když udělá ee na záchod,tak pak to může sám spláchnout a na to jsme ho nachytali,protože se mu to hrozně líbilo.ale jinak jsem ráda,že jsme bez plen,ubyla mi starost a přibily peníze 😀

sisstin
6. srp 2009

radka.m: to spláchnutí teda není špatný 😀 Tygr se mnou na záchod chodí, ale tím to asi tak hasne...vždycky názorně tlačím a dělám eee eee..no, zatím bez úspěchu 😅 😅 😅

radka.m.
6. srp 2009

u nás teda to spláchnutí zabralo,ale je fakt,že už kolikrát musel manžel měnit přetrhlou šnůru 😀

lila794
6. srp 2009

radka, super! 😀

megee
6. srp 2009

radka u nás splachování taky vede...splachuje pokaždé když oteřu dveře od záchodu 😀 ...nechi vidět ten účet za vodu 😀

jandalinka
6. srp 2009

ahoj.tak hlásím změnu:už se posazujem konečně na nočník a vydržíme víc než 5sek.ale zatím jen bobeček malinkatej a zbytek do plíny.Malá vidí,že něco vykonala a ne a ne si už sednout a zbytek "vyprdí"do plínky 😅 .Po 1.roce jsem ji nutila,ale pak to bylo ještě horší, bez plínky nechala běhat po bytě,na zahrádce,---žádné účinky,spíš poškrábaný zadeček od trávy 😒 .Prostě se ji neustále ptám a vysvětluji a časem pochopí....
¨také jsem pro,začít klidně dávat až po 2.roce na nočník,když dítě nejeví žádné známky toho,že by chápalo,co má cítít nebo že nemá do plínky,ale do nočníku... 😉

vety
6. kvě 2011

ja mam dvouletou dceru zacali jsme driv na nocnik jen jsme to zkouseli nejak jsme ji nenutili pk prisli nemoce kdyz uz si zacala rikat nemocnice vse se tim zkazilo vcera nam byli dva zaciname od zacatku snazim se byt trpeliva mala vydrzi na nocniku vzdycky kdyz se vycura vsichni tleskame jen sama si nerekne jen kdyz ji tam dam zkusim asi metodu ve vecech aby si to zacla uvedomovat nevim co bych mela praktikovat nektery nechavj dite nahy co vi na to

viola1987
17. led 2015

@peppapig
víš co nechápu já? jak šíleně obhajujete ty plíny, vás baví vyhazovat prachy za plíny? dělat tuny odpadu? ale jste děsně všechny chytré a učit dítě na nočník v půl roce je tyranie, já vám řeknu jinou teorii v půl roce dítko posadíte na nočník v té době kdy obvykle chodí na velkou- protože to už znáte protože se mu věnujete a nenecháváte ho v posraný plínce a ono se vykaká, vy máte radost dítě má radost a příště to udělá znovu a pak už to prostě jde, není to žádné týrání a že straší děti řvou? ano protože jste je nutili bejt v těch posranejch plínách do jednoho roku a déle a oni si na to zvykli a ted jim to přijde divné dělat to jinam. Takže přestaňte svou lenost svádět na dítě a sáhněte si do svědomí

kvakuska
17. led 2015

@viola1987 peppapig sem psala příspěvky v roce 2009, a to byly její holčičce dva roky, tak předpokládám, že dnes už tvoje přechytralé rady pro svoji osmiletou dceru nepotřebuje 😅 😀 😎

viola1987
20. bře 2015

@kvakuska no vzhledem k tomu že se sem na diskusi stejně jako já chodí dívat někdo i po letech tak si myslím, že není od věci, napsat svůj názor. A ano přechytralé rady, když mám pedagogikého magistra a vystudovanou výchovu ke zdraví, mám větší právo dávat přechytralé rady než mnoho jiných, které se pouze domnívají.

primaska
20. bře 2015

@viola1987 Ty jsi ale chytrá 😀 Tak dítě udělá bobana a má radost 😀 😀 Tak tomu se můžu jenom chechtat 😀 😀 😀 😀 😀 Hodně záleží, jak dítě spolupracuje.. Některý dítě si dá nočník radši na hlavu než aby si na něj sedlo..

primaska
20. bře 2015

@viola1987 Aha, tak paní magistro, to mi poraďte, co uděláte, když vaše dítě ještě v půl roce nesedí.. a nesedí ani v roce?? To ho "posadíte" na nočník a budete ho přidržovat? A nebo dokonce čekat, že v téhle pro něj ještě náročně poloze se v klidu vy...???

kimdes
20. bře 2015

Jojoojo...zase nějaká moudra...celou diskuzi číst nebudu, ale věřím, že je výživná 😀 Hahahah, ve 2letech na nočník? To by byla s plínou ještě ve 3letech, a naštěstí, když jsme začali brzo, bez plen přes den byla před druhým rokem- cca 21měs a na noc bez plíny od cca 24měs....takže ať si to dělá každý jak uzná za vhodné, takové studie jsou akorát kraviny pro lidi, které se nudí.

primaska
20. bře 2015

@kimdes Proč by dítě, které se začne učit na nočník ve dvou letech mělo být s plínou ještě ve třech letech?? to jsem nějak nepochopila..