Podnikání na rodičovské, co je potřeba?

pajinakerl
15. říj 2015

Ahoj maminky, prosim vas, co je vše potřeba když si chci podnikat na rodičovske?

schiferka
15. říj 2015

Ahoj, zřídit ŽL - mela bys aspon zhruba vedet, co chces delat, nez tam pujdes 😀 (na základě toho by tě meli z uradu nahlasit na MSSZ a ZP), pokud ne, muzes se nahlasit sama. K 31.3. podat danove priznani 🙂 Na FU Ti pak reknou, dle zivnosti, jake je procento pro priznani nakladu 🙂 Snad je to ode mne aspon trochu pochopitelne 🙂.

blanka.k
15. říj 2015

@pajinakerl
1/ živnostenský úřad - vybrat si předmět podnikání (případně u některých doložit vzdělání + praxi) - 1000,-, pokud jsi zaměnstnaná a chceš živnost na stejnou věc (např.účetní v práci a na ŽL), musíš donést potvrzení od zaměstnavatele, že s tím souhlasí
2/ zajít se zaregistrovat na finanční úřad
3/ okresní/městká zpráva soc.zabezpečení + zdrav.pojišťovna - nahlásit se jako OSVČ na vedjelšák
na živn.úřadě mi nabízeli, že to nahlásí všude sami, bohužel v tom mají binec a mě pak došlo, že dlužím XX tisíc na pojistném (samozřejmě jsem doložila, jsem jsem byla na MD/RD), takže se to pak vyřešilo, ale radši už všude chodím
Pokud chceš mít i provozovnu, info podají na živnost.úřadě (co je potřeba oběhnout atd.)

pajinakerl
autor
15. říj 2015

@schiferka
děkuju.. ja už mam něco rozjeteho podivejte se na fb i-ring.cz , ale moc děkuju za odpověď,
moc děkuji
@blanka.k 🙂

pajinakerl
autor
15. říj 2015

@pajinakerl
@blanka.k
Rodičak budu i na dale pobírat že? 🙂

blanka.k
15. říj 2015

@pajinakerl Ano 🙂

no_title
15. říj 2015

A jsi ještě zaměstnanec? Pokud ano, ŽL bude na vedlejší činnost, čili neplatíš zálohy na pojištění. Pokud nejsi zaměstnaněc, ŽL bude na hlavní činnost a musí se odvádět zdravotní, sociální a důchodové. Dohromady to činí něco přes 5 tis. i když si nic nevyděláš, tak pozor na to 🙂

pajinakerl
autor
15. říj 2015

@no_title nejsem zamestnanec, když jsme otehotnela davala jsem v praci vypověď,ale jsem ted na rodičaku

citun
15. říj 2015

@pajinakerl Ze všeho nejdřív si najdi šikovnou účetní, která ti se vším poradí. A pozor jak píše @no_title, až ti skončí mateřská tak si musíš platit zdravotní a sociální. 😉

blanka.k
15. říj 2015

@no_title Pokud pobírá RP první rok neplatí žádné zálohy, a další roky jen z toho co vydělá 😉 A na hlavní činnost jsou to necelé 4000 😉

pajinakerl
autor
15. říj 2015

@citun jo to vim, moc dekuji holky

blanka.k
15. říj 2015

@pajinakerl ideální je prodloužit si RP na 4 roky - můžeš pracovat jak chceš, dítě ve školce a neplatíš min.zálohy 😉

pajinakerl
autor
15. říj 2015

no super dekuju..
@blanka.k