Pohodová ranní příprava do školky a do práce. Máte tip?

lucie.krajcarova
15. únor 2011

Milé maminky, začíná nám školka a já se po dvou letech vracím do práce. trošku se toho bojím, protože malého budu vozit do školky autem a pak dál dojíždět do práce přes hodinu. proto bych od vás uvítala rady na ráno, aby bylo vše v pohodě a v klidu a bez stresu. máte nějaké tipy? Snídají vaše děti? moje moc ne, tak vůbec netuším, jak to řešit.

berenika39
15. únor 2011

@lucie.krajcarova ahoj🙂). zatím jsem si sice naplánovala takovou gnerálku na tenhle režim, petr chodí jednou týdně do školičky, ale mám to jako ty, jen s tím rozdílem, že jezdíme spolu až k mojí práci...cca 40 minut. Od září nás to čeká denně...
Ráno se mi osvědčilo dostatek času, prostě rezervu, nemusíme jezdit nějak brzy, pracuji od devíti, do školky můžou přijít kdykoliv do devíti, takže jezdíme před osmou, což jde. Ale budit ho musím, normálně spí jak dřevo do osmi. Úplně super je na ráno naplánovat na chvilku něco, co ho baví, pohrajem si, krtka pustíme, prostě aby byl dobře naladěn...to víš že už chápe, že doma je to s mamkou lepší, ale nechá si to vysvětlit, a ve školce je už v pohodě, ráno doma ale někdy debatujeme....neci jet do kolky, budu doma vařit papání tátovi a tak🙂))). Taky mu hned ráno vyprávím, co budeme dělat, až ho vyzvednu, aby se měl na co těšit.
snídani taky nechce, obvykle jí až v devět, ale dělám to tak, že do svačinové krabičky nakrájím dobroty, co má rád - sýry,kousek chleba, šunky, a jak se tak plazíme kolonou do Prahy, zobe si a pak mají ve školce hned svačinku.
Neboj se, přijdete na to, co vám vyhovuje. Asi bych se vyvarovala ráno spěchu, nervozity....oni to všechno vycítí. Tak at vám to jde🙂))))

lucie.krajcarova
autor
15. únor 2011

@berenika39 ahojky, díky. asi to máte docela v pohodě,že nemusíš být v práci na čas. i ta jízda autem společně se dá dobře využít.. nám trvá cesta do školky jen 10 minut. ale s tou krabičkou to zkusím, že mu to dám do auta, v nejhorším jen sušenky a piškoty 🙂 když on nepapá nic namazaného. a když dostane šunku, tak ji sní samotnou. u mně to vypadá, že budu vstávat před šestou. jsem omezená tím, že školka končí v 16,00, takže všechno plánuju podle toho. v Praze končí asi později ne?

berenika39
15. únor 2011

@lucie.krajcarova jojo, můžou tam být až do pěti a dokonce je tam pak placená hlídací služba, pokud by se člověk někde zasekl nebo se stalo něco neočekávaného. ale já naštěstí pracuju sama, takže v půl čtvrté, před čtvrtou jsem už pro něj. jinak z té krabičky taky vždycky záhadně vymizí vše, krom chleba🙂)). to časné vstávání je asi o zvyku, až to nastane denně, přizpůsobíte se tomu. možná bych to zkoušela cvičně občas i před tím, než začnete chodit🙂)). trénink🙂).
Cestování autem mě mile překvapilo, jednak je to fajn strávený čas jen spolu, pořád mluvíme🙂)), ukazujeme si po cestě, přesně ví, kde co bude, hlásí předem...někdy pouštíme pohádky na cd...
Já si vždycky říkám, že tohle řeší tisíce maminek a dětí, tak to zvládneme i my. Jasně, doma je doma a mě to bude chybět, jsem na md ráda🙂)). To je život.

lucie.krajcarova
autor
15. únor 2011

@berenika39 Určitě, my už začínáme trénovat teď. dnes jsem vstávala v sedm 🙂 , takže postupně budu ubírat minuty. zatím je to bez stresu, do práce jdu až za dva měsíce, tak budem trénovat. to já už se do práce těším, i proto, že Martin je takový hyperaktivní a pořád si něco hledá a hraje si s tím, co nejsou hračky, dělá nepořádek. však taky první věc, co udělal ve školce, bylo vysypání bedny s kostkama. Naštěstí mám práci jen na 6 hodin denně. ovšem cestování tam a zpět budou další tři hodiny ☹

console
15. únor 2011

Taky se chystáme. Obcas chodi do skolicky, tak trenujeme. Krabicky je dobry napad, díky!Navic je vyhoda, ze se da pripravit vecer. U nas snidane-stale mlicko, je na nem temer zavisla. Velky problem taky buzeni, driv jak v 9 vecer proste neusne a to je ten nejdrivejsi termin!!!Taky verim, ze se to casem vse ustali a usadi. Navic jsme na to samy, ale rikam si, ze to dame 🙂

berenika39
15. únor 2011

@console určitě, je to tak prostě normální, že mamča jde do práce a dítě do školky....ty rána jsou někdy kňouravý, to je asi všude..mě se osvědčilo mu v žádným případě neměnit to, na co je zvyklý, když jsme doma, prostě ráno, když jde manža do práce, přelze si ke mně, a když jedem do školky, nechám to stejně, i když máme méně času, tak si tu čtvrthodinku společného válení dopřejem, aby prostě neměl pocit, že když se musí do školky, musí být něco jinak a pro něj hůř....taky nachystám všechno večer, snažím se o to ráno, aby bylo příjemné jako vždycky. petr je taková "konzerva", rád má věci, které mají řád, pořád stejně...ráno krmíme kotě u baráku, tak prostě i když jdem do školky, kotě musí být.... 😉
Udělala jsem tedy jednu zásadní chybu, když začal chodit, přinesla jsem mu po školce kinder vejce 😀 . A ted prostě už ve dvěřích volá, jestli mám tašku, jestli v ní bude vajíčko a tak....jednou týdně to jde, ale co potom???? 😀 😀

lucie.krajcarova
autor
15. únor 2011

@console a jak velké máš dítě?
@berenika39 to je hezké to krmení kočičky 🙂 no s tím vajíčkem nevím, ale díky za tip, to mu dávat nebudu 🙂

berenika39
15. únor 2011

@lucie.krajcarova no, proto jsem to psala, abych vás varovala🙂)). vysvětluju, zkouším ho od vejce odpoutat, ale nedá se, konzerva....

console
15. únor 2011

@lucie.krajcarova jsou ji 2,5 roku. To jo, s tim vejcem, na to bacha)))). Na ritualy jsou deti machri 🙂

lucie.krajcarova
autor
16. únor 2011

Tak co, maminky, jak to ráno zvládáte?

vojtisek2007
17. únor 2011

ahoj holky,můžu se přidat k rannímu vstávání a dopravování dítek do školky ????
Já musím být v práci na osmou...jsem limitovaná i starším synem, taky musí do školy na osmou....jezdíme všichni z naší vesničky do 5km vzdálené větší vesnice....takže cesta + - 8minut....i s čekáním na vlakovém přejezdu (to chytáme pravidelně každý ráno 😠 . Já vstávám v šest, dám si sprchu, připravím snídaně (snídají všichni, připravuju i pro Elis a taťku kteří zůstávají doma) a svačiny...v půl sedmý budím synátory...jim to trochu ráno trvá, jsou jak praštěný palicí...do sedmi sedí u stolu u snídaně, povídají a ttak....žádný rituály nebo tak něco nemáme....v půl osmý odjíždíme....zajímavý je, že když jde do práce manžel a vozí je manžel - tak je to stejný, vstanu v šest,dám sprchu,všechno přichystám....ale nejsou schopní odjet dřív než ve 3/4 na osm...tohle prostě nechápu....třeba dneska odjížděli v 7.52.....Já se spíš obávám toho až bude s námi jezdit od léta do školky i Eliška, ta než si ráno vybere co si vezme na sebe....to se i 3x převlíká, Vojtíkovi co večer připravím - s jeho dohledem - tak si ráno obleče. Eliška ne...ta si třeba 3x převlíká i kaťátka, než si vybere ty co jí ten den sedí...tak už z toho mám trochu obavu, navíc hned se kvůli všemu hned rozčiluje a brečí....tak to budou asi "uječený" rána....
A jinak jak jste psali o tom odpoledním rituálu s vejcem - taky jsem si zavařila.....taky nosím, někdy pendrek, někdy kobliha,žvejky,brumíka....co si ráno v šatně ve školce tak nějak přeje....

lucie.krajcarova
autor
17. únor 2011

@vojtisek2007 ahojky, taky to máte veselé 🙂 pochopila jsem dobře, že máš tři děti? nechceš si to napsat do profilu? je fajn, že ti pomáhá manžel, sama bys to fakt nemohla zvládnout.

console
17. únor 2011

Tak ma draha dcerka byla vcera opet ve skolce, je to jen ta pripravka, takze od pul9. do 12. Rano doma scena, ze chce koukat na Smouly(ona je takovej pevivalek))),tak jsem se i lehce vytocila, nepovolila a dobry. Po cetse uz se smala, ze skolky me vystrcila. Zato ve 12 uz me vyhlizeli, ze se L. chtelo spinkat a posl. 5 min. uz volala maminku. Toho se taky desim, ze kdyz je unavena, tak je s ni k nevydrzeni a jak to tam pak s ni zvladnou-usinani atd. Usina porad s dudlikem, vim, je to silene ve 2,5 letech, ale nemam sil ji to odnaucit. Pokusy probehly, ale...Jinak pardon, ze nepisu jmeno nebo ji nemam v pase, ale jednu domu me desne sledovala ex meho nyni uz exmanzela (jsme jak Italove 🙂 ), tak si od te doby davam pozor.

berenika39
17. únor 2011

koukám, že vejce při vyzvednutí je oblíbený trik našich dětí....já mu asi zkusím nabídnout něco jiného, zdravějšího...třeba mrkev.... 😀 . včera jsem zkusila, že ho nemám, tak hned "maminko zastavíme v tesku, vajíčko toupíme....". neprošlo mi to.

vojtisek2007
17. únor 2011

@lucie.krajcarova já je tam mám, jen jsem měla nastavenej fotoblog jen pro přátele....už je napraveno 🙂 No mě přijde, že mi právě manža moc nepomáhá...🙂 vstává 10minut předtím než se odjíždí - pokud teda veze- když zůstává doma s Eliškou, nevstává vůbec. My se v práci střídáme, někdy jezdím na dopoledne já a on až odpo a pak zase obráceně, podle toho, kdo kde kdy potřebuje být a má nasmlouvaný schůzky a tak....ale jinak chce mít děti připravený,najedený,oblečený,on si vstane,umeje se, nají se, obleče a jde se....a právě když ráno vozí, tak se kolikrát hrabe z postele až v půl osmý (ač ho od sedmi hodin co pět minut budím - má pořád dost času) , kdy já už běžně odjíždím, a pak se diví, že nestíhají...

My pomalu budeme s Vojtíkem najíždět na celý den ve školce, zatím chodí od září jen na dopoledne, a to bude asi oříšek, řekl, že ve školce spinkat nechce - maminko rozumíš, nechci - no tak jsem na to zvědavá...u nás ve školce se nemusí spát, ale musí ležet v postýlkách, účitelka jim pouští písničky nebo pohádky, nebo čte....

@console s dudlíkem si nic nedělej, Vojtík ho měl na spaní do 3a3/4, sám ho odložil těsně před nástupem do školky, taky jsme zkoušeli xy triků jak se ho zbavit a nic....tak jsme ho nechali až ho prostě nepotřeboval sám od sebe.....

lucie.krajcarova
autor
17. únor 2011

@vojtisek2007 no tak s tím pomáháním, to by se manžel mohl někdy přiučit. a co kdybys mu malou nepřipravila 🙂 ať taky přiloží ruku k dílu. no a s tím Vojtíškem, slyšela jsem, že bývá problém, když starší děti začnou chodit do školky, že to už moc chápou a rozebírají a pak i protestují, vysvětlují.. jsem ráda, že to nemusíme řešit. malej je v pohodě, změna mu prospěje. my teda ráno nekoukáme na telku, ono to je docela rychlé, já už jsem nachystaná, když jdu pro malého, tak ho obleču, dám čaj a snídani asi až v autě, on prostě moc nesnídá, tak si dá jen pár piškotů. takže tou televizí ho ráno nechci moc rozptylovat.

vojtisek2007
17. únor 2011

@lucie.krajcarova no tak to by se asi nevypravili nikdy 😀 😀 😀 .....zítra je mám ráno na odvoz všechny já a Elis se mnou jde do práce....tak jsem zvědavá, natahovala jsem si budík ještě o půl hodinky dřív než obvykle, a manža kouká a pročččč ??????asi proto, než se Elis obleče, aby jsme to do půl osmý vůbec stihli.....prej se s ní nemám tak crcat, ale kdo tady potom má ráno poslouchat ty šílený jekoty kvůli ponožkám a tričku a tak...to člověku úplně pokazí celý den....a ráno taky na telku nekoukáme, protože bych je od ní asi neutrhla 😀

lucie.krajcarova
autor
12. dub 2011

Tak jsme začali jezdit do školky a do práce, dnes jsem měla "jen" 15minut zpoždění. no máme co zlepšovat 😀