Pokakává se ve školce, nechce si říct. Jak to řešit?

kalaoka
5. říj 2011

Ahoj, neřešil jste náhodou někdo stejný problém? Malé je skoro 3,5 roku a od září chodí do školky. Ze začátku trochu plakala, ale ted už v pohodě. Do školky se těší, zapojuje se, s dětma si hraje, zpívá, tancuje, poslouchá, nezlobí...jenom vůbec nekomunikuje s učitelkama. Doma pusu nezavře, mluví dobře, nemá problém se domluvit. Ale učitelky sama neosloví, když se jí ptají, neodpoví a dělá, že tam vůbec není. S dětma komunikuje normálně. Má to obecně s dospělýma, když je moc nezná, ignoruje je. Když si na ně zvykne, probém zmizí. Samo o sobě by to učitelkám nevadilo, to se prý poddá, problém je v tom, že si ani neřekne, když potřebuje na záchod. Bohužel má biorytmus nastavený tak, že kadí kolem desátý, když je ve školce.... takže se pokadí a ani pak nic neřekne, až ti toho učitelka všimne. Vždy se jí tak jeden den podaří nutkání potlačit a kadí až doma, pak se tak dva tři dny za sebou ve školce pokadí. Už jsem z toho neštastná, učitelky z toho taky nejsou odvázaný. Má slíbenou odměnu za den, kdy se nepokadí. Když je to v kalhotkách, nijak jí netrestáme, učitelky to taky zatím berou sportovně.... ale jak dlouho. Mimo školku s tím problém nemá, vždy si řekne...sama teda na záchod na velkou nechodí, řekne si a někdo s ní jde. Ale co nemá plínu přes den (asi od dvou let) pokadila se tak dvakrát. Zkoušeli jsem jí vysvětlit, že stačí, když k učitelce jenom přijde, že s ní na záchod půjde, ale není ochotná udělat ani tohle... Když se jí doma ptám, proč neřekla učitelce, tak odpoví, že jí bála říct. Nemáte nápad, jak to vyřešit? Dá se nějak posunout doba, kdy chodí na záchod? Dá se dítě naučit chodit ráno v osm, než půjde do školky? Nerada bych jí vypěstovala nějaký blok, chronickou zácpu nebo tak. Díky moc za každý názor.

mamkamarketa
5. říj 2011

@kalaoka tak to ti neporadim 😒 pac nas kluk ve skolce taky nejde. zadrzuje to az do vecera a kadi doma. ve skolce kadil 2x (do trenek) ☹ nebo kadi,kdyz ja prijdu,pac vi,ze ho s nim pujdu.sice je o 8 mesicu mladsi a mluvi dost malo,ale ja si myslim,ze v pripade naseho kluka,to je tim,ze nechce chodit na detske wc,pac ''propadava'' i pres male prkynko 😒
ale zkus stavu ze susenych svestek,dej ji pred spanim a rano na lacno-to je hodne ucinne 😉

verbalinka
5. říj 2011

@kalaoka syn taky nemluvi a doma keca. Co zkusit, abyste, az se to zase stane, si s ucitelkou, malou a tebou sedly a uc ji pred tebou rekla, aby ji sama pozadala na wc. Proste takovy klidny, nenasilny rozhovor. Aby pochopila, ze se nemusi stydet. Nebo ji zkus naucit byt ve skolce na wc samostatna. Aby umela jit sama. Nic jineho me nenapada.

sejkorka
15. zář 2012

Ahoj, my máme podobný problém. Malé jsou teprve dva, ale také se pokakává. Asi bych to neřešila, kdyby to dělala v době, kdy se učila chodit na nočník. Ale znervózňuje mě, že už chodila na velkou na nočník bez problémů. Teď asi 3 týdny se na nočník vůbec nevykaká. Čůrat chodí normálně, ale kaká do kalhotek. Buď mi to přijde říct až se pokaká nebo neřekne vůbec. Hubuju jí a mám pocit, že chápe, že udělala něco špatného, ale žádný výsledek to nemá. Nevím si rady, co mám dělat. Neřešily jste to taky některá?

verunka773
26. čer 2015

dobrý den přítel má syna a ten se pokákává je mu 5 let a nedokáže si říc že chce na záchod když se pokadí tak radši dělá že se nic nestalo a jeho matka stim nic neděla a je ji to jedno když kluk byl unám museli jsme ho 8x převlékat co stím máme dělat jsme zoufalí děkuju zza rady

akinorevvv
3. říj 2015

@kalaoka Ahoj, Vím, že to je už hooodně dlouho, ale ráda bych se zeptala, jak to dopadlo se synem ve školce s tím kakáním? My řešíme teď to samé a nevím, co s ním dělat ☹ Děkuji

verunka773
5. říj 2015

Dobry den jeho matka to neresi dava mu pleny a to neni reseni, porad se to nezmenilo poead se pokakava

aninanina
26. zář 2016

@akinorevvv Ahoj, prosím, jak to u vás před rokem dopadlo? Máme teď stejný problém. Díky

akinorevvv
27. zář 2016

@aninanina ahoj, vyřešilo se to samo. Řekla jsem mu, že ve školce po obědě půjde na záchod se vykadit a řekne si paní učitelce. Učitelkám jsem řekla to samé - že po obědě chodívá na WC, tak jestli by na něj mohli dohlédnout. A za pár měsíců už chodil úplně sám a i se sám utíral. A doma už bez problémů. Musím zaklepat na dřevo - vše je ok. Jo a taky jsem mu vlastně ze začátku slíbila, že když se vykadí, tak mu dovezu lízátko, jak pro něj přijdu do školky. A to taky zabralo... Jinak hoooodně pít...