Pokládání miminka na bříško. Jak často ho otáčet?

hankazamecnikova
19. zář 2010

Máme dvouměsíčního chlapečka. Jak často ho máme pokládat na bříško, aby trénoval pasení koníčků? Někdo tvrdí, že jak jen to jde... a někdo, že tak půl na půl. Spát na bříšku ho samozřejmě nedávám nikdy.

zofinecka
19. zář 2010

nám dr. říkal vždy při přebalování a i na chvilku během dne a taky po koupání. 😉

eriska
19. zář 2010

ahojky, my dávali na bříško před koupáním a někdy i po koupání..tomíka pasení děsně nebavilo, tak jsme pak začali spolu válet sudy a to ho bavilo, takže od 3,5 měsíce se přetáčí v pohodě sám..čili já bych to nijak přes koleno nelámala😉

j.cien
19. zář 2010

Nam rikala pani krotitelka z rehabky,ze ve 2 mesicich ma na brisku travit dite az polovinu bdeleho casu 😉
coz se teda nasim holkam moc nelibilo 😖

asimetria
19. zář 2010

tak často jak se mu líbí, myslím že univerzální rada neexistuje... každopádně se mu tím změní obzory a svět bude trochu zajímavější, my jsme dávali hodně často, malá brzy lezla i chodila, na bříško se otočila ve 3měsících... ona je to přecijen lepší zábava než koukat do stropu 😀

zako
19. zář 2010

my davame casto...chvilku dopoledne, chvilku odpoledne...jak mame naladu 😀 malymu se to libi, vydrzi tak kolem 10 minut se u toho i usmivat, pak uz ho to bavit prestane a zacne natahovat 😀ale myslim, ze cim casteji se dava, tim to jde detem lip..ja vidim pokroky kazdy den 🙂

pucik
20. zář 2010

Ahojky, říká se že, jak to jde,ale já si myslím, že ty maličcí to tak dlouho nevydrží, dáváme Míšu, jak to vydrží a jak dlouho ho to baví, on nám prasík kouká na televizi, jak na ní přijde hned se otáčí za ní. Jinak nejlépe před koupáním a po koupání, tovydrží docela dlouho a je spokojenej. Jinak moc se u to nelíbí, má tendence jakoby lézt a protože mu to nejde tak se vzteká 🙂 😉

jitulisek
20. zář 2010

Nám doktorka říkala tak 4 - 5krát denně. Teď když je malé pět měssíců,tak říká,ať je na břiše pořád. že prý psychomotorický vývoj jde přes břicho. Tak jsem se opravdu snažila dávat, jak to šlo a je pravda,že pokroky byly vidět. Dneska už se Sofi přetáčí,jak ďas a hned ,jak ji položím na hrací deku, jde na bříško a hraje si. Ale je to fakt individuální,takže dávat,jak se mimču líbí. 🙂

weri1
22. zář 2010

celkově by to mělo být prý hodinu denně.

kubaka
23. zář 2010

Jsem toho názoru, že je to úplně jinak a žádný termín na to není. Zdravý rozum: miminko bezpečně může být na bříšku až když se na něj samo překulí a zase zpátky. Pokud ho do té doby položím na pár vteřin při hraní, je to ok. Ale pokud se samo nepřevalí, tak to pro něho není normální. Tudíž žádné konečně doporučení neexistuje. JSou jen názory. zastávám ten, že aktivity, které dítě dokáže samo, jsou ty zdravé a přirozené a prospěšné. Všechno ostatní je zasahování, které se má dít jen letmo a chvilku.

momin
23. zář 2010

Ja vlastne souhlasim s @kubaka...
A maly na to brisku opravdu byt nechtel dokud se na nej sam neprekulil.. Ale pokud se mu tak libi,parkrat denne bych ho tak klidne dala.. 😉

lenkabu
23. zář 2010

Alice prakticky doteď nebyla nelíbilo se jí to teď jsem to zkusila a bez problémů pase koníčky a chvíli vydrží..Vanda začala být na bříšku ve 4 měs když se uměla přetočit.

luciebx
23. zář 2010

mam 2.5 mesicniho chlapecka a od narozeni se mu nejlepe spavalo na brisku.. proste na zadickach nechtel spat furt se budil a nejhorsi kdyz si ublinkl slo mu to do nosu a tak byl hned doma rev.. takhle jak zacal spavat na brisku blinkani slo na plinku a malej se ani neprobudil.. posledni 2 tydny malyho davam spavat na zadicka a uz se to lepsi...
jinak prez den ho davam na brisko tak 2x denne na pul hodky treba. pak si ho obcas dam na klin na brisko a tam se mu taky libi.. . pase konicky suprove asi kvuli tomu jak spaval na brisku a kdyz se chtel jakkoliv pohnout musel zvednout hlavicku..
jinak podotykam ze mam nanny takze kdyby neco hned houkame.. diky bohu jeste nikdy sme nehoukali..

lukza
25. zář 2010

mě bylo řečeno že 2měsíční dítko 2hodiny denně samozřejmně né v kuse pak 3měsíční 3hodiny a tak se to furt stupnuje.hlavně na to bacha já měla malého strach dávat často a dávala sem jen před koupáním a pak mě nechtěl vubec pást.ale každé mimi je jiné našemu malému se na bříšku strašně nelíbilo pak přišla kýla a nechtěl být už vubec na bříšku a pak byly ty problémy s pasením

vergram
6. bře 2012

Tak maminky pozor, nas malej nechtel bejt uz od narozeni vubec na brisku, vydrzel nejdriv par vterin a hned zacal plakat, pak vydrzel max. minutu a zase rev jak blazen az histericky zachvaty, tak sem si rikala, nema to rad, nedela mu to dobre, tak to tam nebudu nutit bejt, davala jsem ho na brisko jen obcas a furt jsem doufala, ze az se nauci pretacet, bude si jistejsi a bude tam chtit byt dyl. Dneska je mu 8 mesicu a neleze ani se neplazi a pokud pod sebou pri pretaceni na brisko nenecha ruku neumi se sam otocit zpet na zada, povede se mu to jen obcas a to spis jen nahodou, ne vedome. Takze jdeme ted na vysetreni a hrozne si vycitam ☹ , ze za to muzu ja, ze jsem ho tam nenutila byt dyl i pres ty sceny co predvadel. Takze u druheho ditete si rozhodne dam zalezet na tom, aby na tom brisku bylo co nejcastejc a budu duslednejsi a nenecham se obmekcit placem jako dnes. Dnes uz totiz vim, ze pokud je mimi na brisku malo muze mu to uskodit. Samozrejme, nic se nema prehanet, ale zase se to nesmi zanedbat jako jsem to udelala ja. Muzu rict, ze me i dost mrzi ze mi tenkrat v porodnici (ani nase Dr.) treba nerekli jak je to dulezite a jak casto by mimi melo na tom brise byt, dokonce ani v tech knizkach co dostanete v porodnici o zakladni opeci o dite nic o paseni konicku nebylo a myslim, ze by nebylo od veci, kdyby tam pro nezkusene maminky neco o paseni napsali.

kludsisek
6. bře 2012

mám dvě děti dcera byla na bříšku často už od novorozence a ve 14 dnech pásla koníčky....v 10 měsících uměla chodit, syn bude mít 2 měsíce na bříšku přes den i spinká pod dohledem a také má polohu na bříšku doporučenou kvůli kolikám, koníčky už pase pár týdnů. Poloha na bříšku není až tak nepřirozená když se podíváme na opice jak nosí své mládě tak ho má většinou na zádech takže opička leží na bříšku a člověk z opice pochází takže naše děti polohu na bříšku taky potřebují 😀 jen ta srst nám chybí za to úchopový reflex miminkům ještě zůstal.... 😎

timbouctou
6. bře 2012

ahoj, náš starší neměl polohu na bříšku moc rád, byl trochu líný a moc se nepásl, ale normálně v 5 měsících se otočil a v 8 plazil, pak v 10 asi 14 dní lezl 😀 než začal chodit. Druhý kluk si vysloveně vymručel už někdy ve 3 týdnech, že chce spát na bříšku a vlastně na něm tak trávil většinu času, ve 3 měsících se sám otočil jako kdyby nic a v 5 měsících se začal plazit. Ale pak zlenivěl a plazil se až skoro do 9 a chodit začal skoro v roce. Takže můj názor je, že na bříško dávat i když se jim to moc nelíbí, ale nepřehánět, jen dokud se neunaví. A nebo když sami chtějí tak je nechat, rozhýbou se jim střívka a míň pláčou 🙂 Ale zjevně pasení koníčků příliš nesouvisí s tím, kdy začne mimčo lézt či chodit.

beruska24.9.
8. bře 2012

starší jsem dávala vždy v mezičase mezi krmením (dostatečně dlouho po jídle, ale né ještě hladovou). mladší jsem dávala, když jsem si vzpomněla, takže kolikrát jsem při kolotoči kolem mimina a batolete večer zjistila, že maličká vůbec nebyla na bříšku 😔 asi to na svalstvo nějak vliv nemělo, protože sama se začala přetáčet o 2m. dřív, než starší sestřička 😵

eliskaaaa
9. dub 2013

ahoj. nase eliska je prave 2 mesice stara a brisko je stale pro ni nocni murou......na zacatku ani videt ani slyset....ted vydrzi tak par minutek a vzdy za me pritomnosti......uz trosku pase ale jde to opravdu pomalu....kdyz nemuze a zacne plakat dam ji dudlicka u nej si da hlavicku na stranu a odpociva a i se uklidni...kdyz ho po chvilce odplivne zacnu na novo....dohromady tak 3x za den po 10 minutkach..........Mam otazecku, mala musi nosit extra 2 bavlnene plinky kvuli kyclickam.....no jo ale kdyz je na brisku mam pocit ze je to pro ni jeste vic obtiznejsi......ze se nemuze tak past......zkousela jsem to i bez nich ale ta operace nandat a zase sundavat.....to mi breci jeste vic....tak to nechavam .......Co myslite...vadi ty plinky pri paseni?kdyz je na brisku?...dekuji....Vladka