Pokojíček pro 2leté dítě, jaký nábytek a doplňky?

mrsblack
28. zář 2012

Začínáme plánovat pokojíček jako vánoční dárek. Ráda bych věděla, co mají vaše 1,5 až 3 leté děti v pokojíčku za nábytek a doplňky a kde jste je pořizovaly. Kupovali jste nábytek jako celek nebo jste si to sestavovali sami různě? Na kolik vás nakonec pokojíček (nábytek) vyšel? A co byste třeba změnili, kdybyste mohli? Jakékoliv příspěvky k tomuto tématu jsou vítány 😉

naomi6
28. zář 2012

Ahoj, jsme na tom úplně stejně, taky chceme na Vánoce pořídit pokojíček, tak pište, prosím, rady, tipy.....Díky

berenika39
28. zář 2012

@mrsblack ahoj, můžeš zkusit prolítnout tady to, je tam dost nápadů a fotek z reálných pokojů, nejen z katalogů🙂
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/detsky-p...
Mě se osvědčilo "méně znamená více". Petr má na míru vyrobený úložný prostor - jen kostra s policemi, spaní a skřín na oblečení. Na stěně fototapetu, opici, a to je vše. Záleží na vkusu každého, ale myslím, že přeplácané stěny, zastavěný pokoj nábytkem a do toho barevná spoušť hraček je moc. Děti mají energie už samy od sebe dost, pokoj by mohl být spíš klidnější, aby to podněcovalo jejich fantazii a neubíjelo je to. Jen můj názor, jak to máme my.

olusenka
28. zář 2012

@mrsblack Já tak staré dítě nemám, zatím miminko, ale kupovali jsme loni nábytek s tím, že chceme, aby tak 10let vydržel . je to nábytek MIA, kvalitní, bezpečný, v X barevných variantách. Člověk si vybere prvky, které chce a barevně si to nakombinuje, jak potřebuje. (Příp. mám fotky na modrestrese. Můžu poslat odkaz na "katalog".)

krystalka
28. zář 2012

Ahoj, my jsme taky dělali pokojíček, když bylo synovi něco přes 2 roky, nedělali jsme ho tedy úplně definitivní, ale s tím, že až půjde do školy, tak ho trochu obměníme, protože prcek nejspíš něco trochu poničí...takže jsme volili i levnější provedení apod. V pokojíčku má klasickou postel 90x200, noční stoleček a otevřené policové regály - takové ty stojiny s policemi, mají to třeba v Hornbachu, nebo je má i Ikea, jde z toho sestavit cokoli a tím využít jakýkoli prostor, my máme pokojík malinký, cca 2,5 x 3m, navíc jedna stěna je zkosená se střešním oknem, na další stěně je jedno klasické okno a na třetí jsou dveře, které jsou navíc v rohu, takže otevírané křídlo zabírá část té poslední stěny - no, byl to docela oříšek na zařizování, ale vlastně nakonec bylo jasné, že je jen jediné místo, kde může být postel a od toho se odvíjelo všechno další... takže tam má vlastně jen postel s nočním stolkem, ty regály, ve kterých má krabice s hračkami a knížky (těch máme tedy docela hodně...) a pak malý stoleček se židličkou. Všechno ve světlém dřevě, stěny bílé, koberec jednobarevný, světlounce zelený (po celé ploše), celkově je pokojíček laděný do světle zelené+sytě modré a sem tam trochu oranžové a žluté, těm bílým stěnám a světlému dřevu to vypadá moc hezky, není to nijak křiklavé, krabice na hračky máme taky sladěné do zelené a modré... Ale nemáme tam třeba vůbec oblečení, protože pokojík je v patře a zjistili jsme, že nám daleko víc vyhovuje, když má syn skříň dole v předsíni, protože se tam i oblíká a když např. ráno potřebujeme narychlo změnit oblečení, tak to máme hned dole u dveří 😉...tudíž jsme v pokojíčku nemuseli řešit skříň, která by se mu tam stejně ani moc nevešla.... Jinak, pokojíček nám funguje už 2,5 roku a neměnila bych nic 🙂, jo a ještě bych zapomněla na jednu velmi využívanou věc v pokojíku - má tam velkou bílou magnetickou nástěnku v dřevěném rámečku, 90x60cm, udělala jsem mu k tomu i ozdobné magnetky z malých jednoduchých dřevěných ozdob na stromek (mívají je na vánočních trzích...) na které jsem zezadu nalepila klasické kulaté magnety, vypadá to hezky a pro malé dítě je to i bezpečnější, nemůže ty magnetky spolknout, lépe se mu to drží apod... korková nástěnka se špendlíky tenkrát pro mne nepřicházela v úvahu, chtěla jsem něco, s čím by mohl manipulovat sám i bez dohledu 😉

krystalka
28. zář 2012

A ještě k té ceně - tak přesně do koruny to spočítané nemám, ale všechen nábytek + koberec nás vyšlo na 10 tisíc, plus nějaké ty doplňky - obrázky, nástěnka, krabice na hračky, povlečení apod... 🙂

mrsblack
autor
29. zář 2012

@olusenka poslalas by mi prosím ten odkaz? Já jsem koukala na internet, jak ta MIA vypadá a je to moc hezký, ještě bych to chtěla vidět "naživo", manžel moc to lamino nemá rád, radši má nábytek z masivu, ale ten je zase docela drahý. Ale ty hotové pokojíčky, co jsou ukázkové na internetu, jsou krásné - já mám tyhle barevné ráda, sama nemám moc barevné cítění a poskládat si to je pro mě téměř nadlidský výkon 😀

nadenka33
29. čer 2016

no jde o to jestli chceš mít něco desingového nebo ti jde spíš o to aby to bylo "dětské" a veselé 🙂

malakoala
13. led 2017

Já tohle ještě řešit nemusím, ale rozhodně vím, že bych dala nějaký jednoduchý nábytek..Pak s množstvím hraček, doplňků, vybavení a vůbec se celý ten pokoj sám vybarví. Kupovat pro dítě nábytek v křiklavých barvách je podle mě ztráta čau a finančních prostředků. Ale každý to bere možná jinak. Já nejsem zrovna z bohaté rodiny, tak nejsem zvyklá kupovat věci jen "naoko".

freddyq
19. led 2017
Uživatel freddyq je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od freddyq.

Ahoj, penove puzzle na zemi, velke plastove boxy s hrackami. Treba ted jsme kupovali LEGO Duplo https://www.veselekostky.cz/lego-duplo/, příjemny koberec na zem, policky, do nich krabice, muzes premyslet o fat boy (takovy ten polstar na sezeni/ležení na zem, pekne jsou nalepovaci hvezdicky na strop atd. 🙂

lucinkaaah
22. srp 2017
Uživatel lucinkaaah je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucinkaaah.

Já jsem kupovala nábytek na https://www.hezkydetskynabytek.cz/detske-pokoje.html . Jinak dekorace a podobně hodně kupuju třeba v Ikee, Pepku, občas Kiku a tak. Nábytek se snažím ale pořizovat kvalitní, aby dětem vydržel déle než jednu sezonu :D

tepe_tepe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz