Polibek matky může dítě zabít

skuli
27. únor 2009

Snad to nějakému prckovi zachrání život,když bude maminka informovaná.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/162598-...

nikollette
5. bře 2009

Ja som nikdy v živote nemala herpes, ani opar, ani nic na puse, klop,klop..
Ale co som tot precitala, sa bojim maleho pobozkat..a na ustocka urcite nie, a to vravim ze som nikdy nic na puse nemala.. jedine na licko, ci na celo..

kili
5. bře 2009

sue, ak niekto má prvý opar, tak sa môže stať, že naňho zabudne, nie? Ako ja som ho ešte nemala, tak neviem, či je ho furt cítiť.
ja keď mám napr. bolavú nohu a musím chodiť nejak špeciálne, aby ma nebolela, tak na to po pár metroch zabudnem, vykročím normálne, noha zabolí a zas pár metrov idem divne a zas zabudnem, nedokážem si niečo udržať v hlave na tak dlho 😅

katka1981
5. bře 2009

j.a.n.u.s., ja nedovolim nikomu bozkavat moje dieta. Nech to ani neskusaju. A kamaratku by som asi odstrelila, ze je taka nezodpovedna. S oparom nemala dojst vobec dieta pozerat, nieto este chytat a bozkavat. Ja ked som mala opar, som svoje krsniatko obchadzala z kilometra. Viem ake je to nebezpecne, moze sa to prejavit nielen na ustach, ono si to sadne kam chce. Raz v januari som si sadla do studeneho auta a opar si mi sadol na zadok. Hroza.

katka1981
5. bře 2009

pozor, herpes ma dlhu inkubacnu dobu, aj niekolko rokov. Vacsinou sa nim nakazia deticky do 5 rokov. Ja si nato dam velky pozor u babatka.

katka1981
5. bře 2009

mywiel, neboj sa herpes nie je dedicny. Dieta sa nakazi iba tak, ze dojde do kontaktu s nakazenym a ten na neho virus prenesie. S herpesom v krvi sa nenarodi nikto. Teoreticky moze byt babo nachylnejsie, kedze sa v jeho rodine vyskytuje a je vyssia pravdepodobnost ze ho dostane.

katka1981
5. bře 2009

ditka1, pokial nie je herpes aktivny (vyrazeny), tak nikoho nenakazis. Virus je stale v krvi ale aktivny a nebezpecny je len ked sa prejavi.

katka1981
5. bře 2009

ditka1, opar sa neprenasa len na usta a ine sliznice ale aj na pokozku, je herpes zoster a herpes simplex. Siplex je lahsia forma, ten je ustny. Zoster je genitalny. Herpes je aj pasovy opar a afty v ustach su tiez ista forma herpesu. Takze prenos je mozny na akukolvek cast tela, herpes byva aj v nose, na oku je velmi nebezpecny, moze sa dostat do oka a herpes moze byt aj v strede cela.... on si vyberia sam, kde sa mu paci.

lenaaa
6. bře 2009

Opary mám tak 2x do roka, ale asi 2 týdny po porodu mi vyskočily hned 2 na rtu, také jsem se obávala, ale používala jsem náplasti na opar, který tudíž skryjí infenci a od doktorky mi bylo řečeno, že samozřejmě nepusinkovat, dodržovat hygienu jako mytí rukou a že když kojím tak dostává ode mně protilátky a vůbec, že miminka si s tím poradí

jaja257
6. bře 2009

Baby, ja mam herpesy od malicka a dost cast, niekedy aj 6 krat za rok. Pocas tehu som mala asi 4 krat ak nie viac a to nehovorim o herpese v nose. No rovno poviem, nikdy by som nikoho nepobozkala ked mam herpes, jednak viem ako sa citim je ked ho mam, a jednak pobozkat male mimco s herpesom na puse sa u mna rovnaa nezodpovednost. Mne sa prave nejaky zbera na puse uz tri dni, tak mala nedostala ziadnu pusu a cuduje sa, ze preco jej mama nepapa brusko alebo nostek ked sa hrame.

terezka044
6. bře 2009

mozem sa opytat, v juni sa mi narodi babo, jeho otec trpi dost na herpesy - ma ich tak raz za dva-tri mesiace. teraz ma tiez, takze aj ked sa narodi, zrejme bude mat. alebo nebude, ale casom ho urcite dostane.. ako sa proti tomu branit? nie sme spolu, pravdepodobne odide do zahranicia 😖 takze sa budeme vidavat mozno len par krat do mesiaca, mozno menej, a mozno tu zostane-naozaj neviem.
avsak chcem sa opytat, ci moze dietatko brat na ruky a bozkavat ho? na ruky, na tvar... ked bude mat herpes tak mu to urcite nedovolim, ale v tom stadiu, ked ho nebude mat na perach, ani nikde inde? mava len tie na perach..

terezka044
6. bře 2009

ano a ja herpesy nemavam vobec, len ked mam hnisavu anginu

anke
6. bře 2009

holky, tak ja se poptavala u taty - je doktor, i kdyz ne prakticky a je teda treba opatrnosti, ale zase z toho nemame delat horory ... presne jak psala lenaaa - dodrzovat hygienu, prip. nosit rousku ci naplasti a nepusinkovat (oni to ty mimina bez toho vydrzi) ... to miminko z clanku bylo uplne cerstvy novorozenec a navic pravdepodobne mohlo mit nejakou poruchu imunity ... velka smula, velka tragedie, ale clovek se nesmi nechat vystresovat, to uz bychom nemohly ani na ulici, aby mrnousove neco nechytli

katka1981
7. bře 2009

terezka044, nech manzel skusi uzivat echinaceu a vitamin B. A s bozkavanim opatrne. Viem podla seba, ze si davam na to pozor, ale tiez sa mi stalo, ze som manzela pobozkala a rano som uz mala herpes, vzdy som sa zlakla, aby som ho nenakazila, on nemava. Niekedy sa objavi aj do hodiny. Nech babatko bozkava velmi opatrne aspon prve mesiace.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru