Polibek matky může dítě zabít

skuli
27. únor 2009

Snad to nějakému prckovi zachrání život,když bude maminka informovaná.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/162598-...

garfieldmail1
27. únor 2009

Já nejdřív myslela, kdo to tu zase plaší 😖 No ale přečetla jsem si to a to je ovšem síla! To jsem vůbec nevěděla. My teda v rodině nikdo opary nemíváme, ale co kdyby přišla nějaká kamarádka s oparem.... 😖 No hrozné ☹

skuli
autor
27. únor 2009

garfieldmail1-Neplaším a taky mě to překvapilo.A to mám 3 děti 😅 a na opary jsem kdysi hodně trpěla.Dospělý člověk se s tím vypořádá dobře,ale pro novorozence to může mít hrozné následky.

zuzu13
27. únor 2009

cessy
27. únor 2009

fuha, aj to sa moze stat?? dietatko bolo moc mlede/male, skoro ziadna imunita........... ☹

aguaverde
27. únor 2009

☹ ☹ ☹ ☹ ☹

bihan
27. únor 2009

Svoje dieťa na ústa nebozkávam, ale že by som ho tým mohla zabiť, to som netušila...to je hrozne smutné 😢

jankando
27. únor 2009

No ja a priatl ,svoje dieta bozkavame i na usta, a nemozem sa tomu ubranit,ale toto som nevedela, isto uz budem davat vacsi pozor
Ja som tiez ako mala trpela dost na opary
ale klop-klop uz davno si nepamatam opar..fuuu........co sa to este nedozviem..

alishia
27. únor 2009

No nevím....Je zajimave ze se to deje v britanii, nikdy sem o takovem pripade neslysela. Nastesti na opary netrpime a nikdy sme netrpeli...a myslim si ze kdybych opar mela, ze nebudu pusinkovat malinkaty miminko....Je to smutne.

dadka212
27. únor 2009

Bože to je hrozne smutné ☹

my tiež malého bozkávame aj na ústa, teda on nás 😀 ale my našťastie opary vôbec nemávame...

...ale bola reportáž v reflexe na markíze, že nejaký chlapec kvôli oparu ochrnul...

jakoubka
27. únor 2009

Jéžiš,tak to já na opary trpím ☹ Malýho občas opusinkuji,naštěstí nikdy nic nedostal,ale teď už budu opatrná 🙂

diddi
27. únor 2009

dokelu..ja mam teraz dva kutiky...nebozkavala som sice na usta..ale i tak...je opar to iste co kutik?

diddi
27. únor 2009

ide len o novonarodencov, alebo aj o starsie deti?

dadka212
27. únor 2009

Diddi nie je to to isté 😉 a podľa mňa ide hlavne o novorodencov, lebo tí ešte nemajú žiadnu imunitu...

dididi30
27. únor 2009

ja som mavala stale opary aj pocas tehu a aj po porode, bozkavat som ho nepozkavala na pery nikdy, teraz sem tam, ale to preto,ze klop klop mam 3 mesiace s oparom pokoj, zacala som sa lepsie stravovat a hlavne mam vysoky prijem viitaminu b, co je dobre na opar
sakra, ale je to sila a hlavne, ze je podla lekarov setko ok a ked sa pytam, tak oni neviedia nic..pritom take pripady tu maju, chudiatka deticky ☹
podla mna zalezi aj aky je to typ oparu....

dididi30
27. únor 2009

dadka, vraj imunitu maju z matky, ale nie na vsetko...

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

No..ja jsem takhle ztratila svou nejlepsi kamaradku, kdyz bylo male 2mesice.....prisla na navstevu s oparem na puse(ona na ne trpivala), ale ja si toho nevsimla, a malou mela na kline a pusinkovala!!!! A ja jsem to zjistila, az venku, ze ho ma....no a jako cerstvou maminku me vytocilo, ze mi nerekla, ze ma opar! Ma to katastroficke nasledky, vedela jsem to uz predtim. Ale fakt me nenapadlo se ji zeptat, jestli zrovna v tu chvili nema opar ☹
jeste se na me nastvala...a tim nase pratelstvi skoncilo. Jen doufam, ze az sama bude mit deti, ze nebude muset resit neco podobneho.

Elishka je v poradku, ale zapotila jsem se dost. Hned jsem volala mudre a ta az zaupela! Pozorovat, jestli se cokoli nebude jine a okamzite prijit...

geminis
27. únor 2009

ne nadarmo se nedoporučuje malé miminko pusinkovat na ústa...

andyalukasek2008
27. únor 2009

Ahoj mamky, loni to psali v jakemsi cisle casopisu pro maminky - Miminko tusim? Stacilo tenkrat, aby novorozene v sestinedeli navstivil dedecek s oparem, tam nebylo psano, zda jej primo pusinkoval na pusu, to myslim, ze ne, miminko bojovalo o zivot a dodneska je trvale postizene... Hruuuza! Ale s oparem pusinkovat mimco, no nevim... Ale co kdyz ten deda taky novorozence nepusinkoval??? Jsou bobci bezbranni ☹...

missymici
27. únor 2009

...tak to je masakr,to by mě ani ve snu nenapadlo

lenka132
27. únor 2009

😢 😢 😢 tak to je síla holky!!!!! děkuju za diskuzi, protože tohle asi opravdu málo kdo ví

anke
27. únor 2009

andyalukasek2008: nemusel ho pusinkovat, staci, aby si na to maknul rukou a pak otlapal miminko
... pokud jsou uz ty puchyrky, tak uz je to vysoce infekcni a musi se davat velky pozor, dokud se opar nemanifestuje ven, tak to neni asi az tak horke, ale opatrnost je na miste ... ja maleho pusinkuju hodne, ale na pusu moc ne a kdyz jsem mela podezreni na opar (svedeni), tak jsem ho tyden nepusinkovala vubec (ac jsem mela velke cukani a abstak) ... tam je i blbe, ze prckove se pusinkovat neumeji - cili oliznout celou pusu, zadny ret na ret ... tak to ani nema smysl je pusinkovat na pusu ne?

no kazdopadne je to hodne smutne a ja to po porodu taky nevedela, cetla jsem neco o tom az tady na konikovi ...

anke
27. únor 2009

jo, taky je dobry pak nosit rousku, kdyz ma clovek strach - nam se to osvedcilo pri manzelove strevni chripce, jinak nez v rukavicich a s rouskou mi nesmel z loznice do spolecnych prostor ... nase mudra, kdyz byl mrnous maly mela opar a taky to resila rouskou ...

tina_
27. únor 2009

no, ženy z tohoto som uplne hotova...chudatko bábo...
budem to info šíriť dalej...

ina.b
27. únor 2009

Mě by zajímalo, od kolika měsíců už to přestává být pro dítě nebezpečné. Novorozenci vím, že nemají imunitu, ale od kolika už by neměl mít opar takovéhle následky? Prolustravala jsem internet skrz na skrz a nic jsem nenašla...

ina.b
27. únor 2009

Jinak v šestinedělí jsem byla jak vzteklej pes 😀 Nechtěla jsem žádné návštěvy, kvůli bacilům a spousta lidí na mě bylo naštvaných 😒

hapkes
27. únor 2009

tak toto je presne moj pripad ibaze Kikusko je uplne zdravy...pred porodom 17 hodin sa mi urobil obrovsky herpes...co ja som nikdy nemala herpes na pol dolnej pery..po cisrskom porode mi nakazali ze mam dieta kojit kazde 3 h iba s ruskom .aby som na neho nedychala a to som mala aj strasnu nadchu/niet sa divu ked som 17 hod lezala na porod sale polonaha...ale maly bol narodeny cisarskym rezom par dni po termine mesiac kojeny ale je zdravy...

bambusko
27. únor 2009

no, tak na tuto temu sa tu viedla burliva diskusia, kuknite 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jarka007
27. únor 2009

to bolo jedno z prvych varovani od hebamme (nieco ako dula na SR, ktora robi pripravu na porod pre tehotne), ktore sme ako tehotne dostali. cudujem sa, ze na SR o tom nehovoria 😕 . akurat som pri tretom porodne som rodila s oparom, tak som potom musela cely cas v nemocnici aj doma nosit rusko. v nemocnici ich to vtedy netankovalo a keby som si sama nevypytala, tak ho nemam 😒 . male take deti by sa ale vseobecne nemali pusinkovat. hlavne nie na usta.

kili
27. únor 2009

a myslíte, že sa to dostane len pusou na ústa?
ja teda neviem, ale snáď žiaden rozumný človek z oparom nedá novorodeňu pusu na ústa, však z oparom nedám pusu ani dospelému. Opar som nikdy teda nemala, ale MM mával a ja som ho nikdy nedostala.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru