Polohování miminka. Dělám to dobře?

lidija1234
16. lis 2021

Ahoj maminky,chtěla bych se zeptat na polohování miminka. Malý má ukončeny 1 měsíc a v nemocnici nás učili že vždy po jídle miminko přetáčet v postýlce na jednu stranu a po dalším krmení na druhou stranu skrz hlavičku. Teď jsem koukala na videa a tam to zas hodně nedoporučuji,že má miminko ležet v postýlce na zádech a mít hlavičku rovně. To mám ale zase strach po jídle,takže teď vůbec nevím jestli to tedy dělám dobře když mu střídám strany a na zadickach leží minimum.🤷předem moc děkuji za rady 😊

palja
16. lis 2021

@lidija1234 já jsem vždy střídala strany, i kvůli sležení hlavičky, dcera úplně v pořádku. A teď to budu dělat stejně.

lidija1234
autor
16. lis 2021

@palja a dávala jsi celkově na bok nebo tělíčko na záda a natočila jenom hlavičku ?

mamikry
16. lis 2021

@palja ja jsem taky polohovala hlavicku. V perince jsem davala mirne na bok. Kvuli blinkani je dobre mit v postylce klinek, aby bylo miminko ve zvysene poloze. Hodi se i pri ryme. 😉

lidija1234
autor
16. lis 2021

@mamikry tak obojí máme jak klínek tak rýmu 🙈my právě ještě cvičíme Vojtovku tak jsem koukala na videa a tam právě říkali že má ležet jakoby rovno na zadickach tak jsem si teď nebyla jistá jestli to dělám dobře. Ale právě teď ještě jak je nachlazený a kycha tak si občas ublinkne tak si nedovedu představit co by se vše mohlo stát kdyby měl hlavičku rovně

palja
16. lis 2021

@lidija1234 trochu na bok i celé tělo, prostě poloha mírně na boku 🙂

hawah
16. lis 2021

Já se snažila polohovat, po jídle lehce na boky a střídala je, ale malej pán na to měl svůj názor… nepomohl polohovací polstarek, válečky, stažení v zavinovačce, obestavění čímkoli… Dycky se vyšoupal, odstrčil a ležel naznak a hlavičku rovně 🤦🏻‍♀️ Má 5 měsíců a vzadu na hlavičce oleželou placku 🙄

pampeliska1313
16. lis 2021

Klínek se moc nedoporučuje, aby dítě nesklouzlo a nezajelo třeba pod peřinu obličejem. Správná poloha má byt jen na zádech. Zkuste se podívat na profil spanek miminek na instagramu, jsou tam hezký a dobrý rady o bezpečnosti spánku.🙂 jinak ale třeba v porodnici mi radili syna dávat mírně na bok kvůli zvratkům, ale zase jsem hlídala, aby se omylem nějak nepřetočil, popr jsem ho nechala na zádech a dala jsem mu hlavičku na jednu nebo druhou stranu.

veroniqess
16. lis 2021

Střídala jsem strany na "zádobok", ale teď podruhé budu dávat jen na záda, už se ví, že je to nejlepší poloha a není vůbec rizikovější co se týče jídla. Já doporučuji na IG @babiesandsleep (je to v češtině)

mamikry
16. lis 2021

@lidija1234 To zase takovy strach mit nemusis, mimca maji zaklopku. Nas maly blinkal od narozeni docela silne, obcas si odkaslal, ale fatalne mu nezaskocilo nikdy. S rymimou soucitim, my mame ode dneska doma detske covidarium a uz ted se desim, co z toho vyleze. 🙄

lidija1234
autor
16. lis 2021

Super holky moc děkuji za rady a na stránky se podívám 😊my nemáme přímo klínek ale dávám pod matraci ručník aby to bylo trošku vyvýšené, to mě poradili v nemocnici když se malý při krmení začal dusit. Jinak ta rýma je děs ale koupila jsem nástavec na vysavač na odsání hlenu a ten je skvělý! Dneska už je to o moc lepší 😊

jako_mala_holka
16. lis 2021

Střídala jsem lehce na boku, aby se nepretocila na bříško, a na zádech... Všechno ok

jjasmina
16. lis 2021

střídala jsem na bok spiš, kvuli placate hlavičce