Pomáhají vám rodiče s dětma?

mikulka
18. zář 2009

Ahoj holky,

jak vám pomáhají rodiče s vašima dětma?
Já mám rodiče ve stejném domě a přesto mi nepomáhají. Moc mne to trápí, protože mojí ségře pomáhajli s malým hodně moc a ještě dodnes, kdy je mu už skoro 10 let (!) máma ségře pere a žehlí a min 1x týdně hlídají. Také mají jejího synka celé prázdniny.

Jsou oba v důchodu, denně si vaří oběd, mně ale nenabídnou nikdy, že by mi dali oběd. Malý mi do 9 měs téměř nespal, chodila jsem jak troska, úplně vyřízená, vážila jsem 60 kg (při výšce 180!).

Nebo mne taky mrzí, že se nenabídnou, že by mi s malým šli ven.

Oni se na něj přijdou podívat (zrovna většinou v době, kdy si za celý den sednu a vypadá to, že nemám do čeho píchnout 😝 ), potěší se s ním, ale tím to končí.

Pokud potřebuji k dr., nebo nutně něco zařídit, jdou mi ven, nebo mi u něj počkají, to jo.
Jenže z této pomoci pak udělají bůh ví co. Říkají ségře, jak mi hlídali, sousedům a tak. Nebo když jde táta občas ven (zřídka, tak 1x za 14 dní), stačí pozdravit všechny sousedy... Ty mi pak na ulici říkají, jak se diví, že jdu s malým ven já, a ne táta, který přece chodí pořád.

Nebo mně třeba někdo potká a hned: To je bezva, že máš tak blízko rodiče, viď, že ti tolik pomáhaí.
Nějak každý bere automaticky, že mi pomáhají.

Je mi moc líto, že mi naši nepomáhají, že i když vědí, že jsem nespala, nebo jsem byla nemocná, i přesto se nenabídnou, že by mi pomohlo.
Nemohu si třeba jít někam na 2 hodky, jen se zrelaxovat...

Když ybli naši tři ěmsíce v létě na chalupě, bylo to ěnjak lepší. Teď jsou tady a já jsem furt nějak v nervech, protože furt čekám, že se konečně nabídnou a pomohou. Pak je mi líto, když to tak není.

Zkoušela jsem s nimi romluvit, ale vždy to skončí tak:
oni: ty máš pocit, že ti málo pomáháme?
Já: ano, nebo spíš nepomáháte vůbec

NO a oni se urazí a že jim křivdím atd. A začnou jmenovat, kdy jsem byla u dr. a kdy mi tedy hlídali. jenže u dr., to víte, to si nijak neodpočinu.
Chtěla bych třeba jít malému vybrat oblečení, v klidu a sama, ale to atky nelze.

Kdybych měla rodiče daleko, ok, ale oni jsou krok ode mne a stejně je to na h...
☹ ☹ ☹

bibula
18. zář 2009

tvoj je este malicky....
mozno maju strach....

np moji by oboch hned brali,aj ked su zamestnani.... 🙂

j.a.n.u.s.
18. zář 2009

Ja mam zlatou mamku...ale i u nas v okoli jsou "babicky" co nepomahaji...

Je to skoda, ze to u vas je takhle....zkus si s nimi v klidu promluvit a rict jim svuj pohled na vec.

Neumim si predstavit tvoji situaci-nebyla jsem v ni...

Na druhou stranu te to posili(i kdyz to tak nevypada ☹ ), vydrz-bude lip!

pastuska
18. zář 2009

Nie, jednak sú ďaleko a vyhlásili, že oni sú na vnúčatko starí...že ono by ich zničilo...takže ani stráženie nehrozí ani nič...

jeliska
18. zář 2009

U nas by aj pomahali ale kedze my sme daleko tak si pomahame s manzelom sami ako najlepsie vieme, alebo mam super kamosky co malu povaruju hlavne ked teraz chodim na kontroly do nemocnice 😉

beruska2x
18. zář 2009

my mame uz babi jen jednu - maji mamku a muzu rict ze maleho mela na vikend uz nekolikrat - poprve asi v pul roce, kdyz jsem mela desnou anginu a pak uz to bylo v poho, i kdyz jsme tam na vikend vsichni tak ma maleho ona a deda, ja delam neco jineho nebo si odpocinu a jsem s manzou...

funguje fakt na 100% vcetne rozmazlovani a blbnuti 😀

beruska2x
18. zář 2009

a jeste kdyz je tam sam tak nadava ze tak 3x za den volam ze nemaji klid od nas 😉

hasleerka
18. zář 2009

ja bývam s maminou a ona pomáha ako môže ... už moc nevládze, ale ked potrebujem po dr. chodiť, alebo na nákup je s dievčatami ... so staršou v pohode prejde aj do obchodu ... som hrozne rada že ju doma mám, ako píše j.a.n.u.s je to zlatá mamina, ale tiež sú tu v okolí babky čo vôbec nepomôžu

držím palce, snád sa to obráti na lepšie

macka01
18. zář 2009

nie,nepomáha nám vôbec,zvysoka na nás kašle a otca už nemam,ten postrážil trošku hoci ho choroba k zemi tlačila ☹

kristi
18. zář 2009

moje mamka ne, je na tom psychicky spatne, bala bych se tam malou nechat, bydli 140 km od nas. Tchynka bydli 120 km od nas a zrovna dnes tam vezu Miu az do nedele, aby si ji jednak uzili a my si mohli zajit nekam, Pomahaji kdzy je potreba, byli by i vic, ale to by nam mala zase chybela. Taky dostavame vajicka, nekdy jidlo a moc dobre se o nas stara, kdyz jsme tam na vikend

jalao
18. zář 2009

hm, hakliva tema... 😉 Faktom je, ze dakedy babicka , co byva aj 100km prec sa viacej zaujima o vnucata a pokial sa da a zdravie to dovoli, aj ich navstivi, alebo vezme na par dni, ako taka, co s nou mas spolocny dvor, alebo ste v jednom meste, ci dedine...Moji rodicia prezili kus zivota so svojimi vnucatami, aj s mojimi detmi, aj v zdravi aj v chorobe, nikdy im to nezabudnem a dufam, ze aj ja budem taka dobra a aktivna babicka a nebudem sa tvarit, ze sa ma to vobec netyka... 🙂 🙂 🙂

pindruska
18. zář 2009

mikulka: U nás je to zase tak, že moje mamka nemá o hlídání zájem. ☹ Když si malého vzala a po 30 minutách byli zpět s tím, že Tomík vyplivává dudyho, pláče a ona si musí pořád sundavat rukavice (bylo to v zimě) - Tomík byl napapkaný, přebalený a jen "nevěděl" jak má zabrat. Pokud k nám přijde, je tu tak 10 minut a pak odejde s tím, že musí jít nakoupit a ani se nezeptá, zda si vezme Toma ven. Když jsme měli nabídku jít na jednu akci od MM od práce a šlo o hlídání večer, když by malý už spinkal, tak mi řekla, že mi ho pohlídá, ale že nesmí plakat (nakonec šel raději MM sám)... Takže po těchto zkušenostech už s její pomocí nepočítám a ani jí o pomoc nežádám. Raději to vždycky nějak vymyslím jinak, takže např. když jsem potřebovala k doktorovi, tak jsem požádala kamarádku nebo MM jde později do práce a nebo jsem šla s Tomíkem, když nikdo na hlídání nebyl. A ani si nepamatuji, že by Tomovi někdy něco přinesla. 😒

Naopak mamka MM by hlídala jako "divá" 😉 , ale bydlí 400km od nás ☹ . I přes to, když byl Tomík malý a my jsme takovou "štreku" jezdit nechtěli, tak jezdili co 3 týdny k nám. Vždycky si mamka s taťkou vzali Toma ven, věnovali se mu, vždycky mu něco přivezli, koupili... V červnu a v červenci jsme byli u nich každý měsíc 3 týdny my a také si brali malého ven a byli moc happy, že jsme tam byli. Když jsme odjížděli, babi plakala.

Od října začnu chodit dálkově na navazující studium na VŠ a protože tady bych musela asi hledat paní na hlídání a škola je tu soukromá a tudíž se platí 25tisíc/semestr, nakonec jsem se rozhodla jezdit 2x za semetr ke tchýni a tam je státní škola cca 40 minut jízdy autem od nich. Původně jsem tam chtěla dávat Toma do jesliček na těch pár dní, protože tchýně chodí do práce, ale nakonec se to vyřešilo a Toma bude hlídat, když budu ve škole, jedna teta, která se sama nabídla, nebo bude u babi v práci, to se zase nabídla šéfka babi.

Je mi líto, že moje mamka, která bydlí ve stejném městě jako my, nemá o hlídání zájem, ale co se dá dělat. Holt si musím poradit sama. Ale zase jsem ráda, že alespoň mamka MM je z malého unešená a alespoň jednu babi si užívá.

anta
18. zář 2009

Ne nikdo nám nepomáhá a nikdy nepomohl, abych pravdu řekla, ani to neočekávám 😝 😉

rimmel
18. zář 2009

no u nas tiez nik nepomaha ale nie preto ze by nechceli ale su priliz daleko..na maleho sme v podstate sami ale nevadi 🙂 zatial 😀

sayast
18. zář 2009

tak mamka kdykoliv poterbujem pohlida, povozi, skoro kazdy den julce aspon "telefonuje"

tchyne, bydli kousek od nas, ani jednou neprisla, ani jednou nezavolala, ani jednou se nenabidla ze by pomohla. Juli vidi jen z me aktivity (coz uz me nebavi se sama zvat) a jen si stezuje manzelovi ze juli ani nezna druhou babi, ze nezavolam, neprijdu (po kazde navsteve ji rikam at nekdy prijde,jen at predem zavola abysme zrovna nebyli venku). nikdy nezavola a pak ze sebe dela chudinku

mimochodem,sama rekla ze si ji rada pochova,ale hlidat nikdy...

sayast
18. zář 2009

jeste bych k tchyni dodala ze je v duchodu, takze casu ma hafo, narozdil od me mamky ktera ma 3 zamestnani a cas si vzdy najde

beruska2x
18. zář 2009

a ja si vzdycky maslele za kazda babi se na vnoucata klepe 😅 ze se na to tesi, uzivaji si to.. 😔 to je smutny, vzdyzt je to i kousek nich 😨

jalao
18. zář 2009

Tak veru Beruska, je mi z toho smutno, co tu citam.... A tu sa nejedna o to, ze ci tu pomoc ocakavas, alebo nie, ako niektore pisu, ze ju ani nechcu...ved stari rodicia su obohatenim zivot kazdeho dietatka, pokial im to pravdaze dovolia sily Nam rodicia od MM aj 3 tyzdne nezavolaju....toto ja nikdy nepochopim, fakt. 🙄 🙄

mikalove
18. zář 2009

ani nám nikto nepomáha,už sme sa s tým zmierili a tiež nič neočakávam

beruska2x
18. zář 2009

to tak byva, moje tchyne se na malyho klepala a zemrela necekane kdyz mu bylo 6 tydnu a ty co muzou na to kaslou ☹
a ja bych byla tak rada kdyby ji malej znal... jak nedkdo muze tohle promarnit 😖

mywiel
18. zář 2009

mikulka povedz im s kludom na rovinu co citis jedine rozhovor to moze vyriesit...

mywiel
18. zář 2009

Necakaj ze sa nabidnou, jednoducho povedz v ten datum potrebujem postrazit na 2-3 hodky mozte prosim vas? lebo idem k doktorke atd.

mima1
18. zář 2009

ja som taka ze necakam ze mi niekto pomoze. radsej si urobim vsetko sama pokial to ide. ak nie hladam sposob ako to urobit tak aby mi nikto nepomahal. aspon viem ze niekoho neotravujem neobtazujem a neviem co.

eho
18. zář 2009

Mikulko, asi se na to dívám špatně, ale ... Můžeš si dojít k doktorovi, to je pomoc. Berou ti malého jednou za čas ven? To je obrovská pomoc, kterou má málokdo a nebo za ni platí. Proč by ti měli vařit? Zveš někdy ty naoběd svoje rodiče? Pomoc se nedá vynutit. Buď ráda už jenom za to, že se přijdou s malým potěšit.

beruska2x
18. zář 2009

mima.. no pokud prarodice obtezuji vlastni vnoucata tak je to podle me hooodne smutne, vzdyt je to jejich nejblizsi rodina.. jejich pokracovani,
nam spis mamka vytyka ze ji ho davame tak malo 😅 ze si ho chce uzit, delaji blbiny az se o nej s dedou perou 😨

jalao
18. zář 2009

Beruska, presne, dobre si to vystihla.. Mima ja tiez nikoho nemienim obtazovat....ja konkretne nemam uz uplne male deti , takze ja uz nepotrebujem trebars kocikovat, alebo dudliky podavat, ale ten samotny nezaujem o ne 😒 ma hrozne boli a stale mi to nie je jedno, ani po rokoch!!

mima1
18. zář 2009

ja viem baby. ja to beriem ale tak ze nebudem im nutit svoje deti pokial sami nechcu a nevidim zaujem od nich. cize ak mi nechcu postrazit nebudem ich prosit.

gucz
18. zář 2009

mikulka mám podobný názor ako eho, ja neviem prečo by Ti mali variť a starať sa o malého 😕 , však je to tvoje dieťa nie? Ja by som bola vďačná (a aj som babkám) za povarovanie malého/malej pri návšteve lekára. Mne nikto nechodil kočíkovať a tu som.....
prosím neuraz sa, to je môj názor

gucz
18. zář 2009

tým ako nechem povedať, že nám starí rodičia nepomáhajú, pomáhajú ale skôr dopestovanou zeleninkou a podobne a aj tomu som rada, však to robiť nemusia

beruska2x
18. zář 2009

me ta pomoc teda moooc pomaha ale hlavne by mi to bylo taky neskutecne lito, pak takovi prarodice se divi jak to ze je na stara kolena nikdo nenavstevuje, skonci v domove duchodcu atd.. kdyz k nim deti odmala nemaji vztah tak at se pak nedivi...
pak do davaji jako "nevdecne" mladi 😖
pomoci se ma vyuzivat ale nezneuzivat...