Pomáháte dětem s polohou při pasení? Nebo je necháváte?

martina100
19. pro 2008

Ahoj,
mojí holčičce je 9 týdnů. Při pasení už hezky zvedá hlavičku i hrudníček. Když ji položím na podložku, natáhnu jí ručičky trochu dopředu, aby je měla před sebou. V téhle pozici jí jde pasení krásně. Chci se zeptat, jestli taky pomáháte dětem s polohou při pasení, nebo to necháváte na nich. Díky.

anta
19. pro 2008

Tak já jsem malého vždy dala na bříško a dělej si co chceš, samozřejmě pod mým dohledem. Vždy to dopadlo tak, že chvíli vydržel s hlavičkou nahoře a pak začal řvát.Teď malému bude 6 měsíců a řve na bříše pořád, protože se nemůže hnout z místa. Ale je fakt, že ty ručičky neustále též natahuje a vypadá u toho, jako by plaval, tak mu je občas dám k tělu, ale spíš jen zřídka. Začíná být totiž vyčůraný, když pase a já u něj nejsem, tak se umí točit pěkně do stran jakoby ve směru hodinových ručiček, jenže jak mě zmerčí, začne ty ruce roztahovat a řvát, protože chce zvednout a nosit a tak ho just nenosím 😀 😀 😀

many
19. pro 2008

ahoj 🙂 tak já s malým vůbec necvičila a pase je krásně 🙂 poprvé teda začal přesně v den kdy měl 3 měsíce 😀 teď má skoro 7 měsíců a už se mi plazí po zemi a je furt na čtyřech asi brzo poleze a nic s ním nedělám,nechávám ho být,jinak na bříšku je furt,jen ho položím,tak na zádech nevydrží,hned se převalí na bříško a hraje si tak 🙂

jjaanca
19. pro 2008

Mě doktorka ukázala, že můžu malé pomáhat tak, že jí přitlačím zadeček k podložce. Pak se jim prý ta hlavička líp zvedá. Měla totiž doporučené z ortopedie široké balení a s tím to prej nejde, tak jsem to měla takhle dělat když byla rozbalená (při přebalování).

gimik
19. pro 2008

Moje malá má 3 měsíce a miluje pasení hříbátek, vydrží držet hlavičku i 20 minut v tahu. Když jí dám na záda, tak se vzteká. Jinak jí nechávam ručičky, jak chce ona, ale hlídám jí.

many
19. pro 2008

teda to je šikulka,tak dlouho 😉

gimik
19. pro 2008

many: když jsem byla s malou v 6 týdneu u doktorky a ona jí tam pásla koníka, tak na to koukala a řekla, že jí to tak pěkně nedělají ani 3 měsíční. ale je pravda, že je malá veliká, už teď má pomalu 7 kg. 🙂

many
19. pro 2008

segra má taky 4 měsíčního chlapečka a taky je váhově jak můj Ladík a taky je moc šikovnej,taky jsem říkala,jestli to není tím,že je větší 😉 vypadá,že bude brzo všechno umět rychle 😉

gimik
19. pro 2008

malá je hodně silná, když mě chytně za prsty, tak drží fest, až si říkám, kde se ta síla v tom drobečku bere