Pomoc, nezvládám svoje dítě! Prosím poraďte!

wiky
22. čer 2007

Prosím o radu,jak vyzrát na 20-ti měsíční dítě.Jsem se silama v koncích.Když svému dítěti něco zakážu nebo řeknu,že to se nedělá,a ona to zrovna chce,tak se začne vztekat tím způsobem,že začne s věcma kolem sebe házet nebo do něčeho bouchat-když jí dám na zadek,začne se ještě víc vztekat a víc s věcma bouchat.Včera to vyvrcholilo tím,když jsem jí večer chtěla obléknout do pyžama-začala se vztekat a ani na nic na sebe nenechala nic dát-po 1,5 hodině už jsem se začala rozčilovat,protože byla úplně promrzlá.Dneska ráno to samé,já sama jsem jí ani neudržela,abych jí mohla převléknout-začala hystericky řvát.
Nevím,co s ní-jsem se silama na dně...prosím pomocte a poraďte!

consti
24. čer 2007

wiky děti ještě nemám, ale když jsme to řetla, napadlo mě toto.Co jí zkusit nevysvětlovat,že by se nachladila, ale pokusit se to podat třeba jako nějakou pohádku?Je to teda hodně o fantazii,ale třeba by to zabralo.Prostě třeba v klidu s ní mluvit o tom, jak jedna princezna si nechtěla obléct úplně stejné šatičky, ale...bla bla bla.Třeba by jí to zaujalo 😉 .Je to ale jen návrh, jinak bych to možná řešila přes psychologa 😎 ...

verusky
24. čer 2007

consti, zajimave a verim, ze to budes aplikovat na sve deti, ale obavam se, ze to ted neni cesta pro wiky. wiky, az budes mit nekdy lepsi naladu a budes klidna, to ji tu pohadku zkus rict. za zkousku se nic neda a mozna bude tak prekvapena, ze se prestane vztekat. ale obavam se, ze to bude jen parkrat a pujde to zpatky do starych koleji.

consti
24. čer 2007

verusky, jen nápad, co bych zkusila, když to ostatní nezabírá 😉 .Jinak bych to možná opravdu řešila přes psychologa.

verusky
24. čer 2007

mozna by opravdu pomohl. mozna by ukazal uplne jinou cestu, co s tim. pochybuju, ze ale neco najde v male. asi to vazne bude obdobi vzdoru a wiky nezbyde, nez se obrnit. boze, to nas toho jeste ceka..

svajdlenka
24. čer 2007

No to poznam. Nas syn ma 3 roky a 3 mesiace, a zacina byt velmi tvrdohlavy. Ked aj dostane po zadku, tak to zoberie ako hru, takze vymyslame vsetko mozne. Momentalne ked ho to chyti tak ho dame do spalne a tu ho nechame vyzurit, obcas dostane po zadku. Ak zacne trucovat na ulici, tak pokracujeme dalej a on s revom ide s odstupom za name. Osvedcilo sa nam viacej sa s nim bavit, chvalit ho za dobre veci, davat menej prikazov, ale ked mu nejake dame tak na tom trvame.

kirax
24. čer 2007

wiki opravdu pomůže když namočíš ručník do vody nebo osprchuješ studenou vodou.vypadá to možná drasticky ale pomáhá to.

jess
24. čer 2007

wiki,ahoj.Moje malá je též takové třeštiprdlo,furt něco vymýšlí a když to nemá,tak se občas vzteká,já si ji vůbec nevšímám a ji to po delší chvíly přejde 😉

Ale to s tou studenou vodou vážně pomůže.Ne ledovou,spíš víc vlažnou.

To musela často používat sestřenka mojeho na svoji dceru.To byla doslova malá hysterka,i venku sebou v klídku uprostřed ulice švihla o zem a začla se vztekat.

Venku si ji nevšímala a šla dál.Jak malá viděla,že odchází,tak se zvedla a utíkala za ní ,no a doma ji střelila pod tu sprchu,jinak si s ní už rady nevěděla.

bora.b
24. čer 2007

ta objimaci metoda je ale uspesnejsi, protoze nebuduje problemy pro dalsi zivot. kdyz dite strcim pod sprchu, nauci se akorat, ze kdyz ma problem zvladat sve emoce, prijde nekdo a vyresi. kdyz ho hned obejmu, bez bouchani po zadku, pochopi, ze jeho coby osobu akceptuju, akorat chovani v dane situaci kritizuju.
jo nebudu machrovat, taky se mi nedari vzdy, ale naucila jsem se obejit bez toho placnuti ci bez jinych represivnich metod.
ja jsem totiz "postizena". me mama nechala bez komentare vyvztekat nejlepe v zadnim pokoji a muj muz by vam mohl vypravet, jak s emocema zachazet "umim" a jak to timpadem prenasim i na deti. to neni potreba predavat dal, to je nejlepsi preseknout.

marfusaklimca
24. čer 2007

baby, ja mám 8 ročnú dcéru a museli sme to riešiť psychologičkou... 😖

franti
24. čer 2007

bora.b...ja tiez nechcem machrovat, mam len jedno dieta a tie zachvaty zurivosti u nas len zacinaju, ale tiez sa to snazim riesit tak ako ty...objatim...zatial to zabera, tak som zvedava, ci to bude aj nadalej ked bude starsi. tie studene sprchy vobec neuznavam, zda sa mi to dost drasticke, a po zadku tiez nebijem, lebo momentalne je to aj zbytocne vsetko tlmi plienka 😉 😀 vseobecne bitku neuznavam, uz len preto, ze maleho ucim aby druhych nebil, tak preco ho mam bit ja? detom by sme mali ist prikladom. ale toto je len moj nazor, moje presvedcenie, mozno na seba sijem budu a ked bude starsi, tak sa mi moje "nebitie" vypomsti, ale teraz mam pocit, ze robim spravnu vec 😉

lu777
24. čer 2007

moje segra mela taky obdobi, kdy se pekne vztekala. kdyz uz nasi nevedeli, co s ni, tak s ni sli k psycholozce. Ta jim rekla, ze si snazi vynucovat pozornost a je to obdobi vzdoru. doporucila vysvetlovat, stat si na svem, eventuelne studena voda. segra do ni sla asi trikrat co pamatuju, vzdycky ji to zastavilo v tom zachvatu a pak uz to nedelala. vody se sice bala, ale to ja taky a nic takoveho mi nedelali..
segra byla asi labilnejsi a ono se ta voda zda jako sok - ale muzu rict, ze kdyz si na to vzpomenu, tak si myslim, ze mnohem lepsi trochu vody nez kdyz na ni rodice uz nemohoucne kriceli nebo ji davali pres zadek, ja se jen modlila, kdy uz prestane rvat, zadna legrace. ta voda tohle obdobi utla a bylo to.. asi bych to aplikovala az v krajnim pripade a zacala treba hrnkem vody, ale myslim, ze to muze pomoct. Ono dite v zachvatu fakt kolikrat vubec neslysi, co mu rikate..

wiky
autor
25. čer 2007

Tak jsem včera podle Vašich rad vyzkoušela studenou vodu.Protože byla vykoupaná a nechtěla opět pyžámko.Tak jsem jí chytla a strčila do umyvadla a rukou oplachovala studenou vodou.Nejdříve zyčala hysterčit ještě víc,pak přestala.Jak jsem chytla pyžamo,že jí ho obléknu...musela jsem í zase strčit do umyvadla-takhle 4x za sebou.Pak jsem jí násilím oblékla.Pak jsem jí chovala a vysvětlovala,čím mě tak nazlobila.Za chvíli se utišila.
Teď je ještě pořád v pyžamu a pročůrané plínce a já nemám sílu se s ní zase dohadovat a přetahovat. Asi je poslední možnost ten psychlog...

lienka111
25. čer 2007

sprchu v studenej vode odporucaju aj odbornici, netreba sa toho bat...aj ked vyzera a znie to drasticky 😖
ale ten psycholog je naozaj skvely napad, myslim, ze ti moze naozaj velmi pomoct...a este neviem ako u vas ale u nas chodi relacia "pestunka", myslim, ze aj z toho sa da vela naucit 😉

vendynka
25. čer 2007

Wiky a mas pocit, ze ta sprcha pomohla? 😖
Ja mam so synom pekny vztah = som typ mamy, kt. sa malemu stale venuje a robi mu program 😀 - takze mu zalezi na tom, aby bol so mnou za dobre... Preto je u nas velmi uspesna metoda "mama sa nehra s neposlusnym Samkom" 😉
Kazde dieta pride do veku, ked skusa... - aj u nas bol problem prebalit sa, prezliect, ist si umyt zubky 🙄
Jednoducho som krpcovi povedala "dobre Samko, ked sa neprezlecieme, nepojdeme von za detmi" - vyraz von za detmi isto pozna kazde dieta 🙂 Po chvilke som sa ho spytala znova, ci ho smiem prezliect a vziat za detmi a uz suhlasil 😎
Teraz, ked sa hra a ja ho chcem prebalit, lebo kakal a cim dlhsie to ma v plienke tym je to horsie sa nam este obcas stane, ze zacne vymyslat 😕 - ale zas mu len poviem, ze kym sa neprebali, nebudeme sa hrat dalej a on sam mi na to odpovie "tak mozes kakak dat prec, mami" 😎
Podla mna by si mohla skusit odist z izby, ked zacne zurit... - je to velmi ucinne 😉 A ked pride za Tebou, tak jej iba povedz "jeeej, Ty uz si zase poslusna - tak pod ideme sa prezliect a pojdeme sa hrat" 🙂
Neboj, obdobie vzdoru si pocka na kazdeho - a u kazdeho aj prejde 😉
Treba s detmi zaviest system, kt. mozno budovat dalej... - ked budu starsi, budu zas o nieco rafinovanejsi a my ich budeme musiet zvladnut napriek tomu 😀

wiky
autor
26. čer 2007

vendynka,nemyslím si,že bych se svému dítěti nevjenovala,vždyť mám jen jí! A ikdyž jsem máma i táta, tak se jí věnuju maximálně-za celý den nemám ani 5minut čas sama na sebe. A právě proto mě toto její chování velmi mrzí a ubližuje mi.A já mám pocit,že jsem to prostě nezvládla...

wiky
autor
26. čer 2007

Mohli byste mi ještě poradit nějakého dobrého dětského psychologa, pokuď možno bezplatného?

franti
27. čer 2007

wiky...prosim ta len nehovor, ze si to nezvladla. kazde dieta je ine a na kazde plati nieco ine...zial ja ziadneho psychologa nepoznam, ale dufam, ze ti niekto kontakt da a on vam pomoze. drzim palceky.

vendynka
27. čer 2007

Wiky nemyslela som, ze sa malej nevenujes 😖 - prave naopak, ak sa jej venujes, tak mas v rukach super "zbran" 😉 = mojho maleho velmi zamrzi, ked mu poviem, ze sa nebudeme spolu hrat, ked nebude poslusny 😎
A fakt nemaj pocit, ze to nezvladas!!! - toto je take obdobie, kt. prejde... Ma ho kazde dieta - treba to vydrzat a naucit sa na to pokojne reagovat - to je asi zaklad 😵

sloboda4
29. čer 2007

wiki, ak mozem ja len tolko...nas Davidko ma 19 mesiacov a teraz u neho zacina obdobie, kedy si chce robit všetko po svojom a nikoho nepocuva, kazdemu chce prikazovat a rozkazovat. u nas velmi pomaha to, že ked je rano kludny, dobre vyspaný a v pohode zoberieme si ho k sebe, rozpravame sa co budeme cely den robit a ko sa budeme pri tom chovat. je vtedy zlaty a snazivy...my mu vlastne nic nezakazujeme a neprikazujeme,ak spravi nieco co nie je spravne tak si k nemu sadnem objimem ho a zacnem mu po dobrom rozpravat co spravil a preco to nemal spravit, ak zacne oponovat tak ho urychlene od toho všetkeho "odtrhnem" tak ze ho nalakam na nejaku novu hracku alebo zabavku a on na vsetko zle zabudne...ALE VECER V POSTELI KED HO USPAVAM TAK SA VZDY ROZPRAVAME O CELOM DNI sa k tomu vratim a ON SAM MI UZ UKAZUJEM A HOVORI ZE SPRAVIL CEZ DEN NONO 🙂 a vlastne si to sam uvedomi...taky zly zachvat mal iba raz a to som vyriesila tak, ze som zvysila hlas...nepomohlo...zacal buchat o zem rukami...TAK SOM HO DALA DO POSTIELKY ZE KED SA UKLUDNI TAK SI HO ZOBERIEM A DAM MU PUSKU.../v postielke si totisto nema kde ubliž, tak preto tam/...a este taka mala rada...s manželom sa pri malom vždy pohladime, bozkame, objimeme....a JE SUPER ze malý to odkukal a vždy sa pritulka aj on...tak vie že ho velmi lubime... to mu vravime velmi vela krat za deň...aj pri tom ked nieco vyvedie...je velmi dolezite aby si sa nenechala dietatom vyprovokovat ku kriku a už vobec nie k bitke...radsej ho objim a odlakaj pozornost...to funguje...pa

jejke
19. zář 2007

Ja pozeram "Pestunku" a mam pri tom pocit ze moje deti nie su az take zle, nieco z jej rad vcera uplatnujem aj ja a nechapem tu mamicku zo vcera ako si stalepresadzovala po svojom ze NENUTIT DETI...
Niekedy deti treba aj donutit, ja kebyze nenutim tak sa rano neoblecie, nenaje, tusim ani do skolky by nesiel, vecer by nesiel spat....no skratka asi som "stara skola"
ale moje deti MUSIA POSLUCHNUT.
Mam pocit ze je tu teraz trend dat a dovolit detom vsetko a akosi z discipliny sa upusta...
Moje svedomie mi nedovoli deti rozmaznavat, ved co z nich bude???
Niekedy mi znami vravia ze som velmi prisna, a zamyslam sa,kde by som mohla "ubrat", viac sa s nimi pomaznat a cim viac som makka tym skor na to pridu a zneuzuvaju to. Hranice su u nas jasne, nevyjednavas a krikom si nevynutis co chces...
Po stvrtom neposluchnuti aj facka a nech mi niekto hovori ze sa to nema 😀

Nevravim o bitke ale o vychovnom capnuti, to je niekedy potrebne. 😉

mimma
19. zář 2007

Jejke, to budeme podobné typy. Minule som nad tým premýšľala, kecali sme aj so ségrou a fakt, že to, čo kedysi bežne patrilo k výchove, teraz už neplatí.Niekedy je ťažké nájsť hranicu, že čo ešte áno a čo už nie, alebo na čo upozorniť až neskôr, aby sme toho zasa od tých detí nechceli priveľa. Ale disciplína musí byť/aj keď nie vždy sa mi darí/, ale radšej budem chcieť od nich o máličko viac, ako menej. Vlasy mi na hlave dupkom vstávajú ,keď nvidím, ako dieťa huláka na mamu/už také škôlkárča/, rozpráva sa s ňou, ako keby s ním husi pásla a maminka mu kľudne odpovedá, ako keby nič...A jejke, tá facka niekedy neni na škodu, ale radšej ju pošlem do izby, nech ju nevidím, lebo by ma už čoskoro vystrelo, aká vie byť protivná. Chcem ju naučiť, aby sa aj ona snažila so mnou vychádzať, aby bola empatická a ja viem, že to ešte potrvá, kým z nej čosi vyrastie 🙂 , ale dúfam, že sa mi to podarí.

andrealiskova
6. zář 2009

Wiky, to taky znám.
Mně se vyplatila důslednost a zase jenom důslednost. Musím říct, že ty záchvaty zuřivosti na dvojčata přicházejí ještě pořád, ale už ne v takové míře. Chvíli si jich nevšímám a pak si s nimi povídám, proč na tom trvám nebo co by se mohlo stát. Dřív to braly jako jen takové bububu, ale pak jsem i s Adelou viděli, jak se asi tak dvouletý prcek vytrhl mamince a vběhl rovnou pod tramvaj, a od té doby to stačí jenom připomenout a holky se hned zklidní.

jeudi
6. zář 2009

kdyz se dite zacne vztekat tak je nejlepsi zkropit ho studenou vodou..trosku drasticke ale ucinne 😉

sarkabrezen
6. zář 2009

jeudi TROŠKU?? až budeš někdy skutečně nazlobená a něco tě totálně vytočí, tak řekni manželovi, ať ti to zkusí...

berenika39
6. zář 2009

ahoj, hezky to vysvětlujou i ve "Věda zvaná rodičovství", druhy záchvatů, jak na ně.

Taky už nás to doběhlo, sice to není takové drama,ale nerad odchází z houpacího auta na hřišti, z houpačky.... řev. Mě tedy nejvíc pomáhá absolutní klid. Nemluvit, zatnout zub, nereagovat. Vůbec. Opravdu to dělají jen za účelem získat pozornost a nic víc. Prostě nereagovat. Přestává už po malý chvíli. A jakmile je ok, hned pusu a převést pozornost na něco hezkýho. Jakmile viděj naší reakci, je to voda na jejich mlýn.

Bití zrovna v tomhle případě neřeší vůbec nic. A neumím si představit, že bych dítěti dala facku na tvář, to opravdu ne. Ani mě by se nelíbilo, aby mě někdo fackoval. Je to ponižující, jako všechno bití. Určitě je rozdíl malá přes plínku, symbolická, ale ani to u nás nefrčí.
Pevný nervy.

macka01
7. zář 2009

no,to s tou studenou vodou,to určite nie,vyzera to brutalne a hlupo.Môj syn robilto isté,hodil sa na zem ,buchal si hlavku o hocičo a hneval sa pri tom.Ja som sas hnevala naňho kričala som a tak,a on ešte viac,task som zmenila taktiku.Keď začal,pevne som si ho objala,pekne sa mu prihovarala ,to nečakal aj sa spočiatku bránil ale potom ho tie zlosti asi prestali baviť keď nikto sa nelostil s ním.Pevné objatie a veľa lásky aj vtedy,keď mate chuť ho zahrdúsiť.žiadne bitky a násilnosti a časom úspech príde zaručene.U druhého syna to isté a ten isty postup.A teraz som hrdá,keď mi niekto povie,aký sú zlatí,slušní a úctiví.Čo môže rodičov potešíť viac,ako keď si aj cudzí ľudia(susedia a tak)všimnú,že sú dobre vychovávní. 🙂 😉

katrin21
7. zář 2009

podla mna treba na take dieta ist tak, ako to bolo v pestunke.

Zobrat ho, odviest ho vedla do izby , zavriet a povedat, ze smie ist von az ked sa ukludni... mne to dcera skusila asi 2x sparvit a zabralo.. viac to neurobila... proste si ju nevsimat, izolovat ju/ jeho.

ked to spravi v obchode, tak by som jej povedala, ze ak okamzite neprestane, odchadza.... a isla prec.... takl aby videl ze odchadzam... ( smaozrejme za vedlajis regal , alebo tak...) nechat ho tak. Pud sebazachovy mu nedovoli zostat tam a robit sceny.. Ucinkuje to .

Urcite by som dieta nesprchovala studenou vodou , ani nic take.. to je psycho... zaciatok konca.!

renda71
7. zář 2009

když občas malou chytne vztek,tak u nás nejvíc zabírá to,že se snažím co nejdřív změnit téma,prostě odvést pozornost na něco,zajímavého např.řve ani neví proč a já jí řeknu,nechceš jít se mnou dát prádlo do pračky 😉
nebo,koukej támhle na toho pejska,ona se na to vždycky chytne a jde to i bez násilí 😵

caira
7. zář 2009

u nas taky pomaha bud naprosto to jeji vztekani se ignorovat a nebo se snazim zmenit tema ale spise prevazuje to, ze kdyz se vzteka tak ji proste ignoruju a ono ji to po case prejde jelikoz vi, ze je to naprosto k nicemu. Manza ten by kolikrat radeji vzdal boj aby byl klid ale u me ji to neprojde. Treba dneska porad kradla ovladacky od televize a davala si je do kosiku s hrackama a kdyz ji je manza vzal tak spustila jecak jako blazen a on aby byl klid tak ji je hned vratil, tak mu rikam, ze to teda ne, ze proste to neni na hrani a basta, vzala jsem ji je,ona pet minut jecela a pak si sla hrat s necim jinym a za chvili o tom ani nevedela. Proste pokud nehrozi, ze si nejak ublizi nebo tak tak je naprosto vporadku je nechat at se vztekaji 😉

angel78
19. únor 2011

ahojte, neviete mi nahodou poradit ako a ci sa da dostat k tej relacii co chodievala na Markize "Pestunka" ? dakujem mala by som zaujem si to poziret.