Pomoc, nezvládám svoje dítě! Prosím poraďte!

wiky
22. čer 2007

Prosím o radu,jak vyzrát na 20-ti měsíční dítě.Jsem se silama v koncích.Když svému dítěti něco zakážu nebo řeknu,že to se nedělá,a ona to zrovna chce,tak se začne vztekat tím způsobem,že začne s věcma kolem sebe házet nebo do něčeho bouchat-když jí dám na zadek,začne se ještě víc vztekat a víc s věcma bouchat.Včera to vyvrcholilo tím,když jsem jí večer chtěla obléknout do pyžama-začala se vztekat a ani na nic na sebe nenechala nic dát-po 1,5 hodině už jsem se začala rozčilovat,protože byla úplně promrzlá.Dneska ráno to samé,já sama jsem jí ani neudržela,abych jí mohla převléknout-začala hystericky řvát.
Nevím,co s ní-jsem se silama na dně...prosím pomocte a poraďte!

mia.k
22. únor 2011

@angel78 presne túto reláciu som si aj ja chcela pozrieť na nete,ale v archíve markízy som ju nenašla,takže zrejme sa už pozrieť nedá.Škoda. Inak máme rovnako starých synov, aj ty si s ním nevieš rady? Ja som tiež už z toho mojho zúfalá a preto som si chcela pozrieť relácie tohto typu,len bohužiaľ som sa k žiadnej nedostala,lebo zahraničné sú u nás neni dostupné a tá jediná Slovenská pestúnka sa tiež nedá pozrieť,tak som sklamaná. Škoda že sa už nič podobné nevysiela.

angel78
22. únor 2011

@mia.k no niekedy je to ozaj pestre a hlavne ked sa k tomu prida aj mladsia dcera.. su riadne besna dvojka🙂 uz som si tu ponachadzala nejake knizky a objednala si ich, mam pocit, ze potrebujem nejake techniky nacerpat:( preto ma napadla tato relacia.. len ozaj neviem kde sa k nej dopatrat. Dnes uz mi tak rupli nervy, 1000x som ho ulozila do postele a on 1000x vyliezol z nej:( nepomahaju sluby ani vyhrasky, ani milo na neho a ani krik:( no a pocas dna mam doma akoby dvoch zajov duracelov 😝 obaja maju toooolko energie a len vymyslaju hluposti 😖 ach jo... skusim mozno zalozit diskusiu ci vie niekto poradit kde tu pestunku zohnat..

lenka.pce
23. únor 2011

@mia.k
@angel78
Ahoj, pokud rozumíte anglicky, tak na youTube je dost dílů Supernanny.

mia.k
23. únor 2011

@lenka.pce vďaka,skúsim pozrieť. Moja anglina síce nie je bohvie aká,ale snáď z toho niečo vyrozumiem. Ja som kedysi pozerávala supernanny na nemeckej RTL, a tam mali jednu perfektnú pestúnku, to by som si rada ešte pozrela,ale bohužial pre Slovensko je to nedostupné. Ale niečo som si z tých jej techník zapametala a musím povedať,že to docela úspešne praktizujem.
@angel78 knižky o výchove detí mám aj ja,ale ťažko sa tie metódy zavádzajú do praxe. Ono v tom danom okamihu,ked potrebuješ niečo riešiť,tak si nevieš spomenúť,že ako by to podla tej knihy asi malo vyzerať. Niečo iné je,ked to vidíš v TV,že ako to v reály vyzerá,ako ked si o tom len prečítaš. A videné si človek aj lepšie zapametá.

bubinko83
10. dub 2012

Ja mam v poslednej dobe pocit že nezvladam svoje dieta, stale len prikazujem ,zakazujem ,kričim po nom a niekedy mi je až do plaču ,lebo už nechcem kričat ani bit ho ale jednoducho inak to niekedy nejde,všetko musim opakovat 30 x pokial posluchne ☹ Už neviem čo stym,poradte?

lenusiknr
10. dub 2012

@bubinko83 tieto pocity mame asi vsetky🙂mozno by nanho platilo ak by si mu tie veci nevravela prikazom, neviem v com konkretne maly neposlucha.. u nas mame tiez take chvilky no ja ho nebijem ale zato nakricim poriadne:(ked uz je to fakt zle tak ho poslem do svojej izbicky, to celkom pomaha... najviac sa mi osvedcilo nenutit ho do nicoho skor mu to podat takym vyjednavanim- dat mu navyber- oblecem ta ja alebo tato, umyjes si zubky sam alebo ti pomozem...prisposobit to vasim problemom kt. riesite... ja som citala knizku ,,respektovat a byt respektovan,, ta mi dost pomohla pochopit ze ho treba nechat prejavit svoje emocie- aj tie zle... no niekedy je to velmi tazke a clovek by najradsej niekam usiel🙂