• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pomohlo vašemu miminku zavinování - housenka?

30. června 2013 
Milé maminky, chtěla bych se zeptat na zkušenosti se zavinováním novorozenců proti "trhavým pohybům ručiček" a následnému buzení zavinovačkami firmy Gro Company nebo Baby Sense? Děkuji za odpovědi.
20. led 2011 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, měli jsme Red Castle Miracle blanket (myslím, že je to něco podobného) a používali jsme ji s úspěchem první 3 měsíce :slight_smile: (pouze na noc, ve dne jsem malou nechávala spát jen tak či v šátku nebo zavinovačce). Malé se to líbilo, vždycky už při zabalování se zklidnila a věděla, že ji budu houpat a uspávat :wink: Jinak ručičkama se budila ještě do 5.měsíce, ale to už mi přišla na housenku moc "velká holka" a i raději už spala s rukama volně. Cca do toho 3.měsíce je to ale podle mě dobrá věc, musí to být samozřejmě miminku příjemné, některé třeba preferují volné ruce už od mala, takže vyzkoušet :wink:
20. led 2011 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@kyti já mám opačnou zkušenost. Mojí malou jsem nemohla zavinovat vůbec - potřebovala volnost.
20. led 2011 v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Nám se starší dcerkou pomohlo :slight_smile: ale chvíli nám trvalo než jsme na to přišli :slight_smile: .Zavinovali jsme jen do velké plínky.
20. led 2011 v 16:21  • Odpověz  • To se mi líbí
prvních pár týdnů, asi 6 jsme s úspěchem používali, ale pak už se jí to přestalo líbít. U starších dvou letních dětí jsem nepoužívala vůbec, bylo horko i na bodíčko, natož zavinout :grinning:
20. led 2011 v 16:22  • Odpověz  • To se mi líbí
U nas to bylo podobne jako u mapurky... ze zacatku to docela fungovalo, potom uz se ze zavinuti uspesne vykopavala a pozdeji chytala ze zavinuti skoro hysteraky. Zavinovani v teplem pocasi bych asi taky nepraktikovala, max. do plinky nahate miminko nebo jen lehce oblecene (na noc)..
20. led 2011 v 16:57  • Odpověz  • To se mi líbí
já malou stahovala do pleny, kterou jsem ohla do trojúhelníku, aby měla volné nožičky. Tak cca do 3 měsíce, kdy se sama přihlásila ( dost razantně) :grinning: , že už takhle spát nechce a bylo po zavinování. Jinak do té doby bez zavinovaní ani ránu. Mlátila ručičkama jako divá a rušila sama sebe. Jo a taky jsem dost utahovala, protože se z toho dokázala dostat a tím se vzbudila.
20. led 2011 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Děkuji za názory. Starší dceru jsme se snažili zavinovat do rychlozavinovačky a z té se úspěšně dostávala. Pak jsme nasadili klasickou zavinovačku - s trochu lepším úspěchem. Tak nevím, co ta naše druhá cácorka :slight_smile:
20. led 2011 v 18:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@kyti Syn do skoro tří měsíců jinak než zavázaný neusnul. Ovšem nemám zkušenost s těma "spešl" zavinovačka, my zavinovali v klasické, kterou jsme převázali látkovou plenou.
20. led 2011 v 18:49  • Odpověz  • To se mi líbí

@kyti Ahoj, se spesl zkusenosti nemam ale vazu do satku lehkeho bavlneneho a musim rici ze nasi malé jsou dneska 4mesice a uz to praktikuji mesic a bez toho ani ranu proste neusne...
Ale nedavno jsem koukala na ty spesl a myslim ze to musi byt taky dobry ale prijdou mi drahy za "kus látky" zaplatit 400kc:(
a taky nevim na jak dlouho bych ji mela ale stale uvazuji nad tim ze si ji poridim nekde levneji... a ani nevim do kolika mesicu je.. jestli ta nase cácorka nato neni velka:slight_smile:)
20. led 2011 v 18:56  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my na to přišli nedávno. Zavinujeme do velké plíny a malá od té doby spí, předtím nechtěla spát, uvidíme jak dlouho jěště, ale vždy se uklidní.
20. led 2011 v 19:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@kyti u nás přišlo zavinování na řadu až snad ve 3 měsících, kdy začly problémy s usnutím, pořádně zabralo až těsné zavinutí, bez toho nespala, řvala, pokud se z toho vykopala, opět řvala, dokud jsme znovu nezavinuli.... po této zkušenosti bych radši u druhého mimča začla zavinovat hnedka, neříkám, že ty pozdější problémy byly kvůli tomu, že jsme elišku nezavinovali hned od začátku, ale těžko říct
21. led 2011 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
jo a zavinovali jsme do velké plenky, ta ti na to bohatě vystačí, třeba na zkoušku a pak až poznáš, zda to vyhovuje, koupíš něco parádnějšího
určitě na těsné zavinutí nestačí ty rychlozavinovačky na suchý zip!!!
pak jsme taky zavinovali jen trup a ruce, bo měla řemínky na kyčle
21. led 2011 v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem malého vázala do obyč plíny, složila na trojúhelník, ovinula kolem ramen, ručičky k tělu, cípy založit za zády a s tím šup do klasické zavinovačky. Jinak pořád mlel rukama a budil se tím. Dělali jsme to do 3 měsíců na druhou část noci.
21. led 2011 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@evatk moc děkuji za rady. Velké pleny mám, tak až nastane čas, vyzkoušíme.
Všem díky!!!
21. led 2011 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, já jsem zastáncem zavinovaček, našemu Martínkovi se dobře spinkalo, jinak hodně máchal rukama a dost se škrábal. Zavinovali jsme až do 5 měsúců. Elastické zavinovačky znám z USA, kde žije moje sestra a ta mi je posílá.
pokud má někdo zájem o více informací, nebo si chce zavinovačku pořídit, tak ráda pomůžu, mám i některé na prodej, značka SWADDLEME.
30. čer 2013 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek