Pomohlo vašemu miminku zavinování - housenka?

kyti
20. led 2011

Milé maminky, chtěla bych se zeptat na zkušenosti se zavinováním novorozenců proti "trhavým pohybům ručiček" a následnému buzení zavinovačkami firmy Gro Company nebo Baby Sense? Děkuji za odpovědi.

apollo11
20. led 2011

Ahoj, měli jsme Red Castle Miracle blanket (myslím, že je to něco podobného) a používali jsme ji s úspěchem první 3 měsíce 🙂 (pouze na noc, ve dne jsem malou nechávala spát jen tak či v šátku nebo zavinovačce). Malé se to líbilo, vždycky už při zabalování se zklidnila a věděla, že ji budu houpat a uspávat 😉 Jinak ručičkama se budila ještě do 5.měsíce, ale to už mi přišla na housenku moc "velká holka" a i raději už spala s rukama volně. Cca do toho 3.měsíce je to ale podle mě dobrá věc, musí to být samozřejmě miminku příjemné, některé třeba preferují volné ruce už od mala, takže vyzkoušet 😉

boruuvka
20. led 2011

@kyti já mám opačnou zkušenost. Mojí malou jsem nemohla zavinovat vůbec - potřebovala volnost.

aajina
20. led 2011

Nám se starší dcerkou pomohlo 🙂 ale chvíli nám trvalo než jsme na to přišli 🙂 .Zavinovali jsme jen do velké plínky.

mapurka
20. led 2011

prvních pár týdnů, asi 6 jsme s úspěchem používali, ale pak už se jí to přestalo líbít. U starších dvou letních dětí jsem nepoužívala vůbec, bylo horko i na bodíčko, natož zavinout 😀

sturnus_vulgaris
20. led 2011

U nas to bylo podobne jako u mapurky... ze zacatku to docela fungovalo, potom uz se ze zavinuti uspesne vykopavala a pozdeji chytala ze zavinuti skoro hysteraky. Zavinovani v teplem pocasi bych asi taky nepraktikovala, max. do plinky nahate miminko nebo jen lehce oblecene (na noc)..

jarynek
20. led 2011

já malou stahovala do pleny, kterou jsem ohla do trojúhelníku, aby měla volné nožičky. Tak cca do 3 měsíce, kdy se sama přihlásila ( dost razantně) 😀 , že už takhle spát nechce a bylo po zavinování. Jinak do té doby bez zavinovaní ani ránu. Mlátila ručičkama jako divá a rušila sama sebe. Jo a taky jsem dost utahovala, protože se z toho dokázala dostat a tím se vzbudila.

kyti
autor
20. led 2011

Děkuji za názory. Starší dceru jsme se snažili zavinovat do rychlozavinovačky a z té se úspěšně dostávala. Pak jsme nasadili klasickou zavinovačku - s trochu lepším úspěchem. Tak nevím, co ta naše druhá cácorka 🙂

anieanne
20. led 2011

@kyti Syn do skoro tří měsíců jinak než zavázaný neusnul. Ovšem nemám zkušenost s těma "spešl" zavinovačka, my zavinovali v klasické, kterou jsme převázali látkovou plenou.

rena2
20. led 2011

@kyti Ahoj, se spesl zkusenosti nemam ale vazu do satku lehkeho bavlneneho a musim rici ze nasi malé jsou dneska 4mesice a uz to praktikuji mesic a bez toho ani ranu proste neusne...
Ale nedavno jsem koukala na ty spesl a myslim ze to musi byt taky dobry ale prijdou mi drahy za "kus látky" zaplatit 400kc:(
a taky nevim na jak dlouho bych ji mela ale stale uvazuji nad tim ze si ji poridim nekde levneji... a ani nevim do kolika mesicu je.. jestli ta nase cácorka nato neni velka🙂)

deniskka
20. led 2011

Tak my na to přišli nedávno. Zavinujeme do velké plíny a malá od té doby spí, předtím nechtěla spát, uvidíme jak dlouho jěště, ale vždy se uklidní.

evatk
21. led 2011

@kyti u nás přišlo zavinování na řadu až snad ve 3 měsících, kdy začly problémy s usnutím, pořádně zabralo až těsné zavinutí, bez toho nespala, řvala, pokud se z toho vykopala, opět řvala, dokud jsme znovu nezavinuli.... po této zkušenosti bych radši u druhého mimča začla zavinovat hnedka, neříkám, že ty pozdější problémy byly kvůli tomu, že jsme elišku nezavinovali hned od začátku, ale těžko říct

evatk
21. led 2011

jo a zavinovali jsme do velké plenky, ta ti na to bohatě vystačí, třeba na zkoušku a pak až poznáš, zda to vyhovuje, koupíš něco parádnějšího
určitě na těsné zavinutí nestačí ty rychlozavinovačky na suchý zip!!!
pak jsme taky zavinovali jen trup a ruce, bo měla řemínky na kyčle

andelka
21. led 2011

Já jsem malého vázala do obyč plíny, složila na trojúhelník, ovinula kolem ramen, ručičky k tělu, cípy založit za zády a s tím šup do klasické zavinovačky. Jinak pořád mlel rukama a budil se tím. Dělali jsme to do 3 měsíců na druhou část noci.

kyti
autor
21. led 2011

@evatk moc děkuji za rady. Velké pleny mám, tak až nastane čas, vyzkoušíme.
Všem díky!!!

juliem22
30. čer 2013

Ahoj, já jsem zastáncem zavinovaček, našemu Martínkovi se dobře spinkalo, jinak hodně máchal rukama a dost se škrábal. Zavinovali jsme až do 5 měsúců. Elastické zavinovačky znám z USA, kde žije moje sestra a ta mi je posílá.
pokud má někdo zájem o více informací, nebo si chce zavinovačku pořídit, tak ráda pomůžu, mám i některé na prodej, značka SWADDLEME.