Poprvé cesta letadlem s malým dítětem, co vzít s sebou?

veverka.terka
2. čer 2015

Ahojky, ráda bych se optala, co určitě vzít do letadla pro dcerku, má 2 roky a 4 měsíce? Letíme jen do Bulharska, takže to bude krátký let, ale i přes to bych ráda věděla, zda si s sebou pro ni vzít nějaké jídlo, pití. Co mi z pití projde přes detektory? A co nějaké léky, homeopatika na let, aby jí nebylo špatně? Díky za tipy 😉 🙂

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
kisa01
2. čer 2015

K jídlu se mi osvědčily přesnídávky v pytlíčku. Obecně dětem v letadle špatně nebývá. Nebála bych se toho. Při vzlétání a přistávání jí dejte něco pít nebo jíst, aby polykala. Jinak do letadla hlavně zábavu. Knížku, hračky, oblíbenou hračku nebo deku na usnutí.

barborka09
2. čer 2015

@veverka.terka Vzala bych jenom nějakou sušenku, piškoty, podle toho co má ráda, případně jablíčko. Co se pití týče, tak by neměl být pro tak malé dítě problém. Vždy jsme měli láhev s čajem nebo vodou a stačilo když malá u kontroly ochutnala a nevadila jim ani půllitrová láhev. Pití pro děti je prý bez problému do šesti let. Aspoň tak nám to loni na letištní kontrole říkali - malá tehdy měla pět tak jsme nevěděli jestli jí s tou její flaškou pustí, naštěstí nebyl problém. Jinak samozřejmě za odbavovací zónou si můžete na letišti pití koupit a vzít do letadla. Před prvním letem s malou nám dr. doporučila dát vycucat před začítkem letu půl tubičky osciloocsina. Prý tolik nezalehá v uších. Jestli to funguje nevím, ale užíváme před každým letem i my dospěli.

blondynka400
2. čer 2015

@veverka.terka pití ti pro takto velké dítě určitě povolí, to není problém (mně vždycky prošlo i víc lahví než jedna). V Praze už mají i ten přístroj, kam to strčí, někde se musíš třeba napít.
Jídlo bych také vzala, idelní je něco malého, co si bude brát a zabaví se ti tím na delší dobu. Jak psala barborka třeba piškoty, sušenky, nakrájené ovoce a pod, dle toho co má malá ráda.
Léky a pod jsou zbytečné. Při přistání jsou ideální bonbony, pít a nebo lépe děti naučit si profouknout uši. Ale ono to máš jak s dospělými, někdo na to trpí a někdo ne a pomoc je stejně jenom kosmetická....

veverka.terka
autor
2. čer 2015

@kisa01 myslíte jako ovocné kapsičky přenídávky, a to mi povolí? vždyt je to tekuté...

veverka.terka
autor
2. čer 2015

@barborka09 díky za tip, oscilo doma mám 🙂 a tak s tím pitím teda nevím....@marketnieuw píše, že nee, vy, že ano...mně jde o to, že stejně jí musím flašku vzít, používáme zdravou láhev a ona moc neumí pít k klasické flašky ala cola nebo i z toho pítka, kde je velká díra, takže spíš vzít prázdnou lahev a koupit pak na letišti a přelít?

veverka.terka
autor
2. čer 2015

@blondynka400 letíme z Brna 🙂 jedná se mi o to pití, malá právě pije docela hodně.... ok, léky žádné kupovat nebudu, díky

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
blondynka400
2. čer 2015

@veverka.terka Brno je malé letiště, takm to mít nebudou. Stejně jako to nemají v Burgasu. Ale tam je to celkově jiné 😀 Normálně se napiješ, problém to fakt není.... Max kdyby byl, tak můžeš obsah vylít, vzít si prázdnou láhev sebou a po kontrole naplnit. Ale fakt bych se divila, kdyby vám to nedovolili...

barborka09
2. čer 2015

@veverka.terka Opravdu jsme s pitím u dítěte nikdy neměli problém. Pro nás dospělé jsme vždy láhev se zbylou vodou museli vyhotit, to nás nepustili, ale s malou nebyl nikdy problém. Fakt pouze ochutnala a byli spokeni.

veverka.terka
autor
2. čer 2015

@blondynka400
@barborka09 děkuju 🙂

kisa01
2. čer 2015

@veverka.terka Určitě povolí. Mám to odzkoušené dva týdny nazpátek 🙂

blanka.k
2. čer 2015

@veverka.terka doporučuji radši Kinedryl koupit (stejně starý syn nikdy problémy neměl, ale začalo mu být špatně přesně na naší dovolené - třeba praní pozvracené autosedačky v autě z půjčovny byl zážitek 😀 🤐 )
Omylem jsme nechali v příručním batohu nějaké sušenky a čok.tyčinku a nikdo nic neřekl , uvědomila jsem si to až v letadle (na letišti v Brně). Na dětskou výživu/pití se omezení nevztahují, tam by problém neměl být. 😉

maxinkaa
2. čer 2015

Z naší zkušenosti určitě vzít tablet s pohádkami, lízátka, bonbony na přistávání 😉 Letěli jsem poprvé minulý rok do Tuniska,malá měla 2roky. Zpět usnula při rolování letadla a budili jsme ji při přistávání v Brně 😎

veverka.terka
autor
9. čer 2015

@maxinkaa tablet nemáme 🙂 😉 mám právě strach z toho nočního letu, ale nějak to zvládneme.....
beru s sebou její mlsky, co nosíme vždy na cesty nebo na výlety- různé sušenky Sunarky a její oblíbené jablečné prstýnky, pak nějaké želé bonbonky a ovoce. včera mi v cetsovce paní říkala, že pití pro malou v pohodě, že když ochutná nebude problém. a já blbec sem se akorát zapomněla zeptat, co ty kapsičky do ručičky?! přece jen to malou i zasytí a je to taky dobře skladné, ale nevím, zda to není právě taky bráno jako tekutina....

veverka.terka
autor
9. čer 2015

@blanka.k myslíte, že i ty ovocné cucací přesnídávky budou OK? ...nakonec sem koupila pro jistotu homeopatika proti zvracení, tak si je vezmeme s sebou 😉 🙂

maxinkaa
9. čer 2015

@veverka.terka to co je uzavřené, to nevyhodí. Já vzala i přesnidávku, originál uzavřenou, na letišti v Brně mi ji odnesli někam pod rentgen a vrátili na letišti v Tunisku to vůbec neřešili.

veverka.terka
autor
9. čer 2015

@maxinkaa ok,letíme taky z Brna, tak se uvidí,zkusím ji vzít 🙂