Poprvé musí přijít doktor k dítěti domů. Je to pravda?

pampusik77
16. lis 2009

Prosím,jak je to s první návštěvou u dětského lékaře?Doslechla jsem se,že poprvé musí přijít doktor domů.Je to opravdu tak?

eatygrenee
16. lis 2009

je to o domluvě s lékařem. Já mu volala při propuštění z porodnice a druhý den k nám přišla domů. Poté byli už návštěvy v ordinaci 🙂

momin
16. lis 2009

Ano taky sem doktorce volala a ona na druhy den prisla k nam domu.. potom uz sme dochazeli do ordinace... 😉

milada2
16. lis 2009

Myslím, že většinou asi ano. Já nemám vlastní zkušenost, ale k mým klientkám (v domě na půli cesty), které měly mimča, doktorka nejdřív chodila "domů" a až pak chodily do poradny

pampusik77
autor
16. lis 2009

musím ji zavolat a zeptat se.Jsme doma druhý den a malý pořád chce kojit a nemáme zavedený ještě pořádně režim a navíc teď celkem řádí chřipka.

shaula
16. lis 2009

Myslím, že tohle záleží na lékaři. Naše doktorka taky na první návštěvu byla u nás doma, pak už se chodí k ní do ordinace. Každopádně musíš zvolené lékařce (lékaři) dát vědět, že jste doma z porodnice - to bys měla udělat ihned po návratu domů. Pak se s tebou domluví, co a jak.

mavanka
17. lis 2009

To my byli na první kontrole u doktorky, propustili nás po třech dnech v neděli,v pondělí ráno jsem tam volala a hned jsme měli dojet, zrovna byla kojenecká poradna, vzali nás, hned, jak jsme došli, takže jsme nečekali 🙂

usounek25
17. lis 2009

ahoj, my volali doktorce, když jsme přišli domů z porodky a druhý den dojela k nám. Koukla na malýho, předepsala nám recepty na Vigantol apod. a bylo to vyřízeno. Pak už jsme frčeli k ní do ordinace.

rimmel
17. lis 2009

k nam chodili domov hadam aj mesiac kazdy tyzden...aj viac nepamatam.

pampusik77
autor
17. lis 2009

My nakonec musíme jít k ní,tak snad to nějak zvládneme.Aspoň budeme mít procházku 🙂

pikusa
17. lis 2009

Tak my k dr.museli do ordinace.....šli jsme hned na řadu tenkrát 🙂

sayast
17. lis 2009

ja ji volala hned jak jsme prisli z porodnice a meli jsme prijit my k ni,asi za 4 dny (mela zrovna dovolenou ty dny potom) a vzala nas hned

leonik
17. lis 2009

já jsem taky volala dr.po příjezdu z porodnice, dojela druhý den. Za 14 dní jsme jeli my k ní 🙂

tymothy
17. lis 2009

Naše dr. chodí poprvé domů, ale jen k těm, kteří bydlí přímo v ČB - my jsme museli i na první návštěvu dojet do ordinace k ní.

nanule
18. lis 2009

Moje doktorka kdyz zjistila, ze nebydlim nekde za rohem rekla at prijedem do ordinace my... 😠 Tak jsme teda prijeli a ted jezdime kazdy 3 tydny...

petua
18. lis 2009

Tak já když jsem se byla ptát, jestli nás "bude chtít" 😀 , tak mi řekla, ať zavolam až přijedeme z porodky, a že se domluvíme, jestli přijde ona sem nebo mi k ní. Zrovna druhý den po příjezdu z porodky měla poradnu pro miminka, tak jsme jeli my tam - máme to za rohem. A i jinak jsem to tak popravdě chtěla, já nejsem moc ráda, když nám lezou cizí lidi do bytu 😅 😀

kadlecova.misa
18. lis 2009

ahoj,já jí volala už z porodnice,když nás propouštěli a ona at se k ní stavíme,když to máme po cestě. 🙂

pampusik77
autor
18. lis 2009

máme to už zasebou,nakonec jsme tam byli osobně.Zjistil se nějaký zádrhel s váhou.Prý nenabíráme a já přitom malého kojím i víc jak 10xza den.Ale připisuju to váze v porodnice a u doktorky.V porodnici byla klasická a malý se mrskal a u dr.je digitální a malý byl naprosto v klidu.V pátek jdeme znovu a budu tam i kojit.Je možné,že mlíka nemám dostatek,tak to alespoň zjistím.

evuse
18. lis 2009

Naše doktorka mi nabídla, že na první prohlídku přijede, jestli to k ní nezvládnem. A když jsem si představila, jak dorazí a potká tu manžela a tchána, a budem za blbce, že nejsme schopný se tam dopravit, tak jsem radši řekla, že k ní přijdem 😀 . Aspoň jsem nemusela kvůli ní uklízet 😀

lucie.krajcarova
20. lis 2009

tak u nás je to podle bydliště, náš doktor je v neratovicích, my bydlíme dál, takže jsme k němu jeli. jinak by ale přijel.

misicka85
20. lis 2009

Naše dětská dr. to dělá tak že jí do 3 dnů po propuštění z porodnice zavoláte že už jste s miminkem doma a ona se na něj většinou druhý den příjde podívat domů.. Myslím že ty doktorky to dělají jednak z důvodu aby se maminka nemusela nikde plahočit sotva příjde z porodnice a pak si dr. taky okoukne podmínky ve kterých to dítě žije 😉

petua
21. lis 2009

Misicka: No práávě, myslim, že jsi kápla na jádro pudla.. 😅 Možná má někdo jinej názor, ale podle mě je ta návštěva doma přežitek z dob minulých, kdy chodila dětská sestra od domu k domu a do karet si zapisovala, jak má kdo doma uklizeno. Já myslim, že i v tý ordinaci Dr. pozná, kdo je a kdo neni nějakej špindíra, neni potřeba šmejdit někomu po bytě 😅
Jiná věc samozřejmě je, když je nějaký hóódně špatný kalamitní počasí, ve kterým se s takhle malým miminkem nedá vylézt, to je pak jiná 🙂 .