Pořád chce jíst. Máte tip co s tím?

kytinka
5. led 2010

Ahoj holky, zkoušela jsem najít podobné téma, ale narážím jenom na problémy, že dítě nechce jíst. My máme opačný problém, má 18ti měsíční dcera by jedla pořád, jenom sníme snídani už by chtěla zase nějaké mńam mňam, někdy se krásně napije čaje a pořád nestačí, někdy vyleze na židli a začne vytahovat jablko, banán apod..., sní svačinu, polévku, pak jde spát a máme oběd, jím společně s ní, protože kdybychom jedly zvlášť tak by jedla se mnou i kdyby byla po jídle. Jak dorazí táta z práce samozřejmě musí jíst s ním i když je po svačině nebo po večeři, prostě stojí se lžící a zase je to mňam, mňam a když nedáme tak stojí a pláče a říká mňam mňam a jde si zase pro nějaké ovoce. I cukroví jsme museli o vánocích schovávat jelikož ho jedla v kuse a mezi tím si dala i oběd a snídani a všechno. Nevím jak jí to odnaučit, jak byla menší tak ještě nebyla tak chytrá a nevzala si sama rohlík, nebo ovoce nebo cukroví apod... ale teď už mluví a hodně věcí si umí sam vzít. Nemáte některá nějaký tip nebo zkušenost? Myslíte že jí to přejde?

beata.n
7. led 2010

Prchalka no malej jí takhle

snídaně:půl krajíčku tmavého chleba s máslem(flora)tvrdý sýr,rajče
polední svačinka:jablko,nebo jiné ovoce
oběd:maso,těstoviny,nebo co prostě je-když jí s náma tak jídlo nesolím a nejí smažený
svačinka:jogurt
odpoledne:ovoce,nebo křupinky
večeře:150ml nutrilonu-víc nesmí

takže mi nepřijde,že by jedl nějak špatně,ale má fakt velký bříško,vypadá jak hospodský typ 😅 😀 dr nás zatím taky neřeší kor ted,když řešíme jiné jeho problémy.

prchalka
7. led 2010

beata.n: Tak to jíte naprosto zdravě! Jen jsem nakoukla do alba, jakej je, nemůže to mít u vás souvislost s těhu cukrovkou? Víc jsem nečetla.. Moje malá je mladší a těžší, než vy..

prchalka
7. led 2010

Teda těžší, no v průměru... v porovnání s tím, že my jsme mladší o něco..

beata.n
7. led 2010

Prchalka určitě ano malej se narodil ve 37tt a vážil tolik,navíc má i kvůli tomu zdravotní problémy,jen mi už prostě vadí,jak nám to každý říká,že je tlustý.navíc já jsem taky dost při těle a každej to přisuzuje tomu,že špatně jíme.jo u mě je to jiný případ.jím málo a hlavně večer,ale malého opravdu v tomhle hlídám,chci aby byl zdraví a spokojený 😉 já jsem sep roto bála,že jí nějak nevhodně a proto tak příbírá 😉 ale když sme začali s tou dietou,co musí mít,tak na něm bylo znát,že trochu pohubl,ale ted ho má zase obrovský 🤐

prchalka
7. led 2010

Jenže my nemáme zdravotní problémy, my jsme jenom žravý, ale taky jí hlídám a nedávám vše a když, tak jen ochutnat. Máte nějaký vyhlídky, že se to zlepší nebo zatím nevíte, jak to bude dál? Chodí a běhá, děti to pak i vylítají nebo by aspoň tak nepřibíral.
Nechápu, jak tohle může dneska někdo zanedbat!! Známé se zase narodila holčička, prý v termínu, ale měla asi 2,60 - nepracovala správně placenta a nikdo to nevěděl ☹ Tak přeju, ať jste zdraví co nejvíc!!

amira55
7. led 2010

beata.n jsem nějak nepochopila proč máte tu dietu?jinak j ási myslím že jedna věc je genetická a druhá to, že je to fakt ještě malý dítě až se vytáhne a bude pořádně běhat tak to bude lepší.každý dítě je jiný a pokud eliminujete ty zdravotní komplikace tak se netrap tím že je trochu oplácanější.malej se narodil a měl 2650g a tak pomalu přibíral, nechtěl vůbec jíst, pořád spal, nešlo ho vzbudit....on asi žádnej extrém není dobrej ale sama uvidíš jak se to bude vyvíjet 😉

syraell
7. led 2010

Možná to vážně nějak souvisí s porodní váhou - Kuba měl 4550 😉

beata.n
7. led 2010

no nikdo zatím neví co a jak,má jednu ledvniku menší-ale pracuje parádně,takže už na tohle žádné omezení nemáme,ale začal nám v září ublinkávat po jídle,nikdo neví proč a z čeho.naped nás strašili nádorem,ale ten se naštěstí vyloučil,tak nás tedbudou čekat další vyšetření.má prášky na zředění kyselosti žal.štáv a právě i tu dietu-všeho jídla má pol.porce.ale nic z toho zatím nepomáhá.ani nevíme,jeslti si to ublinkávání nevyvolává sám 😕 no uvidíme,jestli na něco přijdou.no náš malej je opravdu velký pohodář,který pohyb udělat nemusí,tak ho prostě neudělá 😅 dalo nám velkou práci ho naučit chodit venku-rpostě se chtěl vozit v kočárku a nebo chtěl nosit,ale to už sme odbourali,ale že by běhal??to opravdu nee 😅 on už je takový od malička-hodně klidný dítě.jinak geneticky...já jsem tlustá nebývala,vyžrala jsem se sama za 4 roky na 30kg navíc 🤐 takže po rodičích to asi nemá 😕 jinak o té zanedbané péči ani nemluvím,o tom dr,co to zanedbal jen vím,že ždíme z pacientek peníze,ale péče žádná,jiné maminky dopadli i hůř 😔

jakoubka
7. led 2010

Holky,Kubík taky jí dost,ale na to sní ,vypadá jak z Dachau 😒
12,6 kg.
a to ve 3 měsícich měl skoro 7 kg 😅
porodní váha 3670g (na termín)

prchalka
8. led 2010

My jsme měly 3,6 tak normálně, ale bylo mi jasný, ještě než se narodila, že malý a drobný dítě mít NIKDY nebudu, že to bude prostě kus 😀 Myslím, že porodní váha na to moc vliv nemá, jak to dítě bude přibírat, znám děti, které měly přes 4kg a teď jsou to hubeňouři!
beata.n: Nemáte to teda vůbec lehký ☹

paja1975
8. led 2010

Ahoj holky, tak to u nás je to samé. Před malým se nesmí žvejknout hubou, jínak okamžitě chce taky. Ani žvýkačku nemužu. NA návštěvě všechno sní a v krámu vidí ňaminky a je konec. Vždycky jsem mu vrazila kukuřičnou křupku,ale to už mu teď moc nejede. Neni nějak extra tlustej,ale to bříško má trošku větší 🙂 Ale dr je v klidu,prý je vnormě a tak mu říkám Otesánku.....sežral mámu...sežral tátu..... 🙂 🙂

anta
8. led 2010

Holky, když vám povím, že před malým chodím jíst za roh, aby mi to netrhal z ruky, tak tomu asi taky neuvěříte, mám pocit, jako by byl v pubertě a sežrat mámu jako jsem já, si myslím, není takový problém 😀 😀 . To udělá mňam mňam a jaká jsem byla 😀 😀 😀 Honzík se narodil a měl váhu 2960 g, takže byl prťavec 😅

paja1975
8. led 2010

Anta taky se schováváme 🙂 🙂 Takže ti to věřím 😀 nebo jíme na střídačku, vždy ho jeden zabaví vedle v pokoji 😀 náš malej měl 3800g a teď má 11,5 kg a já taky nejsem kus ženský, tak normál 53 kg ,ale i tak by si dal 😀 😀 😀

beata.n
8. led 2010

Anta s tím jezením za rohem to vypadá tak i u nás 😀 on když nás vidí,že jíme aj í taky,tak to svoje si do pusy nacpe nehoráznou rychlostí a už se dožaduje toho našeho.já kolikrát dělám že ho neslyším ☹

prchalka
8. led 2010

Už jsem myslím psala, že jím potají nebo vůbec 😀 😝 nebo obrácená u okna! Je to teda strašný chování k vlastnímu dítěti, je mi přitom tak nějak divně, jako bych jí nechtěla dát najíst 😖 😖 😅

prchalka
8. led 2010

Jo a spletla jsem se, ta holčička s tou špatnou placentou se narodila v termínu a měla 1,60 kg- to už je trochu k zamyšlení, že?? ☹

kytinka
autor
8. led 2010

no u nás je to podobné s tím jídlem: snídaně 150ml mléka někdy míň a k tomu půl krajíce s párkem nebo sýrem, buchta nebo smaženice apod... dopoledne má banán nebo nějaké ovoce, teď přes vánoce si zvykla na sladkosti tak jak chce mňam a není to k vydržení tak jí sypnu tak 5lentilek a vystačí si s tím celý den, před spaním má polévku po spaní kol 2hod. má oběd pak svačinu cca jogurt nebo ovoce a kolem páté šesté má večeři půl krajíce nebo rohlík taky něco podobného jak na snídani a těsně před spaním má mlíko tak 270ml a je spokojená 😀 občas mezitím jak někdo něco zobe tak zobe s ním ale raději to neděláme páč potom neví kdy se má zastavit a já mám chaoz v tom kdy jí dát večeři aby jí nebolelo bříško. Ráno jak vstane tak má krásné ploché bříško a odpoledne už má takový balon před sebou je to vážně srandovní už teď nosíme kalhoty vel.92 a má je tak tak.
Hold je ve znamení raka a ten to má částečně i v horoskopu a já jsem úplně stejná jako ona a proto se děsím aby nevypadala v budoucnu jako já, doufám, že po mě zdědila zájmy jako je turistika, běhání, plavání, kolo a že bude v pohybu 🙂 Já jsem si hodně s váhou v pubertě vytrpěla a to jsem měla jenom nadváhu tak snad jí naučím dobrému stravování

kytinka
autor
8. led 2010

no u nás Ela se narodila před termínem a měřila 48cm a váha 3480g takže taky cvalík 😀

anta
9. led 2010

Jé holky, už zase jí 😀 😀 😀
Prchalka

prchalka
9. led 2010

Tak mrkněte, dala jsem do alba pár fotek toho našeho pučmelouna 😀

prchalka
9. led 2010

anta: Nějak jsem nepochopila tvůj poslední příspěvek.. 😕 😕 😅

anta
10. led 2010

Jé Prchalka, on mě včera přepadl Honzík (synátor), tak jsem to nedopsala 😀 😀 😀 Jen jsem ti chtěla napsat, že taky mi to občas přijde jako když jsem lakomá, že se před malým schovávám s papáním 😀 😀 😀

kytinka
autor
10. led 2010

prchalka tak my takové faldíky sice nemáme, ale zato máme 2x větší bříško jsme jako děda s pivním pupkem 😀 . Počkejte na jaro a léto jak nám dají zabrat a vše vyběhají 😀

jitinka84
10. led 2010

Prchalka - vaše malá je jako náš šmudlík, taky má nožicky jako podstavečky, ale až budou lítat venku, tak se z toho vyběhají, jsou přece ještě malinký ( teda já v to pevně doufám, že to vyběhá )

jitinka84
10. led 2010

Taky jsem tam hodila malýho fotečku 😉

andulka4
10. led 2010

No tak náš jídelníček přes den....
Ráno, večer 250ml Sunaru.......v průběhu noci ještě tak 300ml
snídaně.....půl krajíce chleba a jogurt
dopoledne.....jablko
oběd....polévka-hustá zeleninová a normální druhé (od každého misku)
svačina.....mandarinka, rohlík se sýrem nebo šunkou
večeře....znovu miska polévky
no a do postýlky to mlíko

v 18m vážil 12,5kg a teď ve 2letech bude mít něco přes 14kg......je ale dost hubený (93cm)

beata.n
10. led 2010

Jitinka tak náš malej vypadá skoror jako ten váš,akorát máme oproti vám o dost větší ten pupík 😀

prchalka
10. led 2010

To jsou ale krásný puclíci 😀 Pak se vytáhnou a vyběhají to 😉

jitinka84
10. led 2010

Je to krásný, když jsou to baculky, já bych ty Domčovi faldíky sežrala ale pevně doufám, že se z toho vyhrabe až bude větší.
Beat to Domi má někdy taky pořádnej pupík jako pořádnej pivař 😅 😉

prchalka
11. led 2010

Mám vám jí vyfotit z boku?? 😀 😀 😀 Taky má pěknej lavórek..