Pořád chce jíst. Máte tip co s tím?

kytinka
5. led 2010

Ahoj holky, zkoušela jsem najít podobné téma, ale narážím jenom na problémy, že dítě nechce jíst. My máme opačný problém, má 18ti měsíční dcera by jedla pořád, jenom sníme snídani už by chtěla zase nějaké mńam mňam, někdy se krásně napije čaje a pořád nestačí, někdy vyleze na židli a začne vytahovat jablko, banán apod..., sní svačinu, polévku, pak jde spát a máme oběd, jím společně s ní, protože kdybychom jedly zvlášť tak by jedla se mnou i kdyby byla po jídle. Jak dorazí táta z práce samozřejmě musí jíst s ním i když je po svačině nebo po večeři, prostě stojí se lžící a zase je to mňam, mňam a když nedáme tak stojí a pláče a říká mňam mňam a jde si zase pro nějaké ovoce. I cukroví jsme museli o vánocích schovávat jelikož ho jedla v kuse a mezi tím si dala i oběd a snídani a všechno. Nevím jak jí to odnaučit, jak byla menší tak ještě nebyla tak chytrá a nevzala si sama rohlík, nebo ovoce nebo cukroví apod... ale teď už mluví a hodně věcí si umí sam vzít. Nemáte některá nějaký tip nebo zkušenost? Myslíte že jí to přejde?

vercak.
5. led 2010

kytinko - buď ráda, že má takovou chuť k jídlu. Pokud není tlustá a má váhu v pohodě, tak jí dopřej. Jé, co by za to jiné mamči daly 🙂 Já vím, že tě tím možná neuklidním, ale myslim si, že je to v pořádku. Chce zkoušet nové a nové chutě a když ti hezky baští ovoce a zeleninku, tak jí to dej 😉
Já jsem zase naopak ráda, když do malýho dostanu normální jídlo, on má nejradši mlíčko, ale je to i tím, že mu lezou zuby.

berenika39
5. led 2010

Taky si myslím že "zaplaťpánbůh", co by za to jiný dali... 😀 😀 . Ale taky mám doma mlsala (kterej nejí nic sladkýho, ale pusu nezavře 😀 ), jediný, co funguje je najít program mezi jídly. Prostě někam vypadnem, hrajem si, aby neměl možnost loudit. Jinak je to na tobě, určit hranice, že prostě není možný aby si kdykoliv vzal prcek cokoliv.
Snažím se, abychom jedli vždycky tak nějak ve stejný čas snídani, oběd,sváču, večeři. Mezitím má k dispozici "švédský stůl" 😀 😀 😀 , ovoce,zeleninu,křupky,sůšu..., dopoledne většinou nesvačí, protože vstává v půl devátý a obědvá ve dvanáct, tak nějak není kdy 😀 . Ale může si vzít, co má na stolečku.
Švagrová má kluka, kterej má děsnej exem, a hlásila mi, jak je to děsný, jak si bere čokoládu kdy chce. Tomu nerozumím.

rewq
5. led 2010

kytinka: využij toho, že papká ovoce a zeleninu a pěkně jí ty vitamínky servíruj! 😅 A jak píše vercak - pokud nemá náběh na to stát se kuličkou, tak je to dobrý. Děti mají období kdy jí, pak zase období, kdy nejí ... taky čekám, jestli se nám to někdy ustálí ...

kytinka
autor
5. led 2010

no doktorka říká, že je to pořádný kus ženské měříme cca 84cm a váží cca 12kg po svátcích. Mě příjde že je normální, ale vedle naších kamarádek a kamarádů je opravdu silnější, pořád doufám, že to na jaře vyběhá, je totiž hrozně akční a nezastaví se co je den dlouhý, pořád jenom řádí a mezi tím jí 😀 😀 . Možná to je tím, že má pevnou kostru, je taková spíše ubitá nebo jak to napsat. jinak mám foto v albu.

jak je se mnou tak je to v poho i u mé mamky dostane raději jablko než cukroví nebo čokoládu, ale u tchýně to je pravý opak klidně jí dá na lžičku nutelu a pak ještě třeba přes den tatranku apod... hold ona měla 2 kluky a ti byli jako komáři a nic nechtěli jíst tak teď si to asi vynahrazuje a jediné co řekne, je Elenko rychle papej nebo nás mamka zbije, no to mě vždycky unáší, ale naštěstí to není často.

víte já mám problém spíše v tom jak se na mě dívá a chce hami a pokňurkává a prosí, je prostě k sežrání a nedejte ji něco, tak už jí dávám hodně čaje a kakao a hlavně se snažím dát něco co moc neškodí ale už je chytrá a chce prostě "bobon" ale snad to teď nějak zvládneme.

Možná to bude jenom takové období a snad jí to přejde až bude starší 🙂 😉
děkuji

amira55
5. led 2010

náš malej od tý doby co komunikuje svou řečí furt křičí mham, mham, mham, ahmm a vždy když něco vidí musí dostat ochutnat 😀 taky nám dneska doktorka říkala že za poslední měsíc zmohutněl, ale tlustej není tak ať papá 😉

kytinka
autor
5. led 2010

no a hlavně nám každý říkal, jak zhubne až porostou zuby a jí to vůbec nevadilo snad jenom jeden den nebo dva co moc nejedla, ale potom jsem myslela že sní i mě 😀

kytinka
autor
5. led 2010

amira55 u nás je to samé jak vidí někoho mlasknout nebo jídlo tak už chce taky a hlavně jak jsme v obchodě tak to je mňam pořád dokud nedostane kousek rohlíku takže nakupuju v době svačinky

amira55
5. led 2010

no malý posledně v obchodě tak řval že jsem sestyděla🙂né že by brečel, ale dožadoval se svým hlasitým mham, mham ahmm jídlo až mě zalíhaly bubínky a lid se otáčeli
vlastně jeho první slovo bylo to jeho ham na chlapa na ulici kterej jedl buchtu-jsem nechápala 😀

kytinka
autor
5. led 2010

jo Elčí to samé, přesně jak píšeš, sahá na vitrínku s uzeninama a jenom se jí sbíhají sliny, vypadám jako bych dítěti nedala najíst tak týden 😀 . A jak jsme na narozeninách tak to chodí pořád kolem stolu a ujídá, to jí nezajímá vůbec nic jenom plný pokojíček hraček co mají domácí (ovšem jenom někteří)

amira55
5. led 2010

jsem se vklidu nenajedla ani nepamatuju a jogurt to nemám šanci to mu utíkám po celým bytě a stejně mě ho sní 😀

rewq
5. led 2010

promiň kytinka, ale tvůj poslední příspěvek mě celkem rozesmál 🙂 "Jak vidí někoho mlasknout ...." . Hezky jsi to popsala. Mě se 12 kilo nezdá na rok a půl nějak zvlášť moc. Naše malá má taky rok a půl a má 10,5 kg a stejně staré děti v okolí mají všichni kolem těch 11-12kg. Malá hodně přibrala přes léto a to i přesto, že jsme byly pořád venku na zahradě. Za tři měsíce kilo a půl. I doktorka koukala! Podle mě to bylo tím, že jsem ji přestala kojit a začala dávat Sunar. Asi jí to moje mléko už nestačilo a na Sunaru to dohnala. Teď vypije tak 450 ml denně.

kytinka
autor
5. led 2010

😀 😀 tak to mi silně něco připomíná 🙂 ale jogurt jí aspoň dám, horší je odhánět jí na návštěvě od chipsů apod.. neřestíí 😀

rewq
5. led 2010

Já myslím, že většina dětí se v obchodě dožaduje něčeho na zub. Ať jsou po svačině nebo ne. My taky jako první letíme k rohlíkům🙂 A když chodíme krmit kačeny na řeku, tak musím vždycky vzít rohlík i pro malou, nebo by těm kačenám ten starej chleba zbaštila! 😀

kytinka
autor
5. led 2010

To Elenka je na Sunaru od 6ti týdnů páč nic nepřibírala a pořád plakala a od té doby to jelo jako by měla strach že zase mlíka chybne, neuměla se zastavit a každý měsíc měla 1kg nahoře trochu se to přibrzdilo až začala chodit a běhat. Pořád si říkám,že to na jaře a v létě zase vyběhá tak uvidím.
Chtěla jsem vědět jestli v tom nejsem sama a jak to zvládají jiné maminky.

kytinka
autor
5. led 2010

😀 jé rewq mi něco připoměla s tím starým chlebem, tchání mají starý chléb v igelitové tašce u topení a Elenka tam na něj taky pořád chodí, jenom u toho řekne "ko ko" páč je to pro slepice ale stejně do něj leze a bere si ho a koštuje 😀

rewq
5. led 2010

kytinka: 😀 😀

amira55
5. led 2010

na druhou stranu mi příjde normální že děti chtějí poznávat různé potraviny- vždy´t od malička vidí že jíme něco jiného což jim asi nevysvětlíme a až povyrostou tak se jich dožadují-všech a stále 😀

kytinka
autor
5. led 2010

holky moc díky a já mizím do postele 🙂

prchalka
6. led 2010

kytinka: Mám doma to samé, je nám 15 měsíců a cca 13,5 kg. Je taková normální, není super tlustá, nikdy třeba neměla faldíky na rukách, jen stehýnka. Je spíš veliká skoro jako 2leté dítě. I když lezou zuby, jedla by pořád, hlavně, když vidí, že jí někdo jiný. Nemůžu si vzít žádné "svoje" jídlo, aniž bych neslyšela hurónské a hlasité "mňamíííííí" a že chce taky.
Snažím se jí dávat jen těch pár porcí denně a před ní se snažím nejíst, nechci jí přeplácávat. Samozřejmě dostane mimo třeba ovoce nebo křupíny, jen tak pro slinu 😉 No ale taky z toho jejího apetitu nejsem nadšená. Člověk jí ještě nemůže dát úplně všechno, co vidí a i když je po jídle a už nechce, tak za 5 minut ječí to svoje "mňamííííí" 😅 a je schopná se z toho rozbulet, jak kdyby jí člověk nedal týden najíst!

anta
6. led 2010

Jé holky, já mám doma to samý, nesmím si tzv. před ním cokoli vzít, panč to chce hned taky a je fakt, že mu vždy na ochutnání trochu uloupnu, je to občas ale naprd, panč si nesmím vzít věc, kterou on nesmí. Takže mám pocit, že máme doma takovou malou kyselinu sýrovou - sýry on totiž moc miluje 😀 😀 😀

jita127
6. led 2010

prchalka, anita - jako bych četlla jak je to u nás 😀 Ale myslím, že když nedáváte denně sladkosti, ale ovoce, zeleninku, sýry....tak je to v pohodě. U nás tomu nechtěně zavařila tchýně, která upekla na Mikuláše krásnou perníkovou chaloupku a Ela pořád stála u linky a natahovala se a volala pernik, pernik. já jsem ji většinou ošidila něčím jiným oblíbeným, ale manža ulomí kus chaloupky a už to pěkně spolu okusují 😠 Jinak to moc neřeším, jen nestačím dokupovat tvrdý sýr, ten nám úplně mizí před očima 😀 A váhu má taky kolem 12 kilo, co je myslím úúúplně v pohodě. Buďte holky rády, že nám děti rády jí, když vidím ty zoufalý kámošky nejedlíků, tak si říkám, ještě že tak!

prchalka
6. led 2010

kytinka: Malá je pěkná, žádnej buřtík 😉

Já doufám, že to vyběháme a že se vytáhne, já na tom byla jako malá určitě hůř! Přes měsíc už sama chodí, někdy lítá a nezvětšila jsem porce. Stačí, že stojím u linky a už jí slyším. Já bych jí i dala, co máme my, ale kdyby byl čas jídla a né chvíli po něm.. Je to pár dní, co ochutnala i syrečky a bylo to mňam, prostě jak je to k jídlu, honem s tím sem. Ale uspokojí jí i suchý chleba 😀 Já s ní jen snídám, jinak jím potají nebo vůbec.
Na návštěvách je to ale opravdu těžký, říkám všem, že přijdem, ale ať není nic na stole 😀 Pak si koledujem o vztekánky! Doma nemá v dosahu vůbec nic. Škoda, že nemáme více úložného prostoru u stropu 😀 😀
U tchánů by malou cpali párkama a masem (to je pro takový dítě opravdu asi nejlepší) 😠 i když ví, že si to nepřeju, ale stejně, když s ní budou sami jí to dají!!
A moje mamka jí potají dává kus sisinky nebo cukrovíčko nebo burizóny a po obědě za půl hodiny buchtu!! To jezdíme jen na návštěvy. A já se vždycky objevím ve chvíli, kdy to nejmíň čeká a slyším: "Je tu maminka, ale to nevadí"! Už teď jí tam na hraní vždycky vysype asi 10 sáčků bonbonů a ona si s tím hraje celou dobu!
Zakazovat nepomáhá, zlobit se nepomáhá, jsem za hysterku, co je moc úzkostlivá a nechce děcku všechno dovolit 😖

berenika39
6. led 2010

No na těch návštěvách to řešíme tak, to je docela problém, o Vánocích všude na stole všeho plno, Peta si chtěl unípávat šunku z obloženejch chlebíčků....vyřešila jsem to tak, že jsem poprosila, aby mu na tácek dali jeho dobroty, od všeho kousek - šunku, sýry,sušenky, okurky, dala jssem mu to, řekla že to je jeho a byl pyšnej a nesomroval. Hlídal si to teda, aby mu do toho někdo náhodou nesáhnul, ale zabralo 😉 😉 😉

anta
6. led 2010

Já vesměs před Honzíkem jím zeleninu, papričky, okurky, mrkvičku a tak. No a on chce hned taky, ale musím také přiznati, že ani párek není u nás jaksi výjimkou 😅 😅

anta
6. led 2010

Honzík váží kousek přes 12 kg, není tlustý, je takovej pěknej bych řekla. 😀 Taky dost vyběhá, takže se jeho váha v poslední době moc neliší 😉 Je dobré, že papá, jsem taky ráda, protože řešit, proč nechce jíst, to neeeee, jako bych těch ostatních starostí nebylo dost, že? 😉

berenika39
6. led 2010

párek jen tak do ruky je samozřejmě ta největší odměna 😀 😀 . Už to taky pochopil....snažím se taky, nejí to denně, ani mu ho nedávám jako jídlo, ale prostě když táta má párky, škemrá, tak dostane jeden kuřecí a tváří se děsně důležitě.

syraell
7. led 2010

U nás je to podobný - 4 knedlíky k obědu nejsou vyjímka. To moje dítko jí porce jako dospělej chlap 🙂 Naštěstí má tuhle žravou jenom kolem poledne a odpoledne a k večeři už spíš jenom zobe...Stejně mám ale obyvy. Je to děsnej sprinter, takže toho určitě většinu spálí, ale i tak...

beata.n
7. led 2010

jééé konečně někdo,kdo má stejný problém jako my.malej se narodil s váhou 4250g v roce měl něco málo přes 13kg,kojila jsem do 10.měsíců,pak se odstavil sám.ale od doby co normálně jí nám doma nastal horor!! 😔 nemůžeme jíst před ním,jinak řve že chce taky,tak se snažíme jíst,když jí i on,ale né vždy to jde.nesmí nikde ležet jídlo,jinak ho on sní.když sme někde na návštěvě,tak je schopný všechno sníst i ostatním dětem.navíc néme kompikace,takže má dietu,všeho má poloviční porce a evidentně je mu to málo.zvláštní je,že od narození až do září příbíral pravidelně 1 kilo měsíčně a upozornuju,že jí opravdu zdravě.ted se váha naštěstí zastavila ale i tak má 14 kg.má hodně velký bříško,když sme byli na ultr.ledvin tak dr říkal,že má opravdu veliký žaludek.nevíte někdo co se s tím dá dělat???ale v jeho věku asi nic ☹

prchalka
7. led 2010

beata.n: No když jí zdravě, víc už s tím asi nenaděláš.. My máme v 15m taky skoro 14 kg, ale podle mě je normální. Jen v poradně vždycky řekly: "Je to kus ženský"! A jak teda jíte? U nás je to:
2x mlíko (ráno a na noc), ale jen 180 a 210
snídaně: pečivo s něčím, chleba, rohlík, loupáček nebo nebo ovocnou kaši
oběd: zeleninový mišmaš
odpol: jogurt (tomu moc nedá) nebo přesnídávka
navečer: kousek chleba, koláče a né moc, aby mi vypila mlíko na noc
Mezitím dostane nějaký ovoce nebo křupku no a to je vše. Jiný děti jedí větší porce neco celý den něco a nejsou tak narostlý, tak nevím... 😅

jitinka84
7. led 2010

Je to příjemné číst, že je to v jiných rodinách podobné.
Náš malej se narodil s váhou 4100 do půl roku jsem plně kojila paní dr říkala, že je to kus chlapa, byl vždycky takovej oplácanej.
Jak vidí někoho jíst, tak musí mít něco taky, ale většinou ho uspokojím jenom rohlíkem nebo chlebem, snažím se vyhýbat sladkostem, ale když si přes den loutá mandarinku nebo hrušku, tak si myslím, že to není zas tak hrozný.
Máme kolem 13kg, ale je hrozně aktivní takže v létě až bude lítat venku se to určitě zastaví a nebude z nás hrošík 😉