Pořád pláče, nespí. Máte zkušenost?

elzik
23. lis 2009

☹ Dobrý den maminky,
snad mi některá poradíte. Mám 6týdenního chlapečka a dvouletou cácorku. Po návratu z porodnice byl Šimonek pohodové miminko, spinkal, papal, koukal 🙂 Poslední týden nevím, co se děje. Pořád pláče. V noci spí jakž takž pěkně, ale přes den je to děs. Jakmile je vzhůru pláče až křičí, když ho vezmu na ruce a uklidním ho, je to chviličku v pohodě. Většinou na rukou dřív nebo později usne, ale jakmile ho uloží do postýlky začne vše na novo. Během 15 minut šílený pláč a opět stejná scénář. I když je nakrmený, vyprděný, pláče. Neexistuje, že by byl bdělý a třeba koukal. Nevadí mi ho nosit, vím, že miminka potřebuji blízkost maminky. Spíše mě deptá to, že nedokáže zaspat a přitom tak malé miminka spánek potřebují. Ze začátku to bylo v pohodě, spinkal v kuse třeba i dvě hodinky. Poslední dobou je to strašné. Určitě je tak mrzutý i proto, že je unavený, ale já nevím, co dělat. Nejspíš to zní trošku zmateně, ale snad mi některá maminka poradí anebo alespoň přispěje svými zkušenostmi. Moc děkuji.

momin
23. lis 2009

Zdravim,my sme to meli s Danielkem taky tak..proste mi plakal unavou protoze nemohl spinkat.. ja sem to teda pripisovala 3mesicnim kolikam.. A asi to bylo opravdu ono protoze uderem 3 mesicui sme meli klid... Vecer vzdycky plakal nejvice. A jestli za cely den pul hodinky neplakal kdyz byl vzhuru tak to je moc..... To je rada co.... 😎 Opravdu nevim co poradit..snad jenom vydrzet...

pikusa
23. lis 2009

A co třeba šátek či nějaké nosítko???v tom se dětem většinou líbí a jsou u maminky 🙂

eeefffaaa
23. lis 2009

my jsme meli neco podobneho a bylo to tim ze mel maly hlad,moje mliko z obou prsou uz pro nej bylo malo..taky jsem nevedela co s nim je a porad ho nosila,tisila a pak jsem mu udelala prikrm a byl klid a spal jako nevinatko...treba je to tim,nas to potkalo v necelych trech mesicich...

martulikk
23. lis 2009

Ahoj, prošla jsem si tím samým, je to děs... I když byla malá napapaná, přebalená, vyprděná, odříhnutá a já nevím co ještě, tak prostě nespinkala... byla jsem z toho hodně vyčerpaná... v noci se co chvíli budila a přes den se spánek také nekonal, max. po 10-ti minutách. Zítra mímě budou 4 měsíce a už je to lepší, i když to není žádný zázrak. Můžu doporučit nějaké nosítko nebo chodit na procházky s kočárkem. No a přeju hodně sil! Jednou to přejít musí, uvidíš 😉

joplin
23. lis 2009

Ahoj elzik,

taky jsme to měli, u nás to bylo právě těmi "prdíky", nejdřív jenom navečer a pak už celý den.....spinkala třeba jen 15-20 min. a nanovo....ale přesně jak píše momin, skončilo to ve třech měsících......
Zkus ho nějak napolohovat, u nás tenkrát pomáhalo dát malou na bříško - ulevilo se jí.....a usnula...jen pak bylo těžké ji dát zpět na záda aby se nevzbudila........ono se říká, že miminka jsou prostě do 3 měsíců taková "dráždivá"...nevím co poradit, neboj, ono se to opravdu zlepší......
Na tento článek jsem natrefila, když jsem tenkrát taky pátrala, co dělat......klikni:
http://www.babyweb.cz/Clanky/a468-Plac-a-uklidn...

anicka164
23. lis 2009

Zní to ohraně, ale nemá náhodou růstový spurt? V 6 týdnech se občas objevuje... Zas to samo zmizí, nezbývá, než to vydržet. Ale je to únavný, taky to známe.
Držím palce, ať je brzo líp!

vercace
23. lis 2009

Ahoj elzik,
Mám 8týdenního kloučka. A také jsme toto ještě minulý týden zažívali. Malý měl hladík. I když jsem si myslela jak je vydatně nabaštěn /z obou prsou/, nebyl. A to i přesto, že dle Dr. dobře prospíváme. Máme z DM drogerie nahřívací pytlík s třešňovými peckami, na každé kojení ho nahřeji, přiložím na prsa a ponechám ho tam do konce. Malej baští jak o závod a pak je klídek. Dokonce i za poslední dny pěkně spinká přes den, což tak od 4 týdne nebylo. Už jsem s manželem nevěděli kudy kam. Držím palce.

marecek4
24. lis 2009

elzik-holky píšou že měli hlad,Mareček zas vyžadoval pozornost a společnost,nosítko odmítal tak jsem ho šupla do lehátka a vařili jsme spolu,hezky na mě koukal a já mu vykládala jak krájím cibuli,nebo jsme v koupelně vytahovali prádlo a na dvoře ho věšěli,teď už se chviličku zabaví hračkama,ale na očích mě musí mít pořád

elzik
autor
24. lis 2009

Ahoj holky, děkuji za podporu. Včera křík a pláč vygradoval do takové míry, že malý křikem modral a dávil se. Nepomáhalo nošení, konejšení a u prsa se vždy přisál, začal pít a po chviličce se s hrozným křikem odtáhl a zase plakal. Byla jsem zoufalá já i manžel. Zrovna u nás byla moje maminka a ta říkala, že to vypadá, jako by měl hlad (i přesto že byl nakojený), tak jsem sáhla po sunaru (udělala jsem mu 30ml na zkoušku), ihned to vypil, nakonec ještě dalších 30ml a byl klid. Najednou přestal plakal, začal se smát a spokojeně vrnět. Za chviličku spinkal. Vím, že to není asi nejlepší řešení, ale já už byla zoufalá. Takový pláč svého miláčka mě totálně deptal. V noci krásně pil mlíčko z prsou, které se mi mezitím stačily pořádně nalít. Ráno dostal opět sunar a teď spokojeně kouká z lehátka. Nejspíš se mi nestačí prsa tak rychle nalévat, nebo nevím, kde je problém. Ale každopádně doufám, že kojit nadále budeme a snad se vše upraví a my budeme moci sunar zase vynechat. 🙂

martulikk
24. lis 2009

Ještě mě napadá, že v kolem 6.týdne přichází druhý spurtík. Miminka potřebují častěji pít, tvorba mlíčka se přizpůsobí, ale pár dní to samozřejmě trvá. U nás znatelný spurtík přišel kolem třetího měsíce, taky jsem si myslela, že mi nestačí MM, ale nakonec se to upravilo a prsa se mi zase nalévaly až až... Hlavně nepřestaň kojit, mělo by se to upravit.

spimira
24. lis 2009

to elzik :
my te´d zažíváme něco obdobného co ty. Já ale plně nekojím, jen částečně.Malý už je takhle nezvózní 3 den.Dnes už mi odmítal pít úplně z prsu, musela jsem dát je UM.Jinak vždy nakojím a pak přikrmuji ještě UM protože se narodil už velký a měla jsem málo mlíčka. Taky byl doposud hodný a najednou je jak vyměněný, myslím že holky mají pravdu jde asi fakt o ten růstový spurt. Dnes v noci jsem mu musela dávat větší dávku mléka než obvykle, tak se to snad upraví po pár dnech a budeme mít zase hodné mimča 😉 .
Přeji pevné nervy 😉 .

beranek
24. lis 2009

Ahoj,
my prožíváme to stejné, bohužel 😒 Většinou křik večer nebo i během dne. Hlad nemá, Nutrilon i flašku odmítá, stéjně jako dudlík. Nosím a nosím, včera jsme zkusili použít autosedačku a tam syn spal 2 hod, jinak spí několik minut, nebo půl hodiny. Objednala jsem vibrační lehátko, tak uvidíme. Jinak v Manduce se mu zatím nelíbí. V kočárku spí hezky, ale musí jet, ve stojícím se probouzí......no největší problém vidím v tom, že se musím starat o starší dítě, které tímto způsobem musíme trochu "šidit", a to mi vadí hodně, byla zvyklá na každodenní aktivitu...

holis84
24. lis 2009

holky u nas tohle bylo mezi 2 a 3 tydnem, prisli jsme na to ze mela Kika hlad, kojila jsem z obou prsu a na noc ji davala UM, a to delame do ted, porad kojim pres den dokonce uz jen z jendoho prsu, vecer z obou plus 90ml UM a mala je spokojena a ja taky, preji pevne nervy, mimusko to urcite prejde, ja na to byla sama, drahy byl v praci ale zvladli jsme to.

hodne stesti

magi.b
29. lis 2009

Ahoj,
my máme 3týdenního kloučka, který nám pláče celé dny i noci, spí málo. Máme samozřejmě prdíky, ale jinak je dle dr. vše ok, pěkně jí a přibírá. Už jsem zoufalá z toho, že s ním nemůžu ani nic cvičit, hrát si nebo jen trávit čas s ním v klidu, protože veškerý jeho bdělý čas věnujeme jeho uklidňování....uspáváme ho hodiny na rukou nebo skákáním na balónu. Jen doufám, že brzy skončí, protože mě to dovádí k šílenství.
Tak jsem si vám alespoň postěžovala, vím, že každá rada je v tomto případě drahá 😉

momin
29. lis 2009

magi.b. urcite by to melo skoncit nekdy.. nelpozdeji kolem toho 3 mesice.... 😒

smardik
29. lis 2009

magi.b náš Tomášek byl to samé, jen brečel a brečel a jediné co pomáhalo bylo ježdění v kočárku a prso (tam usnul a spal dokud prso nevypadlo nebo jsem mu ho nevzala) takže jsme byli denně venku 5-6hodinek a v noci spal se mnou v posteli -prso k dispozici at spí a odpočnu si. Vím že to dobré nebylo ale bylo to jediné jak jsme si mohli odpočnout, čekáme druhé a doufám že to bude lepší

elzik
autor
29. lis 2009

magi.b - my jsme si něco podobného prošli s dcerkou a můžu říct, že chvilkami jsem byla na pokraji zhroucení. Naštěstí mi v té době strašně moc pomáhala maminka, která u nás "dočasně bydlela". Dcerka křičela i 4 hodiny v kuse, usínala nad ránem a přes den nespala skoro vůbec. Jen křičela a křičela. Já jsem celé dny nedělala nic jiného než ji nosila ve vaku a poskakovala na míči. U nás kočárek nefungoval vůbec, tam také křičela. Velká úleva nastala okolo 2 měsíce, kdy jsme začali docházet na plavání a pravidelně plavali i doma ve vaně. Ta voda a ten pohyb v ní, byl suprovský a malé vždy strašně pomohl. A jak píče smardik, potom kolem toho 3 měsíce začali problémy pomaličku mizet. Tak držím palečky a ať je to trápení brzy za vámi.

magi.b
2. pro 2009

Děkuju moc za rady. Povzbudí i to, že nejsem sama, ale že tohle řeší spousta maminek. Zkusíme to plavání i procházky, jen je nešťastné to, že bude zima a tak venku nebudeme trávit hodiny...ale to plavání zkusíme, jen co budeme trošku větší! Tak nezbývá než se vyzbrojit trpělivostí a počkat. Přeju krásný advent!

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
klara.t
3. dub 2010

mě taky pořád plakala a kroutila se. myslela jsem, že to jsou prdíky. Jenže to byl hlad a já to nepoznala. Snažila jsem se dodržovat rady typu "nekojte dřív než za 2 hod" atd. výsledkem bylo to, že přibrala jen 150g za měsíc. takže neprospívala. jen plakala hlady. ted kojím na požádání a mám konečně spokojené miminko. první na co maminky myslí při pláči je kolika, ale prý by se mělo nejdřív nabídnout prso. pokud dítě bude pít, takje to hlad. pokud nebude, tak je problém jinde...třeba ty prdíky.

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
klara.t
3. dub 2010

tak zkus probiotické kapky na prdíky. dost si to lidi chválí

holis84
5. dub 2010

holky ty probioticke kapicky jsou k nicemu, nebo aspon u nas nepomohlo nic, rvala a rvala 😔 do 3 mesice, od te doby je to zlaticko, takze pevne nervy a balon na kterym miminko houpete a bude lip 😉

kvetinka7
5. dub 2010

Pajculo, my to meli podobne, nezbyva nez cekat a cekat,az ji dozraje travici system a ona sama se zacne hybat a nauci se prdiky vypuzovat, ty to muzes leda podporit cvicenim,pokladanim na brisko, probiotickyma kapkama a hlidanim se,co jis.. 😒

veruru
28. srp 2012

Ahoj holky🙂
máme to samé, náš den se skládá z kojení a utěšování skákáním na míči ve vaku..už jsem z toho dost šílená, protože jen a jen uklidnuji a uklinduji, pak nakojím, chvíli si hraje, pak přebalím a zase křik a nové uklidnování, skákání na míči ve vaku a tak celý den..☹..kočárek nefunguje, nesmíme ji nikam odložit a do šátku s emi špatně dává, jak křičí..je ji 6 týdnů a nosítko ještě nechci zkoušet, radí ho všichni až tak od 3.měsíce..už mě tak bolí záda...holky, že to přejde a bude v pohodě, vidte?hlad to asi nebude, přibírá i 300g týdně, kaká i prdí sama..nikam se s ní nedostanu, protože kdybych ji musela někde přebalit, byl by to zase hrozný křik a pláč...jak jste ty první 3 měsíce trávily?..díky moc, Verča

citun
28. srp 2012

Tak náš Matýsek první tři měsíce nedělal nic jiného,než jen řval,kojil se a nosil se!Hodně mi doporučovali šátek a moc jsem litovala ,že jsem si ho hned nepořídila.Kočárek jsme měli na parádu,když jsme vyjeli tak za chvilku řev.Nakonec nám pomohla,na doporučení lékařky,thajská masáž chodidel pro kojence.Doporučuji,ale jen od zkušeného fyzioterapeuta. 🙂
Užívejte si miminka,vím,že je to někdy hooodně těžké!Najednou pak vyroste a budete jen koukat jak to uteklo! 🙂 🙂 🙂

anetta2016
1. říj 2016

Jé mám pravý opak jako miminko byla zlatá a čo na pět měsíců nechce spát ani jako dokáže plakat i hodinu vždy ji vezmu uklidním ale zase pláč a nemohuze nic 😢

januliiik86
6. říj 2016

Holky,pomoc.Maly ma 12 dni.Strasne trpi na koliky.Cely den jen place,mezitim ho nakojim a jinak je porad na rukách.V noci jakž takž spi,ale pres den max.pul hodiny.Zkousime cvicit,masirovat nahrivat,davame espumisan,p rebiotika od biopronu,ja piju fenykl.caj,v jidle se hlidam...nic nepomáhá,jsem z toho uz zoufalá.Co delam spatne?

bachovy_esence_poradna
6. říj 2016

@januliiik86 někdy člověk nedělá špatně nic, z toho co píšete se zdá že děláte co můžete...

ještě bych dodala - nošení v poloze např. na tygříka... nebo některých dětem naopak vyhovuje nošení v šátku 😉

skvělý je koupací kyblík (stačí použitý, je to tak na půl roku), protože kombinace teplé vody a té polohy je výborná

na celkové zklidnění, vyžadování pozornosti, ale i na koliky a lepší trávení je pak možné namíchat na míru Bachovy esence 😉 mohou je užívat už novorozeňátka a umí celkově zklidnit a zlepšit spaní i trávení přes celkovou harmonizaci... (více najdete na mém blogu)

tahejhula
6. říj 2016

@januliiik86 Pozor, nekterym detem fenykl zazivaci potize naopak vyrazne zhorsuje.