Poraďte druhé holčičí jméno k Valentýnce

javurkka
11. čer 2011

Ahoj holky,čekáme druhé miminko a opět holčičku.Moc jsem si přála chlapečka,ale je to druhá holčička a vůbec nevím jméno a nemůžeme se s manželem domluvit co dát aby se to ladilo k první dcerce,která se jmenuje Valentýnka.Mě nic nenapadá,na chlapečka bych věděla ale u další holčičky nevím.Nechce se mi dát typicky české k Valentýnce ale ne zase nějaké "šílené" Margarita,Berenika atd... Děkuji za tipy.

camelinka
11. čer 2011

me by se k Valentynce libila nejvic asi Amalie - Amálka 🙂

janca_dobi
11. čer 2011

Viktorie? 🙂

javurkka
autor
11. čer 2011

Děkuji za tipy.Myslela jsem na Viktorii,ale byla by to Viktorie Ondrová,tam mám obavy,aby to neznělo moc tvredě...Amálka,príma,to se mi líbí.To by šlo🙂.

kaliska
11. čer 2011

Mě napadla Leontýnka 😀 😀 😀

camelinka
11. čer 2011

@kaliska ta me prvne napadla taky, ale to mi pripada jak Elca a Nelca z reklamy 😀 😀 😀

natalie77
11. čer 2011

Valerie? To se líbilo mě 😉
Valentýna a Valerie?

marda
11. čer 2011

natalie

kathule
11. čer 2011

Mě taky Leontýnka nebo Magdalenka 🙂

mami29
11. čer 2011

Co Kristynka 😉

crca
11. čer 2011

Kamarádka má teda jako druhou dceru taky Valentýnku a první je Vaneska 😉 ,ale ta Leontýnka mě napadla hned taky 😀 a je to hezké jméno 😵

kach82
11. čer 2011

Já jsem taky pro Leontýnku. Máme jí doma a já doufám, že manžela přemluvím, aby případná druhá holčička byla právě Valentýnka. 🙂

kaleilah
11. čer 2011

leontýnka... 😀 a co Adriana? Adrísku máme doma a jsme s Riankou spokojený 🙂 a až tak obyčejně to nezní. MNě se zase hrozně líbí Mariana, ale Adriana a Mariana je stejný jako Valentýna Leontýna... ty stejný koncovky jsou blbý

kach82
11. čer 2011

@kaleilah stejný koncovky nejsou blbý, záleží na vkusu každého. Někdo to považuje za blbé a někomu se to tak líbí. 🙂

benjik
11. čer 2011

Sofie,Emma, Já mám kočku co se jmenuje Valentýna Elisabeth 😀

kaliska
11. čer 2011

@kach82 taky si myslím,že stejné koncovky nejsou blbé 😉 holčičky by měly podobná jména,to se mi líbí...my máme Anita a Timea... a kluci jsou Richard a Alexandr...prostě jména k sobě sedící jak p*del na hrnec 😉 😀

bielanevesta
11. čer 2011

Valerie 🙂

sarlotta
11. čer 2011

Valentýnka a Jasmínka 😉

Adélka
Olivie

javurkka
autor
11. čer 2011

Jéje moc děkuji všem za tipy-je to milé.Budu ted pěkně přemýšlet.
Líbí se mi z vašich Sofie,Jasmínka,Leontýnka a valentýnka nevím..hezké ale už jsem se setkala že na Váju volají Týno a Valentýnka a Leontýnka,aby se to nepletlo.U valerie je to zase Valča a valča.Ach jo já už musím něco vybrat,už mě to stresuje,že miminko nemá jméno a jsem v sedmém měsíci.Měl to být Adámek🙂.Ale i tak se hrozně na malou těším,i když je ti znova holčička.

iluss
11. čer 2011

Mě se strašně moc líbí jméno Elen, pokud budu mít druhou holčičku (což bych si strašně moc přála), tak to bude právě Elen (Elenka, Eli) 🙂

kach82
11. čer 2011

@javurkka my hned na začátku všem řekli, že Týnu nechceme, že malé budeme říkat Leuška a všichni to respektují. Takže já bych chtěla Leušku a Valušku. 🙂

benjik
11. čer 2011

@javurkka ta Jasmína by byl dobrý nápad,není to nijak časté stejně jak Valentýna,dá se to zkrátit na Jas a u obou jmen je bezproblémové užití i v cizině.

simicak
11. čer 2011

@javurkka ja mam Veronicu a Victorii 😉

iluss
11. čer 2011

@simicak máš opravdu nádherná jména holčiček! 🙂 Krásně to ladí i s těmi druhými jmény.

kalo
12. čer 2011

Valentýna a Justýna

pajula
12. čer 2011

Valentýna a Liliana 🙂

evaje
12. čer 2011

mě by se k Valentýnce líbyla ta Leontýnka, ale Jasmínka nebo Kristýnka je taky fajn. Mě vůbec nevadí stejné koncovky, Mám Matyáše a Mikoláše a jde jen o to, jak jim budete říkat doma. No a když budeš chtít zavolat obě, zavoláš Týno a máš to při jednom. 😀 Paráda, já bych do toho šla.Kolikrát jsou v rodině i 3 lidé jednoho jména a vůůůbec to nevadí.Komu není jasné o kom je řeč, tak si to ujasní a zeptá. Myslím tím, když se syn jmenuje po otci a dědovi a tp.

marinka
12. čer 2011

My máme Leontýnku, ale k Valentýnce bych ji asi nedala, tak možná pro dvojčátka 😉 Mně se z těch nápadů, co tu padly, líbí nejvíc k Valentýnce Natálie a Amálie 🙂 I ta Liliana není špatná, nebo Julie..

zuzau2
12. čer 2011

Ahojky, já bych také nedávala moc podobná jména nebo ta která podobně znějí. Já mám dvojčátka, Ema byla jasná od začátku a manžel chtěl druhé jméno Ellu, tak jsem mu říkala, že až budeme na jednu volat, přiběhne i druhá, nebudou rozumět, kterou vlastně oslovujeme.
Nevím co poradit, protože sama jsem nevěděla, ale mně osobně se moc líbí Stella 🙂

marinka
12. čer 2011

@zuzau2 A dali jste tu Ellu nakonec? 😉

zuzau2
12. čer 2011

@marinka nééé, dali jsme Annu 🙂