Poraďte jak na ročního vzteklouna. Jak mám reagovat?

nikka.vo
8. čer 2008

Ahoj,

začínám být trochu bezradná 😔 a potřebuju poradit. Synovi je rok a během asi 14 dní se změnil k nepoznání. Z dřív klidného a pohodového chlapečka (každý to i říkal) je z něj rapl uvztekanej...jakmile se mu něco nedaří, zakážeme mu něco apod,tak se začne neskutečně vzekat, někdy z toho řevu ztratí dech a co hlavně - mlátí kolem sebe rukama, šponuje se, utíká vzteky. Když jsem poblíž já, tak mlátí do mě. Když poblíž nejsem, tak mlátí do země, do čehokoliv poblíž.

A teď mi, prosím, poraďte: Jak mám reagovat? Nijak? Mám odejít? Nebo mu mám dát na holou a doufat, že už to neudělá, nebo si to rozmyslí? Teda je mi jasný, že vztekat se bude pořád, ale alespoň ať do mě nebije! ☹ Každý radí něco jiného a já vážně nevim co dělat.Moje máma mi řekla, že to si nemůže dovolit, ale to ho mám umlátit? 😔

Našla jsem si tu téma, ale týkalo se to 14 měcíčního dítěte a myslim si, že se nedá vychovávat stejně jako roční. Roční dítě nepochopí, když ho odnesu za trest do jiné místnosti, nebo ano?

Já pořád přemýšlím co jsem třeba udělala špatně, že jsem měla zbrojit proti tomuhle chování hned na začátku. Vážně bych řekla že se to jen a jen stupňuje. ¨
Dneska jsme byli v nákupním centru, šli jsme kolem těch autíček, které po vhození mincí hrajou a blikaj a dítě v něm sedí. Posadili jsme tam Dominika, jen tak, bez mince, bavilo ho to, ale až tak, že když jsme ho čapli a odešli od toho, tak dostal zase neskutečný záchvat breku! Ale takový, že na nohou se neudržel. Přítel ho vzal na ramena na koně a on nám řval ještě asi 15 minut. Ale už to byl klasický pláč dítěte, co si chce něco vyřvat! Tak dlouho mu pláč předtím nikdy nevydržel. Třeba chvilku přestal, pak jsme prošli zase kolem nějakého autíčka a on zase začal 😕 😅

Až teď po roce začínám cítit únavu, teď teprve začíná kolotoč nervů mi přijde - a to výchova! Odjakživa jsem se strašně bála, abych neměla doma rozmazlenýho spratečka, nebo vzteklouna. Vim že tohle dělá každé dítě, ale určitě je dobré ho nějak krotit. JAK? 😕 😅

Omlouvám se za tu délku 😲 😅

sylvar
8. čer 2008

nikka, no malá se tomu stejně směje, spíš to bere jako zábavu, že ji uvztekanou šoupnu do postýlky,ale sklidní se, to je hlavní, a v poho do ní chodí spát dopo, odpo, večer...
jani, to je bomba, v 15 letech zaracha 😀

sylvar
8. čer 2008

nikka, a on tě v 18 udá, žes ho střískala 😅
pap, jo jo, musej se naučit pracovat s emocema,ale jak to teď vysvětlit 😅 kolikrát se už třepu,jak jsem z ní vytočená, to mác co dělat asi sama se sebou, natož s ní o tom v tu chvíli mluvit, když sebou mlátí o zem 😒 😒 😒

papaya
8. čer 2008

Nikouši a co ho pevně obejmout? A si nemysli,já se taky vzmůžu někdy jen na prázný výkřik Hugo!
Jani 😀

janinac
8. čer 2008

Pájo a jak ty s ním komunikuješ??? Já si s ním povídám...když si hrajeme, když vaříme...když jdeme ven, ukazuju mu všechno, vysvětluju mu všechno....ale stejně na tytyty, to nesmíš, to bolí atd...se začne smát 😠

janinac
8. čer 2008

My jsme třeba zjistili, že jsme dělali chybu v oslovení: občas mu totiž řikáme Adine a nemyslíme to nějak špatně...a pak používáme Adí NE...a ono to zní stejně a pak asi nevěděl co se děje 😖

nikka.vo
autor
8. čer 2008

Pájo, no obejmout ho můžu zkusit, ale věř, že je to nebezpečný. Já vteklá jak pes, že můj syn je vzeklej jak prdel 😀 a moje ruce mohou být v tu chvíli vyvynout nebezpečné sevření 😅 To kecám, ale myslim, že na 99% to nezabere a přinejmenším třeba začne kousat. Se mi zahryzne do krku a zabim ho 😅

nikka.vo
autor
8. čer 2008

Jani, s tím oslovnením to je blbé no 😖

papaya
8. čer 2008

No normálně s ním mluvím,akorát když něco chce,hned si musím sama vyhodnotit,jestli chci aby to dělat nebo ne (jestli může,jestli to nebude průser a tak). Když mu to dovolím,musím mu to dovolit vždycky a musí mu to dovolit i táta,to je jasný. Když mu to nedovolím,musím na tom trvat a opakovat to třeba tisíckrát (někdy to zkusí znovu,jestli se třeba něco nezměnilo 😀 ). Nedovolím mu věci jen aby byl klid,jsou tady určité hranice a tak to v životě chodí. Někdy mu to vysvětluju,někdy ne,to záleží jak jsem na tom s nervama já 😅 Sem taky jenom člověk a někdy ho mám taky chuť vrátit 😅
Jediný,kde vládne anarchie, jsou moje brýle. Krade mi je pořád a taky se u toho směje.
A mluvím na něj úplně normálně,jen se třeba vyjádřím v tom smyslu,že ho chápu (ono hodně pomůže,když si člověk představí jak by mu bylo na jeho místě,já bych taky byla nasraná 😎 )
A to ne a nesmíš nepoužívám zase tak často,ono to pak trochu vyčpí,jestli mi rozumíte

papaya
8. čer 2008

Nikouši tak se nejdřív nasoukat do neoprenu 😀 Ale věř mi,že tě chápu,mě taky někdy pěkně pění krev,že jsem až nepříčetná a to radši nedělám nic,neb za sebe neručím 😔

nikka.vo
autor
8. čer 2008

Pájouši... tvoje metody se mi líbí. Dělám to podobně a hlavně si taky stojim za svým. Jenže pak nastane situace jako včera, kdy schválně schazoval Domís balon z lavičky a máma ho chytala. Dominik se tomu strašně smál. Pak přijde domu, vezme třeba ovladačku, taky s ní mrskne a ejhle najednou to nesmí dělat 😖 Sice tamto byla hračka, ale stejně to nepochopí 😕

alcatko.j
8. čer 2008

Cest holky 😀
jeste nez se rozkecam, Veru, ja dnes nemuzu, jsem u nasicha segra me zachvilku vyzene... 😔

Ja s Nelouskem taky dost mluvim, nevim teda jestli jako Pap s Hugousem, ale mluvim, my dve si reknem vsecko proste 😅 Ja teda mam asi stesti na vcelku poslusnou holcicku, ale nebylo to tak od zacatku, mela tendence vyrust ve fracka a jeji zacatky byly takove, ze jsem se jako fakt musela hodne ovladnout, abych s ni nejebla na zem 😅 😔 Nebudu tu popisovat jeji zachvaty, navic jsou tu vsechny jejim podobne uz vypsane, ale ja jsem zacala delat to, ze jakmile prisel zachvat(chtela neco, co nedostala, chtela nekam, kam nemohla atd)tak ja jsem ji klidnym hlasem, ale pevnym a prisnym rekla, at me nesere a taky jsem se velice zklamane zatvarila 😅 Ne doslova, samo, ze opisem a slovy pro batole 😅 a ze stejne neustoupim..a to i vanku, mezi lidma, jeden obr zachvat jsme meli v nakupnim centru 😔 a nevsimala jsem si ji..ne uplne, spis jako, aby ona si myslela, ze na ni seru, periferne jsem mela oci na stopkach samo 😀 V tom nakupnim centru jsem se vybodla na lidi kolem a na Jirina(on je cita, byl na vyvrat) zakazala jsem mu jakoukoliv aktivitu a byla jsem opravdu neoblomna, jsem si rekla, ze jednou to vsichni kolem vydrzi a ja ty lidi uz nikdy neuvidim...Holky, vazne to zabralo..v soucasne dobe je to u nas tak, ze opravdu v 99 % zabere prisny pohled, nebo ten znechuceny, zklamany 😅 duraznym hlasem reknu :" NELO, nech toho, nelo nervi, nelo nech to atd tad" a je klid, ona teda naspuli rtyky a dlouze vzdychne, co to ma kurnik sopa za zivot semnou a je nasrana, ael poslechne...Nekdy jeste prijde a ma pocit, ze se opravdu chova jak krava, tak se chce usmirit a chce se libat 😀

Kazdopadne , ja si myslim, ze to proste prejde, kazdy decko prece zkousi, driv nebo pozdeji, snad neni decko, ktery by nebylo na nasrani a na zabiti a zpusobny a hodny, nebo je? 😅

alcatko.j
8. čer 2008

Jo a v tom nakupnim centru rvala, az se poblila 😀

alcatko.j
8. čer 2008

A jeste teda hodne ja vysvetluju, jako proc to a to nesmi...pripadne ukazu, co by se mohlo stat, kdybych ji to dovolila...

klarinkav
8. čer 2008

Ahoj hoky, tak jak si tady procitam vse o tech nasich vzteklounkach,tak mi nedca, abych se nepodelila s mojim problemem. Tenmujchlapik je uzasny, ale do doby, nez ma prijit spani. Uz jsem z toho nestastna, vzdycky to provazi uplne hrmeni a ja mam nervy na pochodu 😒 asi si zato muzu sama, protoze od malicka je nauceny usinat s maminkou, ale ted topostuppne odouravama a nejde to. Nemate nektera nejakou radu, jak bychom si to mohli ulehcit???

nikka.vo
autor
8. čer 2008

klarinka, to by možná poradila Alčatko... 😉 Ty nad spaním po roce zvítězili 😎

klarinkav
8. čer 2008

jezis, to zavidim, me asi nebudou stacit nervy...vzdycky to vzdam driv nez Adamek 😖

papaya
8. čer 2008

Nikušo,naše babi naučila Hugouše bác,tzn. že hází věci na zem a má z toho děsnou prču. Doma ti ale hází jen s tím čím může 😕 On totiž k takovým háklivým věcem jako jsou vysílačky k teline nemá vůbec přístup 😉 A já myslím,že by to pochopit měl,nebo se začne hned vztekat,když mu to zakážeš?
Jo a ptala jsem se ségry,maká s malejma harantíkama,proč se některý vztekaj jen decentně a proč některý dělaj takovej tyjátr a prý je to temperamentem,n ěkdo dává najevo emoce více, někdo méně. Je to jasný,mají to po vás 😀

nikka.vo
autor
8. čer 2008

Pájo, já to ale říkám že to má po mě 😅 ... šmankote, s tou ovladačkou: To byl příklad 😉 Dominik má přístup k ovladačkám - max je nosí po bytě. když jsem je kolikrát v dobrý víře vrzla na stůl, tak jsem jí dala blbě na kraj a stejně byla jeho. To už moc neřešim, to bych se na mou duši zcvokla 😔
Ty sis to všechno pěkně ošéfovala dopředu, já zjišťuju chyby až postupně 😉 😔

papaya
8. čer 2008

Soráč,já jsem to nechtěla nějak kategorizovat,že vysílačky jsou blbý 😅 u nás jo,protože je žužlá a brzy by už moc nefungovaly,kdyby nežužlal,mohl by si je užívat jako Dominik 😀 A já mám vošéfovaný velký kulový,to jen tak vypadá 😔

nikka.vo
autor
8. čer 2008

Náhodou, mě to přijde že to máš ošéfovaný pěkně, metody super 😎

nursik
8. čer 2008

Ahoj, nečetla jsem všechno, ale u nás vše začalo taky kolem roku a je to stále super 😀 Dneska, když je naštvaná, tak mlátí se vším, co se jí dostane do ruky a klidně šlehne i mě, ale já se od ní klidím, jak se začne vztekat, takže se na mě nedostane 😝 Když má čistě záchvat vzteku, jdu od ní nebo jí odnesu do postýlky a řeknu, že se vrátím až se vyvzteká. Ale na zadek taky občas dostane, ale to kvůli jiným věcem - stokrát jí říkám, že odpadkový koš je ee a ona do něj stále a záměrně schválně leze, tak pak jí klepnu.

mikca
8. čer 2008

nika.vo nám se to táhne od roka a stááále to trvá a stále nám nic nazabírá a já jestli toto debilní období neskončí tak jsem zralá na psychárnu..... chytá nerva jen když se na něj někldo mile podívá, když na něj někldo promluví a já nevim co všechno...jediné co jsem zjistila co na něj zabírá je důslednost..tuhle něco vztekjy mrsknul na zem a on se zabejčil že to nezvedne tak jsem mu řekle že teda nepůjdem ven..no řval celou půl hodinu než jsem ho szlomila a zvedl to..a to mám tohle na dením pořádku..jo taky zabírá když chytá nerva jít do jiné místnosti
s ročním to je prekérka že ještě ne uplně všemu rozumí takže přeju pevné nervy..já se poamlu smiřuji s tím, že tímto stavem proplujem až do puberty 😠
ani nevíte jak chápu maminky když se jim vztekají dědátka v obchodácích a vím že s nima prostě nic neudělají ☹

klarinkav
8. čer 2008

jak jste se holky bavily o tech ovladacich a podobne, tak u nas ma Adik vyclenene stare mobily, ovladace, mysi od pocatace a tak.. jelikoz to jsou jeho nejoblibenejsi hracky, tak to nejak neresime, a udelali jsme to prave tak, jak jsem psala. Kdyz se mu to libi 😵 akorat teda s nima nechodi spat, to je asi ten problem, treba by i hned usnul 😀

nikka.vo
autor
8. čer 2008

nursik, tvou diskuzi jsem kdysi četla, takže vím jaký je tvoje malá raplík 😅 ... u malé to ale začalo později, že?

Já vim že se nemají děti bít, ale přísahám, že jestli mě bude vztekle mlátit někdy po roce a půl, nedej bože ve dvou letech, tak jí fakt schytá takovou, že si to už prostě nedovolí. Jen zatiím vim, že by to nic neřešilo, ale v pozdějším věku už si to sakra rozmyslí, Já tenhle projev vzteku nesnášim, nesnášim ho u cizích... když vidim ty matky jak se nechají třískat, myslím si něco o pipi. Teď vim, že fakt rozum nemá, nebo ho má stále minimální 😅 , ale později... o ou! 😅

klarinkav
8. čer 2008

nikka: ja myslim, ze ten rozum ted jeste fakt az tak nemaji, u nas, kdyz se placne pres prdelku, tak je to hrozna sranda 😒 takze doufam, ze to nekdy pochopi, ze se tomu nema smat, ale naopak..

mikca
8. čer 2008

já teda problém s tím že by měl za tyto projevy dostat na zadek nemám, ale jsou prostě děti na ketré to nezabírá to by je musel člověk umlátit...u mé malé stačilo zařvat a když už dostala na zadek tak si to pamatovala..tuten..no škoda mluvit ☹

nursik
8. čer 2008

Klarinko, moje dítě není blbý, má makety mobilů a kdesi cosi a stejně ví, že to není opravdický, stejně tak starý vyřazený mobil, prostě chce naše 😀
Moje dítě je extrémně zvídavý, pokud má stále nové podněty ke zkoumání, aby se zabavila, tak je pohoda, ale nesmí se nudit, to je potom konec 😀
U nás plácnutí nic moc neřeší, je to jak kdyby se nic nestalo, musela bych jí pořádně sežezat, ale to zas nechci 🙄 Taky nesnáším rozmazlený spratečky a snažím se, abych takovýho doma neměla, ale chce to hooodně pevný nervy.

nursik
8. čer 2008

Jo a hlasivky bych si mohla vyřvat a taky je to k ničemu 😠

nikka.vo
autor
8. čer 2008

klarinkav - na holou, to se už smát nebudou 😅

mikca, jasné, já tu machruju a třeba to nezabere, myslim že to se asi musí udělat hned na začátku a ne až po půl roce, protože je už doba, kdy pochopí trest. Ale myslim si, že když projednou dostane víc, až se prdelka začervená, tak si to zormyslí a pak bych pohorzila že si to klidně zopáknem, že stačí říct, nebo zaječet 😅 😀 kdo ví, jak to bude u nás 😔 a toho se mooooooooooooc děsim, páš já vzteky puknu!

klarinkav
8. čer 2008

no tak tomoje dite snad taky neni blby, ale nase veci mu proste nedavame a zatim mu staci ty makety, von si to pokouse, poblika a je spokojeny...ja ho rezat rozhodne nechci, kdyz mu reknu, ze neco ne ne, tak to poslechne krasne, ze se nekdy az divim, ale jak mu vysvetlit, kdyz uz dojde na to placnuti pres prdel, ze se proste tomu nema smat..