Porodní váha přes 4kg aneb velká miminka. Taky máte?

leia1
30. srp 2011

Hledám maminky, kterým se narodila velká miminka, jak jim prospívají, jak jim baští apod. Já se tedy potýkám s řadou problémů, jelikož nezapadáme do tabulek 🙂 Myslím, že to mají asi všechny maminky s takovými dítky🙂. Těším se na vaše příspěvky 😉

kasparci
9. pro 2011

@petulej Tak snad to bude taky dobrý! Ale musím říct, že obrovský zlepšení nastalo po měsíci - přestala jsem jíst a pít mléčný výrobky. Nikdy bych tomu nevěřila, ale fakt to zabralo. Pak jsem ji dala mlíko z mrazáku, z doby, kdy jsem pila litry mlíka denně, a byl to zase nářez!

petulej
9. pro 2011

@kasparci tak to je prima, že jste přišli na to co ne-e u nás nepomáhalo nic ať jsem vysadilia co jsem vysadila plakala pořád stejně 😝 tak doufám, že to teď s druhým bude krapet lepší 😅

kasparci
9. pro 2011

@petulej To Ti přeju! Jak se říká - druhý bude za odměnu🙂 Budou děti dost brzy po sobě,že? A už máte nějaký váhový odhad(ne že bych mu věřila🙂 )? A koukám, že Anetka už není nějak moc větší, ne?

petulej
9. pro 2011

@kasparci já osobně spíš počítám se stejnou variantou 😅 uvidíme 😀 budou od sebe o necelých 16 měsíců 🙂 na orientační váhový odhad jdeme ve středu ale já těmhle odhadům moc nevěřím podle doktora je pravděpodobnost že druhé mimčo bude stejné né-li větší ojojoj 😅 😀 a jaký to byl macek tak to pěkně vyběhala a váha není nějaká bůhví jak vysoká takový pěkný průměr řekla bych 🙂 je to prostě pořádná ženská 😀 😵

kasparci
9. pro 2011

@petulej Já jsem byla v úterý v porodnici na monitoru a poradně - dr. mi dělala odhad - 3450g, v pátek jsem tam byla zase a prý že nemám moc velký břicho, že je to +-300g a že to bude spíš 3100g a v neděli se narodila Mišule - 4150g🙂

petulej
9. pro 2011

@kasparci no mě právě nikdo váhový odhad nedělal doktorka byla flaxa bohužel 🙂 celou dobu mě přesvědčovala že to bude akorátní 3 kg miminko a týden před porodem mi prohmatala břicho a říká, že to bude pěkný obr 😀 chtěla jsem jí dát facku 😝 ale co miminko ven muselo takže zabývat se váhou a velikostí na to nebyl čas 😅

kasparci
9. pro 2011

@petulej 🙂 Já jsem dlouho nepřipouštěla možnost druhýho porodu🙂 Teď začínám povolovat, ale rodit jedině císařem🙂

petulej
9. pro 2011

@kasparci já jako na porod takový vzpomínám ráda 🙂 kdyby nebyly komplikace byla by to brnkačka 😉 a druhý bude taky normálně, ani jsem císaře s doktorem neprobírala a ani si neumím představit mít jizvu a nemoct tahat toho staršího raubíře co je vlastně taky pořád ještě moje malinkatá holčička 😵 ale chápu tě! a mít dítko starší tak asi o tom budu přemýšlet víc 🙂

sussanah
9. pro 2011

Ahoj kocky, taky se pridam. Nas maly mel teda akorat ty 4kg a 53cm, takze az tak moc super obrik to nebyl, ale aspon jsem nemela strach ho chytnout 🙂 Pred porodem jsem se trochu bala, ze to bude vic, odhad v 36tt jsem mela 3,6kg, ale nastesti uz moc neporostl. Ovsem oproti prvnimu mel o skoro 400g vice, tak jsem zvedava, kolik bude mit pripadne treti 😀
Uz mi ale ted tak moc neroste, ma "jen" 6,4kg v 3m

kfitecko23
9. pro 2011

Holky přídávám se k diskuzi i když Filipek neměl 4kg ale daleko k nim neměl a to jsem rodila o 14 dní dříve. Rodila jsem z důvodu preeklampsie ale nebylo to zcela akutní, tenkrát mi primář řekl že by se dalo ještě čekat ale dítě by mělo přes 4kg a já bych ho neporodila. Břicho jsem měla vysoko, porod by trval dlouho tak jsem šla na císaře. Můžu říct, že i když je Filipek jeden z většího narozených dětí tak v 10.měsích měl 9kg a jako skoro roční dítě oblíká stále velikost 74! ...
@hhranolka a tobě jsem chtěla říct k tomu císaři ... nic horšího jsem nezažila a kdyby se mi teď primář řekl že mám jít na císaře tak mu řeknu že chci zkusit odrodit normálně!!!! Normální porod jsem nezažila, ale dle mého ty bolesti máš jen před porodem a pár dní po něm, ale při císaři jsem trpěla hodinu na sále pak při každém pohybu celé 6-ti nedělí a to i později a nemluvím o to že se malý nadýchal plodové vody a musel být v inkubator jelikož se dusil plodovkou. Nějaké kojení hned po porodu nepřicházelo v uvahu. Malého jsem viděla po 14hodinách. Ty ležíš na posteli tvé dítě je někde jinde a ty jen čekáš kdy ti kdo příjde říct jak mu je! Každý ochotný o tom ani mluvit nebudu! Samozřejmě je to na tobě. Ale já bych už do toho nešla. I když vím že když budu chtít druhé mimi tak možnost toho že bude opět císař je veliká.

petka28
9. pro 2011

Já přidávám svou zkušenost malý měl 4,20 a 50 cm, celý porod trval 3,5 h takže super jsem zvědavá jak dopadnu za měsíc 😀

ba0terka
9. pro 2011

@kfitecko23: kolik měl Filík když se narodil? Erča teda obr nebyl,měl 53cm a 3530g,ale jako plně kojené mimi měl ve 2 měsících 7kg rovných 😀 Pak nabíral pořád hezky,ale co "lítá" tak se mi zdá,že nepřibral ani gram 😀

hhranolka
9. pro 2011

@kfitecko23 já chci byt v celkove anestezii... Jinak u nás po cca 6-ti hodinách té přinutí dojit si na záchod a pak té převáží na normální pokoj... A kojenim to je jak u koho - někdo se rozkojil hned i po císaři a někdo ani druhy den po klasickém porodu nemůže začít kojit.... Takže já názor neměním 😉

sussanah
9. pro 2011

@ba0terka jo to jsem si taky rikala u prvniho syna, ten priiral raketove a to mel porodni vahu jen 3,65. V roce 11kg, ve 2letech 15,5kg. Vetsinu svych vrstevniku prerusta o hlavu a o par kilo 😀 A teda lita jako raketa, ale nejak se to pribirani nebrzdi :-/
@hhranolka Kojeni je hodne individualni vec. Cisat sice neni nejidealnejsi start, ale zas pokud ty budes psychicky v pohode (treba diky cisari), tak to pujde o to lepe 🙂

kfitecko23
10. pro 2011

@ba0terka porodní váha 3,8kg a v šetinedělí 4,6kg ve 3měsících 4,9kg ve 4 měsících 5,4kg a pak už jsem začla s UM na noc a v 6měsích už to bylo 7,2kg v 8měsících 8kg, 10,5měsících 9,2kg a teď nás čeká roční tak bych řekla že těch 10kg bude. Filipek je taky éro ale on fakt hoooodně jí, něco vylítá a něco nakyne 🙂

kfitecko23
10. pro 2011

@hhranolka já jsem celkovou nechtěla a ani mi to nedoporučili - mám astma. A po spinálu musíš 24 hodin ležet. Když se ti dítě dusí plodovkou tak to ho donesou až je mu lépe. Dřív ne. A jak mi bylo řečene o císaře to býva často. Já s kojením problém neměla ale malého jsem poprvé viděla až po těch 14hodinách a to bylo hrozné. Doufám, že nebudeš mít tolik problémů jako já 🙂

ba0terka
10. pro 2011

@kfitecko23: tý jo,taky hezké 🙂 ale malý začal brzo lítat že? 🙂 Erča měl v roce skoro 12kg. Na roční prohlídce jsme byli trošku dřív,protože jsme červenec a mudr. měl pak dlouho dovolenku. Takže jsem si ho vlastně v roce přesně vážila já doma... Když byl Eriček malinký tak nabíral tak i kilo a půl za měsíc a pak tak max kilo,když začal jíst příkrmy. V roce už chtěl i moje jídlo,tak taky hezky nabíral. Ale jak začal lítat po 4,tak se to zpomalilo a co lítá po čtyřech jako drak,snaží se chodit a dělá vylomeminy,tak se mi zdá,že snad nenabral ani gram 😀 5.1. jdeme na 18M KO,tak jsem zvědavá. Dle domácí váhy má 13,4kg a to už má docela dlouho... A nosí velikost 92,což mi přijde tak akorát... Dřív měl na stehýnkách 4 festovní záhyby a teď má jeden 😀

anetadr
10. pro 2011

@sussanah teda - tak to jsme měli podobný odhad - my měli 35+1 odhad 3600g - ale u nás se to zvrtlo na druhou stranu - při narození 39+2 měl Jiřík 4700g🙂 No a velcí asi zůstaneme -
1M 5300g
2M 5930g
3M 7100g
4M 7900g
5M 8500g
6M 9200g
8M 10450g a 76cm🙂

sussanah
10. pro 2011

@anetadr tyjo, to je kvalitka, jen co je pravda. Ale jeste to nemusi byt finalni, jak zacne ditko lozit a chodit, tak uz ten narust alepson neni tak prudky 🙂

anetadr
11. pro 2011

@sussanah no on Jiřík leze jak motorová myš už dva měsíce a už tak dva týdny vesele chodí kolem nábytku. On ale vůbec není tlustý - on je prostě i veliký - manžel má 105kg a není tlustý - prostě je vysoký a hodně mohutný hlavně v ramenou a tak - tak asi Jiřík má do čeho růst🙂 u dr. si z nás pokaždé dělají srandu - nebo ani tak srandu, jako že si myslí, že mu je prostě víc - v Jiříkových třech týdnech se mě ptali, kolik je mu měsíců, v pěti měsících mi vynadali, že nebyl na půl roční prohlídce a minule na osmiměsíční prohlídce mi řekli, že se uvidíme za dva měsíce, až mu bude rok. Naštěstí je docela šikovný, tak nevypadá zaostale🙂

sussanah
12. pro 2011

@anetadr to mi silne pripomina mojeho prvniho syna, taky vypadal starsi (i motoricky) a to byl jeste lehci jak ten tvuj 😀 Ale co, aspon clovek nemusi mit strach, ze ho nejake jine ditko "zlomi". Jen potom clovek nevi, jeslti je lepsi satit nebo zivit 😀

anetadr
12. pro 2011

@sussanah jj jak říká manžel - jednou všechny vrstevníky zmlátí🙂 ale myšleno ve srandě - on prý nikoho nemlátil🙂 s jídlem je to ale fakt děs - nějaké kupované přesnídávky nebo lahvičky s masem?? To ani náhodou, protože by snědl tak dvě na jedno jídlo - a to bychom se opravdu nedoplatili. Nedávno jsem mu koupila ten velký pribináček - on ho snědl tak za dvě minuty a spustil šílený jekot, jestli si dělám srandu, že už není. Tak dostal ještě rohlík🙂

sussanah
12. pro 2011

@anetadr jj tak nejak to bylo u nas, mlady dal svuj rekord nekdy v tech 9m, kdy snedl velkou sklenicku a k tomu jeste jednu tu mensi,takze cca 350g na obed 😖 Ale po roce uz se to zlepsilo a dokonce vydrzel i vice nez 2h bez jidla, coz predtim neprichazelo v uvahu. Ale porad je dobry jedlik, na obed sni klidne kureci stehno, brambory, ryzi, mrkev 😀

anetadr
12. pro 2011

@sussanah to je tedy vážně jedlík. My máme rekord maso-zelenino-bramboro hustá kaše 240ml + to zajedl banánem - tedy rekord - ono to není tak málo časté... a to myslím fakt kaše - nic řídkého. Třeba celý krajíc chleba s máslem a medem ke sváče snědl už v půl roce. Teď sní na sváču třeba rohlík, nějaké ovoce a ještě pár piškot.

sussanah
12. pro 2011

@anetadr my jsme vtom pulroce teprve poradne zacinali, takze to jeste takove kvality nemel (navic mival i alergii na med), ale dohnal to vcelku brzy 🙂 Je to ale docela sranda a pritom mel prumernou porodni vahu 3,65. Ackoliv byl maly skoro o 400g tezsi, tak uz ted je "pozadu" oproti mlademu. Ve 3m jen 6,38kg 🙂

anetadr
12. pro 2011

@sussanah ona ta porodní váha asi vážně nebude moc směrodatná - co se týče následného přibývání. Můj synovec měl v půl roce přes 10kg a 74cm. Fakt řízek. No a dneska má 2,5 roku a jen 14kg. Takže ono se to teď snad nějak zarazí a už to přibývání nebude tak markantní.

sussanah
12. pro 2011

@anetadr urcite, po roce uz to fakt neni tak silene. ALe ma to i sve vyhody, treba mlady uz nosi cca rok porad stejne tricka a kosile, menime jen kalhoty 😀

anetadr
14. pro 2011

@sussanah tak snad to budeme mít podobně - teď měníme oblečení takovým tempem, že mám pocit, že máme pořád něčeho nedostatek. Jinak předevčírem se švagrové narodilo mimčo - její první děcko mělo 4,55 a tohle "jen" 4,14 - tak třeba budu mít druhé taky menší - už se na to těším🙂 prý i ten porod byl lepší. Má mamka porodila ségru na záchodě, protože pořád nevěděla, že rodí - já měla 4,32 a ona jen 3kg - tak pořád čekala na ty nejhorší bolesti a ony nepřišly a už rodila🙂

ustarana
14. pro 2011

My teraz mame 8,8 kg a 77 cm. Mam kamaratku, ktora ma o 4 mesiace starsieho syna a velkostne su rovnaky. Ako som uz pisala porodna vaha bola 4130g a 54cm.

settima
14. pro 2011

Ahoj, tak náš Domča měl 4450 g a 54 cm, už v 30.tt doktor říkal, že bude větší. Manžel měl taky 4,2 a já asi 3,8. Rodila jsem císařem a od 3 týdnů byl na UM, prostě jsme s kojením moc bojovali ☹.Jjinak má na roce přes 13 kg a 84 cm, je to malý otesánek, jak vidí jídlo už je u nás, ale zase se hodně pohybuje, tak snad už nebude přibírat, kdo to má nosit🙂, ale doktorka nikdy nic neřekla.