Porodní váha přes 4kg aneb velká miminka. Taky máte?

leia1
30. srp 2011

Hledám maminky, kterým se narodila velká miminka, jak jim prospívají, jak jim baští apod. Já se tedy potýkám s řadou problémů, jelikož nezapadáme do tabulek 🙂 Myslím, že to mají asi všechny maminky s takovými dítky🙂. Těším se na vaše příspěvky 😉

ia.
23. dub 2012

@misaskul my jsme teda hodně vysocí (já 180cm, manžel 195cm), jinak štíhlí, zdraví...já při narození 3,85kg, manžel 4,30kg, takže náš první syn 4,20kg, druhý syn 3,85kg, pže šel o týden dřív....

sarusenka777
23. dub 2012

@pehaka tak to je prima,že jsi to takhle zvládla a že to dopadlo takhle 😉 já už na to špatný zapoměla,už jsou to tři roky,o to víc jsem šťastná, že tenhle porod byl pro mě opravdu krásným zážitkem 🙂 tak držím palečky,ať ten druhý porod je mnohem lepší,bývá to tak 😉

sarusenka777
23. dub 2012

@misaskul ani doktor nevěděl, kde se vzal takový chlapák 🙂 já 1,60, manžel 170cm, oba porodní váha kolem 3,5kg,cukrovku jsem neměla,přibrala jsem 13kg, je fakt,že jsem silnější postavy,ale nemyslím si, že by to hrálo roli,kamarádka je hooodně silná a chlapeček měl v termínu 3,02kg...tak nevím,nikdo z odborníků na to vysvětlení neměl...ale ať se kamarádka zbytečně nestresuje,jak jsem psala,porod super zážitek 😉

weri1
23. dub 2012

@misaskul já měřím 177 a manžel 180...cukrovka u nás není a jsme štíhlí

zuzul30
23. dub 2012

AHoj ak môžem pridám aj ja svoje skúsenosti, mám dve deti, syn vážil pri narodení 4,4 kg a dcérka 4,5 kg obidvoch som rodila cisárskym, pri prvom preto lebo už po 20 hodinách koktrakcíí mi stále nezostupoval dole tak mi sprvili cisársky a pri druhom to už bolo akokeby také samozrejmé🙂)). Ale chcela som povedať, že starší má teraz už 7 rokov a patrí medzi najchudšie deti v triede a dcérka má teraz 2,5 a tiež ju už rovesníčky rastom dávno dobehli. Takže rozdiel vo väčšej porodnej váhe sa u nás do roka stratil. A prajem všetkým maminkám aby mali zdravé detičky a lahké porody 😵

misaskul
24. dub 2012

Díky všem za odpovědi. Asi jednoznačná odpověď neexistuje a bude nejlepší nechat to na dr. 🙂
@pehaka Ano 3,5 kg je normální kojenec, souhlasím. Možná jsem se vyjádřila špatně, ale to miminko váží 3,5 kg teď, kdy je maminka v 37tt. Za 3 týdny to může býk klidně kolem 4kg a to se zdá mamince hodně.

adeden
24. dub 2012

Ahoj,
také se přidávám s porodem většího miminka .. Adélka měla 3,65 kg a při porodu koncem pánevním to byla docela lahůdka ...
Při druhém těhotenství jsem slýchávala, že to bude větší miminko - jediné co mne ale zajímalo, bylo to, jestli bude prcek ve správné poloze .. Otočil se totiž až v 38. týdnu .. Adámek se narodil s váhou 4,25 kg a 53 cm ..
Ve srovnání v tříkilovým miminkem to byl obřík ..
Ve třech měsících měl 8,60 kg - to měla Adélka v roce .... 😨
Teď je Adámkovi 19 měsíců a má 82 cm a 11 kg .. Což je zase míň , než mají jeho vrstevníci, kteří měli při porodu právě ty tři kilečka ...
Pěkný den .... 🙂

andela9
24. dub 2012

@misaskul Určitě jednoznačná odpověď na to podle čeho se rodí velká miminka není. Já jsem sice prostorově výrazná,ale kvůli kýle na žaludku jsem nabrala 30 kg,jinak jsem měla kolem 60kg. Má porodní váha 3,05 a přítel 4,25,takže je to spíš v genech.To si myslím já.Někdy jsou to vytamíny a někdy rozmar přírody. 🙂

petraprostejov
16. kvě 2012

@adunka73 Můžu se zeptat, ve kterém že to státě jsi...?

katerinanov
17. kvě 2012

Malý měl 4 kg přesně a baštil ze začátku jako drak ale začíná se to upravovat. No ale jsou mu necelé 3 týdny tak uvidíme, co nás čeká 🙂

adunka73
19. kvě 2012

@petraprostejov ve Svedsku 😨

janice_opice
31. bře 2014

ahoj jestli diskuze jeste zije.muj syn mel 5,83 kg a 56 cm ;)a dneska je mu skoro 13 a je hubenej a vysokej 🙂

babanci
26. dub 2016

Nám se včera takový buřtík narodil. Holčička 4 120 kg a 55 cm. Dnes budou dělat testy na cukrovku, doufám, že to bude v pořádku.

terunka88
20. kvě 2016

Syn měl při narození 4,15 kg a 51 cm a to byl asi jedinej moment, kdy byl "velkej" 😀 Od malička je hrozně aktivní, chvíli neposedí. Na 1 roce měl 8,9 kg a 75 cm, teď na 2 letech 11,5 kg a 85 cm 😉

olca77
1. črc 2016

Ahoj holky,

moje mimčo bude mít taky kolem 4 kil a už mě štve jak furd doktoři říkaji že to bude cvalík atd je mi to nepříjemný a bojím se že bude fakt moc velký. Přitom si ale myslím že miminka kolem 4 kil jsou dost běžná...Tak já nevím. 😖

babanci
1. črc 2016

@olca77 Mojí dceru to taky ničilo. Ale porodila spontálně holčičku 4 120 g. Malá má 9 týdnů,je zdravá a pěkná,prospívá skvěle.

terunka88
1. črc 2016

@olca77 Z toho si nic nedělej, hlavně dokud se mimčo nenarodí, tak to jsou pořád jen odhady. Do 4 kg mi přijde, že se rodí dost často, nad 4 kg už trochu míň, ale rozhodně to není nějaká rarita. No prostě stejně to nemá cenu řešit, porodit ho budeš muset tak jako tak a já věřím, že to bude úplně v pohodě 😉

meyryen
1. črc 2016

@olca77 4730g a 50cm 😎

heduska82
1. črc 2016

@olca77 mladsi mel 4200g a 53cm...na 5mesicich mel skoro 9kg. Nastesti se vaha pak pribrzdila a na roce uz mel jen nejakych 10500g. Jedno je fakt, neni to uplne maly mimi, dost se s nim nadres, nez zacne chodit. Taky velikosti obleceni byly nekde jinde. Ale casem se to upravi, z naseho taky neni burt! 🙂

terunka88
1. črc 2016

@heduska82 To je fakt individuální, jak jsem psala výše, tak syn se 4,15 kg při narození měl na 1 roce 8,9 kg 🙂) Takže já se třeba nenadřela vůbec, uf 😀

kocvarovas
1. črc 2016

Malá vážila 4070 a měřila 52 cm. Byl to docela šok, protože jsme to vůbec nečekali. ( Starší měla 3600 a 50 cm.) Navíc poslední odhad váhy mi dělali asi 4 týdny před porodem a to dle něj vážila 2900. Pan doktor ještě říkal, že to si do toho termínu pěkně na těch 3 a půl kilo doroste. No tak si dorostla 🙂 V porodnici si z ní dělali srandu, že je to ten sobotní obřík. Manžel mi musel donést jiné oblečení na cestu domů, protože do toho, co jsem s sebou pro ni měla, se neoblékla.. Ale podle mě jsou větší miminka lepší, aspoň se je člověk nebojí vzít do ruky. A nezůstalo jí to. Když se dívám do zápisků, tak v 10 měsících měla dokonce o 250g míň než starší.. Nic si z toho nedělej a těš se na miminko takový jaký bude.

fifina86
1. črc 2016

@olca77 syn 4350g a 54 cm.Jestli se bojis porodu,tak muj gynekolog mi rika,ze dulezite je narotovani do porodnich cest ne vaha (a ja jsem toho dukazem 😉 ). To,ze je vetsi si drzi porad,ve 4mesicich 8kg a 70 cm.
@heduska82 tak to jsem zvedava,jak to bude u naseho.Jsem rada,ze prospiva,je plne kojeny,ale je ho teda kus 😀

heduska82
1. črc 2016

@terunka88 tak to zavist! 🙂 🙂!

olca77
2. črc 2016

Holky děkuji za příspěvky je mi líp 🙂 a koukám že je to dost běžné a je pravda že mimi třeba kolem 2 kg bych se bála vzít do ruky a taky bych se bála že kdyby po porodu třeba špatně papalo a něco zhublo tak u 4 kg se nic nestane u 2 kg by to bylo horší... 🙂

drzticka81
2. črc 2016

syn mel 3.92 (nakonec sel CS z duvodu nepostupujiciho porodu, ale myslim, ze mel i velkou hlavu-tu ma dodnes, ze by stejne neprosel), dcera mela nakonec 4.050 (ta sla automaticky na CS z duvodu velke vahy, nepostupujici prvni porod a mela mit neco se strevy-to se nepotvrdilo) - po porodu mi teda vubec jako nejaci obri neprisli, byli malinci-taky spadli s vahou tak na 3.6 -nez jsem se po cs rozkojila, a doted nevazi moc, obleceni jsem menit nemusela, vlezli se do vseho 🙂))) rostou dle normy -))))

prdecek
2. črc 2016

moji kluci měli oba přes 4 kg 🙂 jeden 4110g a 53cm a druhý 4200g a 52cm

rzymani
Autor odpověď smazal
Zobraz
almara2
4. črc 2016

starší syn 4000g, mladší 5180g, oba přibírali ukázkově 🙂

martissek
18. pro 2017

Holky, muj syn mel porodni vahu 5070g a 54cm. Rodila jsem cisarem, normalne by to snad ani neslo. Nemela sem tehotenskou cukrovku, zadne problemy. Merim 185cm a manzel tak nejak podobne jako ja. Oba sme meli porodni vahu kolem 4 kg. Cekala jsem vetsi miminko ale ne az tak :D dneska je synovi 20 mesicu a stale si udrzuje svuj vahovy nadprumer :D sourozence jeste nema, tedka uz mam strach z dalsiho tehu.... nemel ste nekdo problemy s brisni stenou po porodu? Ja mela obri rozestup brisnich svalu a taky mam hodne vxtahanou kuzi a vubec nevim co s tim. Jsem prave dost stihla, takze me to fakt vadi :(

hass
4. únor 2020

Naše Eliška vážila 5160g a57 cm. ... je to normální miminko až n to že UM papa jako 3 měsíční miminko ..... Musím říct že mi přijde že míň spí a má více energie jk je velká jinak žádný problém nemáme 🙂