Porodní váha přes 4kg aneb velká miminka. Taky máte?

leia1
30. srp 2011

Hledám maminky, kterým se narodila velká miminka, jak jim prospívají, jak jim baští apod. Já se tedy potýkám s řadou problémů, jelikož nezapadáme do tabulek 🙂 Myslím, že to mají asi všechny maminky s takovými dítky🙂. Těším se na vaše příspěvky 😉

adunka73
14. zář 2011

@jave urcite je fajn absolvovat aspon jeden utz ....a kdyz clovek zije v tom prostredi a vsichni kolem resi ruzne podivne vysetreni,tak bych urcite nebyla jina a zapojila se 😉 Tady mi to ani nikdo nenabidne,tak holt nic neresim,jednou za mesic jdu na beznou kontrolu-moc,krev z prstu,ozvy, krevni tlak....od 26.tt pak uz kazdych 14 dnu,absolvuju glukozovy test(ten jsem tentokrat odmitla,protoze u predeslych tehu byl negativni) a jestli chci 3D utz tak musim 150km daleko a zaplatit si ho sama,coz u vas mozna taky tak je.To je asi vsechno,jo a nabidnou ev.amniocentezu pokud ten prvni utz v 11 tt. na Dawnuv syndrom ukaze zvysene riziko.Pak uz zbyva jen zaverecna malickost-porod... 😀

jave
14. zář 2011

@adunka73 všechno má své pro a proti!!! Po posledních zkušenostech jsem naštvaná, jelikož neustále posílali na utz, aby bylo všechno pod dohledem a nakonec mi řekli, že utz nemůžu věřit. Jenomže v našem případě ten utz pravdu měl a malý byl opravdu velký. V podstatě kdyby byl jen velký, to by nebyl až takový problém, ale on měl velkou hlavičku 39 cm a to byl dost problém. Jelikož jsem ho nemohla vytlačit a nakonec mi tlačili na břicho, aby mu pomohli a ještě kleště. Celkem dlouho se z toho porodu dostával. Měl problém s dýchacími cestami. Takže to mě štve, že to celkem hodně podcenili.

3201
24. říj 2011

Ahoj,Vojtíšek je moje třetí dítě.Porodní váha byla 4050gramů a 52 cm.Můj doktor mě upozorňoval,že bude větší.Porod byl sekcí,ale spíš proto,že před dvěma lety jsem rodila taky císařem(krizový císařský řez,tachykardie,dvakrát omotaná pupeční šnůra).První porod byl přirozený a nejlepší.Teď jsou malému dva měsíce,je kojený a prospívá.Taky každý říká,že je velký.Já si myslím,že nezáleží na tom kolik kilo dítě váží,hlavně,že je zdravé.Váha taky závisí na tom jestli je dítě kojené nebo na umělé výživě,jaké jsou intervaly mezi jídly a tak.Malému dám papat když si řekne,ale většinou je to tak po dvou a půl až třech hodinách.V noci mezi jídlem spí i pět hodin,což je krásné.Zatím žádné problémy nemá,šestinedělí bylo skvělé,ale k tomu přispěly určitě zkušenosti.Protože věřte,že šestinedělí s mými staršími dětmi bylo šílené!Jinak moje sestra porodila syna přirozeně s porodní váhou 5050 gramů a 56 cm.V roce měl 18 kilo,byl to macek.Dnes je mu skoro šestnáct,má pěknou svalnatou postavu.Jinak Vám všem maminky a Vašim zlatíčkám přeji hlavně zdraví.

3201
24. říj 2011

@biibaa Určitě s tebou souhlasím.Já vím o čem mluvím.První porod jsem měla přirozený,druhý císař(tachykardie plodu,krizový císařský řez,syn byl v ohrožení života).Měla jsem spinální anestezii(umrtvení od pasu dolu).Třetí porod opět císařský řez v celkové narkóze(porodní váha syna 4050g,hrozila ruptura dělohy) a bylo to dva roky po předchozím císaři.Takže si myslím,že s porody mám celkem zkušenosti.A všechny věřte,že pro matku i dítě je nejkrásnější přirozený porod.A na ty bolesti brzy zapomenete!

3201
25. říj 2011

Teď jsem si četla diskusi o císařským řezu a docela mi to pobavilo.Už jsem psala jaké porody jsem zažila,takže si opravdu myslím,že vím o čem mluvím.Tak za prvé ve 22.týdnu nemůže žena vědět jakou porodní váhu bude mít mimčo(může pouze odhadovat). To bych opravdu nechala na gynekologovi,ten řekne přibližně ke konci těhotenství odhad váhy.Další odhad udělají až v porodnici a tam se rozhodnou o způsobu porodu.A jestli rodička bude vykřikovat,že když jí neudělají císař,že je zažaluje a při normálním porodu nebude spolupracovat,tak když se porod rozjede,ohrožuje tím hlavně dítě i sebe(když by nespolupracovala).Moje ségra porodila přirozeně syna(5050g/56 cm).A předtím porodila dceru taky s velkou porodní váhou a porod byl zakončen kleštěma.A vydržela to.Všechno je to o nás a o naší síle.Přeji všem maminkám hodně síly a miminkám taky.Díky bohu,že o způsobu porodu rozhodují odborníci a ne rodičky sami!

ustarana
30. říj 2011

Ahoj, tiež patrím k maminkám s vetším miminkom. Mne sa Pavlík narodil presne v termíne s váhou 4130g a 54 cm (v tehotenstve som nemala cukrovku, napchávala som sa vitamínmi, ovocim, zeleninou, maximálne som vylúčila cukry a tuky...). Pár blbých kecov som si užila tiež, ale najhoršie to bolo v porodnici. Keď som prišla do porodnice, tak taktná porodná asistentka mi oznámila aká som tlustá (pravdou je, že mám 160 cm a brucho som mala, že som skoro prepadávala, ale aj tak ma to naštvalo). Aj keď som všetky vyšetrenia počas tehotenstva mala dvakrát, nikoho nenapadlo spraviť odhad miminka, až v porodnici keď mi doktor robil utz, tak spravil aj odhad a zdesil sa. Nariadil pripraviť krv, keby náhodou, ale dohodli sme sa, že to skúsim prirodzene. Nakoniec po 8 hodinách bolesti som porodila akútnou sekciou. Keďže mal Pavlík problémy so srdiečkom tak bol 10 dní v inkubátore a tam začali blbé kecy: "No to je kus... . Len, aby sme na neho mali oblečenie. Všetky detičky sú tu tak malé a vy tu máte chlapa, žeby mohol s ockom na pivo. Ješiž, ten je ťažký, mať tu viac takých detí, tak ma sekne v zádech... ." Naviac ma však vytáča tchýne. Vždy keď sa spýta, čo malý, tak jej poviem, aký nový pokrok spravil (je dosť dopredu), tak namiesto toho, aby sa potešila aký je šikovný mi na to povie: "to je preto, že sa tak veľký narodil." No nedali by ste jej pesťou? Teraz má 6 a pol mesiaca a váži 8,5 kg (ale nemá faldíky, je ako žížalka) a meria 72 cm. Všetci mu typujú tak 8 mesiacov a on sa tak aj chová (Pavlík sa v 5. týžni sám otáčal na strany, vo 4. mesiaci sa začal plaziť, koncom 5. mesiaca si začal sadať a minulý týždeň sa dokonca postavil - ospravedlnujem sa, musela som sa pochváliť ako každá hrdá matka).

marusch.mat
30. říj 2011

Tak snad vás holky trošku potěším. Moje druhá dcerka se narodila s 4,18kg a 53 cm ( porod přirozenou cestou nevědělo se, že bude tak velká)- do půl roku výlučně kojená a v 6 týdnech měla 5,90 kg a 60 cm ve třech měsícíh 7,30kg a 65cm, ve 4 měsících 8kg a 68cm ... v roce měla 10,40kg a 81cm dnes v 7 letech má 25kg a 126cm. Ale prvorozená se narodila s 3,40 kg a teď přijde čím sem říkala, že vás potěším ač byla výlučně kojená také do půl roku - v 6 týdnech měla už 5kg a 60cm, ve 3 měsících 7,20kg a 65cm, ve 4 měsících 8kg a 67cm v roce 11,21kg a 81cm. Teď v 9 letech má 33lg a 138cm. Takže i tahle s normální tabulkovou váhou, byla pak "větší" než vrstevníci. Nikdy když byly malé mi neřekla lékařka že jsou tlusté.

leia1
autor
31. říj 2011

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, páč mi nešel internet. chtěla jsem se vás zeptat, zda vám miminka nevyrostla dříve z autosedačky a jak jste to řešili. já mám pocit, že za chvilku mu bude krátká. ted ve 4 měsících má 68 cm a 8kg.

weri1
31. říj 2011

@leia1 my měli chicco ta je dost velká, vydržel mi do 10 měsíců, pak už tam nechtěl být

ustarana
1. lis 2011

@leia1 z vajicka, v ktorom ho krmim mu teda tiez riadne trcia nozky a kus hlavy. A autosedacky od 9 kg su uz fakt na sedenie. Bohuzial sa nepocita s tym, ze niekto alebo nieco nebude podla tabuliek.

anetadr
2. lis 2011

Jiřík měl v půl roce 9,2kg a 72cm - taky jsme měli problém s tím, že se už přestával vejít do autosedačky. Nakonec to ještě měsíc vydržel a když už mu skutečně začala koukat hlavička přes opěradlo, řekla jsem si, že už je to nebezpečné a přesedlali jsme do autosedačky Maxi cosi tobi - dá se alespoň trochu poklopit. No a zrovna den po tom, co jí manžel nainstaloval do auta, že už v ní bude jezdit na krátké vzdálenosti, i když neumí sedět, tak se Jiřík posadil. Takže tím se nám problém vyřešil🙂

imzadi
2. lis 2011

Zdravime a pridavame se...Kuba se narodil s 4,04 kg a 54 cm...ted ma 9mesicu a neco pres 10 kilo a 75 cm...

Je super jak se moje svaly prizpusobuji jeho vaze...jsen ted jak Arnold 😀

anetadr
3. lis 2011

@imzadi moje mamka Jiříka ani nechce moc nosit - prý jí pak strašně bolí záda... já už jsem si zvykla🙂

leia1
autor
3. lis 2011

hmmmm, tak jsem zvědavá, jak dlouho s autosedačkou vydržíme. Ted je tam tak akorát. Jináč mně teda už šíleně z nošení bolí záda, hlavně občas má malej blbý dny a chce se chovat, no a to jsem vždycky úplně hotová. Dneska mi má přijít manduca, tak doufám, že mi pomůže a že to bude praktický.Fakt jsem zvědavá, kam až ten Pepíček poroste 😀

adelkav
4. lis 2011

@leia1 My jsme z vajíčka vyrostli někdy v pátém měsíci☹ Řešili jsme to nákupem sedačky kategorie 0-18 kg a je fajn. Zatím jezdí prcek proti směru a až bude starší, tak ho otočíme směrem dopředu. Váhově by už jezdit mohl, ale říkám si, že počkáme tak do devíti měsíců. Jinak Manducu máme taky a myslím, že to byla nejlepší investice, kterou jsme mohli udělat. Bydlíme ve třetím patře bez výtahu a Manduca mi pomáhá ty schody zdolávat🙂

romcovaklarka
7. lis 2011

@adelkav Ahoj, můžu se zeptat, jakou sedačku 0-18 máte, jak jste spokojení, jak se dá polohovat, jak moc je tam miminko nasvislo atd.? Budu teď asi řešit totéž, malej 8,75 kilo a 68 cm. Na délku by se ještě jakš takš vešel, ale našířku, teď kor v zimě s oblečením, ho tam sotva narvu. Díky moc.

adelkav
7. lis 2011

@romcovaklarka ahoj, máme Britax Romer First Class. Mrkni na ní někde na netu. Tu novorozeneckou vložku jsme vyndali, když bylo prckovi něco přes šest měsíců, protože pak už tam seděl celý nějaký skrčený🙂 Nevím co se myslí tím polohováním. Ta autosedačka se dá využívat i proti i po směru jízdy. Jsme s ní spokojení, používáme ji ale jen v jednom autě, tak nevím, jaké by to bylo, kdybychom jí pořád přehazovali z jednoho do druhého.

romcovaklarka
7. lis 2011

@adelkav Díky, tak tu jsem předběžně taky vybrala. Tak jsem ráda, že jste spokojeni. My budem používat převážně taky v jednom autě, tak snad to půjde. Polohování - no že jde víc do lehu nebo úplně do sedu - jde to tam trochu měnit, ne?

adelkav
7. lis 2011

@romcovaklarka to netuším jestli to tam jde měnit. Asi jsme na to nepřišli🙂 My máme jednu polohu, která prckovi vyhovuje. Tak snad budeš spokojená i ty.

petulej
1. pro 2011

Ahoj holky 🙂 my jsme při narození měli krásných 4020g a 52 cm 😵 a teď v roce máme 11040g a 75 cm a druhé miminko co se narodí v únoru na tom váhově nejspíš bude dost podobně 🙂

anetadr
8. pro 2011

@petulej teda - tak to se v růstu trochu zarazil - vždyť my měli teď v osmi měsících 10450g a 76cm🙂

petulej
8. pro 2011

@anetadr začala po čtyřech že je říčná chvilku si neodpočine 🙂 tak to asi dělá hodně 🙂 s rostoucím pupkem mi ale pravda i taková kila na nošení stačí 😅 🙂

anetadr
8. pro 2011

@petulej taky to známe - Jiřík už je jak motorová myš - leze už skoro dva měsíce. Na tahání to stačí rozhodně - to vím sama - už teď mám ruce jak šimpanz a to budu Jiříka ještě docela dost dlouho nosit. Ale Jiřík je fakt extrém - on manžel má teď 105kg - a není tlustý - je vysoký a hodně mohutný - tak máme do čeho růst🙂

cabalkova
8. pro 2011

@llllucka
@hhranolka Tak nas maly mel 4,22 a kdybych vedela to, co vim ted, tak bych cisare rozhodne chtela... meli jsme velmi traumaticky porod, i kdyz mam sirokou panev a vsechny parametry vypadaly v pohode. Nejen ze byl maly priduseny, ale museli ho vybavovat nasilim, takze mel na hlavicce rozsahly porodni nador, poraneny levy ramenni pletenec, modriny na zadech a obou hornich koncetinach, dva dny kvuli tomu byl v inkubatoru a na nurofenu, v porodnici jsme byli deset dnu, protoze z odbouravajicich se modrin mel pak velmi tezkou novorozeneckou zloutenku, a s nasledky bojujeme doted, litame po neurologii a rehabilitacich a mame dost problemy s hybnosti krcku... a to vsechno kvuli tomu, ze sel "prirozene"... nemluvim ani o tom, ze ja mela nakonec pres dva litry krevni ztratu a byla jsem dva dny na JIPce... takze za sebe bych u mimi nad 4 kila rozhodne doporucovala sekci a pokud se nam zadari jeste jednou, rozhodne ji budu vyzadovat!!!

anetadr
8. pro 2011

@cabalkova tak to musel být šílený porod - to opravdu nezávidím... ale komplikace někdy prostě jsou - a to i u menších miminek - a naopak může být i bezproblémový porod s velkým miminkem. Je to otázka.... mě dr. řekl, že už by mě taky normálně nerodil, pokud se nám poštěstí druhé dítko a bude taky takto velké (Jiřík měl 4700g a končili jsme kleštěmi) ale všichni u nás v rodině takové velké děti mají taky a nebyl ani jeden císař...

petulej
8. pro 2011

@cabalkova
@anetadr
holky asi je to vážně těžký, ať mimčo malé nebo velké, komplikace můžou být tak jako tak..kamarádka měla miminko 3,10 kg a rodila 30 hodin já jsem měla miminko 4,020 kg rodila jsem od prasknutí plodové vody 7 hodin ale malá byla macek a rozhodla se, že bude v příchodu na svět stejně divoká jako celou tu dobu co se schovávala v bříšku a šla ven se salutující ručkou a plus její hlavička, která vážně nebyla malinká 😅 no nebudu to rozebírat a ani nebudu říkat, že mám na porod špatné vzpomínky, naopak tyhle komplikace beru s tím, že to k tomu prostě patřilo i to že jsem měla komplikace a musela znovu na operaci strávila den na JIP a poté jsme kvůli těžké žloutence byly dohromady v nemocnici 10 dní 😖 i přesto všechno až se teď dozvím předpokládánou váhu - která je ale vážně orientační a bude stokrát jiná asi bych do císaře prostě nešla...🙂 ale kdoví 😝

kasparci
8. pro 2011

Ahoj, taky k Vám asi patříme🙂 Miška se narodila s hmotností 4150 g a měřila 52cm. Teď nám je 14 týdnů a vážíme 7230g. A je to docela boj. Od začátku válčíme s kojením - pořád nemá dost. Jak říká naše dr. (moje tchýně):"to je problém velkých dětí".

petulej
8. pro 2011

@kasparci my jsme též měly od začátku problém s kojením ale zase spíš z pohledu že jedině u prsa malá neřvala měla od malinka do 5 měsíce příšerné koliky na které nám nezabíralo vůbec nic jen u prsa se trošku uklidnila nabrala sílu a jela s pláčem nanovo 😖 ale musím říct, že jsem se tedy denně prolívala litry nápojů abych jí stačila kočičce nenažraný 😀

kasparci
9. pro 2011

@petulej jo, tak koliky - to taky známe. A doteď nás bříško trápí.

petulej
9. pro 2011

@kasparci musím ale vážně říct, že pátým měsícem jako mávnutím kouzelným proutkem trápení přestalo asi to udělalo že se začínala víc hýbat za hračkou víc mrskat nožičkama a to hodně udělalo své tak ať máte taky brzy klid 🙂