Porodní váha přes 4kg aneb velká miminka. Taky máte?

leia1
30. srp 2011

Hledám maminky, kterým se narodila velká miminka, jak jim prospívají, jak jim baští apod. Já se tedy potýkám s řadou problémů, jelikož nezapadáme do tabulek 🙂 Myslím, že to mají asi všechny maminky s takovými dítky🙂. Těším se na vaše příspěvky 😉

sussanah
14. pro 2011

@anetadr nojo, pokles skoro o 1,5kg to je asi fakt rozdil 🙂 Druhy mel sice o cca 0,5kg vice, ale teda rozdil jsem necitila, spis naopak, byla to vetsi pohoda. Ale asi 3kg mimco by ted ze me vyjelo, ani bych si nevsimla 😀

martaska78
14. pro 2011

Ahoj, já měla obě takové cvalíky, malý měl 4420g a malá 4010g. Obě jsem rodila normálně a jelikož malá byla vyvolávaná byl pro mě porod horší, ale oba porody se daly a stálo to zato. Císaře mi nenabídli a ani to není důvod. Pokud změří hlavičku Utz a prochází porodními cestami. Největší gól byl když malý druhý den po porodu při kontrole na bříšku regulérně zvedl hlavu a chtěl pást koně 😀 . To šli všichni do kolen. JJinak obě začali běhat na necelých 10 měsících a baculatí byli přibližně do roka a třičtvrtě. Malému je dnes 11 a tyčka vyhublá 😅

lencza
14. pro 2011

ahoj

zdravím všechny maminky velkých dětí
já sama mám taky velké děti......rodila jsem oba přirozeně, dcera měla při narození 3,94 a 53 cm a syn byl ještě větší, ten měl 4040 gramů a 55 cm........syn je tedy ve fyzickém vývoji oproti dceři dost vepředu, v 8 měsících vážil a měřil to samé co dcera v roce, měl 11,67 kg a 78 cm, a zatím je jen kojený, příkrmy odmítá.......naše pediatrička to nějak zvlášť neřeší, tlustý není, říká to každý kdo ho vidí, je zvídavý, mrštný a takový čipera, chvíli nevydrží na místě
dcera ve 3 letech vážila 22 kilo a měřila 105 cm, najíst se fakt nebojí, je to takový malý otesánek, ale snažím se jí krotit

oni nemají být po kom malincí, já mám 180 cm a manžel 206 cm, takže se nesmím divit, že máme tak velké děti, ale syn je opravdu extrém, ve 4 měsících jsem ho musela přemístit do sporťáku, nosí oblečení pro roční děti

lencza
14. pro 2011

@martaska78 tak to jsem měla taky, synovi nebyl ještě ani den a už pásl hříbata

sussanah
14. pro 2011

@martaska78 jj to mi taky neco rika 😀 Fotka je mladsi 2 dny po porodu 😉

anetadr
15. pro 2011

@martaska78 tak koukám, že je to u větších dětí asi normální - my taky zvedali hlavičku už v porodnici🙂 Normálně byl opřený jen o ruce a horní polovinu těla měl ve vzduchu.

anetadr
15. pro 2011

@settima a to jsi rodila císařem kvůli váze? Mě ho nabízeli, ale já jsem se nakonec rozhodla rodit normálně. Dělali ti UTZ před porodem? Jiřík měl 4 dny před porodem odhad 4500g. Jinak taky byl větší už na utz ve 30. týdnu - to měl 30+1 odhad 2000g a 35+1 odhad 3600g🙂

kutcher
15. pro 2011

ahoj holky, tak se přidávám... 1. měl 3030g a 49cm, gumovej, línej, spavej - teda až na noční kójo. 2. 4070g a 51cm, pěkně pevnej, už 2. den v porodce pásl koníky a 7. den sám držel hlavičku. Teď jsme po šestinedělí, má 6,5kg a 60 cm, krásně si žbrblá a výborně na nás reaguje... teď absolutně nevím, co je to novorozenec😀

settima
15. pro 2011

@anetadr já jela v 40+2 na vyvolání a mezitím jsem začala rodit ani jsem to nevěděla 🙂, v 29 tt byl odhad 1750 g a pak ke konci 4000g a taky, že bude mít malej větší hlavičku, takže se uvidí, to bylo při příjmu do porodnice a to měl odhad 4300g nakonec po 8 hodinách se rozhodli pro císaře, malej nesestoupil, neprošel by a měla jsem ho v plné narkoze, nemohli mě napíchnout. Jinak jsme pásli už v 6 ti týdnech, byl mohutnější, takže mu to šlo, byl moc hodný, moc nebrečel a spinkal už od porodnice skoro celou noc, je mu rok a kousek, krásně chodí, žvatlá, je šikovný, akorát na nošení trochu těžký 🙂

anetadr
15. pro 2011

@settima tak to jo - u nás se právě v rodině rodí samá taková větší dítka - no a nebyl ani jeden císař - i dr. byl přesvědčený, že projde - i když obvod hlavičky měl 37cm. No a kdyby nebylo krátkého pupečníku, který ho nepustil, tak by býval i prošel. Takhle jsme končili kleštěmi. Je to vážně šikulka - už toho umí spoustu, každý mu tipuje daleko víc.

petulej
18. pro 2011

@anetadr to je moje velké tajné přání, kdyby druhé mimčo bylo o něco menší 😅 ale kdoví, teĎ v 30 týdnu máme odhad 1,70 a to tedy málo rozhodně není 🙂

sussanah
18. pro 2011

Nahodou je to bezvadne, kdyz vlastne to nebohe miminecko je to takovou chvilku a pak uz se clovek neboji ho poradne chytnout 🙂

jitulik24
18. pro 2011

Ahoj, já mám holčičku narozenou v 40+3tt a porodní váha 4400g a 51cm. V půl roce měla 7810g a 73cm. Stále se držíme v tabulce u dětské doktorky na hodnotě 90. Malá hodně brzy držela hlavičku. Zato teď v šest a půl měsících se jí vůbec nelíbí na bříšku, tak snad jí to co nevidět přejde

anetadr
18. pro 2011

@petulej no je to trochu víc, i když já jsem měla 30+1 odhad 2000g. Ale jak teď rodila švagrová - první děcko 4550 a druhé teď 4140 - tak si ten druhý porod nemohla vynachválit, že byl o hodně lepší, než ten první - tak ono i když je dítě větší, ale menší než to první může hodně pomoct.

petulej
18. pro 2011

@anetadr mě by stačilo kdyby měl chlapeček váhu i stejnou jak Anetka a to bylo 4020g 😅 méně nepočítám ale více si zatím nepřipouštím, i tahle váha mi dala dost zabrat a to nejsem žádný tintítko 😀

evelyn04
27. pro 2011

Ahoj holky, hledala jsem nějaké informace o plném kojení velkým miminek a objevila jsem tuto zajímavou diskusi 😉 Také se hlásím do klubu "obříků". Můj nejmladší se narodil s váhou 5 kg bez (60g) a délkou 57 cm. Jela jsem kvůli němu do Vrchlabí, abych mohla mít přirozený porod. Teď mu je 6 měsíců a řeším, kdy začít přikrmovat... V noci se mi totiž budí po cca 2 hodinách. Jsem dost nevyspalá a nevím, jestli se dá větší miminko "ukojit". Tedy, jestli se budí v noci ze zvyku nebo má opravdu hlad a musí jíst i v noci, aby se najedl dostatečné.
Při narození byl vlastně velký jako 3 měsíční miminko. Jehou přesnou aktuální váhu neznám - ale očekávám něco kolem 9 kg. Oblečení má velikosti 80.

anetadr
1. led 2012

@evelyn04 teda... tak to je vážně kus🙂 já jsem dokrmovala už od uk. 4.M - ale od 2,5m byl na UM. Dneska spucuje vše na co přijde - je to neuvěřitelný jedlík.

romcovaklarka
1. led 2012

@evelyn04 Ahoj, Sam měl sice porodní váhu jen 3,82 kg, ale v 6 měsících už to bylo 9,57 🙂 Do šesti měsíců byl plně kojený a de facto stále je, jelikož těch pár lžiček mrkve, co denně rozprská po kuchyni, se nedá počítat. Takže podle mě to hladem nebude, resp. samotný fakt, že je miminko velké, by neměla být překážka kojení. Ale asi se líp vyspíš, když začneš s kašičkou, mně se malej zas tak často ne kojo nebudí, tak kaši nedávám.

vonkacka
4. led 2012

@evelyn04 téda to musel být porod.Je i hodně dlouhý
Náš malej měl při narození 4050g a 52cm a před 14dny na půlroční kontrole měl 9,3kg a 71cm.
Kojila jsem 4,5měs a pak rovnou příkrmy. Dnes už baští úplně vše i lepek,akorát kaše mu moc nejedou,on je večer už línej jíst ze lžičky a z flašky mi kaši nechce. My se v noci budíme asi 10x a z toho 2x na jídlo,takže paráda a to mi všichni říkali,jak si oddechnu až přestanu kojit a budu mu dávat na noc UM,nebo mléko.
Schválně napiš po půlroční kontrole kolik máte 😉

misulena01
10. únor 2012

@germaine ahojky, tak si mě moc potěšila. Moje malá měla ideální porodní váhu 3300g a 51 cm 🙂 kojila jsem 3 měsíce, ale pak jsme najely na nutrilon. malá začala nehorázně přibírat. za týden ji bude 5 měsíců a máme neskutečných 9,5 kila. to víš že poslouchám od ostatních že je to buřtík ale co mám dělat když ji chutná. s přítelem jsme čahouni ale buřtíci ne 😵

danielita7
11. únor 2012

Ahojky holky, také se k Vám ráda přidám...Mám holčičku Sarah narozenou 12.12.2011 a její porodní váha byla 4280g a 55cm 😉 měla jsem alternativní porod a byl to docela fofor, porod byl vyvolávány, odhad váhy těsně před porodem byl 3500g maximálně, spíš míň. Celé těhu jsme bojovali s tím,jak nám každý říkal že je malá a ve finále to bylo obráceně. Kdyby věděli, že bude mít takové míry, tak by mne rodit přirozeně nenechali, a jsem ráda, že se takhle v odvahu váhy sekli 😝

joopy
24. únor 2012

Ahoj taky se přidávám. Rodila jsem 40+3 a malej Ondra měl 3,94 kg a 54 cm. Odhad na ultrazvuku byl 3,5 kg tak jsem byla v šoku když mi řekli skutečnou váhu. Jinak porod probíhal suprově jen na konci mě natrhl, že mě šili 45 minut a to doktorka jetě 2x revidovala ☹ no raději na to nevzpomínat. Ted je nám měsíc a jeden den a máme 4,70 kg a jsme na UM. Pořád řeším ty tabulky na Nutrilonu jestli nejí moc. Teď mu dávám 90 ml každé 3 hodiny. No za 14 dní jdeme na kontrolu v 6. týdnech tak uvidíme....

ilona2012
7. bře 2012

Tak to má sestra měla opravdového obříka 5,80 kg a 53cm...normální cestou..a to jí doktor před porodem říkal, tak maminko, musím Vás pochválit..dítě má ideální váhu 3,5kg 🙂 .
A když jsem byla v porodnici já, ležela tam maminka a té se narodilo dítko o váze 7kg , takže ta moje obřice 4,10 kg byla najednou proti němu jako trpaslík 😉 , třetí miminko na pokoji mělo jen 2,60 kg ..to byla jen taková rukavička 🙂 .

mirimka
8. dub 2012

Též se můžu pochlubit vysokými porodními váhami svých dětí. Dcera měla 4400 g a 53 cm, syn 5700 g a 55 cm. 😉

andela9
19. dub 2012

Ahoj holky,tak co tady čtu je fakt děsný.Mě se narodila holčička ve 37+5 tt,4150g a 51cm a měla jsem co dělat jí porodit,ale koukám,že jsou tady o hóóódně větší dítka 😨 Taky mi řikali,že má 3500g. Díky bohu,že jsem nerodila ve 40 tt nebo po termínu 😅 Máte taky pocit,že jsou trošku napřed? Malá když se narodila ,jen tak ležela a prohlížela si porodní sál,hlavičku zvedá jak blázen.Až mě to děsilo jak mě vnímá a všechno si prohlíží. Když to srovnám s ostatními dětmi, tak ty tak nevnímají ani nezaměřují očima. 😉

anetadr
20. dub 2012

@andela9 taky pěkné🙂 my jsme taky hodně napřed - Jiřík v roce krásně běhal, povídá sice smyšleně, ale naprosto vážně - je to děsná legrace🙂 všechno nám vysvětlí, někdy nám i vynadá, když se mu něco nelíbí🙂 jak je větší, tak prostě vypadá tak na dva roky. Někdy se mi stane, že ho na ulici někdo osloví se slovy např. Jé, co to máš na tričku za pěkný obrázek? A koukají na něj a čekají na odpověď🙂 tak musím říct, že mu byl teprve rok a že jim to určitě nepoví 😀 tedy on jim to poví, ale asi to z toho moc nepochopí 😀

andela9
20. dub 2012

Tak to je sranda 😀 Ono je to lepší když už povídají,to se člověk fakt nasměje. Jsem zvědavá co naše malá,snad mě v roce nepošle někam 😀 Četla jsem tady příspěvek,že dítka začali běhat v necelých 10ti měsících,což je opravdu dost napřed. Nu což tak přeskočíme školku a půjdem rovnou do školy 😉

gucci
20. dub 2012

Ahoj, přidávám se do klubu...Lea 4360g a 51cm, Max 4400g a 51cm...nikde v rodině velké děti nemáme, s manželem jsme měli klasické porodní váhy 3,5kg, takže netuším, kde se v nás tak velké děti vzaly, v porodnici mi říkali, že mám asi velmi kvalitní placentu 🙂 . Oba byli císařem, Leu jsem už týden přenášela a kdyby mě neřízli, tak je v břiše snad doted, ta byla neplánovaným císařem a Max byl plánovaným císařem týden před termínem, kvůli jeho velikosti a prvnímu císaři. Dcera má ted 2roky a čtvrt, je větší než vrstevníci, ale zase ne nějak moc. Max má půl roku a vypadá jako roční dítě 😀 . A ještě je krásně vidět rozdíl mezi holkou a klukem, na Lee ty kila byly fakt vidět, byla vždy spíš do šířky (ted už ne 🙂, ale Max vypadal jako normoš miminko a je spíš do délky.

andela9
22. dub 2012

Tak to je taky slušný,asi jsi ráda,že jsi rodila císařem viď? Já jsem řekla,že už další normál porod absolvovat nebudu. Bylo to hodně komplikovaný. Nejde o mě,ale o malou,protože nemohla ven,byla přidušená a nemohla naskočit. A když si člověk uvědomí co se mohlo stát,tak už fakt nee. Tak buď císař nebo nic. Já vím ,že druhý je prej jiný,ale kdo mi zaručí,že nebude opět veliký ,že? Hele tvůj chlapeček se jmenuje Maxmilián? Moc hezký jméno. Když jsme psali na matrice jména,tak jsme napsali Olivera,protože Max mi neprošel 😖 Nakonec to byla Rosalie 🙂

kacab
22. dub 2012

....obě děti jsem porodila přirozeně a oba byli nad 4kg... Terka 4010g a Tom 4200g a rozhodně, poud by to lékař vysloveně nedoporučil, bych do sebe nenechala zbytečně řezat a nehledela cestu k cístaři... i ten nástřih, v případě že je potřeba, je měnší zlo, než zbytečný cístař... znám malé a drobné maminky co porodily přirozeně 4,5kg děti... ale na druhou starnu, je to jen můj názor a když to vidí někdo jinak, tak mi to nevadí.... nejdůležitější je, aby bylo mimi v pořádku na světě 🙂