Poslední pokakaná plína byla předevčírem. Má zácpu?

partyzanka91
17. čer 2014

ahojky, tak to vypadá že máme zácpu, ale nejsem si jistá. Poslední poctivě pokakanou plínku měla Míša předevčírem. Včera celý den byly plínky hlavně pročůrané (a to hodně, každé 3 hodiny těžká pročůraná plínka) ale bez kakání. Čekala jsem tedy že vydatné kakkání příjde v noci, ale ne, po půlnoci, brečela, házela nožičkama a kroutila se, navíc vydávala zvuky jako by se snažila tlačit, prdíky neměla. Přišlo mi jestli nebyly zaražené a jestli neměla zácpu. Bříško jsem jí masírovala a později usnula. Na další plínce sice nějaká stolice byla ale jen málo oproti tomu co jindy dokáže.
Také jsem slyšela že někdy nemusí stolice dlouho být, že dítě prostě pije to vrchní mléko a spíš čůrá ale to že se tak kroutila mě spíš utvrzuje kté zácpě.

hojda
17. čer 2014

Jestli kojíš, tak to zácpa není, to by musel být problém třeba s konečníkem, střevem, že to neprojde, ale to by měla problémy i před tím. Kojené nemusí kakat dlouho dobu, švagrové i 14 dní a pak to byla nálož.

hojda
17. čer 2014

Pokud to není pravidelně, tak jí můžeš pomoct rektální rourkou, aby se vykakala.

miranda77
17. čer 2014

jsme na tom s nejmladším podobně - nekadil teď týden a to už máme příkrmy. Vydržet ... to je jediné, co nám doktorka poradila. 😠

partyzanka91
autor
17. čer 2014

@hojda a nebo mě napadá teploměr, v porodce se vždycky pokakala když jsem měřila teplotu v zadečku.

miranda77
17. čer 2014

jinak u kojených dětí je možná stolice i 1x 14dní, s příkrmy se to řeší po 10dnech - mají prý dětské glycerinové čípky . Možná nám trošku pomohly Laktobacily ...

hojda
17. čer 2014

@partyzanka91 teploměr, je ale dost tvrdý, ta hadička je měkká.

hojda
17. čer 2014

@miranda77 s příkrmy po 10 dnech? Dovedeš si představit 10 dní nejít na velkou? To už je hrozně moc dlouho.

helcenka
17. čer 2014

Kojené děti nemusí mít stolici i 14 dní a do té doby je to v pohodě. Pokud už jsou na příkrmech, nebo jí normální jídlo (i když je třeba ještě večer a ráno kojené nebo na UM), tak za zácpu můžeme považovat to, když není stolice za 72 hodin (tedy po 3 dnech)...

miranda77
18. čer 2014

@hojda já si to nedovedu představit, ale naše doktorka asi jo ... 😀 Dcera také nekadila 10dní ... nakonec jsme dávali čípky, mazali prdelku olejem, plavali ve vaně na břiše, dřepy ... naštěstí to povolilo, protože jinak už to vypadalo na klystýr v nemocnici. Naštěstí se i syn vykadil po 6ti dnech 😉

a tak tak tvrdý teploměr nedoporučují, mohlo by dojít k poranění konečníku ☹

hojda
18. čer 2014

@miranda77 nám řekla dr při příkrmech max 3 dny

miranda77
18. čer 2014

@hojda a po těch třech dnech co? Byla jsem u doktorky 5tý den nekadění ... a řekla 10dní, pak začít řešit.

hojda
18. čer 2014

@hojda Pak přijít k dr. Každopádně 10 dní je strašně moc dlouho, čím déle nekaká, tím horší to pak je s tím kakáním, bolí je to, protože to nejde☹.

veroon1
1. črc 2014

ahoj muj syn uz asi4dny kaka zelene hovinka..nevite proc to muze byt???je jen na umely strave muze to byt tou stravou,ze mu treba nesedi?ale brisko ho netrapi a i krasne prdi..