Poštípaný od komárů. Co na to použít?

pavlazabka
20. kvě 2010

Ahoj holky, ráno jsem se vzbudila a zjistila, že na Adama se v noci slítli komáři. Má chudák 11 štípanců na hlavičce. Nemáte zkušenosts něčím, co se dá použít na půlroční dítě, aby ho to případně nesvědilo? Zatím to má jen takové malé tečky, neoteklé, ale kdyby se to zhoršilo. Jinak doufám, že tohle návštěvu doktora nevyžaduje, nebo? Děkuju!

momin
20. kvě 2010

Pavli me se to spis nezda na komara..... 😅 Si si jista?
Je pravda ze nevim jak to vypada ale prijde mi to docela nepravdepodobne mit 6 stipancu tak blizko u sebe.. ty si taky postipana?

momin
20. kvě 2010

teda 11 pardon.... 🙂 😉

rimmel
20. kvě 2010

😀 tiez si nemyslim ze to je komar..

momin
20. kvě 2010

hmm tak sem dopsala...

Pavli myslim ze ti spis jen z neceho osypal.... Danik to mel taky jednou ze to vypadalo jako stipance.,. dostali sme na to Fenistil-proti alerg.reakci.. asi do tydne to zmizelo a byl klid... 😉
Myslim ze vam to zmizi i samo.. jde spis o to aby to prcka nesvedelo... 😉 🙂

pavlazabka
autor
20. kvě 2010

Díky, holky. No, mě to taky napadlo, jestli to není z něčeho jiného, já jsem bez štípanců. Ale ráno jsem v ložnici zabila tři "napité" komáry ☹ Jsem teď u našich na Moravě a prý se tady přemnožily, potvory. Máma teď loví čtvrtého 😅

musko
20. kvě 2010

Perfektný je olejček od Eone Rescue - majú na www.branakdetem.cz
Ja ho nosím aj na drobné škrabance a odreniny a búchance a je fakt super

kalo
20. kvě 2010

Pokud nemáte doma či na té návštěvě nebyl pes, tak můžeš vyloučit blechu. Ten štípanec je podobný a mnohočetný. Ale z vlastní zkušenosti, jestli to bylo od fakt komárů, tak kup sirup a gel Fenistil.
Naše malá byla extrémě poštípaná, když jí nebyly ani 2 roky a byli jsme první noc na dovolené na ostrově v Řecku. Neměli jsme repelenty a malá měla do rána 50 štípanců na jedné ruce!!!! Druhou ručku a obličej jsem raději nepočítala. Fakt jsem něco takového ještě neviděla. Šli jsme s ní tam druhý den k doktorovi a napsal jí ten sirup Fenistil a nějakou mast s příměsí kortikoidů...Prý v takovém velkém rozsahu hrozila infekce. Naštěstí bylo vše Ok, ale malá byla jak Puntík 🙂 11 štípanců je v poho. Ještě mu to natři Fenistil gelem.... 😉

bocinka
21. kvě 2010

Pavla zabka, já měla na hlavě-čele asi sedm kousanců hned vedle sebe od komára, blecha to asi nebude... 😅 potírala jsem si to lihem, co měla malá na pupík a přestalo to svědit... a postupně zmizelo... 😉