Postýlka pro miminko v ložnici nebo vlastní pokojíček?

petromila666
14. pro 2018

Dobrý den všem, chci se zeptat na váš názor co se týká postýlky miminka v ložnici. Mělo by být miminko s rodiči v ložnici i když má svůj pokojíček? Díky za názory

gruyerre
14. pro 2018

@petromila666 Ano, mělo by být s rodiči, jsem přesvědčená, že je to pro něj nejlepší. A mě i manžela by moc mrzelo, kdybychom neměli své dětičky u sebe 🙂. Dokud mě potřebují, budu s nimi 🙂.

alkuska
14. pro 2018

Určitě. My už máme ty postýlky v ložnici dvě a neměnili bychom. Starší dcera se často během noci probudí a hledá maminku, tak ji jenom přesuneme k nám do manželské a spíme spolu až do rána. Mimčo zatím spí samo, ale nepochybuju o tom že časem se nám tam nacpe taky. Když pominu ten příjemný hnízdivý pocit, že jsme všichni spolu, z čistě praktického hlediska je mnohem pohodlnější se jen natáhnout z postele a dítě utěšit nebo si ho jen podat na ukonejšení, než odcházet do jiné místnosti kdykoliv miminko ztratí dudlík nebo chodit kontrolovat batole, které potřebuje několikrát za noc přikrýt, protože se odkopává a má rýmu. Ale fakt ta pospolitost celé rodiny, to že kdykoliv se v noci vzbudím, slyším obě děti dýchat, to je k nezaplacení a opravdu bych od nás malé děti neseparovala. Ani za nic.

neliniezoe
14. pro 2018

@petromila666 Máme postýlku tam i tam, po obědě chodí dcera spát "k sobě", večer spí s námi. Zatim si neumím představit, že bychom spali s manželem v ložnici sami bez ní, spím klidněji,když vím, že je kousek ode mě a kdyby cokoliv potřebovala jenom fňukne. A to jsem byla v těhotenství striktně proti společnému spaní🙂

leymea
14. pro 2018

To zalezi na Vas. Ja si treba nedokazu predstavit dat miminko hned do sveho pokoje, ale vim, ze nekdo to tak dela a nestezuje si.

merope
14. pro 2018

Já to řešila hodně z praktického hlediska "kam s ní" (jako s postýlkou) a k tomu noční kojení a nutnost vstávat, kdyby v ložnici nebyla. Až mi kamarádka vnukla super myšlenku, že úplně malému miminku stačí košík (a ten mít budu), takže určitě jako malé miminko bude spát v košíku (na kolečkách) vedle mé postele a potom se uvidí, jak to vymyslíme dál (byt máme na m2 relativně velký, ale dispozice nic moc - pokud jsou tam navíc 2 dospělí, kteří budou oba pracovat z domu).

kejt29
14. pro 2018

Ze zacatku urcite loznice a casem podle ditete. Nas sel v 11m do pokojiku, protoze jsme ho v noci budili. Vstaval 7x za noc. Po presunuti spi celou noc.

eldrag
14. pro 2018

kdybych mela deti ve vedlejsim pokoji nalitala bych kazdou noc aspon 10km :D :D :D

alkuska
14. pro 2018

Já teda znám osobně jedinou maminku, která spí jinde než děti a to je maminka dvojčat, to je trochu jiná situace, řekla bych, mají dost striktní režim aby se to dalo zvládnout. A ta dvojčátka spí spolu v jedné postýlce. Jinak v okolí spí všichni s dětmi, nanejvýš partner spí jinde aby byl fit do práce, ale všechny známé maminky, zejména když kojí, mají děti u sebe.
@leymea

leymea
14. pro 2018

@alkuska ja prave znam maminky co maj dite od narozeni v pokojicku. A jedna z nich ma tez dvojcata, ale kazdej mel od zacatku svoji postylku. Treba kamaradka spi s miminkem v pokojicku a v loznici manzel se starsim ditetem.

balet
14. pro 2018

Určitě ano, mohu jen doporučit. Dcera s nami byla cca dva mesice. Pak jsme ji presunuli do pokoje a v pul roce vecer silene hysteraky, tak sla zpet do loznice a vydrzela tam do dvou a pul roku. Usinala diky tomu v klidu a sama se ted presunula do pokoje do velke postele a vsechno probehlo uplne v poklidu. Za nas muzu jen doporucit. 😉

bubinko1506
14. pro 2018

Ja mám 2rocne dvojčatá a doteraz spia s nami v spálni. V noci sa budia ešte občas, ale väčšinou im stačí len pohladiť a spia ďalej. Niekedy spíme dokonca všetci štyria spolu v posteli. Presun do izbicky plánujeme na jar

preiba
14. pro 2018

Samozřejmě může, ale každý nemá stejný názor. Syn byl od narození ve svém pokojíčku, spal u nás asi týden a nevyspali jsme se ani jeden 🙂 teď se nám narodí holčička a bohužel bude mít pokojíček až na podzim, teď u nás bydlí do podzima tchyně, takže bude muset být s námi a upřímně z toho moc radost nemám. Nevadilo mi vstávat do vedlejšího pokoje a všichni jsme byli vyspaly 🙂 syn nemá problém spát nikde jak je zvyklý být odmala sám. Je to věc názoru
😊

priefi
14. pro 2018

My treba mame 2+1, takze 2,5 syn ma postel s nami v loznici a za nedlouho pribude i postylka pro miminko. Ale uprimne, mit 3+1, tak asi jeste prcka mame stale u sebe a pokud bychom ho prece jen soupli do vlastniho pokojicku, cekali bychom, ze za nami v noci prijde. I ted usne ve svem, v noci se probudi a jde do nasi postele. Akorat mam obavy, aby ho miminko nebudilo a aby u nocniho kojeni to nebylo pro mimi nebezpecne, kdybych usnula, syn totiz s sebou docela sije. Ale je to na Vas, jak to citite. Nekdo nesnese deti v jednom pokoji natoz posteli a nekdo jiny si to bez nich nedovede predstavit. Nam se treba libi to, ze s manzelem usneme spolu a behem noci k nam prijde i to nase skvrne 😊

luj89
14. pro 2018

Za me ne. mslim, ze top varianta je, kdyz miminko spinka u maminky v posteli 🙂

barchen
14. pro 2018

@petromila666 Ze zacatku ano, pak na noc ve vlastnim pokojicku. V pripade nemoci spim s nimi v pokojiku. U postele mam kolebku, tam vydrzi dite tak do 5-6 mesicu. Postylka se nam do loznice nevesla, takze tohle reseni. Ale docasne se odstehoval manzel, kdyz se potrebuje vyspat, tak s novorozencem a kojencem v loznici to nelze. Ale nechtela jsem, aby spal na rozkladacim gauci cele mesice.

Záleží jak staré myslíš?😉🙂 Naše šla do pokojíčku pár dnů před rokem 🙂 a spali jsme všichni lépe. 😉 S druhou to udělám asi stejně, možná dřív. Podle toho jak na to bude připravena 😉

ariadna12
14. pro 2018

Ano, mame to tak a vyhovuje to nam i jemu.

katchkak
15. pro 2018

Já mám postel u malého v pokojíčku a manžel spí sám v ložnici, aby byl ok do práce a nebudili jsme ho při nočním kojení. Teď má syn čtyři měsíce, ale na začátku jsem si ho občas vzala do postele, když jsem byla hodně unavená a kojila vleže, ale bylo vidět, že má rád svůj prostor 😀 teď když si občas lehneme třeba po obědě, tak se mě vyloženě snaží vystrnadit 😀 takže většinou spí ve své postýlce, je mu to tak pohodlnější, ale já mám postel hned vedle něj, takže ho kdykoliv v noci můžu chytit za ruku nebo pohladit 🙂 myslím si, že každé miminko je jiné, některé chce být pořád v kontaktu, jiné zase ne. Syn je rád v mojí náruči, rád se chová, ale chraň bůh, když ho dám do nosítka nebo šátku 😀

veronikadriana
20. pro 2018

My mame postilku v loznici a uplne zbytecne, mala v ni nechce spat. Dnes ma sice 15 dni od narozeni ale po druhe noci, kterou nam prorvala (uz jsem si nevedela rady, myslela jsem si ze neco chytla) jsem vysilenim s nou vlezla do postele a hned usla jak spalek, problem byl ze jsem ji nemohla supnout do postilky v momente by byla vzhuru a ten cirkus zacal na novo. A to jsme ju do postele nechtely. Nedokazu si predstavit ze bych tu postilku mela vedle v pokoji a tam uklidnovala dite ktere chce citit lidske teplo. Ted tu postilku pouzivame aby mala nespadla z postele.