Potíže s usínáním. Není to bolestí břicha?

dukie
15. lis 2008

Zdravím všechny příchozí.

Chci se zeptat, jestli máte některá u svého miminka stejnou zkušenost, jako já a jak jste jí řešily/řešíte...

Náš Toníček (necelé 3 měsíce) má potíže s usínáním. A to jak přes den, tak v noci. Ráno se nabaští, pak chvilku kouká, hrajem si a tak... kolem desáté se mu začne chtít spát, začne kňourat... ale uspat ho dá práci tak 30 - 45 min. ... stejnou dobu pak spí a pak se zase budí na baštu.

V kočárku usne - obvykle - docela dobře, někdy 5 minut kňourá a pak dobrý.

No a večer se mi zdá, že je to to samý, co dopoledne. Kolem páté začne být utahanej, zase začne kňourat... ale ne a ne usnout. Obvykle se mu to povede až tak kolem sedmé, ale jen na chviličku, pak se budí, páč ho bolí bříško - dost trpíme na prdíky.

Tak nevím, možná ho to bříško bolí celý den, ale ne tak, aby řval a kroutil se... ale asi dost na to, aby nemohl spát. Nebo fakt nevím.

Co myslíte? Máte některá podobnou zkušenost se svým miminkem? A co s tím?... 😕

karot
15. lis 2008

Ahojky!
Tak Adámek nám trpěl na prdíky do 2.měsíců(většinou mu to začalo půl hodiny po krmení a trvalo nám hodinu,než jsme mu pomohli masírováním bříška nebo houpáním na balónu,aby usnul),ale pak už jsme to museli vyřešit.V kočárku usínal v pohodě,ale s usínáním v postýlce byl taky problém. 😖
Když by teda hodně unavený,usnul u večerního krmení a spal až do dalšího krmení(budil se 2krát za noc do 3.měsíců).A když ne,museli jsme ho nechat vybrečet. ☹
Během 14 dní se to ustálilo a od té doby usíná sám a v pohodě. 😵

janulle22
15. lis 2008

ahojky dukie malej byval od mala v autosedacce a strasne se mu tam libilo a kdyz chtel spat tak jsem ho normalne v te autosedacce houpala a on v klidu usnul...zadne nasledky do budoucna to nemelo...usinal pak pekne sam...ale ted posledni dva dny je to hruza...

zuza.m
15. lis 2008

my mame tiež problem so zaspatim žmoli si očka hlada si polohu a nie a nie zaspat.v postielke vobec nie ,tak že cez den spinkal v lehatku.teras onom nechce ani počut len ho tam vložim a už je rev,v noci mi spinkaval krasne ,pekne sa napapal a spinkal dalej.teras so sebou len hadže,,hlada dudlik ,plače,reve.neviem ako sa to mohlo pokazit. 😢

dukie
autor
17. lis 2008

janulle22: Tak třeba ho ty dva dny něco trápí... 😕

zuza.m: Náš toníček si taky žmolí očka... a fňuká a fňuká a pak to přejde do rozčilování, že se mu chce spát a nejde to... lehátko ... to neusne ani za nic. V autosedačce taky řve - přestane jen v případě, že ji člověk vezme a jde s ní do auta, a to je ještě v tom autě řve do chvíle, než se rozjedeme... no a ani náruč nepomáhá... tak už fakt nevím. Asi ho stále trápí bříško, jinak si to nedovedu vysvětlit. A Vašeho Patrička žádné bříško netrápí? Nebo... nemá třeba hlad? Růstový spurt třeba... nebo já nevím. Třeba se to brzy zase zlepší. 🙂

petka80
17. lis 2008

dukie, jestli ti v kočárku usíná v pohodě, tak holt ho přes den dávej spát do kočárku. Když byla moje dcera takhle malá, tak jsem chodila s kočárkem ven třeba i 5x denně, aby spala, nic jiného se nedalo dělat. Naštěstí teda máme balkon, tak jsem ji pak vždycky mohla šoupnout tam a ona spala dál.
V tomhle věku by děti myslím měly spát tak aspoň 3x denně, teda aspoň většinou.
A hodně maminek má tu zkušenost, že když děti líp spí přes den, tak se pak zlepší i spaní v noci.
Přeju hodně štěstí 😉

reynocek
17. lis 2008

Ahoj všem, tak se musím přidat s naším 3-měsíčním Ondráškem. Přes den vydrží spát v postýlce asi 15 - 20 minut, v kočárku ale i 2 hodinky. Večer usínáme kolem 20 - 21 hodiny a spíme někdy celou noc, někdy se budí malý jednou za noc na jídlo. Autosedačku jsem na uspávání zatím nezkoušela. Přes den to zatím jistí kočárek, tak uvidíme. Usínání je taky občas problém. Malý většinou neusne sám, musím ho uhoupat v náručí. Většinou při tom "skáčeme" na míči. Ale od včerejška je strašně uplakaný a už skoro nevím, čím ho utišit. Větry nás až tak netrápí, řekla bych. My máme spíš potíže s říháním. Trvá nám dost dlouho a někdy si potřebuje ulevit třeba i za hodiny nebo za dvě. Po narození jsme taky dost ublinkávali. Sice to úplně nezmizelo, ale dost se to zlepšilo. Tak uvidíme, jaké to bude v noci a zítra.

dnada
17. lis 2008

ahoj holky, vydržte, jak to přišlo,zas to přejde 😉 čím sou mimča starší,tím je to lepší,sou silnější,vnímavější a celkově klidnější 🙂 JInak u nás hooodně pomáhalo když sem si vzala prcka na sebe,bříško na bříško a poplácávala sem ho po zadečku a za chvilenku se většinou utišil a spinkal. Jinak hodně usínáme u jídla nebo jinak ,utahá se u jídla,pak mu vemu prso ale nechám ho v klidu zaspat opřeného o prs,pak v polospánku ho přenesu do postýlky,hlavně mu říkám,kam ho dávám 😎

rey - s krkáním bojujem dodnes, někdy mi začne brečet z ničeho nic,stačí ho jen posadit v postýlce ,krkne si a spinká dál... taky odkrkáváme až za hodinu i dýl

marianik
22. lis 2008

ahoj holky, mareček má tři měsíce a týden, v noci usína sám v postýlce, ale přes den ani náhodu, od narození se houpeme na míči, jinak přes den neusne, výjimečně se stalo že usnul sám pod hrazdičkou nebo jsem ležela u něho, hladila dávala dudlíka a usnul. Je vidět, že má rudý očička, tře si je ale nezabere. Dělám si obavy s tím houpáním na míčí, abych ho tomu moc nenavykla (asi se už stalo🙂. Nevím jak inak ho uspávat přes den. V postýlce sám neusne, vyplakat nechci v žádnem případě. Někdy si říkam, jestli to nedělám i z vlastní pohodlnosti, na míči usne za 5 min a jám mám někdy i hodku pro sebe.Jak odnaučit mimčo houpání na míči??

katzi
23. lis 2008

ahoj holky, přídávám se- naše Adélka taky už přes den nechce moc spát. Kde ale usne výborně a hned je u mě, když si ji uvážu do šátku. Tam pak vydrží chrnět i 2 - 3 hoďky a já s ní chodím po bytě a dělám si co potřebuju 🙂 Večer je to horší, to šátek použit nemůžu, protože bych ji vzbudila přenesením do postýlky, tak zkoušíme různé metody - dudlík, uspání u prsa, moje tričko načuchlé mnou do postýlky, chodit hladit, chovat atd. atd. 🙂 Poslední dobou se to chování ale snažím trošičku redukovat a spíš opravdu 30x za ní přijít k postýlce, pohladit, něco jí říct, chytit za ručičku, ale z postýlky ten večer už nevytahovat ať si na to do budoucna nezvykne.

coriven
23. lis 2008

Ahojky holky, jak už bylo psáno - vydržte. Kája měla taky velké problémy s usínáním a zabralo u ní jen - vyjet ven s kočárkem -takže jsme jezdily, taky x-krát denně (bohužel býváme v 3. patře bez výtahu, tak to byl zápřah), ale tak od 6. měsíce se to zlomilo 😅 a usne mi i doma, občas ne, takže šup a razíme v kočárku... A musím říct, že mi i teď víc spí, než v těch 2-3 měsících. Tak sem ráda. Takže asi fakt, jak se děti začnou víc hýbat a řádit, tak se víc unaví a i to usínání je lepší. Ale bez usínáčka neusneme, ten musí být 😅